Ultima vizită a fost: Acum este 26 Apr 2024, 14:19


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 145 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Bacau
MesajScris: 09 Ian 2006, 15:05 
Nou Venit

Membru din: 22 Noi 2005, 14:55
Mesaje: 10
Buna , viitoare mirese din Bacau
Eu voi avea nunta in iunie 2006 in Bacau. sunt din Constantza(dar sotul este din Bc) si nu prea am timp sa caut un stilist acolo. poate ma ajutati voi sa-mi dati cateva nume de saloane din bacau unde sa ma coafeze si sa ma machieze.
Merci:).mimisor


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stilisti in Bacau
MesajScris: 09 Ian 2006, 15:44 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
Buna , viitoare mirese din Bacau
Eu voi avea nunta in iunie 2006 in Bacau. sunt din Constantza(dar sotul este din Bc) si nu prea am timp sa caut un stilist acolo. poate ma ajutati voi sa-mi dati cateva nume de saloane din bacau unde sa ma coafeze si sa ma machieze.
Merci:).mimisor


si pe mine ma intereseaza subiectul :lol:
ei bine, as putea sa-ti spun (din auzite, nu din incercate) cateva saloane pe care sa le incerci. cred ca cel mai renumit e floare de colt (e chiar in centru, langa starea civila). dar am auzit ca sunt niste tipe destul de pricepute la un salon, "stil", pe strada energiei. bineinteles ca sunt multe saloane, dar eu am vazut coafuri realizate in cele 2 si chiar mi-au placut. te sfatuiesc sa mergi la ceva probe inainte, sa n-ai vreo surpriza.
unde faceti nunta? la restaurant ma refer...
oricum, sa aveti o nunta ca-n povesti si sa traiti fericiti pana la adanci batraneti :flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bacau 2006
MesajScris: 12 Ian 2006, 03:44 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
buna fetelor..si eu voi avea nunta, nu in bacau, ci la rm. valcea, de acolo este viitorul sot, in 2007. cum spunea si gina, floare de colt este intradevar un salon bun. spun din proprie experientza pt ca am fost acolo de cateva ori cand am venit acasa (sunt in londra momentan) si am vazut multe miresici in sambata aceea. cunosc si o manichiurista acolo, prietena f buna de familie, asa ca...poti incerca cu ceva timp inainte...daca iti place bine, daca nu...altul.. casa de piatra depe acum


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bacau 2006
MesajScris: 24 Ian 2006, 17:23 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
mai, fetelor, anul asta nu se mai marita nimeni? :D
eram curioasa de unde va luati rochia, respectiv pantofii pentru nunta. eu am cautat rochie de curand si nu am fost f incantata de ce am vazut. adica nu am picat pe spate la niciuna. colac peste pupaza, am fost la agnes toma si era o tanti vanzatoare asa de scarboasa, de ziceai ca am venit sa cersesc o rochie, nu sa cumpar.
voi ce experiente aveti? unde ati gasit rochii frumoase (daca ati gasit)? eu am fost la "nunta de vis", "casa de piatra" si "agnes toma". modele am vazut dragute, dar materialul ma omoara. in schimb, la "casa de piatra" era o tanti asa de draguta... mai trec pe acolo doar pentru dansa :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stilisti in Bacau
MesajScris: 30 Ian 2006, 16:06 
Nou Venit

Membru din: 22 Noi 2005, 14:55
Mesaje: 10
Buna,

Sincera sa fiu nu credeam ca ma ajuta cineva dar se pare ca sunt si oameni cu suflet. Eu in Bacau ma piers, habar nu am sa ma intorc, acasa la soacra. Dar am cautat pe net si intr-adevar acele saloane le-am gasit si eu. Acolo ma pot machia? Dar eu ajung in aprilie acolo si ma voi duce. Nu am luat nici invitatiile, nici rochia nimic, doar restaurantul l-am stabilit este mississipi, am stabilit cu ornatul si muzica in rest sunt zero, dar sper sa le fac la timp pe toate, poate imi dati voi ceva sfaturi in legatura cu rochia de mireasa, bchetul miresei si al nasei si lumanarile pe cavalerii de onoare.
Te pup, si mai vb.
Mimisor :p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stilisti in Bacau
MesajScris: 02 Feb 2006, 21:38 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
Buna,

Sincera sa fiu nu credeam ca ma ajuta cineva dar se pare ca sunt si oameni cu suflet. Eu in Bacau ma piers, habar nu am sa ma intorc, acasa la soacra. Dar am cautat pe net si intr-adevar acele saloane le-am gasit si eu. Acolo ma pot machia? Dar eu ajung in aprilie acolo si ma voi duce. Nu am luat nici invitatiile, nici rochia nimic, doar restaurantul l-am stabilit este mississipi, am stabilit cu ornatul si muzica in rest sunt zero, dar sper sa le fac la timp pe toate, poate imi dati voi ceva sfaturi in legatura cu rochia de mireasa, bchetul miresei si al nasei si lumanarile pe cavalerii de onoare.
Te pup, si mai vb.
Mimisor :p



stii vorba aia... "cere si ti se va da"? :D ei, bine, daca intrebi, am sa incerc sa-ti raspund si sa te ajut cu informatii din zona.
deci ati ales restaurantul. bravo! nu am fost niciodata acolo, dar am trecut de multe ori prin zona si l-am vazut ornat pentru nunta si arata asa dragut! chiar mi-a placut. o sa aveti o nunta frumoasa, categoric.;)
eu nu am vorbit inca pentru decorarea salii, dar trebuie sa ma apuc serios de cautat, ca e foaaaarte important subiectul pentru mine. chiar, cu ce firma ati vorbit si cam ce pret ati stabilit? ca sa stiu la ce sa ma astept :P
mi-ar placea sa mai schimbam idei si impresii despre ce avem de gand sa facem cu nunta. mai scrie cand ai intrebari.
p.s. la saloanele respective realizeaza si machiaj. nici pe asta nu l-am incercat, dar stiu sigur ca fac.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stilisti in Bacau
MesajScris: 02 Feb 2006, 21:41 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
Buna,

Sincera sa fiu nu credeam ca ma ajuta cineva dar se pare ca sunt si oameni cu suflet. Eu in Bacau ma piers, habar nu am sa ma intorc, acasa la soacra. Dar am cautat pe net si intr-adevar acele saloane le-am gasit si eu. Acolo ma pot machia? Dar eu ajung in aprilie acolo si ma voi duce. Nu am luat nici invitatiile, nici rochia nimic, doar restaurantul l-am stabilit este mississipi, am stabilit cu ornatul si muzica in rest sunt zero, dar sper sa le fac la timp pe toate, poate imi dati voi ceva sfaturi in legatura cu rochia de mireasa, bchetul miresei si al nasei si lumanarile pe cavalerii de onoare.
Te pup, si mai vb.
Mimisor :p



am uitat sa te intreb: cand faceti nunta? ca nu te-am vazut pe listuta mireselor...:flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stilisti in Bacau
MesajScris: 07 Feb 2006, 12:55 
Nou Venit

Membru din: 22 Noi 2005, 14:55
Mesaje: 10
buna,
pai vreau sa ma incriu in listutza aia cu mirese dar nu stiu cum sa ma introduc. eu am nunta pe 3 iunie 2006. in leg. cu ornatul si cu muzica nu stiu cum ii cheama pt ca socrii mei se ocupa . sa-mi traiasca. eu cum locuiesc in ct nu prea ma pot ocupa de pregatiri iti dai seama. dar tipul cu ornatul este f cunoscut in BC deoarece acel rest. mississippi este ornat mai tot timpul de el. este micut de inaltime, cu barba si dragutz cu ochi verzi parca. are firma. daca vb cu patronul de la mississippi sigur iti va spune numele tipului. Am inteles ca la "floare de colt" te coafeaza super si de machiat la fel. poate ma ajuti sa ma inscriu si eu in listutza aia cu mirese.

te pup si mai vb,
mimisor:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stilisti in Bacau
MesajScris: 07 Feb 2006, 16:49 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
buna,
pai vreau sa ma incriu in listutza aia cu mirese dar nu stiu cum sa ma introduc. eu am nunta pe 3 iunie 2006. in leg. cu ornatul si cu muzica nu stiu cum ii cheama pt ca socrii mei se ocupa . sa-mi traiasca. eu cum locuiesc in ct nu prea ma pot ocupa de pregatiri iti dai seama. dar tipul cu ornatul este f cunoscut in BC deoarece acel rest. mississippi este ornat mai tot timpul de el. este micut de inaltime, cu barba si dragutz cu ochi verzi parca. are firma. daca vb cu patronul de la mississippi sigur iti va spune numele tipului. Am inteles ca la "floare de colt" te coafeaza super si de machiat la fel. poate ma ajuti sa ma inscriu si eu in listutza aia cu mirese.

te pup si mai vb,
mimisor:


:D pai e simplu cu listuta. scrii pe forumul "miresele anului 2006" ca vrei si tu pe listuta si spui data cand aveti nunta. in rest... astepti pana vede moderatorul si editeaza (completeaza) lista. asta e tot.
si multumesc pentru informatiile legate de decoratiuni. nu-l cunosc pe tip, dar poate ma mai intalnesc cu patroana de la mississippi (am fost colege tangential :P) si o intreb.
am o intrebare... asa... mai ciudata? va mutati in bacau dupa nunta? daca da, nu-ti va parea rau dupa marea aia minunata pe care o poti vedea in fiecare zi? :love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: motto invitatii nunta
MesajScris: 09 Feb 2006, 17:49 
Nou Venit

Membru din: 22 Noi 2005, 14:55
Mesaje: 10
buna fetelor
am si eu o problema, printre altele:mellow:..
nu gasesc si eu un text pt invitatie dragutz si simplu. m-am saturat de cele antice. vreau ceva nou. am cautat pe net de m-am saturat nimic nou, unde sa mai caut, voi ce spuneti?
va pup, pa


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: motto invitatii nunta
MesajScris: 10 Feb 2006, 12:56 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
buna fetelor
am si eu o problema, printre altele:mellow:..
nu gasesc si eu un text pt invitatie dragutz si simplu. m-am saturat de cele antice. vreau ceva nou. am cautat pe net de m-am saturat nimic nou, unde sa mai caut, voi ce spuneti?
va pup, pa


mda... buna intrebare. noi inca nu ne-am apucat de cautat invitatii, asa ca la faza asta nu te pot ajuta. insa eu m-am apucat de cautat prin casa si pe la neamuri invitatii mai vechi, primite in timp, sa vad daca ma pot inspira. faza nasoala e ca am avut o invitatie, primita acum vreo 2 ani, de la nunta unui amic, care avea un text de milioane!! cel putin pentru gusturile mele (mie imi plac ideile noi, haioase, nu sunt genul "inimile noastre s-au intalnit...", "sufletele noastre curate ca porumbeii pacii...", etc):x
faza e ca nu gasesc invitatia aia nicaieri si sunt tare necajita. tare as fi vrut sa ma inspir putin :( in fine, daca gasesc ceva ce mi s-ar parea interesant iti scriu, chiar daca gusturile se poate sa nu coincida.
te pup. succes!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bacau 2006
MesajScris: 10 Feb 2006, 21:41 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
Salut fetele, nu am mai intrat pe aici de mult! Ce mai faceti? am citit tot ce-ati scris pana acum. Eu inca nu m-am apuc serios de nimic, pt ca mai am un an si ceva pana la starea civila, asa ca sunt doar ochi la toate ideeile noi si tot ce m-ar incanta si pe mine. Pe aici am citit tot felul de reviste pt miresici si chiar am gasit niste idei super. Deoarece nu mi le amintesc exact, voi citi probabil weekendul asta din nou revistele si va spun si voua cam cum se ocupa englezii cu invitatziile lor. In rest, eu caut tot timpul lucruri noi pe net, cumpar reviste si incerc sa ma inspir din tot ce pot pt nunta mea. Sunt nerabdatoare. Imi imaginez ca si voi sunteti la fel. V-am lasat acum, va urez bafta..si revin cu idei cat de curand..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bacau 2006
MesajScris: 15 Feb 2006, 12:51 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
am si eu o intrebare la voi, colegele mele de fericire (mirese) din bacau. unde pot sa-mi fac un tort suuuuper tare? vreau sa fie si frumos si bun. am papat tort de la crizantema si de la select, dar sunt asa ... artificiale... nu mi-au placut deloc. ce ziceti? unde va faceti tortul?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bacau 2006
MesajScris: 15 Feb 2006, 21:32 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
iubita, eu nu te pot ajuta, pt ca, dupa cum am mai spus inca nu m-am apucat de absolut nimic cu adevarat, ci doar imi fac idei si chestii din astea. Nici nu prea mai stiu ce locuri noi mai sunt prin Bacau, unde gasesti ceva bun. Sunt plecata de vreo 5 ani si iti dai seama nu mai stiu multe. Oricum daca eu imi voi face nunta la Rm Valcea presupun ca acolo voi face si tortul.Cred ca mi-ar fi mai de folos sa aflu de la voi informatii in leg cu restaurante, magazine si tot ce intra sub cuv nunta. In fine, sper ca ceva bun o sa gasesti. Iti urez bafta.

p.s. mi-ar place sa ne cunoastem mai bine, cu toate, sa mai discutam si despre altele..sper ca sunteti de acord.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bacau 2006
MesajScris: 23 Feb 2006, 02:57 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
nicole, mersi mult pt adresa..e super marfa..sigur imi va fi de folos..


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 145 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România