Ultima vizită a fost: Acum este 29 Apr 2024, 06:48


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 145 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: helllloooooooo
MesajScris: 22 Aug 2006, 14:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

pai daca nu intrebati nimic... :p
eu am povestit tot ce s-a intamplat in ziua aceea la "impresii despre nunta" :ok: altceva nu prea-mi vine in minte :wacko:... dar raspund cu placere la intrebari (daca stiu) :D
care e secretul? sa te simti bine, sa nu te dai de ceasul mortii daca ceva nu ti se pare ca ar iesi cum ai planuit... sa dansezi, sa zambesti, intr-un cuvant sa fii fericita :D... si sa incerci sa faci poze cu toti apropiatii, ca eu mi-am dat seama dupa nunta ca nu am poze cu anumiti colegi si prieteni si-mi pare tare rau :((

acum am citit si eu replica asta..si eu am acelasi regret...mai ales cu fostii colegi de liceu..mi-am dorit asa mult sa vina si m-am trezit pe urma ca n-am deloc poze cu ei:( iar cu ai mei si cu sora mea am o sg poza dar aratam toti ca dupa razboi:(( deci fetelor, nu uitati pe nimeni la poze%%-

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: salutare
MesajScris: 22 Aug 2006, 14:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
fetelor mai am putin si vine ziua cea mare...nu mai pot dormi noaptea...am emotii...Doamne ajuta! tineti-mi pumnii stransi pe 16 septembrie


scumpo, tre sa fii fericita ca se apropie nunta! nu-ti face griji ca n-ai de ce! la nunta, tu nu trebuie decat sa zambesti tot timpul:)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: salutare
MesajScris: 15 Noi 2006, 15:02 
Nou Venit

Membru din: 03 Noi 2006, 19:12
Mesaje: 5
dragi colege de "suferinta" ,

asa cum am scris si pe post-ul despre restaurante, am nevoie de ajutorul vostru in ceea ce priveste locatia nuntii mele..am de ales intre dumbrava si corso - si eventual moldova daca se vor mai face nunti acolo anul viitor..

pana acum am primit de la cunoscuti pareri pro si contra vis-a-vis de ambele restaurante, dar nu ma pot decide...astept orice sugestie si orice sfat pe care mi-l puteti da (meniu, servire, preturi, cum arata sala, bucataria si bucatarul, etc..)

sunt in criza mare de timp...please help me!

gina, multumesc mult pt raspunsul prompt..daca imi mai poti spune si alte detalii ar fi super..

pupici,
miky


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: salutare
MesajScris: 15 Noi 2006, 15:36 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
fetelor mai am putin si vine ziua cea mare...nu mai pot dormi noaptea...am emotii...Doamne ajuta! tineti-mi pumnii stransi pe 16 septembrie


%%- cat cuprinde! Toate am avut emotii! si chestia cu nedormitul noaptea nu e buna! nici eu nu am putut dormi si am fost franta in ziua cea mare! bea un ceai de tei sa te linisteasca, inainte de culcare! :-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: salutare
MesajScris: 15 Noi 2006, 17:35 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
dragi colege de "suferinta" ,

asa cum am scris si pe post-ul despre restaurante, am nevoie de ajutorul vostru in ceea ce priveste locatia nuntii mele..am de ales intre dumbrava si corso - si eventual moldova daca se vor mai face nunti acolo anul viitor..

pana acum am primit de la cunoscuti pareri pro si contra vis-a-vis de ambele restaurante, dar nu ma pot decide...astept orice sugestie si orice sfat pe care mi-l puteti da (meniu, servire, preturi, cum arata sala, bucataria si bucatarul, etc..)

sunt in criza mare de timp...please help me!

gina, multumesc mult pt raspunsul prompt..daca imi mai poti spune si alte detalii ar fi super..

pupici,
miky


dupa restaurantele pe care le-ai mentionat aici, imi dau seama ca va fi o nunta mai mica, pana in 100 de persoane... nu stiu de ce moldova nu mai face nunti la anul, chiar nu am auzit :unsure:... daca totusi e doar un zvon, eu as elimina din optiuni restaurantul corso... e doar o parere: mie nu-mi place, mi se pare banal. pe cand dumbrava si moldova sunt faine (la moldova cred ca vorbesti de sala mica, nu de forest, ca aia e naspa :mellow:): sali amenajate cu gust, mancarea e buna si aspectuoasa, servirea este buna (ma rog, ti-am mai spus asta :D)...
cel mai bine ar fi sa-ti iei iubitul de manuta si sa le faceti o vizita, sa vorbiti cu seful de sala/patronul, etc (discutii de principiu, oferta, nu sa fie ceva batut in cuie) si sa va faceti singuri o idee... :ok: si sa-mi spui ce ati hotarat :D...
o data aproximativa aveti?
poti sa mai intrebi ce vrei, in masura in care stiu sa raspund, o fac cu placere... sau iti pot spune ce am facut eu, ca sa faci alegerea singura :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: salutare
MesajScris: 15 Noi 2006, 18:05 
Nou Venit

Membru din: 03 Noi 2006, 19:12
Mesaje: 5
Citat:

dupa restaurantele pe care le-ai mentionat aici, imi dau seama ca va fi o nunta mai mica, pana in 100 de persoane... nu stiu de ce moldova nu mai face nunti la anul, chiar nu am auzit :unsure:... daca totusi e doar un zvon, eu as elimina din optiuni restaurantul corso... e doar o parere: mie nu-mi place, mi se pare banal. pe cand dumbrava si moldova sunt faine (la moldova cred ca vorbesti de sala mica, nu de forest, ca aia e naspa :mellow:): sali amenajate cu gust, mancarea e buna si aspectuoasa, servirea este buna (ma rog, ti-am mai spus asta :D)...
cel mai bine ar fi sa-ti iei iubitul de manuta si sa le faceti o vizita, sa vorbiti cu seful de sala/patronul, etc (discutii de principiu, oferta, nu sa fie ceva batut in cuie) si sa va faceti singuri o idee... :ok: si sa-mi spui ce ati hotarat :D...
o data aproximativa aveti?
poti sa mai intrebi ce vrei, in masura in care stiu sa raspund, o fac cu placere... sau iti pot spune ce am facut eu, ca sa faci alegerea singura :D



o sa fie cam 100-120 de persoane...cred ca renunt la corso...la dumbrava ar fi ok, desi cel mai mult mi-a placut la moldova..eu am vazut salonul rosu, dar niste colegi mi-au spus ca au avut nunta la forest si ca a fost ok...

de mers acolo e un pic mai greu fiindca noi stam in buc si cel mai devreme putem ajunge peste 2 sapt, iar raspunsul trebuie sa-l dam in 2 -3 zile... totusi, de ce nu ti-a placut forest moldova? cei cu care am vorbit erau foarte multumiti...eventual daca ai ceva poze de la moldova ar fi super..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: salutare
MesajScris: 15 Noi 2006, 19:13 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:


o sa fie cam 100-120 de persoane...cred ca renunt la corso...la dumbrava ar fi ok, desi cel mai mult mi-a placut la moldova..eu am vazut salonul rosu, dar niste colegi mi-au spus ca au avut nunta la forest si ca a fost ok...

de mers acolo e un pic mai greu fiindca noi stam in buc si cel mai devreme putem ajunge peste 2 sapt, iar raspunsul trebuie sa-l dam in 2 -3 zile... totusi, de ce nu ti-a placut forest moldova? cei cu care am vorbit erau foarte multumiti...eventual daca ai ceva poze de la moldova ar fi super..


n-am poze cu forest. de fapt, n-am poze cu niciunul din ele :mellow:... acum depinde de gusturi, dar mie nu mi-a placut pentru ca nu mi se pare deloc de nunta. initial, a vrut sa fie un fel de salon vanatoresc, apoi un salon pentru copii :wacko:... in final, in prezent e o varza: intunecat, mese cam inghesuite, un decor care vrea sa para un soi de pestera... animale de plus (zau ca nu mint), plante de plastic (imita cica jungla - de fapt, mai multe ecosisteme (?)), fantana arteziana cu crocodili in ea... iar "la piece de resistence" este o statuie, un nene care duce pe umeri globul pamantesc (probabil Atlas, din mitologie :unsure:), gol complet si cu o frunza in... partile esentiale :)
uite, am gasit si poze de la forest: http://www.hotelmoldova-bacau.ro/padure.htm


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: buna
MesajScris: 23 Mar 2007, 02:54 
Nou Venit

Membru din: 22 Mar 2007, 01:40
Mesaje: 42
Citat:
buna fetelor eu sunt din galati si am drum spre bacau astazi cine a fost la tagul de la casa de cultura d ela voi se gasesc costume pentrru miri ca as vrea si eu sa trec dar nu vreau sa vin degeaba
daca puteti sa-mi raspundeti cat mai curand mai ales cine vede mesajul acum caci imi fac bagajele
pupici:nbump::nbump:


se mai marita cineva anul asta in Bacau?ca eu vad ca cam multa liniste pe aici:nscmoll:
haideti sa discutam!
de exemplu eu am o mare problema-NU imi plce deloc claxonatul ala la nunti!asa ca am amenintat pe toata lumea ca daca aud vre-un claxon la nunta mea sar din masina si fac scandal-ceea ce nu ar da deloc bine!va inchipuiti o mireasa nervoasa care tipa atat de tare incat sa acopere claxoanele?:nlol:
ce parere aveti?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: buna
MesajScris: 23 Mar 2007, 13:36 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:

se mai marita cineva anul asta in Bacau?ca eu vad ca cam multa liniste pe aici:nscmoll:
haideti sa discutam!
de exemplu eu am o mare problema-NU imi plce deloc claxonatul ala la nunti!asa ca am amenintat pe toata lumea ca daca aud vre-un claxon la nunta mea sar din masina si fac scandal-ceea ce nu ar da deloc bine!va inchipuiti o mireasa nervoasa care tipa atat de tare incat sa acopere claxoanele?:nlol:
ce parere aveti?

ai dreptate ...da cate nu imi plac mie....si sunt revoltata..unele am incercat sa le mai evit, dar unele nu tin de noi... cum e cu claxonatul..daca totusi unii stiu ca nu iti place,poate se trezeste unu care sa claxoneze, dar cand vede ca nu mai face nimeni asa, poate se linisteste...asa ca spor la pregatiri....;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: buna
MesajScris: 07 Mai 2007, 00:23 
Nou Venit

Membru din: 22 Mar 2007, 01:40
Mesaje: 42
cata liniste pe aici! se pare ca bacauancele nu se mai marita,desi de la Pasti incoace nici nu te mai poti odihni in week-end din cauza claxoanelor ce anunta nunti. pt viitoarele miresici care inca nu stiu cum sa-si decoreze sala,daca va intereseaza ceva frumos si ieftin,facut de o firma la debut,da-ti de stire aici.Eu am fost primul lor client si am fost super incantata de ce a iesit,de aceea as vrea sa-i ajut.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: buna
MesajScris: 24 Mai 2007, 22:13 
Nou Venit

Membru din: 23 Mai 2007, 20:07
Mesaje: 16
EU AM NUNTA PE 25 AUGUST.DACA AVETI SFATURI LE ACCEPT CU PLACERE.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: buna
MesajScris: 29 Mai 2007, 01:46 
Nou Venit

Membru din: 22 Mar 2007, 01:40
Mesaje: 42
Citat:
EU AM NUNTA PE 25 AUGUST.DACA AVETI SFATURI LE ACCEPT CU PLACERE.


bine ai venit!sa ai o nunta frumoasa asa cum ai visat! la ce restaurant faci nunta?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: buna
MesajScris: 30 Mai 2007, 20:44 
Nou Venit

Membru din: 23 Mai 2007, 20:07
Mesaje: 16
MULTUMESC PENTRU URARI.EU NU FAC NUNTA IN BACAU.O SA FIE O NUNTA MICA DOAR CU PRIETENI CEI MAI BUNI SI CU FAMILIA NOASTRA.SUNTEM PLECATI DE MULTI ANI DIN TARA,DAR AM VRUT SA FACEM NUNTA ACASA(IN ROMANIA).


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 145 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 31 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România