Ultima vizită a fost: Acum este 26 Apr 2024, 06:08


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 93 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Satu Mare sau Baia Mare !
MesajScris: 30 Aug 2006, 12:12 
Nou Venit

Membru din: 18 Aug 2006, 09:02
Mesaje: 15
Citat:

Dar nu conteaza mai, ca suntem din nord sau sud. Trebuie sa dicsutam intre noi , cu ocazia asta mai aflam si noi din obiceiuri si mai schimbam cate-o impresie, ce ziceti?


de acord, insa chiar avem nevoie de un "spatiu" unde sa povestim despre restaurantele de la noi din oras, despre locurile unde iti gasescti rochia de mireasa... si asta nu in Bucuresti..

eu ma casatoresc anul viitor in iulie :p sunt din baia mare, nunta o sa fie in baia mare, insa locuiesc in timisoara... complicat, nu?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Satu Mare sau Baia Mare !
MesajScris: 30 Aug 2006, 12:13 
Nou Venit

Membru din: 18 Aug 2006, 09:02
Mesaje: 15
Citat:
Din pacate pe tema asta se sta cam slab pe Baia Mare...nu stiu in Satu Mare. Dar am vazut rochii de mireasa facute in Baia Mare la case de moda (care nu au neaparat profilul pentru rochii de mireasa) si au fost extrem de reusite.
Daca te ajuta te pun in contact cu ele.


ai putea sa le faci publice? ca as avea si eu nevoie de ele.. mersi mult!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Satu Mare sau Baia Mare !
MesajScris: 03 Sep 2006, 03:13 
Nou Venit

Membru din: 18 Aug 2006, 09:02
Mesaje: 15
Citat:
Si eu ma marit in iulie in Baia Mare, tu la ce restaurant?
Cum stai cu pregatirile? Ai inchiriat sala?


pai eu abia pe 21 iulie 2007 ma marit.. deci mai am vreme.. nu stau rau cu timpul :P am inchiriat sala mare de la hotelul mara.. acum insa duc munca de lamurire cu logodnicul meu sa facem nunta de zi.. insa nu prea am sanse de reusita :(

tu cand te casatoresti?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Satu Mare sau Baia Mare !
MesajScris: 09 Sep 2006, 01:38 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

pai eu abia pe 21 iulie 2007 ma marit.. deci mai am vreme.. nu stau rau cu timpul :P am inchiriat sala mare de la hotelul mara.. acum insa duc munca de lamurire cu logodnicul meu sa facem nunta de zi.. insa nu prea am sanse de reusita :(

tu cand te casatoresti?


eu am avut nunta in 19 august...pe noapte...si daca ar fi sa aleg din nou...as alege sa fie pe zi...din toate punctele de vedere e mai bine...nu e atat de multa oboseala, oamenii au mai mult chef sa se distreze...ai parte si de noaptea nuntii...:)

fetelor...spor la pregatiri...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Satu Mare sau Baia Mare !
MesajScris: 09 Sep 2006, 12:20 
Nou Venit

Membru din: 18 Aug 2006, 09:02
Mesaje: 15
Citat:
eu am avut nunta in 19 august...pe noapte...si daca ar fi sa aleg din nou...as alege sa fie pe zi...din toate punctele de vedere e mai bine...nu e atat de multa oboseala, oamenii au mai mult chef sa se distreze...ai parte si de noaptea nuntii...:)


exact de asta imi doresc si u nunta de zi.. si in plus, nimeni nu spune ca la ora 12 trebuie sa pleci acasa.. toti invitatii care nu vor sa stea mult, pot sa plece linistiti, iar la urma ramai cu prietenii cei mai apropiati si distractia continua (daca nu e chiar s mai faina).

in plus, ziua arati altfel: esti mai odihnita, mai in chef; seara si noaptea in schimb, mie una imi "cade" fata de oboseala si devin mai molesita :(

dar n-am reusit sa il conving pe logodnicul meu sa facem nunta de zi :(:(:( asta e.. va fi nunta de noapte


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Satu Mare sau Baia Mare !
MesajScris: 09 Sep 2006, 12:22 
Nou Venit

Membru din: 18 Aug 2006, 09:02
Mesaje: 15
Citat:
Eu pe 14 iulie, tot in sala mare de la Mara. Ce misto!!!!!!!!!
Mai pove. Pa


ti-am trimis un mesaj privat :) pupici!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Satu Mare sau Baia Mare !
MesajScris: 09 Sep 2006, 12:23 
Nou Venit

Membru din: 18 Aug 2006, 09:02
Mesaje: 15
Citat:

eu am avut nunta in 19 august


casa de piatra si multa fericire!!! ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Satu Mare sau Baia Mare !
MesajScris: 09 Sep 2006, 12:24 
Nou Venit

Membru din: 18 Aug 2006, 09:02
Mesaje: 15
malinka, tu de unde ti-ai cumparat rochia de mireasa?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Satu Mare sau Baia Mare !
MesajScris: 14 Sep 2006, 02:12 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
malinka, tu de unde ti-ai cumparat rochia de mireasa?


salut...si scuze pentru lipsa de promptitudine dar am fost plecata cateva zile ...

te referi la tinuta de stare civila? sau la rochie?
tinuta de stare civila am facut-o la comanda, la o casa de moda in Satu Mare si rochia de mireasa e din Oradea...daca vrei detalii spune...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Satu Mare sau Baia Mare !
MesajScris: 20 Sep 2006, 13:10 
Nou Venit

Membru din: 18 Aug 2006, 09:02
Mesaje: 15
Citat:
rochia de mireasa e din Oradea...daca vrei detalii spune...:)


azi m-am intors in civilizatie.. :p pana acum am fost plecata undeva prin parang.. a fost superb, insa am dus lipsa tehnologiei.

ma intereseaza rochia de mireasa, caci in Baia Mare nu am gasit inca nimic ce sa imi placa, iar in TM preturile sunt exorbitante.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Satu Mare sau Baia Mare !
MesajScris: 21 Sep 2006, 01:35 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
Cred ca acolo ar merita sa mergem. De aceea eu nu ma mai stresez cu rochia.


am fost si eu la toate targurile care s-au organizat anul acesta...la cluj ,la oradea, la bucuresti...sunt, intr-adevar, multe rochii si exista sanse sa gasiti ce va place chiar la pret mai bun (de obicei la targ sunt reduceri)...si in plus va faceti idee si despre accesorii, decoratiuni si tot ce trebuie pentru o nunta...si chiar e altceva (bine, la cluj nu e nu stiu ce dar totusi, fata de baia mare...)

cel mai bine e sa planificati lucrurile...ce faceti cu un an inainte...ce faceti cu sase luni inainte si tot asa...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Satu Mare sau Baia Mare !
MesajScris: 21 Sep 2006, 12:01 
Nou Venit

Membru din: 18 Aug 2006, 09:02
Mesaje: 15
Citat:
In martie e EXPO MARIAJ si se lanseaza colectia de anul viitor. Cred ca acolo ar merita sa mergem. De aceea eu nu ma mai stresez cu rochia.


unde anume se tin targurile astea de nunti? si nu e cam tarziu sa iti cumperi rochia de mireasa in martie, aprilie sau chiar mai?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Satu Mare sau Baia Mare !
MesajScris: 21 Sep 2006, 12:03 
Nou Venit

Membru din: 18 Aug 2006, 09:02
Mesaje: 15
Citat:
cel mai bine e sa planificati lucrurile...ce faceti cu un an inainte...ce faceti cu sase luni inainte si tot asa...:)


tu cum ai facut? mai ai cumva organizatorul de la nunta ta? ai lucrat cumva cu o agentie?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Satu Mare sau Baia Mare !
MesajScris: 22 Sep 2006, 00:34 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

unde anume se tin targurile astea de nunti? si nu e cam tarziu sa iti cumperi rochia de mireasa in martie, aprilie sau chiar mai?


in bucuresti, de obicei, la romexpo iar in tara (la cluj si la oradea am fost eu) la casa de cultura a sindicatelor...o sa gasesti informatii pe net dar un pic mai incolo...

si nu...nu e deloc tarziu ...ideea e sa stii ce iti doresti si cand gasesti rochia sa nu mai stai pe ganduri...

eu am avut nunta in 19 aug...si am dat comanda pentru rochie in 22 mai, am dat avans si am luat-o acasa doar in 4 august, n-am vrut sa o vad zi de zi...

rochia mea a fost prima pe care am probat-o dupa ce am vazut-o la targ la cluj in martie si nu am fost hotarata...am vazut multe rochii dupa aceea si tot la prima m-am intors...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 93 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România