Ultima vizită a fost: Acum este 19 Mar 2024, 09:19


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 414 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 05 Dec 2006, 13:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
cu scuzele de rigoare, abia acum am reusit sa pun cateva poze :npiano: de fapt cred ca am pus prea multe dar n-am gasit nicio limita si nici nu ma puteam hotari numai la 2-3... :nmarried:sper sa nu va plictisiti :rolleyes: am pus si la instrumente, si la galerie, sper sa se aprobe repede :npray:
hmmm...sper ca nu m-ati uitat intre timp :-`:huh:
pupici si succes la intalnirea cu Mos Nicolae! ;):ndance:


Asteptam cu nerabdare pozele! Inca nu s-au aprobat.:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 05 Dec 2006, 16:19 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Citat:

Asteptam cu nerabdare pozele! Inca nu s-au aprobat.:(



Au fost aprobate pozele.
Foarte frumoase ambele rochite. Ai fost superba. :wok::wok::wok:
:-*:-*:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 05 Dec 2006, 16:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
Superbe si pozele si miresica! Mie recunosc ca rochia a doua mi-a placut cel mai mult! Si palaria!
:napplause::lips::lips::lips:


Superba, asta e cuvantul cel mai potrivit!
:napplause:
Casa de piatra!:nmarried:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 05 Dec 2006, 19:21 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
va multumesc frumos! :neyes::lips: ma bucur ca v-au placut :love:;):-*

Bravo draga miutza ca ai reusit sa nu fii o miresica conventionala! foarte frumoase rochitele! culoarea mea preferata este rosul!
Sa stii ca a doua rochita mi-a placut mai mult! :~*
M-am uitat la toate fotografiile postate! ai fost o miresica asa vesela! cred ca te-ai distrat pe cinste! :nmarried:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 05 Dec 2006, 20:56 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:
va multumesc frumos! :neyes::lips: ma bucur ca v-au placut :love:;):-*
ati fost fff frumosi amandoi si rochiile au fost....de vis e putin spus:neyes::neyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 06 Dec 2006, 11:42 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
multumim mult! asa e, m-am distrat pe cinste ;) rosul e si culoarea mea preferata, ti-ai dat seama, nu? :ok::nwink:


Puteam sa nu-mi dau seama!? :nwink: sincer ma bucur ca ai avut o zi asa frumoasa! inca o data felicitari! te pupic!:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 10 Apr 2007, 15:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Eu am avut cununia la starea civila.Am avut vreo 50 de invitati.Dupa i-am chemat la un restaurant.Era luna noiembrie si a fost luat curentul toata dimineata.A venit cand am ajuns noi.Era un frig de iti venea sa urli.Dar am rezistat eroic.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 16 Mai 2007, 02:56 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Buna fetelor..nici nu stiu de unde sa incep..cert este ca nu imi mai doresc sa ma trezesc din acest vis, imi place asa...

Sunt unele sentimente si momente pe care nu ai cum sa le descrii...dar
nunta mea a inceput la ora 18 la biserica, unde tinuta de brat de tata care era atat de emotionat incat nu se putea vorbi cu el...am ajuns in fata IUBIRII mele care era nauc de frumusetea mea, si nu is mai desprindea ochii de la mine...am pasit in biserica alaturi de tata pe un covor alb cu petale de trandafiri...incercam sa absorb biserica din priviri, pt ca era atat de multa lume incat nu stiam la cine sa ma uit, iar corul cand a inceput sa cante am crezut ca nu mai am picioare....a urmat cununia civila cu DA"desigur" de la Iubitul meu,si un DA "binenteles" subtirel dar hotarat de la mine...a urmat o slujba cu un cor deosebit..binenteles ca eu susoteam si radeam alaturi de nasa, la momentul cu pupatul mainilor de care evident nu am scapat...iar spre final au urmat pupaturile si mormanele de flori..care mai de care mai ochioase , abia uitandu-ma la caseta am descoperit cine ,ce mi-a dat:)....si apoi confeti,orez, porumbei frumosi si albi care au fugit impreuna, o caldare plina cu apa...si tocul pantofului meu imobilizat in pragul de la usa..probabil un semn sa nu ma grabesc:)...
si furati de o masina mare alba si spectaculoasa am disparut in parc cu nasii la poze...parintii cuminti si ascultatori au plecat la restaurant sa intampine lumea...
noi ne-am facut de cap la o sedinta foto dupa care urma intrarea mult asteptata a mirilor...cand restaurantul era deja plin de lume, cam pe la ora 21.30 , ne-am facut si noi aparitia pe un covor rosu de data asta, si cu lumanari in jur...lumini stinse fundal muzical cu Shania TWain-From this Moment..si in apaluzele tuturor, incercam si noi sa pasim in decorul miric al restaurantului care era ornat din cap pana in picioare...aici s-a rupt firul, cred ca am avut cele mai mari emotii...totul arata atat de frumos incat imi venea sa plang, nu mai puteam sa mai pasesc, ca sa nu mai vorbim de dans..dar am dansat..au aparut si artificiile..si a fost asa o nebunie....cateva secunde ziceam ca sunt pe alta lume...

nu prea ne venea sa credem ca e asa multa lume, ca toti sunt cu ochii pe noi....si in final s-au aprins luminile....toata lumea era fascinata....
si a urmat surpriza noastra, de care nu stia absolut nimeni....micii nostri dansatori care au dansat absolut superb ....si cateva minute au atras toate privirile spre ei....iar apoi m-am uitat la ceas..inebunita de cap..parca nu vroiam sa fie prea tarziu...ca totusi vroiam sa ma distrez si eu la nunta mea..si era ora 23, dar nu am apucat prea mult sa dansez ca m-au furat fetele mele...dar binenteles ca am fost recuperata imediat de Iubirica...si apoi distractie....pana cand a aparut tortul..care era asa o nebunie ziceai ca e din revista, drept e ca multe chestii ornamentale erau necomestibile, dar ce conta ..iti lua ochii oricum...si a urmat distractia cu prietenii apropiati pana tarziu..iar chiar spre dimineata iar am mers la o sedinta foto, ca cica era mai buna lumina, ca sa dam bine in poze


si se fini...

Pareri:
...vreau sa va spun ca nu m-au durut deloc picioarele, am avut niste pantofi de care m-am indragostit si din cauza asta cred ca nici nu am vrut sa ii inlocuiesc(drept este ca i-am purtat vreo 2 luni in picioare prin casa), am baut un ceai energizant acasa, si inca vreo 2 energizante in timpul nuntii..eram cea mai fresh dintre toti, duminica dimineata am dormit 2 ore dupa care am dat trezirea la toti.....am savurat fiecare moment, ne-am pupat si pozat cu peste 300 de oameni....dar totul a fost asa cum ne-am dorit....
a treia zi ..cand ma uitam la mana...parca pluteam si ii spuneam lui Iubirica ca m-as mai marita de 30 de mii de ori.... tot cu el....

cum e sa fii maritata?

EXCELENT!!!!
la noi s-au schimat 3 lucruri
o masina de spalat vase, una de rufe si o verigheta

:D ca restu erau...


va doresc sa aveti si voi parte de aceasta minunata traire sa nu fiti stresate , ci doar emotionate, sa aveti parte de aceste amintiri, sa aveti parinti-socri ca ai nostri... si sa nu uitati sa va bucurati de cele mai frumoase momente din viata voastra
va pup pe toate si va multumesc pt ca am trait aceste clipe impreuna pe forum


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 16 Mai 2007, 04:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
va doresc sa aveti si voi parte de aceasta minunata traire sa nu fiti stresate , ci doar emotionate, sa aveti parte de aceste amintiri, sa aveti parinti-socri ca ai nostri... si sa nu uitati sa va bucurati de cele mai frumoase momente din viata voastra
va pup pe toate si va multumesc pt ca am trait aceste clipe impreuna pe forum



poze....poze!!!!!!!!!!!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 414 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România