Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 01:57


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 414 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: bine v-am regasit!!!
MesajScris: 31 Oct 2006, 16:05 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
Citat:


Lasa ca important e ca ati avut o nunta frumoasa, ca v-ati simtit bine si ca aveti amintiri frumoase...Asta e! Ceva trebuie sa mearga altfel decat planificat...Eu am avut fata plina de cosuri:( Nu chiar toata fata..Dar mie asa mi se parea in momentele alea...Am avut vreo 5-6 cam in jurul guri...:zoombie: Noroc cu machiajul:D


da asa este ceva trebuie sa fie pe dos ca sa ne tina conectate la realitate altfel ar fi un vis :flower:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: bine v-am regasit!!!
MesajScris: 31 Oct 2006, 18:59 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

da asa este ceva trebuie sa fie pe dos ca sa ne tina conectate la realitate altfel ar fi un vis :flower:


Buna fetelor! plec imediat! dar am vrut sa va salut doar! am spicuit din spusele voastre si am descoperit ca imi e dor sa mai schimb o vorba-doua pe forum!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: bine v-am regasit!!!
MesajScris: 01 Noi 2006, 12:00 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:


Si noi te pupam...Ce de fete ocupate p-aici...:-`

Buna dimineata! ieri v-am salutat doar si am si plecat! e o perioada mai aglomerata pentru toata lumea! chiar daca nu am timp sa scriu, citesc "dezbaterile" voastre de pe forum cu mare placere! chiar si atunci cand doar se bat campii! super!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 06 Noi 2006, 18:45 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Povestea nuntii mele. Nici nu stiu cu ce sa incep (?). Cred cu inceputul nu? :unsure:
Joia si vinerea din inaintea nuntii foarte agitate, cu ultimele detalii de rezolvat, cu aranjarea oamenilor la mese, cu cazarea lor. Au trecut foarte repede aceste doua zile, nici nu am avut timp sa ne gandim la nunta in sine. Noptile (culmea, culmilor (?)) am dormit foarte bine.
Sambata dimineata am aranjat scara de la bloc foarte frumos cu fundite si tul. Dupa am plecat la coafor putin stresata ca nu am facut proba inainte. De la ora 10 la ora 13:30 am stat acolo la aranjat si la machiaj (mi-a placut foarte mult ce a iesit).Toata lumea ma suna disperata, nu de alta dar la ora 14:00 trebuia sa ajunga mirele. Am ajuns si eu intr-un final acasa. Cand ajung in fata blocului vad masina cu care venea mirele (X)...........Ajunsese doar masina :p De la nasi s-au hotarat sa vina pe jos (eram la doua strazi distanta). Am scapat,... zic eu. Ajung sus intr-o fuga continua pe scari. Cand sa iau rochia pe mine se aude din strada trombotistii. In gandul meu zic :"Am belit-o!" Repede, repede cu rochia.... 4 persoane ma ajutau (X). Am fost gata imbracata la timp :-` ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat:-`. Totul a fost foarte emotionant pt mine. Pana la momentul acela nu realizam ceea ce se va intampla. Cand a inceput vornicul cu versurile lui, am inceput si eu plansul, mai ales cand le puneam la ai mei florile in piept. Si acum cand va scriu imi dau lacrimile :(. Am trecut si peste acest moment razand pana la urma cand am realizat ca am dat niste bani pe machiaj iar eu il fac praf cu lacrimele. De la mine am plecat spre cununia civila, la timp. Au urmat o serie de poze, pupaturi, multe flori si felicitari. Am ajuns si la biserica la fix. La biserica a fost foarte frumos. Am avut 2 preoti care au fost extraordinari. Totul a durat circa 45 min. Nici nu stiu cand au trecut. La final au spus ambii preoti cateva cuvinte, iar eu bineinteles ca am mai plans putin. Ce sa fac daca m-au emotionat cuvintele preotilor. De la biserica a urmat alta sedinta foto, pupaturi si felicitari. Totul a fost foarte frumos, inclusiv vremea a tinut cu noi. A inceput sa ploua putin cand facusem majoritatea pozelor.
Am ajuns si la sala, sala pe care nu o vazusem inca aranjata. A fost frumos aranjata, ne-a placut ;) Aici a fost totul ca un vis frumos. Am dansat toata noaptea, dar chiar toata noaptea. Am stat jos doar cand s-a servit mancarea, dar si atunci abia ne venea sa stam jos. Muzica a fost SUPER. Toata lumea a dansat, ne-a felicitat pt o nunta frumoasa. Toti au zis ca nu am mai dansat atat de mult de nici nu mai tin minte. Desi a fost o nunta mare (291 persoane) toata lumea a zis ca parca au fost la un chef mai mare, nici de cum la o nunta. A fost super, dar parca a trecut asa repede. Daca ati vedea dvd-urile sa vedeti ce mult s-a dansat. Incredibil. Nici noua nu ne-a venit sa credem. Adevarul este ca muzica face totul. P.S.:NU AM AVUT MANELE. Si pt lucrul acesta am fost felicitati.
Veau sa va mai spun ca si in saptamana de miere ma mai dureau degetele de la picioare. :D
Sper sa nu va fi plictisit si sa fi fost destul de coerenta. Nu am eu un talent la scris.
In concluzie: nunta mea a fost bestiala si cea mai frumoasa nunta la care am fost pana acum. Si asta fara sa fiu modesta. :D;):ndance::ndance::ndance:
Just :ncouple:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 06 Noi 2006, 18:59 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
Povestea nuntii mele. Nici nu stiu cu ce sa incep (?). Cred cu inceputul nu? :unsure:
:


felicitari si casa de piatra...sa fiti foarte fericiti...:)
asteptam cu nerabdare pozele tale...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 08 Noi 2006, 16:48 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
felicitari si Casa de Piatra!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 13 Noi 2006, 15:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
sunt f fericita ca a iesit asa frumos, va pup si va multumesc pt lectura! urmeaza un botez, doua, sau sa fim nashi,,,cine stie? oricum, distractia abia a inceput! hihihi ;):ndance::flowers: sa fiti fericiti si iubiti!


suna foarte frumos! :love:ma bucur pt voi si va doresc sa va iubiti toata viata!!! :kiss:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 14 Noi 2006, 15:44 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Casa de Piatra Miutza si tot ce e mai bun pe lumea asta! Se pare ca si ultima miresica din "Generatia 2006" a avut nunta de vis. Suntem o generatie de miresici tare norocoase si fericite :love::nwink: Sigur are si ghidul "vina" lui :nwink::lips:

Buna fetelor! eu inca nu v-am povestit povetea nuntii noastre! nici la concurs nu am participat! ma intreb daca e concurs si in luna nov-dec! poate particip atunci! cand capat curaj o sa va povestesc si eu nunta noastra!
Dar acum, Casa de piatra si multa fericire pentru miresicile anului 2006!
Stiti ca e un super an pentru casnicii?! Adica ne v-a merge bine, vom fi fericiti si ne vom intelege! %%- :champagne::napplause::napplause::wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 14 Noi 2006, 16:31 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Pai se vede! Generatia miresici 2006 e o generatie fericita! :lips::cool::heart:

Asa este! Sa fie intr-un ceas bun pentru toata lumea! si pentru miresicile de anul viitor! ca am doua surori si doi frati!%%-(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 14 Noi 2006, 17:15 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
Asa este! Sa fie intr-un ceas bun pentru toata lumea! si pentru miresicile de anul viitor! ca am doua surori si doi frati!%%-(X)


(X)Si care din ei isi pune pirostriile?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 15 Noi 2006, 01:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Casa de Piatra Miutza si o casnicie minunata! Sunt sigura ca ai fost superba si sunt curioasa sa te vad miresica. Asa ca.... pune poze, nu ne mai tine pe jar!:nmarried:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 15 Noi 2006, 10:48 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

(X)Si care din ei isi pune pirostriile?

Fetele sigur! :heart:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 414 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România