Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 04:30


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 414 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 04 Iul 2006, 17:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Eu nu am inteles asa..... se pune prietenului celei care a prins buchetul si careia i se pune voalul... Corect???


asa a zis gina ....insa daca aia nu are prieten???? nu mai bine ii pui aluia care a prins jarteaua?? Ea nici macar n ua aruncat jartelutza sau ma rog ....poate a uitat sa mentioneze!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 04 Iul 2006, 17:25 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:

Si mai e o nelamurire.... de ce cea care prinde buchetul ia si voalul? Voalul nu se pune la o prietena buna necasatorita?


pai aici sunt doua traditii combinate... la romani se ia voalul si se pune unei fete necasatorite... la americani se arunca buchetul... asa ca eu am aruncat buchetul si celei care l-a prins i-am pus si voalul... si aia avea prieten, ba mai mult, se marita anul asta... de obicei se alege o fata care sa prinda buchetul si careia sa-i pui voalul... dar eu n-am vrut sa stabilesc pe nimeni, ca sa nu iasa discutii...
daca tipa care prinde buchetul n-are prieten, floarea mirelui se va pune cavalerului de onoare (daca ala a venit cu prietena, ghinionul lui :D... eu asa stiu ca se face :p)...
eu n-am aruncat jarteluta fiindca am preferat sa ne jucam cu ea acasa :devil:...
am mai uitat ceva? :wacko:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 04 Iul 2006, 17:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

pai aici sunt doua traditii combinate... la romani se ia voalul si se pune unei fete necasatorite... la americani se arunca buchetul... asa ca eu am aruncat buchetul si celei care l-a prins i-am pus si voalul... si aia avea prieten, ba mai mult, se marita anul asta... de obicei se alege o fata care sa prinda buchetul si careia sa-i pui voalul... dar eu n-am vrut sa stabilesc pe nimeni, ca sa nu iasa discutii...
daca tipa care prinde buchetul n-are prieten, floarea mirelui se va pune cavalerului de onoare (daca ala a venit cu prietena, ghinionul lui :D... eu asa stiu ca se face :p)...
eu n-am aruncat jarteluta fiindca am preferat sa ne jucam cu ea acasa :devil:...
am mai uitat ceva? :wacko:


nu ai mentionat nimik de nici o gaina sau alte chestii de genul asta!! pe bune .......eu cred ca o sa printez tot ce ai scris tu aici!! Asa .....ca presimt ca va fi foarte util!!!:lips::lips::lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 04 Iul 2006, 17:30 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
SUPER:lol::ok::wok::lol:

Tare as vrea sa iasa si la mine asa de bine ca la tine....

Nu-i asa ca si tu ai fost stresata inainte dar a iesit totul bine....Nu-i asa??


sa stii ca am fost foarte stresata la nunta... si-mi pare atat de rau!!! :(( de asta va spun la toate sa lasati pe altii sa se agite atunci, voi sa va simtiti bine :ok:
la nunta am fost toata un zambet (asa sunt mereu, de altfel... :D)... numai sotul meu stia ca sunt stresata, ca ma cunoaste foarte bine si degeaba radeam eu, el a citit sub zambetul meu mult stres si multe griji... dar el a fost asa un dulce :love: a ras toata ziua si toata noaptea, era fericit de-a dreptul... si din cand in cand se apropia de mine si ma strangea in brate sau ma lua de mana si toate grijile mele dispareau ca prin farmec :love:...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 04 Iul 2006, 17:38 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:

nu ai mentionat nimik de nici o gaina sau alte chestii de genul asta!! pe bune .......eu cred ca o sa printez tot ce ai scris tu aici!! Asa .....ca presimt ca va fi foarte util!!!:lips::lips::lips:


GAINA???? :zoombie: :zoombie: :zoombie: nu am avut gaina, nu am jucat hora miresei, nu am avut lautari la poarta, nu mi s-a rupt turta in cap...
poate va e de folos:
la biserica s-a intrat asa: domnisoarele de onoare cu lumanarile (asa am vrut noi, nu domnisoara si cavaler, ci doar fetele), apoi fetita cu petalele de trandafiri, apoi micul cavaler cu verighetele pe pernuta, apoi mirele cu nasa, apoi eu cu nasul, apoi ceilalti... a cantat corul de ti se urca parul in cap de emotie... a fost un vis... (si acum cand scriu simt cum ma trec fiori, atat de frumos e corul in biserica :love:)...

ma bucur daca va ajuta experienta mea :D... si inca mai puteti sa ma intrebati, ca poate mai stiu sa va zic cate ceva :ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 04 Iul 2006, 17:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Ce GAINA? Ma omorati!!!!


e o traditie de 2 lei din pct meu de vedere....conform careia .,...se ia o gaina si se prepara la rotisor...se pune pe o tava...se orneaza cu legume si un ospatar o chelneritza ....danseaza cu tava in brate....si nasul e obligat sa rascumpere gaina respectiva de la chelneritza!! e un bull-shit asta e parerea mea !! As vrea atat de mult sa sar peste traditia asta...sa dea D-zeu sa reusesc!! Oricum o sa vb in prealabil cu patronul restaurantului si va face el ordine pe acolo!!:lips::D:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 04 Iul 2006, 17:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

GAINA???? :zoombie: :zoombie: :zoombie: nu am avut gaina, nu am jucat hora miresei, nu am avut lautari la poarta, nu mi s-a rupt turta in cap...
poate va e de folos:
la biserica s-a intrat asa: domnisoarele de onoare cu lumanarile (asa am vrut noi, nu domnisoara si cavaler, ci doar fetele), apoi fetita cu petalele de trandafiri, apoi micul cavaler cu verighetele pe pernuta, apoi mirele cu nasa, apoi eu cu nasul, apoi ceilalti... a cantat corul de ti se urca parul in cap de emotie... a fost un vis... (si acum cand scriu simt cum ma trec fiori, atat de frumos e corul in biserica :love:)...

ma bucur daca va ajuta experienta mea :D... si inca mai puteti sa ma intrebati, ca poate mai stiu sa va zic cate ceva :ok:


BRAVOOOOOOO!!! te admir ca ai sarit peste traditiile astea de 2 lei!! bvbvbvbv ......incerc si eu sa sar. ...dar cred ca o sa fentez doar aia cu gaina!! Le bag pe gat pontul cu restaurantul : nu se poate cu gaini aici!!! In schimb ..o sa am prostia cu turta si aia cu lautarul!!:((:((:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 04 Iul 2006, 17:46 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:

In schimb ..o sa am prostia cu turta si aia cu lautarul!!:((:((:((


nu te stresa :D... ai sa vezi ca trec toate atat de repede incat nici n-ai sa stii cand s-au intamplat... abia dupa ceva timp ai sa-ti dai seama ca ai facut si "prostia cu turta si aia cu lautarul"... :D :D :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 04 Iul 2006, 17:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

nu te stresa :D... ai sa vezi ca trec toate atat de repede incat nici n-ai sa stii cand s-au intamplat... abia dupa ceva timp ai sa-ti dai seama ca ai facut si "prostia cu turta si aia cu lautarul"... :D :D :D
:p:p:p:p te cred ,....toata faza e ...sincer ...sa nu-mi puna firimituri in cap!!:D:D:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 04 Iul 2006, 17:54 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
:p:p:p:p te cred ,....toata faza e ...sincer ...sa nu-mi puna firimituri in cap!!:D:D:D


daca eu n-am avut turta, am avut orez :D... adica, la iesirea din biserica s-au aliniat toti si ne-au aruncat in cap cu orez :D :D :D... nu m-a deranjat, mi s-a parut chiar haios... dar dimineata, cand mi-am dat jos rochia, aveam atata orez in corset ca puteam pune de-o mancare :D :D :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 05 Iul 2006, 12:00 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Gina, dar la primarie cum a fost? ce ati servit dupa? A fost inghesuiala?

:lol: Buna dimineata Dadi! Mihaela sunt! cum iti/va spuneam si ieri, am nunta in octombrie! am fost chiar luna trecuta la o cununie civila si (asemenea si altor cununii la care am fost) s-a servit sampanie cu piscoturi , ceva prajiturele.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 05 Iul 2006, 12:03 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Gina, dar la primarie cum a fost? ce ati servit dupa? A fost inghesuiala?

Sunt din Brasov! la noi la Primarie, la Casa Casatoriilor mereu e aglomerat! cu atat mai mult daca e sambata! am fost si in cursul saptamanii la cununie, dar tot aglomerat era! oamenii se inghesuie, sunt c-am dezorganizati - ideal e cred sa ai pe cineva care sa se ocupe de toata servirea - cel mai bine o firma de catering - eu cred ca o sa rog niste buni prieteni sa-mi faca acest serviciu si sa se ocupe de servirea oaspetilor ce vin si la cununia civila (ambele cununii le am in aceeasi zi) :food:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 414 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România