Ultima vizită a fost: Acum este 20 Apr 2024, 18:44


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 414 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 05 Iul 2006, 13:05 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
Gina, dar la primarie cum a fost? ce ati servit dupa? A fost inghesuiala?


la starea civila (la noi e separata de primarie) a fost chiar f frumos, mai frumos decat ma asteptam :)... fiindca sotia ofiterului de stare civila e colega cu mine, nu ne-a grabit nimeni... in primul rand, am intrat la ora stabilita... si ceremonia a durat cam 15 minute. a venit f multa lume (cred ca vreo 60 de persoane). noroc ca ne pregatisem. dar acolo n-ai nimic de facut, intri cand te striga si stai si asculti ce ti se spune :D... apoi te pune sa semnezi si iar stai si asculti (daca te mai tine si nu te da afara :D)...
apoi am iesit in fata institutiei, unde toata lumea isi intretine invitatii... am servit sampanie, prajituri si suculetze... am facut poze... si cam atat, am plecat acasa :D... la noi toata treaba a durat fix o ora (de cand am intrat si pana am plecat spre casa)... dar asta depinde de fiecare; noi am avut multi "spectatori" :D...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 05 Iul 2006, 18:01 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
Citat:
Buna Mihaela,

asa ma gandeam si eu cu sampanie, piscoturi, prajituri.
am mai auzit pe la altii ca-i duce la masa....:( Dar asta daca nu e in aceeasi zi biserica si masa la restaurant...corect?


Noi o sa facem la primaria din Buftea unde nu am vazut sambata aglomeratie. Oricum socru a dat o idee grozava. Exista o sala libera in primarie unde am putea merge la o cupa si poze... Mi se pare tare buna ideea deoarece nu se stie niciodata ce aglomeratie o sa fie atunci si chiar nu vreau sa aud: Hai, hai ca mai sunt altii


corect:ok: daca ai cununia civila in alta zi decat cea religioasa se duc invitatii la un restaurant ceva. de aceea e bine intr-un fel sa le faci pe amandoua in aceeasi zi ca scapi de o cheltuiala in plus:p
e adevarat ca primesti mai multe cadouri si la cununie si la restaurant,cum e cazul unei prietene a facut cununia civila in februarie(a primit multe cadouri) si o sa mai primeasca si in ziua nuntii.dar cheltuiesti in plus.:-` cine poate si isi permite e bine, cine nu poate iarasi e bine.
casa de piatra atat viitoarelor miresici cat si celor care au fost:flowers::flowers::flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 05 Iul 2006, 18:03 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
Citat:
Buna Mihaela,

asa ma gandeam si eu cu sampanie, piscoturi, prajituri.
am mai auzit pe la altii ca-i duce la masa....:( Dar asta daca nu e in aceeasi zi biserica si masa la restaurant...corect?


Noi o sa facem la primaria din Buftea unde nu am vazut sambata aglomeratie. Oricum socru a dat o idee grozava. Exista o sala libera in primarie unde am putea merge la o cupa si poze... Mi se pare tare buna ideea deoarece nu se stie niciodata ce aglomeratie o sa fie atunci si chiar nu vreau sa aud: Hai, hai ca mai sunt altii


corect:ok: daca ai cununia civila in alta zi decat cea religioasa se duc invitatii la un restaurant ceva. de aceea e bine intr-un fel sa le faci pe amandoua in aceeasi zi ca scapi de o cheltuiala in plus:p
e adevarat ca primesti mai multe cadouri si la cununie si la restaurant,cum e cazul unei prietene a facut cununia civila in februarie(a primit multe cadouri) si o sa mai primeasca si in ziua nuntii.dar cheltuiesti in plus.:-` cine poate si isi permite e bine, cine nu poate iarasi e bine.
casa de piatra atat viitoarelor miresici cat si celor care au fost:flowers::flowers::flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 10 Iul 2006, 14:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
haideti sa va povestesc nunta la care am fost eu sambata trecuta! In urma acestei nunti mi-am schimbat cu totul parerea si viziunea fata de mine ....de viitoarea mea nunta, fata de rochia mea de mireasa....fata de tot!! In primul rand sa va spun in ce imprejurari am ajuns la acea nunta : nasii de botez ai lui Mihai au o fata care a cununat cuplul in cauza si noi am mers la nunta respectiva ca invitati din partea nasilor! Si acum sa intram in detalii (nu comentam prestanta invitatilor) : mancarea - ok, muzica - de kkt, nunta propriu zisa - de kkt!!! Lautarii si-au batut joc de nuntasi, de miri si de intreaga nunta! Greseala cea mai mare a fost facuta de catre mama mirelui care a tinut mortis ca lautari sa fie unii care au cantat la nunta ei acum 25 de ani. Va dati seama ce idiotenii au putut sa cante! Format din 7 persoane, "taraful chitz" arata cam asa: o "solista", unul la acordeon, unul cu o trompeta, altul la acordeon, unul la chitara,unul la tobe si unul la orga! Va dau aceste detalii (mai bine zis semnalmente) ca sa nu faceti si voi aceeasi greseala! Unde mai pui ca dupa ce ca le-au "papat" 7 tacamuri, au mai pretins si un onorariu de 1000 euro + inca 100 pt. transport ( pt. ca "vedetele" erau din Rm. Sarat). Mireasa era mai inalta decat mirele cu 10 cm ....fara tocuri! Habar nu avea sa danseze ..si va spun ca nu era de vina muzica cantata de acei distrusi...ci ea ...arata ca o paparuda! Rochia statea pe ea ca pe gard....nu avea nici o linie ...nici o croiala...nimik! Un singur lucru a fost dragut ...tortul ...era alb cu flori bleu pe el .....la fel ca "rochia",...daca chestia aceea de 2 bani se putea numi rochie! Nici pe Lipscani nu se gaseste asa ceva de vanzare!!! Pacat de nasi ...care au dat clasa... Am postat aceste impresii ca sa vedeti si voi cat de importanta este muzica la o nunta!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 10 Iul 2006, 15:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Nu am vrut sa fiu rea sper ca nunta mea sa fie mult mai antrenanta si vesela.Pupici


Cel putin la nunta spusa de tine atmosfera a fost intretinuta de miri...la nunta de care spun eu aia se calcau pe picioare reciproc! Asta e greseala lor..aaa..si au mai facut una: au lasat babele sa le dicteze cine sa le cante!!:D:D Mai bine isi cumpara o rochie superba decat sa le dea la aia 1100 euro si angaja un Dj pe mult mai putini bani!! Dar .....unde nu-i cap e vai de picioare!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 10 Iul 2006, 16:42 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
fetelor am fost si eu la o nunta am sa pun si poze de la ea la instrumente a fost frumos mancarea si bautura ok muzica cam naspa un dj cam invechit saracu a pus muzica cam nepotrivita de nunta prea putina populara(resp melodii de petrecere) cand a pus a fost atmosfera mai incinsa dar prea putin mirii foarte frumosi si dragi mie s-au distrat au zambit si cel mai important chiar se vedea ca se iubesc enorm ceea ce la putine nunti am vazut :ok: mai am 2 luni si fac si eu nunta dar am invatat ca trebuie sa ma bucur de ea sa stau cu invitatii sa dansez ( o sa am formatie antimanelisti)sa zambesc sa fac poze sa las pe cei platiti sa-si faca treaba chelnerii sa serveasca lautarii sa cante fotograful sa-si aleaga cadrele etc..fara sa pierd eu timp in noaptea aceea cu astfel de preocupari doar asa dimineata voi avea senzatia ca a fost de vis..e bine si ca invitat la nunta dar super si ca mire si mireasa.
ce consider eu ca trebuie sa am in vedere (!)este ca mancarea sa nu fie adusa prea repede un fel dupa altul sa lase intervale potrivite intre ele!!! si am folosit acest prilej sa-mi fac un model de coafura nu chiar de mireasa ca nu era potrivit dar care a mers la nunta asta insa care nu mi-a placut foarte tare de aceea voi alege o coafura care sa-mi placa si voi duce poza cu mine la coafor in rest la biserica e foarte emotionant!!!!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 10 Iul 2006, 22:11 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
Sorry, ca vb si eu cam off topic.
Sunt abia inscrisa pe forum, am citit primele pagini si uitandu-ma la pozele lui Clarut, am avut un soc.
Este cumva o eroare..sau chiar acela este tortul????
Cineva a facut o gluma proasta?
Si cel mai mult ma mira ca am si citit ca pentru poze e nevoie de o aprobare... Ce anume presupune acesta aprobare? De vreme ce s-a putut posta o astfel de poza?
Sorry daca sunt eu mai pudica... :((



:)
cred ca zici de tortul de la petrecerea burlacitelor...:) da, acela a fost tortul..ei, treaba lor, nu?
dar, pana la urma, a fost doar un tort...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 10 Iul 2006, 22:45 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
A fost tort de la petrecerea burlacitelor, nu de la nunta!

Si a trecut de aprobare pentru ca e doar un TORT.... exista si pietre (frumuseti ale naturii) care au aceeasi forma... Ca sa nu mai spunem ca exista si muzee unde sunt picturi sau chiar organe reale (de ex. la Antipa unde e un organ expus - in formol, desigur!).

Nu ni s=a parut a fi indecent. Mai degraba haios!
:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 11 Iul 2006, 18:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
dintre toate pozele postate pe site..la instrumente sau aiurea...poze de la nuntile care au avut loc pana in acest moment...mie mi-au placut in mod deosebit cele ale Ginei_D (apropo...:D:D dupa nunta si eu ma voi numi Gina_D) restul...mi se par ok..dar nu ies cu nimik in evidenta! Astept sa mai vad poze....poate ma vor face sa ma razgandesc!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 11 Iul 2006, 21:28 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
dintre toate pozele postate pe site..la instrumente sau aiurea...poze de la nuntile care au avut loc pana in acest moment...mie mi-au placut in mod deosebit cele ale Ginei_D (apropo...:D:D dupa nunta si eu ma voi numi Gina_D) restul...mi se par ok..dar nu ies cu nimik in evidenta! Astept sa mai vad poze....poate ma vor face sa ma razgandesc!


:o :o :o multumesc frumos... ma mira foarte tare sa citesc faza asta... n-am primit absolut niciun comentariu de la tine la pozele postate... si chiar eram curioasa, pentru ca de multe ori gandim la fel (ne mananca limba, doar ca pe mine meseria m-a facut sa ma controlez mai des :p)... acum eu nu le-am pus de lauda :p, ci pur si simplu poate mai dau o idee cuiva, de "asa da/asa nu", fara nicio suparare...:D
dar sunt foooaaaaaarteeeeee placut surprinsa de mesajul tau :love:... merci :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 11 Iul 2006, 22:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

:o :o :o multumesc frumos... ma mira foarte tare sa citesc faza asta... n-am primit absolut niciun comentariu de la tine la pozele postate... si chiar eram curioasa, pentru ca de multe ori gandim la fel (ne mananca limba, doar ca pe mine meseria m-a facut sa ma controlez mai des :p)... acum eu nu le-am pus de lauda :p, ci pur si simplu poate mai dau o idee cuiva, de "asa da/asa nu", fara nicio suparare...:D
dar sunt foooaaaaaarteeeeee placut surprinsa de mesajul tau :love:... merci :D
:lips::lips::lips::lips: tocmai d-aia nu am postat nimik....daca ai observat ....imi sare in ochi ce e naspa!!:D:D Si atunci comentez mai mult!! te pup!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 12 Iul 2006, 01:15 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
:lips::lips::lips::lips: tocmai d-aia nu am postat nimik....daca ai observat ....imi sare in ochi ce e naspa!!:D:D Si atunci comentez mai mult!! te pup!!



asta inseamna ca iti plac si verighetele mele, nu? ca vad ca n-ai zis nimic...:devil:

oricum, mie imi plac persoanele care spun sincer ce cred...si nici macar nu ma intereseaza sa placa tuturor ce imi place mie...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 12 Iul 2006, 15:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


asta inseamna ca iti plac si verighetele mele, nu? ca vad ca n-ai zis nimic...:devil:

oricum, mie imi plac persoanele care spun sincer ce cred...si nici macar nu ma intereseaza sa placa tuturor ce imi place mie...


deci iti dai seama ca daca era si la tine ceva nasol...incepeam sa obiectez...insa e ok totul..invitatiile m-au dat pe spate ...si tortul ..iar verighetele sunt ok! Va pup....unele imi sunteti dragi, pt. ca sunteti dragute si realiste!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 12 Iul 2006, 17:10 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

deci iti dai seama ca daca era si la tine ceva nasol...incepeam sa obiectez...insa e ok totul..invitatiile m-au dat pe spate ...si tortul ..iar verighetele sunt ok! Va pup....unele imi sunteti dragi, pt. ca sunteti dragute si realiste!!



nota 10 pentru raspuns...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 17 Iul 2006, 01:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
:lips::lips::lips::lips: tocmai d-aia nu am postat nimik....daca ai observat ....imi sare in ochi ce e naspa!!:D:D Si atunci comentez mai mult!! te pup!!


asa deci? pozele mele nu ti-au placut?:(
glumesc, sa stii! am intrat si eu pe forumul cel nou si roz sa vad care mai sunt discutiile..si am remarcat povestea cu tortul:lol:..si pe urma mi-am adus adus aminte ca n-ai comentat nimic referitor la pozele mele deci ceva ceva nu ti-a placut:)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 414 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România