Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 19:30


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 414 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 01 Iun 2006, 14:28 
Nou Venit

Membru din: 04 Mar 2006, 22:41
Mesaje: 12
Citat:

nu vreau sa am dreptate sau nu.... nu am zis cine stie ce..insa aia a fost parerea mea :~* nunta o vom face in 2007..iulie, august..nu avem o data fixa.. asteptam sa treaca (})

p.s. poate are vreo miresica curajul sa intre si sa ne spuna cum a fost in situatia ei cu pregatirile pt nunta..ca asa stim cu toate ca trebuie multa munca si mult suflet.

saluti.noi avem aproape un an de la nunta - 9 iulie 2005, dar parca totul s-a intamplat ieri. a fost multa munca, mai bine de un an de cautari, experimentat buchete, aranjamente florale pentru masa, probat rochii, munca de convingere cu parintii incepand cu modelul pentru invitatii si pana la asezarea mesi pentru receptie, dar daca iti doresti cu adevarat sa fii mireasa, nu mai simti nici oboseala,nici stres, si pana la urma toate vor iesi asa cum ai visat.
pentru noi asa a fost....
CURAJ!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 03 Iun 2006, 18:59 
Nou Venit

Membru din: 09 Apr 2006, 13:56
Mesaje: 5
luni se fac 2 ani. tot ca si cum ar fi fost ieri. am organizat-o singura ca nu am gasit pe nimeni care sa se ocupe pe aici prin nord. cineva care facea "la negru" mi-a aranjat un pic sala si s-a tinut de surprize...de una singura de fapt...a dat cu confeti pe noi si in toata sampania cu care ii asteptam pe invitati.
dar ce stiu cel mai bine...mireasa face toata nunta, ea da tonul nuntii, trabuie sa se distreze, iar ceilalti se vor molipsi de la ea.
am tinut sa-i fac o surpriza sotului 9mare iubitor de motociclete) si am gasit pe cineva sa vina sa-l dea o tura prin oras la mijloc de nunta. a fost amuzant sa-l vezi in costum de ginerica pe motor!
as mai face nunta, in aceeasi echipa de 2, de nenumarate ori!
ce e bine de stiut...la nici o luna nu-ti mai amintesti ce a fost neplacut, decat ca a fost MINUNAT!
cam lung mesajul meu, dar mi-e drag sa povestesc despre nunta mea:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 05 Iun 2006, 16:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:



Clarut sigur e in luna de miere....Si ea o sa vina sa ne spuna cum a fost, stati linistite;)


iti multumesc pt incredere!:~* pup

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 05 Iun 2006, 17:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

esti prima fata de pe forum ..care posteaza impresii despre nunta ei!! Este super...mai zi si despre ritualul din timpul nuntii!! Ce se intampla la restaurant, la biserica???Astea mi se par mie interesante ("circul ieftin" cum il numeam ieri de obosita ce eram:devil::devil::devil:- azi mi-am revenit)Abia astept sa pui poze!! E de kkt crinolina:((:((:(( fir-ar sa fie....sper sa fie cel putin la fel la noi la nunta cum a fost la tine!! Casa de Piatra si sa va iubiti!! Eu as vrea Pm cu detalii despre fz. de flori...cu preturi!!:lips::lips::lips:


gata, am reusit sa postez si poze(la instrumente)...sper sa nu se supere sefa ca are asa multe de aprobat:) iti trimit pm cu detalii despre flori, e o poza in care se vad bine sa te uiti sa vezi dc iti plac, au fost 4 mil 2 buchete si 2 lumanari.
nu sunt foarte multumita de poze..adica nu prea imi place cum am iesit eu, si nici iubitoiul meu..el e foarte fotogenic da' in astea de la nunta nu pare:) oricum s-ar putea sa fie din cauza zambetului tamp pe care-l afisam amandoi in foarte multe dintre poze..ceea ce pana la urma e o amintire frumoasa:D ca un sfat: sa va faceti si 10 probe dc e nevoie si dc nu sunteti multumite sa spuneti! eu am zis lasa ca atunci o sa iasa bine ca or sa-si dea toata silinta si o sa arat at my best..da' n-a fost chiar asa..
desi m-am abtinut sa nu plang in timpul nuntii (m-a incercat la biserica cand i-am vazut pe ai mei cu ochii in lacrimi) cand am vazut filmuletul de prezentare, cum zambeam cu gura pana la urechi, cum ne pupam la fiecare 2 min si dansam ca doi copii n-am mai rezistat si-am plans in hohote..am fost atat de emotionata si fericita..
ah, am avut emotii si la paris, amandoi..vreo 2 zile, nu stiu cum de s-a intamplat ca doar inainte de nunta si in ziua nuntii n-am avut nimic..so, dc vi se intampla nu va faceti griji trec repede:)
detalii v-as mai da de la restaurant ca desi pt noi a fost p cea mai grea (v-am zis ca eram stresati ca nu simte toata lumea bine), a fost totusi cea mai fun! si pana la urma am auzit ca lumea a fost incantata, ne-au spus ca a fost o nunta model si ne-au felicitat pt organizare:)
cand am deschis dansul am vorbit cu nasii, cu sora mea si prietenii mei sa ne lase 2 min sa dansam dupa care sa vina si ei, ceea ce a fost f bine ca dupa melodia noastra s-a umplut ringul de dans!
e foarte misto senzatia pe care o ai cand dansezi cu rochia aia infoiata, cand te invarti te simti ca o printesa, crinolina iti da totusi libertate de miscare! hitul serii a fost meneito! spre nemultumirea mea:) toata lumea s-a ridicat disperata sa ocupe un loc pe ringul de dans:) latino a prins cel mai mult si rock 'n roll. bautura a fost mai mult decat suficienta! pt 80 de invitati am avut 10 sticle de whisky, 2 de baileys, 4 gin, 5 vodca, 3 campari, 80 l vin, 16 sampanie, 2 bax red bull apa suc nu mai stiu exact cat.. si ne-au ramas. sa nu duceti toata bautura la bar de la inceput! pastrati cateva sticle in masina pt orice eventualitate! noi alea pe care le-am pastrat ne-au ramas.
cand m-au furat m-au dus in office unde era o mare plictiseala. pt rascumparare i-au cerut niste bautura + un dans cu nasul pe prodigy si un limbo! dansul pe prodigy a fost supertare! am ras in hohote cand am vazut dvd-ul:) a dansat cu prietenii lui exact cum faceam acum 8-9 ani prin discoteci:) m-au adus pe sus inapoi si dj-ului intr-un moment inspirat a pus love and marriage lumea a inceput sa aplaude..a fost super! momentul cand am realizat ca sunt cu adevarat fericita a fost dupa ce ne intorceam din office, in masina, cand m-am vazut in oglinda si mi-am dat seama ca niciodata n-am fost mai fericita ca atunci!
cu tortul a fost o adevarata incercare. ne-a fost foarte greu sa taiem o felie:) dar am reusit intr-un final.
buchetul l-a prins dra de onoare, prietena mea cea mai buna! ceea ce pt mine a fost o surpriza insa invitatii au fost siguri ca asa ne-am inteles:)
si a mai fost dezgatitul miresei cand se spune ca devii nevasta si teoretic nasa iti da voalul jos si-ti pune un batic. mie mi-a pus baticul peste pt ca la cate clame cu perle aveam in par ar fi fost cam dificil..baticul mi-a cazut in urmatoarele 2 minute...semn de nevasta nesupusa:)
la biserica merita sa aveti cor, e mult mai frumos asa. partile funny sunt momentele in care veti pupa mana dreapta a nasilor si cand o sa inceapa predica cu roaba lui Dumnezeu care trebuie sa asculte de barbatul ei..bla bla...toata lumea zambareste pe sub mustati:) eu am zis ca preotul era cam in varsta si nu stia ce zice, ca a incurcat paginile:) iubitul meu le-a pupat si mana stanga nasilor ca nu prea stia exact:) mie mi-a infundat preotul piscotul in gura si am inceput sa tusesc zgomotos..pe urma mi-a varsat vin pe rochie..incepuse sa-mi curga nasul si m-am apucat sa scotocesc in saculet dupa servetele:) sunt cateva chestii de care imi aduc aminte cu placere acum chiar dc unele atunci nu mi se pareau nostime! la dansul lui isaia o sa fie iar fun ca dc nu va calcati voi pe trena va calca nasa:) preotul ne tot grabea sa ne invartim mai repede..cred ca si ei se cam plictisisera, erau 3 si tot dispareau cate unul in altar:) si la sfarsit ne bucuram amandoi ca nu ne-au sunat telefoanele, pt ca uitasem sa le inchidem:)

dragelor, in speranta ca nu v-am plictisit va doresc (din nou:) )casa de piatra si distractie maxima la nunta! sa nu va faceti griji pt nimic, sa dansati mult si sa zambiti tot timpul! pupici

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 05 Iun 2006, 17:44 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
casa de piatra! si multe zile la fel de fericite ca ziua nuntii voastre! multumim pentru ca ai impartasit cu noi din experienta ta!:lips:%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 05 Iun 2006, 18:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

dragelor, in speranta ca nu v-am plictisit va doresc (din nou:) )casa de piatra si distractie maxima la nunta! sa nu va faceti griji pt nimic, sa dansati mult si sa zambiti tot timpul! pupici


sincer...a fost cea mai concisa relatare de la o nunta ...dintre toate pe care le-am vazut eu pana acum! Bravo!! Casa de piatra!! Sa va iubiti mereu ca acum!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 05 Iun 2006, 18:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:


Multumim pentru poveste:lips::lips::lips:


sefa, multumesc pt aprobarea rapida a pozelor!:) si voua fetelor, pt urari! sunteti f dragute!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 05 Iun 2006, 18:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

sincer...a fost cea mai concisa relatare de la o nunta ...dintre toate pe care le-am vazut eu pana acum! Bravo!! Casa de piatra!! Sa va iubiti mereu ca acum!!


iti multumesc:~* sa stii ca tocmai verificam dc s-au aprobat pozele si m-am uitat si pe ce-am scris mi s-a parut ca e prea lung si ca va plictisesc:) sper ca nu-i asa...oricum nu ma supar dc sariti un rand, doua...:)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 05 Iun 2006, 19:11 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:

iti multumesc:~* sa stii ca tocmai verificam dc s-au aprobat pozele si m-am uitat si pe ce-am scris mi s-a parut ca e prea lung si ca va plictisesc:) sper ca nu-i asa...oricum nu ma supar dc sariti un rand, doua...:)


ai fost superba!!!!!! sunteti tare frumosi amandoi! :love:
asta da, poveste de nunta!!! :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 05 Iun 2006, 19:28 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
absolut superb!:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 414 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România