Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 16:56


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 414 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 17 Mai 2006, 14:00 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
poate fetele care au avut nunta saptamanile trecute vor intra sa ne povesteasca... dupa luna de miere, of course...
clarut, daca tot ne-ai povestit de petrecerea burlacelor, te asteptam si cu povesti de la nunta! :flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 17 Mai 2006, 14:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
poate fetele care au avut nunta saptamanile trecute vor intra sa ne povesteasca... dupa luna de miere, of course...
clarut, daca tot ne-ai povestit de petrecerea burlacelor, te asteptam si cu povesti de la nunta! :flowers:


gand la gand..........doar ca eu am postat aiurea :D:D:D:D:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 25 Mai 2006, 21:50 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2005, 15:21
Mesaje: 5
Citat:
Cel putin o concluzie pot sa trag: bine ca nu vreau coc pentru ca la parul lasat liber nu are ce sa se dezmembreze...
Atat, pentru ca sunt fire agitata si pun tot la suflet deci nici o sansa sa nu ma agit...




dragelor, dupa ce pe 6 mai am avut nunta.....ceva noutati as avea, dar asezati-va confortabil si amuzati-va.
in primul rand in loc sa ajung si eu ca tot omul putin mai devreme la propria cununie, eu am intarzia 15 min, de ma suna sotu din 3 in 3 min sa ma intrebe pe unde mai suntem in Buc( am plecat de la parinti si eram cu nasii)
dupa felicitarile de rigoare de la starea civila, poze...etc, hai sa plecam acasa si, surpriza: plecase-ra toti, mai putin sotul meu, si eu.......in masina cui ma duc la mama???? noroc ca m-a salvat el si m-a dus , desi mai avea de luat buchetele, acordeonistul....
si dragelor cam atat
nunta a fost un vis, pacat ca rochia lunga te cam incomodeaza la dans, grea, picioarele ma dureau, si mor de ciuda ca am baut numai apa plata, tortul nici nu l-am gustat, iar de mancat.......ce-i aia?
si v-as mai povestii eu multe si marunte, dar...data viitoare
una peste alta insa a fost marfa rau de tot, si tare as repeta experienta, cu dulcicul meu, evident
astept comenatriile voastre legate de pozele mele si astept si pozele voastre....cat de curand
va pup si bafta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 26 Mai 2006, 01:55 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:



dragelor, dupa ce pe 6 mai am avut nunta.....ceva noutati as avea, dar asezati-va confortabil si amuzati-va.
in primul rand in loc sa ajung si eu ca tot omul putin mai devreme la propria cununie, eu am intarzia 15 min, de ma suna sotu din 3 in 3 min sa ma intrebe pe unde mai suntem in Buc( am plecat de la parinti si eram cu nasii)
dupa felicitarile de rigoare de la starea civila, poze...etc, hai sa plecam acasa si, surpriza: plecase-ra toti, mai putin sotul meu, si eu.......in masina cui ma duc la mama???? noroc ca m-a salvat el si m-a dus , desi mai avea de luat buchetele, acordeonistul....
si dragelor cam atat
nunta a fost un vis, pacat ca rochia lunga te cam incomodeaza la dans, grea, picioarele ma dureau, si mor de ciuda ca am baut numai apa plata, tortul nici nu l-am gustat, iar de mancat.......ce-i aia?
si v-as mai povestii eu multe si marunte, dar...data viitoare
una peste alta insa a fost marfa rau de tot, si tare as repeta experienta, cu dulcicul meu, evident
astept comenatriile voastre legate de pozele mele si astept si pozele voastre....cat de curand
va pup si bafta


minunat, felicitari si casa de piatra !

cred ca, oricat de mult am incerca, nici o nunta nu poate fi fara peripetii...sper doar sa nu avem parte de chestii prea aiurea...la voi a fost ok...mici probleme peste care oricum se trece, nu?

inca o data, casa de piatra si multa fericire !


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 29 Mai 2006, 13:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:



dragelor, dupa ce pe 6 mai am avut nunta.....ceva noutati as avea, dar asezati-va confortabil si amuzati-va.
in primul rand in loc sa ajung si eu ca tot omul putin mai devreme la propria cununie, eu am intarzia 15 min, de ma suna sotu din 3 in 3 min sa ma intrebe pe unde mai suntem in Buc( am plecat de la parinti si eram cu nasii)
dupa felicitarile de rigoare de la starea civila, poze...etc, hai sa plecam acasa si, surpriza: plecase-ra toti, mai putin sotul meu, si eu.......in masina cui ma duc la mama???? noroc ca m-a salvat el si m-a dus , desi mai avea de luat buchetele, acordeonistul....
si dragelor cam atat
nunta a fost un vis, pacat ca rochia lunga te cam incomodeaza la dans, grea, picioarele ma dureau, si mor de ciuda ca am baut numai apa plata, tortul nici nu l-am gustat, iar de mancat.......ce-i aia?
si v-as mai povestii eu multe si marunte, dar...data viitoare
una peste alta insa a fost marfa rau de tot, si tare as repeta experienta, cu dulcicul meu, evident
astept comenatriile voastre legate de pozele mele si astept si pozele voastre....cat de curand
va pup si bafta


trebuia sa te distrezi mai mult...in fond o data ai nunta!! Eu o sa o tin pe gin tonic toata noaptea!!! Zici ca rochia e grea si naspa....:((:(( nasol....dezavantajul rochiilor cu trena si alte prostii!:( Oricum Casa de Piatra ..sa fiti sanatosi si sa aveti copii multi si frumosi!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 29 Mai 2006, 23:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
CASA DE PIATRA! multumim pentru povestire!


dragelor, noi acum am revenit din luna de miere si nici nu stiu cu ce sa incep povestea:)
cununia civila a fost scurta si foarte simpatica, cununia religioasa cam plictisitoare iar pozele de dupa pareau ca nu se mai termina, mi s-a facut putin rau, cred ca de la corset ca era prea strans:) asa ca am renuntat la mersul in herastrau pt poze, desi pe 13 a fost o zi foarte calduroasa si-mi pare putin rau.. ne-am intors putin acasa si mi-am revenit iar la restaurant n-am reusit sa ma bucur asa mi-am dorit pt ca am avut emotii(amandoi) cu invitatii. la inceput ca intarziau, pe urma ca voiam sa se simta bine, sa se distreze. am dansat foarte mult pe toate felurile de muzica, n-am avut manele si nici nu s-a simtit nevoia:)
zilele astea vom lua pozele si filmul si voi pune cateva la instrumente.
n-am fost prea multumita de machiaj, dj, coafura (desi n-am avut nimic complicat, cred ca tocmai d-aia:) ). fotograful si cameramanul mi s-au parut profesionisti dar tre sa vad rezultatul ca sa fiu sigura:) buchetele si lumanarile au fost super si f rezonabile ca pret! agentia care s-a ocupat de decoratiuni a fost ok, dar se poate si mai bine.. dc vreti detalii despre furnizori pe privat..
rochia a fost ok, m-am simtit bine in ea, dupa ce-am dat drumul la corset:) da' nu va recomand o rochie cu trena pt ca e obositor sa te misti..ah, fetele care au pielea sensibila aveti grija cu crinolina, incercati sa o puneti mai jos, dc puteti pe linia chiloteilor pt ca eu m-am ales cu o iritatie groaznica pe tot mijlocul arata ca niste zgarieturi si trec f greu!

as vrea sa adaug ca luna de miere a fost perfecta! asa cum am visat-o! va recomand din tot sufletul parisul! am numai amintiri frumoase!

va doresc la toate o nunta frumoasa si o viata minunata!

da' sa stiti ca mai intru pe forum sa nu ma goniti!:)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 30 Mai 2006, 00:55 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:

va doresc la toate o nunta frumoasa si o viata minunata!

da' sa stiti ca mai intru pe forum sa nu ma goniti!:)



am citit ce ai scris si m-am hotarat: o sa am grija sa ma distrez la nunta mea, sa nu imi fac prea multe griji, sa-si bata altii capul cu detaliile atunci :D
dupa cum vedeti, sunt foarte nehotarata... acum am emotii, acum nu-mi fac griji... cine mai intelege? :love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 30 Mai 2006, 15:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

dragelor, noi acum am revenit din luna de miere si nici nu stiu cu ce sa incep povestea:)


esti prima fata de pe forum ..care posteaza impresii despre nunta ei!! Este super...mai zi si despre ritualul din timpul nuntii!! Ce se intampla la restaurant, la biserica???Astea mi se par mie interesante ("circul ieftin" cum il numeam ieri de obosita ce eram:devil::devil::devil:- azi mi-am revenit)Abia astept sa pui poze!! E de kkt crinolina:((:((:(( fir-ar sa fie....sper sa fie cel putin la fel la noi la nunta cum a fost la tine!! Casa de Piatra si sa va iubiti!! Eu as vrea Pm cu detalii despre fz. de flori...cu preturi!!:lips::lips::lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 30 Mai 2006, 15:35 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:

esti prima fata de pe forum ..care posteaza impresii despre nunta ei!!


haide, mai, ca si cosmina ne-a povestit despre nunta lor :flowers:... multumim, fetelor, ca ne mai spuneti prin ce ati trecut, ca sa stim sa facem la fel sau sa evitam :D :love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 30 Mai 2006, 18:00 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

haide, mai, ca si cosmina ne-a povestit despre nunta lor :flowers:... multumim, fetelor, ca ne mai spuneti prin ce ati trecut, ca sa stim sa facem la fel sau sa evitam :D :love:



Casa de piatra, clarut si asteptam mai multe detalii...cat de multe...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 31 Mai 2006, 14:32 
Veteran

Membru din: 20 Oct 2005, 04:47
Mesaje: 364
Citat:
...a, am avut si o mare dezamagire TORTUL. Eu l-am vrut imbracat in martipan,fara frisca si cand l-au adus dimineata..era imbracat in frisca si avea trandafirii portocalii si nu galbeni cum i-am comandat eu :((

sper sa nu aveti parte de surprize de genul acesta.

faza cu tortul e nasoala..si colega mea a patit ceva asemanator..a comandat 13kg tort si la 10 seara i-au adus tortul de 18kg.n-a avut ce sa mai faca ..nu ai unde la ora aia sa mai faci rost de un alt tort..:wokno::ermm:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 414 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România