Ultima vizită a fost: Acum este 19 Mar 2024, 05:18


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 97 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 31 Iul 2007, 11:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:

nici eu nu dau prajituri la restaurant...pe cldurile astea:-`:-`:-`ata mai lipsea.
LA CE II TREBUIE LA MIRE PANTOFI DE SCHIMB??
sincer...nu imi place ideea cu dozatorul....


Nici mie nu-mi place ideea cu dozatorul. Dar fetelor spuneti-mi in regiunea voastra se serveste bere la nunta?(?)

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 31 Iul 2007, 11:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Nici mie nu-mi place ideea cu dozatorul. Dar fetelor spuneti-mi in regiunea voastra se serveste bere la nunta?(?)



vara....da.se da bere.eu vroiam sa nu dau, ca e asa de......comuna berea.dar cica se bea destul de multa.asa ca dau

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 31 Iul 2007, 12:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:


vara....da.se da bere.eu vroiam sa nu dau, ca e asa de......comuna berea.dar cica se bea destul de multa.asa ca dau


Intrebam pt ca la noi in Bucuresti de regula nu se serveste bere la nunta, se merge pe vin si tarie,

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 31 Iul 2007, 23:58 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Cert este ca nici la mine la Buzau nu se serveste bere. Ideea este a sotului meu, care e ardelean din Alba. Am avut discutii cu socrii ca de ce am cumparat 100 litri de vin, pentru 100 persoane. Ca e mai bine sa pun bere, ca e vara. Dupa ei trebuiau doar 30 de litri, si mama a zis ca doar nu-i impartasim cu vin pe invitati ca la biserica. Tot ma gandesc la dozatorul ala, si parca-mi sta in coaste. Nici macar n-am intrebat la local daca imi dau voie sa aduc asa ceva. In fine, nunta e la mine si mai vedem cum negociem.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 01 Aug 2007, 00:05 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Cat despre pantofii mirelui, are el o obsesie pentru pantofi. Cumpara ca nebunul, si nu-i poarta. Cred ca are vreo trauma din copilarie, nu stiu ce sa zic. Si ca sa nu se simta in inferioritate, ca eu am mai multi! Glumeam, dar cine stie ce suprize pot aparea. Mai bine sa mai aiba o pereche de schimb, cu un nr mai mare.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 01 Aug 2007, 01:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Cert este ca nici la mine la Buzau nu se serveste bere. Ideea este a sotului meu, care e ardelean din Alba. Am avut discutii cu socrii ca de ce am cumparat 100 litri de vin, pentru 100 persoane. Ca e mai bine sa pun bere, ca e vara. Dupa ei trebuiau doar 30 de litri, si mama a zis ca doar nu-i impartasim cu vin pe invitati ca la biserica. Tot ma gandesc la dozatorul ala, si parca-mi sta in coaste. Nici macar n-am intrebat la local daca imi dau voie sa aduc asa ceva. In fine, nunta e la mine si mai vedem cum negociem.


eu am cumparat si 300 de l de vin si tarie...si bere.sa aiba de toate.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 01 Aug 2007, 01:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Cat despre pantofii mirelui, are el o obsesie pentru pantofi. Cumpara ca nebunul, si nu-i poarta. Cred ca are vreo trauma din copilarie, nu stiu ce sa zic. Si ca sa nu se simta in inferioritate, ca eu am mai multi! Glumeam, dar cine stie ce suprize pot aparea. Mai bine sa mai aiba o pereche de schimb, cu un nr mai mare.
:nlol::nlol::nlol:foarte bine.sa stati linistiti....darbanuiesc ca iti iei si tu 2 perechi,nu?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 02 Aug 2007, 13:21 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Sigur ca da. Am o pereche de sandale cu toc si un pic de platforma in fata, si apoi am niste balerini din dantela, cu un nr mai mari, pentru noaptea tarziu.:ncouple:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 09 Aug 2007, 03:26 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Mayday! Mayday! Am probat fusta de mireasa cu balerinii si e foarte lunga. E vreo problema daca pun toata armata de verisoare si matusi sa mi-o prinda cu niste bolduri pe dedesubt cand imi schimb incaltamintea?
Oare se va vedea urat?
Nu as vrea s-o scurtez pentru ca la inceput am sandale cu toc, dar apoi ...
Da-ti-mi o solutie, please!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 09 Aug 2007, 18:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Mayday! Mayday! Am probat fusta de mireasa cu balerinii si e foarte lunga. E vreo problema daca pun toata armata de verisoare si matusi sa mi-o prinda cu niste bolduri pe dedesubt cand imi schimb incaltamintea?
Oare se va vedea urat?
Nu as vrea s-o scurtez pentru ca la inceput am sandale cu toc, dar apoi ...
Da-ti-mi o solutie, please!


Stai in aceeasi pantofi toata noaptea ca o singura data ai nunta si o sa fii ok...si eu am avut pantofi cu toc f inalt si am dansat in ei toata noaptea...acele or sa se desprinda si o sa se vada urat!

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 09 Aug 2007, 18:19 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Mayday! Mayday! Am probat fusta de mireasa cu balerinii si e foarte lunga. E vreo problema daca pun toata armata de verisoare si matusi sa mi-o prinda cu niste bolduri pe dedesubt cand imi schimb incaltamintea?
Oare se va vedea urat?
Nu as vrea s-o scurtez pentru ca la inceput am sandale cu toc, dar apoi ...
Da-ti-mi o solutie, please!

Stiu ca balerinii sunt comozi! dar mireasa nu o sa mai fii (:~*)! si de ce nu incerci niste pantofiori cu talpa ortopedica?!?! se gasesc in comert pantofiori cu talpa ortopedica de ocazie! frumosi-frumosi si cu toc, desigur! asta chiar daca e necesar sa ai ceva mai comod! :ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 09 Aug 2007, 18:22 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

Stai in aceeasi pantofi toata noaptea ca o singura data ai nunta si o sa fii ok...si eu am avut pantofi cu toc f inalt si am dansat in ei toata noaptea...acele or sa se desprinda si o sa se vada urat!

Asa am facut si eu! nici nu am incaltari fara toc! si la petrecerile la care merg, dansez mai tot timpul!din fericire nu am probleme cu purtatul tocurilor! doar daca sunt pantofii nepurtati, mai fac cate o basicuta! sper sa fie si pe viitor la fel!:~* nu sa fac basicute! sa nu am probleme cu tocurile!:nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 09 Aug 2007, 22:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
Stiu ca balerinii sunt comozi! dar mireasa nu o sa mai fii (:~*)! si de ce nu incerci niste pantofiori cu talpa ortopedica?!?! se gasesc in comert pantofiori cu talpa ortopedica de ocazie! frumosi-frumosi si cu toc, desigur! asta chiar daca e necesar sa ai ceva mai comod! :ok:


De aceeasi parere sunt si eu, sa iti mai cumperi inca o pereche de pantofi cu talpa ortopedica, cu toc si eu am procedat la fel, ma gandeam ca nu o sa rezist toata ziua si toata noaptea pe tocuri asa ca am mai cumparat o pereche
si am dansat toata noaptea fara probleme!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 10 Aug 2007, 00:14 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

De aceeasi parere sunt si eu, sa iti mai cumperi inca o pereche de pantofi cu talpa ortopedica, cu toc si eu am procedat la fel, ma gandeam ca nu o sa rezist toata ziua si toata noaptea pe tocuri asa ca am mai cumparat o pereche
si am dansat toata noaptea fara probleme!



si eu ma cam gandesc cu groaza la incalatminte...eu nu le am cu tocurile, cu cat sunt mai josi cu atat e mai bine. ma gandeam sa iau toculet mic ca sa rezist cu ei si sa nu am pr sau sa iau din prima balerini, dar parac vreau un toculet acolo ca e mai misto cu toc, piciorul arata mai bine, dar na...vb aia baba indura la frumusete si poate o sa indur si eu:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 10 Aug 2007, 01:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
La cat de bine o sa va simtiti in seara aia in centrul atentiei nici nu o sa simtiti durerea de picioare...poti oricand sa iti relaxezi picioarele cand stai jos la masa...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 10 Aug 2007, 01:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
La cat de bine o sa va simtiti in seara aia in centrul atentiei nici nu o sa simtiti durerea de picioare...poti oricand sa iti relaxezi picioarele cand stai jos la masa...


La masa.... dc stai, eu de ex nu am stat la masa decat 10 min atunci cand s-a adus mancarea, de la aperitiv nu mai stiu cum a aratat mancarea la nunta mea! Am dansat toata noaptea!:lol:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 10 Aug 2007, 02:31 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Problema mea e ca nu sunt obisnuita sa port tocuri. Am practicat sport mai mult de 20 de ani si am o musculatura impresionanta la gambe. Si cand mi-e lumea mai draga pe tocuri, mi se pune un carcel de ma tavalesc pe jos de durere, din cauza contractiei indelungate. Asa ca...ce sa fac? Si imi place sa dansez toata noaptea, mare incurcatura!
O sa probez niste ortopedici totusi, sa vedem daca e ok.
Acum fac exercitii in fiecare seara cu sandalele, si n-au decat 5-6 cm de toc. Ma straduiesc!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 15 Aug 2007, 11:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
Problema mea e ca nu sunt obisnuita sa port tocuri. Am practicat sport mai mult de 20 de ani si am o musculatura impresionanta la gambe. Si cand mi-e lumea mai draga pe tocuri, mi se pune un carcel de ma tavalesc pe jos de durere, din cauza contractiei indelungate. Asa ca...ce sa fac? Si imi place sa dansez toata noaptea, mare incurcatura!
O sa probez niste ortopedici totusi, sa vedem daca e ok.
Acum fac exercitii in fiecare seara cu sandalele, si n-au decat 5-6 cm de toc. Ma straduiesc!


:nlol: saracuta de tine , pai spor la exercitii sa te obisnuiesti pana la nunta!:-*:-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 17 Aug 2007, 01:41 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Fetelor, sunt o exagerata. Mi-am mai luat o pereche de sandale, cu platforma, cu nojitze, ca tot erau la reducere in Leonardo. Am 3 perechi de incaltari pentru nici 12 ore, si tot nu sunt multumita.
Azi m-am probat cu toate cele, rochia, sandalele nr 1, nr 2, si balerinii, bijouurile, voalul si diadema. Nu m-am decis cum fac cu voalul. Are vreo importanta daca il pun doar la biserica si apoi il scot la restaurant? Am senzatia ca o sa-mi tina de cald toata noaptea, asa ca jos cu el.:nbride: Ca semnificatia lui e perimata in zilele noastre, parerea mea!
Nici pana azi nu am vorbit despre decorarea salonului. Sa nu faceti ca mine! Intotdeauna am fost o intarziata, in ultimul moment ma apuc de ceva, si sunt foarte multumita de rezultat, daca iese. Daca nu, ghinion, se mai intampla si altora.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 17 Aug 2007, 01:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
Fetelor, sunt o exagerata. Mi-am mai luat o pereche de sandale, cu platforma, cu nojitze, ca tot erau la reducere in Leonardo. Am 3 perechi de incaltari pentru nici 12 ore, si tot nu sunt multumita.
Azi m-am probat cu toate cele, rochia, sandalele nr 1, nr 2, si balerinii, bijouurile, voalul si diadema. Nu m-am decis cum fac cu voalul. Are vreo importanta daca il pun doar la biserica si apoi il scot la restaurant? Am senzatia ca o sa-mi tina de cald toata noaptea, asa ca jos cu el.:nbride: Ca semnificatia lui e perimata in zilele noastre, parerea mea!
Nici pana azi nu am vorbit despre decorarea salonului. Sa nu faceti ca mine! Intotdeauna am fost o intarziata, in ultimul moment ma apuc de ceva, si sunt foarte multumita de rezultat, daca iese. Daca nu, ghinion, se mai intampla si altora.


HMMM mai ai 9 zile si nu ai vb inca ptr decorarea salonului? cu buchetele ai rezolvat problema?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 97 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România