Ultima vizită a fost: Acum este 19 Mar 2024, 06:29


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 97 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 17 Aug 2007, 01:49 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Fetelor, sunt o exagerata. Mi-am mai luat o pereche de sandale, cu platforma, cu nojitze, ca tot erau la reducere in Leonardo. Am 3 perechi de incaltari pentru nici 12 ore, si tot nu sunt multumita.
Azi m-am probat cu toate cele, rochia, sandalele nr 1, nr 2, si balerinii, bijouurile, voalul si diadema. Nu m-am decis cum fac cu voalul. Are vreo importanta daca il pun doar la biserica si apoi il scot la restaurant? Am senzatia ca o sa-mi tina de cald toata noaptea, asa ca jos cu el.:nbride: Ca semnificatia lui e perimata in zilele noastre, parerea mea!
Nici pana azi nu am vorbit despre decorarea salonului. Sa nu faceti ca mine! Intotdeauna am fost o intarziata, in ultimul moment ma apuc de ceva, si sunt foarte multumita de rezultat, daca iese. Daca nu, ghinion, se mai intampla si altora.

Nu cred ca ai exagerat! si eu tot trei randuri de incaltari am avut la nunta! si le-am folosit pe toate! iar voalul l-am dat jos la sala! e bine asa! chiar sunt unele mirese care nu m-ai pun voal deloc! Totusi, voalul nu iti tine cald! cel mult de incurca cand dansezi sau cand faci poze!
In privinta decoratului salii, ai dreptate, ai cam intarziat! eu vorbisem cu aproape un an inainte, dar forma finala am stabilit-o cam cu o luna inainte de nunta! dar nu e bai, important e sa stii ce vrei si cei care iti aranjeaza sala sa inteleaga ce iti doresti! mult noroc cu pregatirile si sa ai parte de o nunta frumoasa!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 17 Aug 2007, 11:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:

La masa.... dc stai, eu de ex nu am stat la masa decat 10 min atunci cand s-a adus mancarea, de la aperitiv nu mai stiu cum a aratat mancarea la nunta mea! Am dansat toata noaptea!:lol:


Si eu la fel! de la aperitiv nu am mai stat la masa deloc! Am stat numai pe ring!:ndance::ndance::ndance:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 17 Aug 2007, 12:07 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

Si eu la fel! de la aperitiv nu am mai stat la masa deloc! Am stat numai pe ring!:ndance::ndance::ndance:

Habar nu am cum a aratat mancarea la nunta noastra! :~* abia dupa nunta, am aflat (culmea!) de la unii care nu venisera la nunta ce meniu simandicos am avut! povesteau cu lux de amanunte si eu nu pricepeam nimic fiindca nu vazusem nimic din mancare!:D Din cate am auzit si de la alte miresici, de obicei mireasa nu prea apuca sa manance la propria nunta, din varii motive: ocupata cu invitatii, danseaza, e prea stresata de toate cele sa fie in stare sa inghita ceva! eu am avut parte de toate astea! :nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 17 Aug 2007, 12:39 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Habar nu am cum a aratat mancarea la nunta noastra! :~* abia dupa nunta, am aflat (culmea!) de la unii care nu venisera la nunta ce meniu simandicos am avut! povesteau cu lux de amanunte si eu nu pricepeam nimic fiindca nu vazusem nimic din mancare!:D Din cate am auzit si de la alte miresici, de obicei mireasa nu prea apuca sa manance la propria nunta, din varii motive: ocupata cu invitatii, danseaza, e prea stresata de toate cele sa fie in stare sa inghita ceva! eu am avut parte de toate astea! :nwink:



la fel cred ca va fi si la mine la nunta, dar am zis ca voi face tot posibilul ca macar 2 sarmalute sa pap;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 17 Aug 2007, 12:56 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:


la fel cred ca va fi si la mine la nunta, dar am zis ca voi face tot posibilul ca macar 2 sarmalute sa pap;)

Sunt genul emotiv! nu sunt in stare sa mananc ceva atunci cand sunt emotionata! nici cand am examene nu sunt in stare sa mananc, de aceea trebuie sa am o ciocolotica in geanta, cand ies de la examen sa inghit ceva, ca imi scade glicemia!
Dar nu toata lumea e asa, din fericire pentru unii/unele! am fost de curand la o nunta si mireasa era superok! nu stres, nu grija, nu emotie! manca si distra ca un invitat! super! sper sa fie asa si la tine si la restul miresicilor de aici!:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 17 Aug 2007, 13:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
Sunt genul emotiv! nu sunt in stare sa mananc ceva atunci cand sunt emotionata! nici cand am examene nu sunt in stare sa mananc, de aceea trebuie sa am o ciocolotica in geanta, cand ies de la examen sa inghit ceva, ca imi scade glicemia!
Dar nu toata lumea e asa, din fericire pentru unii/unele! am fost de curand la o nunta si mireasa era superok! nu stres, nu grija, nu emotie! manca si distra ca un invitat! super! sper sa fie asa si la tine si la restul miresicilor de aici!:ok:


si eu am fost la o nunta la care mireasa cum venea un fel de mancare cum era la masa m-a uimit cat de degajata era chiar nu avea nici un pic de stres si a fost ok! Nu ca mine (X)(X)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 17 Aug 2007, 19:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


la fel cred ca va fi si la mine la nunta, dar am zis ca voi face tot posibilul ca macar 2 sarmalute sa pap;)


Ai sarmale la nunta?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 17 Aug 2007, 19:48 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

Ai sarmale la nunta?



daaaaaa, nu vreau sa renunt la ele nici in ruptul capului:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 17 Aug 2007, 19:50 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

si eu am fost la o nunta la care mireasa cum venea un fel de mancare cum era la masa m-a uimit cat de degajata era chiar nu avea nici un pic de stres si a fost ok! Nu ca mine (X)(X)



la mine e f schimbator, pot f bine sa pap de numa numa din cauza stresului sau sa nu iau nici macar o gura de apa...vedem cum va fi la nunta, ori curat tot de prin farfurii ori nu voi papa nici sarmalutele:((
dar imi fac eu loc de ele:nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 18 Aug 2007, 03:33 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Eu sunt o gurmanda, si cred ca n-o sa-mi scape nimic din meniu! Macar sa le gust, ca sa pot comenta apoi. Si la sarmale, o sa fiu atat de "obosita" incat va trebui neaparat sa ma asez la masa si sa-mi revin! Sotul meu zice sa facem un tort mare-mare, el singur vrea jumatate de kg, si e un uscat, nu se pune nimic pe el. Ma enerveaza!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 28 Aug 2007, 20:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
Eu sunt o gurmanda, si cred ca n-o sa-mi scape nimic din meniu! Macar sa le gust, ca sa pot comenta apoi. Si la sarmale, o sa fiu atat de "obosita" incat va trebui neaparat sa ma asez la masa si sa-mi revin! Sotul meu zice sa facem un tort mare-mare, el singur vrea jumatate de kg, si e un uscat, nu se pune nimic pe el. Ma enerveaza!


Aceeasi problema am si eu cred ca si ce mananca el se pune tot la mine (X)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hehe
MesajScris: 14 Sep 2007, 23:48 
Nou Venit

Membru din: 20 Aug 2007, 22:39
Mesaje: 12
Citat:
Eu sunt o gurmanda, si cred ca n-o sa-mi scape nimic din meniu! Macar sa le gust, ca sa pot comenta apoi. Si la sarmale, o sa fiu atat de "obosita" incat va trebui neaparat sa ma asez la masa si sa-mi revin! Sotul meu zice sa facem un tort mare-mare, el singur vrea jumatate de kg, si e un uscat, nu se pune nimic pe el. Ma enerveaza!

asa am crezut si noi, dar socoteala noastra nu s-a potrivit cu cea reala
:ninja:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: nu m-am abtinut!
MesajScris: 07 Oct 2007, 04:49 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Am reusit sa gust din toate felurile, chiar la aperitive m-am intrecut, ca mi-era o foame. Toata ziua in sus si-n jos, ba la coafor, ba cu socrii la hotel, ba vine cosmeticiana, ba niste rude de departe, nu am avut timp nici de micul dejun, nici de pranz. Asa ca la biserica era sa mananc tot piscotul preotului! Nu m-am simtit deloc incomodata la masa, si ce daca ma priveau invitatii, poate asa le faceam pofta!:food:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: nu m-am abtinut!
MesajScris: 11 Oct 2007, 16:24 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Am reusit sa gust din toate felurile, chiar la aperitive m-am intrecut, ca mi-era o foame. Toata ziua in sus si-n jos, ba la coafor, ba cu socrii la hotel, ba vine cosmeticiana, ba niste rude de departe, nu am avut timp nici de micul dejun, nici de pranz. Asa ca la biserica era sa mananc tot piscotul preotului! Nu m-am simtit deloc incomodata la masa, si ce daca ma priveau invitatii, poate asa le faceam pofta!:food:



la restaurant am gustat din aperitiv (acasa papasem doar 2 sarmalute),3 sarmalute si 2-3 lingurite de tort:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: nu m-am abtinut!
MesajScris: 23 Oct 2007, 20:12 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:


la restaurant am gustat din aperitiv (acasa papasem doar 2 sarmalute),3 sarmalute si 2-3 lingurite de tort:D


Hm... deci binisor totusi ai mancat ceva. Dar ai fost stresata, sau ai reusit sa te relaxezi si sa te distrezi la maxim?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: nu m-am abtinut!
MesajScris: 23 Oct 2007, 21:29 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

Hm... deci binisor totusi ai mancat ceva. Dar ai fost stresata, sau ai reusit sa te relaxezi si sa te distrezi la maxim?



stres!? in acea zi nu ams tiut ce inseamna asta...am fost super fericita si atat...m-am distart la maxim si nu mai vroiam sa se termine, de altfel si acum vreau sa mai fac nunta inca si inca o data...in fiecare zi dc s-ar putea:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: nu m-am abtinut!
MesajScris: 13 Iun 2008, 19:27 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2006, 21:00
Mesaje: 17
nici eu nu prea am mancat la nunta...1/3 din aperitiv si tortul, atat. in schimb, a doua zi am mancat de toate, caci portiile absentilor ne-au fost puse la pachet. excelent pestele si sarmalele ... nu mai zic
emotii mari nu am avut, dar am f in miscare, am dansat mult si nu mi-a ars de mancare la petrecere


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 97 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România