Ultima vizită a fost: Acum este 19 Mar 2024, 08:40


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 75 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cadoul de la primarie...se da totusi?!
MesajScris: 15 Iun 2006, 12:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


daca esti din Buc. o sa dureze fix cat spuneti da si apoi va spune tanti la revedere si dum bun si gataaa...o sa te trezesti afara in curte intrebandu-te daca nu ar trebui sa mai intrati o data :D cel putin asa a fost la mine la sectorul 3!

deci tu ai facut la sectorul 3....poti sa ne dai mai multe detalii?? Si eu fac tot acolo si mai sunt destule fete care cred ca tot in acest sector vor face civila!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadoul de la primarie...se da totusi?!
MesajScris: 16 Iun 2006, 01:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

m-am enervat ingrozitor la depunerea dosarului, la care am stat de la 6 dimineata la 9, pentru ca am vrut sa o fac sambata si erau "locuri" putine. iar ceremonia propriu zisa a fost extrem de scurta, vine un nene si anunta familia care trebuie sa intre, iar la mine era o tanti foaaarte plictisita si sictirita care ne-a citit din codul familiei fara pic de expresie pe fata, ne-a intrebat daca vrem sa alea alea, am zis da dupa care ne-a declarat sot, sotie, am semnat in carte, ne-a dat certficatul si apoi ne-a dat afara ca venea urmatoarea pereche :flowers:...bomboanele si sampania le-am servit in curtea din spate, nu ne-a mai lasat sa stam inauntru...noroc k a fost soare:) a durat fix 5 minute!


noi am facut la sect 1 si am avut parte de un nene cam plictisit el asa, da' macar citea cu intonatie:) mai nasol a fost ca ne-au pus sa platim aia 75 lei pt poze..da' care surprinzator au iesit bine! adica e penibil sa zici ca nu le vrei, sa te apuci sa te certi cu ei p-acolo ca nu-i corect..in ziua nuntii n-ai chef de asa ceva..ah si la sfarsit dupa ce-am semnat ne-a rugat sa lasam niste flori pt fete (cred ca se referea la angajate, asta dc nu le dadea retur la florarie:) )

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadoul de la primarie...se da totusi?!
MesajScris: 16 Iun 2006, 20:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:


daca esti din Buc. o sa dureze fix cat spuneti da si apoi va spune tanti la revedere si dum bun si gataaa...o sa te trezesti afara in curte intrebandu-te daca nu ar trebui sa mai intrati o data :D cel putin asa a fost la mine la sectorul 3!

si eu tot la sectorul 3 o fac.
asteptam detalii privind costurile pe care trebuie sa le suportam pt primarie. si daca nu-l vreau pe fotograful de la primarie, i-l baga pe gat?
cu spaga nu merge?
:wokno:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadoul de la primarie...se da totusi?!
MesajScris: 18 Iun 2006, 00:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Si eu vreau sa fac tot la sect 1 cununia, dar nu am de gand sa le platesc nimic hienelor alora de fotografi...nu ma pot obliga sa iau pozele lor, nu am semnat nimic cu ei, asa ca vor lua teapa.... iar in ceea ce priveste florile pt fete...sa isi cumpere ca eu sunt zgarcita si nu le voi da nici macar una ofilita :p:D
S-au invatat asa toti, mizeaza pe faptul ca e nunta ta si nu vrei sa te certi ...asa cum bine ai spus, dar pe mine ma deranjeaza tupeul lor fantastic...):(, asa ca la nunta mea ma voi certa cu ei, cu siguranta!:devil:



asa am zis si noi, eu nici n-am stiut pana de curand cand am gasit chitanta:) iubitul meu mi-a zis ca a fost mai simplu asa:) asta e, in ziua nuntii tre sa arunci cu bani dc o organizezi in ro..fotograful are o intelegere cu tipul care oficiza casatoria si tu nu vrei ca ala sa se balbaie, sa vb prea incet sau sa-si turuie discursul rpd astfel incat nimeni sa nu mai inteleaga nimic.. so, mai vb dupa nunta sa ne spui ce-ati facut:p si in afara de asta le-am mai dat si 10 lei alora cu acordeonu' ca sa plece:)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadoul de la primarie...se da totusi?!
MesajScris: 18 Iun 2006, 00:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Si eu tot in sectorul 3 fac...
Si habar nu am care sunt procedurile...

Am inteles ca analizele alea medicale nu au valabilitate decat 14 zile...si e o adevarat nebunie dc vrei sa faci cununia civila sambata in aceeasi zi cu Biserica ...
:rolleyes::rolleyes:)


nu e, iti pui cununia civila pe la 11-12 iar cea religioasa pe la 17-18 si pe urma restaurantul! dupa ce faci analizele rogi doctorul sa-ti spuna pe certificat data care iti convine tie, respectiv cu 14 zile inainte de cununie. dupa care te duci cu certificatul la primarie si-ti alegi ora.

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadoul de la primarie...se da totusi?!
MesajScris: 24 Iun 2006, 15:57 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
mama, ce nebunie e in bucuresti cu cununia civila :zoombie:... la noi, trebuie sa recunosc ca ultimele hotarari de consiliu local au simplificat f mult procedura. noi am platit taxa pentru acte si oficiere 25 lei, am vrut la ora 12, nu s-a putut si ne-a pus la 11.55, iar exact la ora aia am intrat in sala... nu ne-a obligat nimeni sa ne faca poze, cu o zi inainte, cand am fost sa depunem buletinele de identitate, m-a agatat un nene si m-a intrebat daca vreau poze, i-am zis ca am fotograf, merci frumos si a zis ok. am venit cu fotograful si cameramanul nostru, n-am platit nimic in plus... ofiterul a fost dragut, a facut poante cu noi, nu ne-a dat afara, desi mai erau multe cupluri dupa noi, ne-a recitat (nu citit) din codul familiei, chiar a fost frumos, au apucat toti cei prezenti sa ne felicite in sala, nu in curte... chiar a fost frumos :love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadoul de la primarie...se da totusi?!
MesajScris: 26 Iun 2006, 13:05 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Eu am sa fac cununia la sectorul 2.Daca nu citeste frumos,o/il opresc ca la scoala de sapte ori pana o sa citeasca frumos.Pt ca e nunta mea si pt ca platesc.Daca imi face poze fotograful lor,spaga lui.Sa le pastreze ca eu o sa fiu frumoasa.Sa si le puna pe pereti.Daca se termina totul in 5 minute,o sa-i spun ca mai vreau o data.Si tot asa.Eu nu am de gand sa fac nici un compromis.E nunta mea,eu platesc pt ea si toti pe care o sa ii platesc vor trebui sa faca ce vreau eu.Cu mine nu se pune nimeni si in ziua nuntii o sa fiu ca o leoaica.Sa-l fereasca D-zeu pe ala care o sa-mi strice nunta pt ca e el plictisit!
Uffff,sorry,dar m-am enervat doar la ideea ca mi s-ar baga ceva pe gat si ca nici n-o sa-mi dau seama cand se termina totul(ca si cum te-ai culca cu un pusti de 15 ani:Gigi Rapidu':D)


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 75 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România