Ultima vizită a fost: Acum este 19 Mar 2024, 12:28


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 38 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Ce-ai schimba daca ai mai fi inca odata mireasa?
MesajScris: 25 Feb 2010, 11:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
laura_sandu scrie:


sa inteleg ca ai divortat?


de unde ai inteles asta? :unsure:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce-ai schimba daca ai mai fi inca odata mireasa?
MesajScris: 25 Feb 2010, 12:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
clarut scrie:

de unde ai inteles asta? :unsure:


nu stiu....cred ca am citit de la sf la inceput :lol:
Parea foarte nemutumita si de mire(ca nu a bagat-o in seama) si de nunta....
Habar nu am de ce am intrebat asa.M-am grabit sa trag concluzii aiurea.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce-ai schimba daca ai mai fi inca odata mireasa?
MesajScris: 25 Feb 2010, 12:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
aoleu, ma dor ochii din cauza unui mesaj de aici, mama ce formulari, deci da, trebuie sa invat inca o limba straina - aia cu K si alte prescurtari
Laura, cum adica nu a venit fotograful la botez? :eek:
aoleuuuuuuuu ...

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce-ai schimba daca ai mai fi inca odata mireasa?
MesajScris: 25 Feb 2010, 12:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
kitty scrie:
si eu as schimba f multe dak as mai fi mireasa.
1 in primul rand mirele pt k nu prea m-a bagat in seama in noaptea nuntii si starea mea de spirit k park eram la nunta altcuiva si nu a mea.
2 as schimba sala pt k nu mi-a placut.nu zic deloc dar aproape.organizatia a fost buna doar k aspectul salii nu prea mi-a placut
3 as sterge-o dupa fata pamantului pe doamna care mi-a facut lumanarile si buchetul pt k eu i-am zis k le vreau intr-un fel iar ea mi-a facut cu totul altceva.si pt asta am stat suparata mai mereu k imi intrau in ochi lumanarile alea oribile si am mai dat si o groaza de bani
4 nasii i-as schimba k nu au fost oameni cu mine cum am fost eu cu ei.dar na ce iti e scris nu poti schimba
rochia nu as schimba-o k mi-a placut f mult cu toate k nu am cautat mult si am probat maxim 5-6 rochii.se vede k asta era cea potrivita.pacat k nu erau potrivite toate celelalte.
fotograful cu toate k ne-a pierdut contractul si era mai mai sa nu vina a fost f bun
cu excepria unor mici lucruri nunta mea a fost un adevarat esec din partea mea.pt ceilalti nu.dar cand nu esti pe deplin fericita nu conteaza ce spun ceilalti


o saracuta de tine...pai daca nu ai fost fericita,de ce te-ai maritat?scuza-ma ca te intreb.nu e obligatoriu sa raspunzi,doar daca vrei.
apai cred ca ai avut o nunta de cosmar...pacat,imi pare rau de tine. :hug: ca trebuia sa fie cea mai minunata zi pentru voi.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce-ai schimba daca ai mai fi inca odata mireasa?
MesajScris: 25 Feb 2010, 13:43 
Junior
Avatar utilizator

Membru din: 08 Mar 2009, 20:56
Mesaje: 65
nunta de cosmar nu a fost dar nu am fost fericita asa cum citesc la unele din voi.adika toate.de divortat inca nu dar cine stie.dc m-am maritat????stii cum se zice.omul si-o face cu mana lui.si cred k ati auzit despre chestia aia cum k ''chiar dak nu mai iubesti persoana respectiva nu o poti lasa''.cam asa e in cazul meu.poate si din cauza k inca nu am gasit iubirea aia adevarata care e pt totdeauna.iar cand nu ai cu cine vorbi si cui cere un sfat e si mai greu.in concluzie s-a ajuns aici

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce-ai schimba daca ai mai fi inca odata mireasa?
MesajScris: 25 Feb 2010, 13:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
kitty scrie:
nunta de cosmar nu a fost dar nu am fost fericita asa cum citesc la unele din voi.adika toate.de divortat inca nu dar cine stie.dc m-am maritat????stii cum se zice.omul si-o face cu mana lui.si cred k ati auzit despre chestia aia cum k ''chiar dak nu mai iubesti persoana respectiva nu o poti lasa''.cam asa e in cazul meu.poate si din cauza k inca nu am gasit iubirea aia adevarata care e pt totdeauna.iar cand nu ai cu cine vorbi si cui cere un sfat e si mai greu.in concluzie s-a ajuns aici


si eu in prima casnicie am facut la fel ca si tine..si am dus in spate asa 10 ani..si in final tot la despartire am ajuns,daca nu e de la inceput,nu e nici mai tarziu..si e pacat de atatia ani pierduti.mie imi pare rau ca am amanat atata momentul..am avut o tentativa la 1 an si nu am avut curaj si putere,dar cand ajungi la lehamite si sa te indrepti catre casa plangand,iti faci si curaj si dumnezeu mi-a dat si putere sa trec peste asta..si multumesc la dumnezeu mi-a dat acum un om bun si sunt fericita. :had_d:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce-ai schimba daca ai mai fi inca odata mireasa?
MesajScris: 25 Feb 2010, 15:03 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
kitty scrie:
nunta de cosmar nu a fost dar nu am fost fericita asa cum citesc la unele din voi.adika toate.de divortat inca nu dar cine stie.dc m-am maritat????stii cum se zice.omul si-o face cu mana lui.si cred k ati auzit despre chestia aia cum k ''chiar dak nu mai iubesti persoana respectiva nu o poti lasa''.cam asa e in cazul meu.poate si din cauza k inca nu am gasit iubirea aia adevarata care e pt totdeauna.iar cand nu ai cu cine vorbi si cui cere un sfat e si mai greu.in concluzie s-a ajuns aici



eu zic sa te gandesti numai si numai la tine... atat, mai devreme sau mai tarziu tot intr-un punct ajungi, mai greu va fi daca vor exista si copii la mijloc, poate nici asa :(
alta viata nu mai apuci sa o traiesti, doar pe asta...asa ca enjoy it :p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce-ai schimba daca ai mai fi inca odata mireasa?
MesajScris: 28 Feb 2010, 15:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
kiti imi pare tare rau sa citesc astfel de mesaje ca al tau.am o prietena care trece exact prin ce treci tu. eu nu am sfatuit-o sa divorteze, desi asa ar trebui. i-am spus sa incerce sa rederscopere ce era la inceput si sa faca lucrurile sa mearga. asa te sfatuiesc si pe tine. incearca sa faci ce poti ca sa mearga bine. daca totusi nu merge, renunta. dar macar mai tarziu nu vei avea regertul ca poate ar fi trebuit sa te straduiesti mai mult. %%- iti urez mult succes


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce-ai schimba daca ai mai fi inca odata mireasa?
MesajScris: 03 Mar 2010, 14:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
eu cred ca atunci cand de fapot iti dai seama ca nu mai iubesti un om...poate ca te gandesti ca nu l-ai iubit delok...sau ceva ti-a schimbat sentimentele...in momente de astea nu cred ca mai poti sa redescoperi ce a fost.....nu poti sa iti impui sa iubesti...daca e sa iubesti , iubesti ...daca nu....Nu...deeci kitty daca tu crezi ca nu mai esti fericitya cu el...mai bine divorteaza...va fi mai rau daca astepti mai mult......


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce-ai schimba daca ai mai fi inca odata mireasa?
MesajScris: 03 Mar 2010, 14:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
ce as schimba daca as mai fi inca odata mireasa: fotograful cu siguranta......nu mi-a placut deloc......in rest nimic.......sincer mie mi-a placut nunta noastra,cu o mica exceptie,cum am mai spus.......a iesit asa cum mi-am dorit si mult mai mult.....am avut surprize placute din partea prietenilor la care nu m-am asteptat.....
kitty imi pare sincer rau prin ceea ce treci,cu siguranta nu e usor.....nu sunt in masura sa-ti dau absolut nici un sfat,nu vreau si nici nu o voi face.....tu stii mai bine ce vrei de la viata,ce iti spune inima.......nu asculta de nimeni si fa asa cum crezi de cuviinta.......sper sa auzim numai de bine

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce-ai schimba daca ai mai fi inca odata mireasa?
MesajScris: 20 Iul 2012, 17:45 
Nou Venit

Membru din: 01 Sep 2011, 16:38
Mesaje: 7
Localitate: romania
as schimba machiajul (fondul de ten era mult prea inchis), freza (sunt creata! nu aveam nevoie de coc!) si sedinta foto: la imbracarea mirelui si a miresei, eu si scumpul meu sot am avut sedinte foto in locuri diferite. la starea civila, eu am fost la timp, el a intarziat. daca as schimba ceva, le-as pune pe amandoua in acelasi loc. stiti treaba aia cu mireasa nu tre' sa doarma in aceeasi casa cu mirele inainte de nunta? e o porcarie! daca nu s-ar tine cont de ea, totul ar fi mai usor.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce-ai schimba daca ai mai fi inca odata mireasa?
MesajScris: 27 Iul 2012, 12:40 
Nou Venit

Membru din: 27 Iul 2012, 15:35
Mesaje: 3
nici eu nu cred ca as schimba ceva dar asta nu se stie deoarece eu inca nu-s maritata:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce-ai schimba daca ai mai fi inca odata mireasa?
MesajScris: 29 Mar 2013, 00:08 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
Diana13 scrie:
nici eu nu cred ca as schimba ceva dar asta nu se stie deoarece eu inca nu-s maritata:D

Tocmai din acest motiv este bine sa casti ochii pentru a fura un alta sau pentru a afla una alta :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce-ai schimba daca ai mai fi inca odata mireasa?
MesajScris: 29 Mar 2013, 00:10 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
bunicuta_creta scrie:
as schimba machiajul (fondul de ten era mult prea inchis), freza (sunt creata! nu aveam nevoie de coc!) si sedinta foto: la imbracarea mirelui si a miresei, eu si scumpul meu sot am avut sedinte foto in locuri diferite. la starea civila, eu am fost la timp, el a intarziat. daca as schimba ceva, le-as pune pe amandoua in acelasi loc. stiti treaba aia cu mireasa nu tre' sa doarma in aceeasi casa cu mirele inainte de nunta? e o porcarie! daca nu s-ar tine cont de ea, totul ar fi mai usor.


la fondul de ten trebuia sa sti exact nuanta potrivita cat despre traditii le-as da..undeva pe unele care sunt total pe dinafara :nerv:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce-ai schimba daca ai mai fi inca odata mireasa?
MesajScris: 29 Mar 2013, 00:11 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
elyt1000 scrie:
ce as schimba daca as mai fi inca odata mireasa: fotograful cu siguranta......nu mi-a placut deloc......in rest nimic.......sincer mie mi-a placut nunta noastra,cu o mica exceptie,cum am mai spus.......a iesit asa cum mi-am dorit si mult mai mult.....am avut surprize placute din partea prietenilor la care nu m-am asteptat.....
kitty imi pare sincer rau prin ceea ce treci,cu siguranta nu e usor.....nu sunt in masura sa-ti dau absolut nici un sfat,nu vreau si nici nu o voi face.....tu stii mai bine ce vrei de la viata,ce iti spune inima.......nu asculta de nimeni si fa asa cum crezi de cuviinta.......sper sa auzim numai de bine


Am obs. ca sunt multe care se plang de acceasi problema: fotograful. Sincer nu stiu daca conteaza ca imi iau unul mai scump sau e pe baza de .."noroc"?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce-ai schimba daca ai mai fi inca odata mireasa?
MesajScris: 29 Mar 2013, 00:14 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
amely85 scrie:
nu stiu dar eu la nunta m-am simtit bestial, cred ca la nici o nunta nu am dansat toata noaptea si nu am fost cu zambetul pe buze :had_d: :had_d: :had_d:


Uite o miresica fericita :)) , sper sa pot spune acelas lucru. Un lucru e cert daca esti stresata ai impresia ca o sa iasa un haos , daca esti calm si cu zambetul pe buze, o reusita ! :napplause:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce-ai schimba daca ai mai fi inca odata mireasa?
MesajScris: 29 Mar 2013, 00:21 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
coradyne scrie:
Eu as schimba mai multe chestii:
1. As schimba fantana de ciocolata, adica firma care mi-a adus-o... niste oameni total neprofesionisti, care nu mi-au putut zice de la inceput ce si cum si m-au pus in fata faptului implinit: dupa o ora se terminasera fructele (care teoretic trebuiau sa fie nelimitat...). Deci, pe aia nu as mai vrea sa ii vad in viata mea.
2. As schimba florile pe care le-am ales - nu firma. Eu am vrut neaparat flori de primavara, fara trandafiri si orhidee, si va zic si voua: mare atentie cand alegeti flori mici... daca vreti sa umpleti spatiul, trebuie sa folositi fff multe.
3. As schimba faptul ca ne-am uitat certificatul de casatorie acasa si, prin urmare, am intarziat o ora la biserica si i-am facut pe invitati sa ne astepte... Foarte urat din partea noastra :(.
4. As mai adauga un fotograf, pe care l-am descoperit intre timp si de care m-am indragostit... de opera lui vreau sa zic :))
5. As fi mai precisa in indicatii la restaurant: au intarziat cu felul al doilea cam o ora si i-au lasat pe invitati sa intre in sala inainte sa ajungem noi, ceea ce nu era cum am stabilit. Si, in plus, nici nu mi-au impachetat servetele de masa cum le zisesem :(

Si poate mai sunt si alte chestii pe care o sa le scriu cand mi-oi aduce aminte. Dar stiu sigur ce nu as schimba: rochia si baiatul... :neyes: :D


Hmm..faza cu intarziatul este urata ce-i drept in schimb cea cu certificatul de rasul..plansului:))


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce-ai schimba daca ai mai fi inca odata mireasa?
MesajScris: 12 Iun 2013, 22:08 
Nou Venit

Membru din: 01 Sep 2011, 16:38
Mesaje: 7
Localitate: romania
puffy_is scrie:
eu cred ca atunci cand de fapot iti dai seama ca nu mai iubesti un om...poate ca te gandesti ca nu l-ai iubit delok...sau ceva ti-a schimbat sentimentele...in momente de astea nu cred ca mai poti sa redescoperi ce a fost.....nu poti sa iti impui sa iubesti...daca e sa iubesti , iubesti ...daca nu....Nu...deeci kitty daca tu crezi ca nu mai esti fericitya cu el...mai bine divorteaza...va fi mai rau daca astepti mai mult......

cum ramane cu "la bine si la rau"?
nu pot divorta pana nu e absolut sigura, dar absolut (!) ca a facut tot ce ii statea in putere ca sa fie bine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 38 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România