Ultima vizită a fost: Acum este 19 Mar 2024, 12:56


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Gata nunta? pacat...
MesajScris: 02 Iun 2006, 17:15 
Junior

Membru din: 29 Noi 2005, 16:01
Mesaje: 79
a trecut si ziua mult asteptata. si a fost atat de scurta...:( nici nu am apucat sa ma uit in oglinda prea mult...B). a fost asa de frumos, desi am cam fot in criza de timp... chiar si duminica dimineata-ziua nuntii- s-a mai gasit ceva de facut... bine, nu m-am ocupat eu... a fost firma care ne-a ornat restaurantul, dar s-a dus si soacra-mea cu al meu sot. eu ma ocupam de par si de machiaj... era vineri si noi nu gasisem decoratiuni pt restaurant. ne luasem gandul de la a mai gasi, si am luat noi niste organza si baloane si am zis ca facem noi ceva. :rolleyes: si am avut un noroc chior: eram intr-un magazin si cumparam flori pt reverul invitatilor. trebuia sa fi iesit dar am intarziat eu putin. tocmai bine ca atunci a venit o fata si mi-a pus in mana o carte de vizita cu adresa unei firme care se ocupa de aranjamente pt nunta... si a fost aranjat pe loc. am semnat un contract si gata. duminica aveam si salonul ornat... sambata a fost o furtuna cu tunete si fulgere... ma gandeam cu groaza ca asa va fi si a 2-a zi la nunta. sotul meu insa mi-a zis ca de cateva zile se chinuie sa ploua si ca atunci s-a descarcat. si ca nu va mai ploua. a 2-a zi de dimineata cand m-am trezit era soare...:lol::wok:;). eram atat de fericita ca l-am trezit pe sotul meu sa-i arat. si s-a auzit un "ti-am zis eu" somnoros. apoi ei, tati si cu robert, au plecat la soacra-mea acasa sa se schimbe sa mearga dupa nasi si apoi sa vina si dupa mine. intre timp venisera fetele care s-au ocupat de parul si machiajul meu. cand au venit ei, era totul gata... si totusi am uitat ca trebuia sa pregatesc trusa de machiaj, uitasem sa-mi iau jarteluta, dar mi-au facut fetele una dintr-un elastic pe care au cusut floricele de nunta albastre si roz pe care le adusese o prietena in cazul in care nu-mi ajung. faza misto a fost ca atunci cand au intrat si m-am ridicat, mi-a cazut de pe picior. am rugat o prietena sa mi-o ridice. s-a bagat saraca pe sub poalele mele ca altfel nu avea cum... ce sa mai zic... dupa ploaia din ziua precedenta afara era asa de frumos ca nu-ti venea sa crezi. cel putin mie. biserica este in parc si pozele facute acolo au iesit pe un fundal super. si pana la urma i-am gasit si lu' ala micul costum ca al lui tati. hai ca o sa pun niste poze sa ne vedeti...imi pare atat de rau ca s-a terminat... :((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: gata nunta? pacat...
MesajScris: 02 Iun 2006, 17:20 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
a trecut si ziua mult asteptata. si a fost atat de scurta...:( nici nu am apucat sa ma uit in oglinda prea mult...B). a fost asa de frumos, desi am cam fot in criza de timp... imi pare atat de rau ca s-a terminat... :((


FELICITARI!!!!!!!!!!!! (X) (X) (X)
abia astept sa vad pozele! ai vazut ca ai rezolvat cu toate pana la urma? si ramai cu amintiri frumoase :flowers: si pana si "accidentele" de moment ajung sa te amuze mai tarziu, chiar daca atunci ti se par adevarate tragedii :D
ma bucur ca ai avut o zi superba si ca totul a decurs bine... :flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: gata nunta? pacat...
MesajScris: 02 Iun 2006, 17:27 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
a trecut si ziua mult asteptata. /quote]

Casa de Piatra! Stiu sigur ca ziua nuntii a fost poate cea mai frumoasa zi din viata voastra,apoi a rudelor si a prietenilor asa ca sa nu-ti para rau. Poti repeta ziua mult asteptata in fiecare an la aniversarea casatoriei de exemplu sa va imbracati din nou in rochie si costum... si sa va aduceti aminte. ;) Oricum felicitari, chiar daca a fost nevoita prietena ta sa se bage sub poalele tale, aveti de ce sa va aminti..si clipe emotionale si care va vor face sa radeti :) Va doresc multa iubire in continuare


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: gata nunta? pacat...
MesajScris: 02 Iun 2006, 20:06 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
a 2-a zi de dimineata cand m-am trezit era soare...:lol::wok:;). eram atat de fericita ca l-am trezit pe sotul meu sa-i arat. si s-a auzit un "ti-am zis eu" somnoros. :((


In primul rand, Casa de piatra si multa, multa fericire !!!

Cred ca asta e una dintre spaimele mele...sa nu ploua in ziua nuntii (nu ma refer la o mica ploicica ci la ploaie adevarata)...poate nu distruge nunta dar sigur te demoralizeaza...deci, noroc pe tine !

Piticul tau cum s-a comportate la nunta? Emotionat? Si-a vazut mamica miresica...

Exact asa ca tine mi-as dori sa ma simt si eu dupa nunta...sa am doar pareri de rau ca s-a terminat...:)

Numai bine si sa aveti parte doar de dimineti pline de soare ca dimineatza nuntii voastre...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: gata nunta? pacat...
MesajScris: 04 Iun 2006, 03:11 
Junior

Membru din: 29 Noi 2005, 16:01
Mesaje: 79
a iesit totul ok. si totusi... aveam trena de 2,50 m si m-am cam incurcat in ea in timpul dansulului lui isaia. pana la urma m-am descurcat.
am incercat sa pun poze dar nu am reusit. am prea multi mb. dar incerc sa fac poza la poza cu telefonul. poate asa reusesc. pozele au iesit superbe. toata ziua ma uit la ele. si nu va demoralizati daca ploua. eu ma imbarbatam cu gandul ca daca ploua e semn de bogatie... deci ploaie mare, bogatie pe masura... mickytzul meu, imbracat in costumul lui de 'ginerica' junior de cum am ajuns la restaurant a inceput sa alerge pe acolo si sa patineze sa cada in fundulet.
ii place lui ca aluneca pe jos... si a lustruit pe jos...:wok: a alergat cu ceilalti copii pana a adormit pe scaune... ei aveau separeul lor. toata lumea il cauta, el dormea de n-avea treaba... :. si a dormit ceva. vreo 2-3 ore. i-am pus scaunele in asa fel incat sa nu cada si a cazut lat. spre dimineata s-au dus prietenele mele cu el acasa sa-l culce cica. si ziceau ca mai degraba le culca el pe ele.:D avea baiatul meu un chef de zbancoseala... doar isi facuse somnul...multa bafta si voua la nunta.:wok: pupicei.:lips::lips::lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: gata nunta? pacat...
MesajScris: 16 Mar 2007, 16:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
a trecut si ziua mult asteptata. si a fost atat de scurta...:( nici nu am apucat sa ma uit in oglinda prea mult...B). a fost asa de frumos, desi am cam fot in criza de timp... chiar si duminica dimineata-ziua nuntii- s-a mai gasit ceva de facut... bine, nu m-am ocupat eu... a fost firma care ne-a ornat restaurantul, dar s-a dus si soacra-mea cu al meu sot. eu ma ocupam de par si de machiaj... era vineri si noi nu gasisem decoratiuni pt restaurant. ne luasem gandul de la a mai gasi, si am luat noi niste organza si baloane si am zis ca facem noi ceva. :rolleyes: si am avut un noroc chior: eram intr-un magazin si cumparam flori pt reverul invitatilor. trebuia sa fi iesit dar am intarziat eu putin. tocmai bine ca atunci a venit o fata si mi-a pus in mana o carte de vizita cu adresa unei firme care se ocupa de aranjamente pt nunta... si a fost aranjat pe loc. am semnat un contract si gata. duminica aveam si salonul ornat... sambata a fost o furtuna cu tunete si fulgere... ma gandeam cu groaza ca asa va fi si a 2-a zi la nunta. sotul meu insa mi-a zis ca de cateva zile se chinuie sa ploua si ca atunci s-a descarcat. si ca nu va mai ploua. a 2-a zi de dimineata cand m-am trezit era soare...:lol::wok:;). eram atat de fericita ca l-am trezit pe sotul meu sa-i arat. si s-a auzit un "ti-am zis eu" somnoros. apoi ei, tati si cu robert, au plecat la soacra-mea acasa sa se schimbe sa mearga dupa nasi si apoi sa vina si dupa mine. intre timp venisera fetele care s-au ocupat de parul si machiajul meu. cand au venit ei, era totul gata... si totusi am uitat ca trebuia sa pregatesc trusa de machiaj, uitasem sa-mi iau jarteluta, dar mi-au facut fetele una dintr-un elastic pe care au cusut floricele de nunta albastre si roz pe care le adusese o prietena in cazul in care nu-mi ajung. faza misto a fost ca atunci cand au intrat si m-am ridicat, mi-a cazut de pe picior. am rugat o prietena sa mi-o ridice. s-a bagat saraca pe sub poalele mele ca altfel nu avea cum... ce sa mai zic... dupa ploaia din ziua precedenta afara era asa de frumos ca nu-ti venea sa crezi. cel putin mie. biserica este in parc si pozele facute acolo au iesit pe un fundal super. si pana la urma i-am gasit si lu' ala micul costum ca al lui tati. hai ca o sa pun niste poze sa ne vedeti...imi pare atat de rau ca s-a terminat... :((


Si mie-mi pare atat de rau ca a trecut atat de repede:(:(( , as vrea sa pot da timpul inapoi si sa traiesc acele emotii UNICE!!!!!

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: gata nunta? pacat...
MesajScris: 29 Mar 2007, 21:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Si mie-mi pare atat de rau ca a trecut atat de repede:(:(( , as vrea sa pot da timpul inapoi si sa traiesc acele emotii UNICE!!!!!


mie nu-mi pare rau ca a trecut! s-au intamplat asa multe lucruri frumoase de atunci incat nu mi se mai pare asa o chestie importanta...dar nu spun ca n-as mai face-o o data:neyes:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: gata nunta? pacat...
MesajScris: 10 Apr 2007, 15:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Mie imi e frica sa nu ma impiedic de rochie de emotie.:unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: gata nunta? pacat...
MesajScris: 05 Mai 2007, 07:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
Mie imi e frica sa nu ma impiedic de rochie de emotie.:unsure:


Nu-ti face griji:nlol: Bine , acum depinde si de cate de lunga iti este rochia

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: gata nunta? pacat...
MesajScris: 15 Mai 2007, 04:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Stai linistita...


poate pic pe scar...:nlol::nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: gata nunta? pacat...
MesajScris: 15 Mai 2007, 13:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Fii serioasa, nu o sa se intample nimic de genul asta!
Eu aveam cosmaruri ca nu incap cu rochia pe nici o usa din cauza crinolinei si in realitate a mea crinolina avea un plastic atat de flexibil incat puteam trece fara efort si prin spatii stramte.:nwink:


sper sa nu fie nimic aiurea...sa nu se intample nimic nasol.
eu am fost la o nunta la care mireasa a alunecat si a cazut pe scari.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: gata nunta? pacat...
MesajScris: 15 Mai 2007, 13:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

eu nu am cazut dar nici multe nu mai aveam...grija mare la scari!!! oricum chiar daca am avut o rochie de care tot timpul trebuia sa tin,sa o ridic a meritat tot efortul pentru ca m-am simtit cea mai frumoasa in ea(chiar daca sunt constienta ca au fost mirese mult mai frumoase decat mine.



tocmai asta e pb.si eu am rochie destul de mare.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: gata nunta? pacat...
MesajScris: 15 Mai 2007, 15:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

tocmai asta e pb.si eu am rochie destul de mare.
pune poze cu ea!:npray:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: gata nunta? pacat...
MesajScris: 16 Mai 2007, 04:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
pune poze cu ea!:npray:


e in catalogul ag toma.esti curioasa?sau doar vrei sa vezi ce gusturi am?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: gata nunta? pacat...
MesajScris: 16 Mai 2007, 14:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

e in catalogul ag toma.esti curioasa?sau doar vrei sa vezi ce gusturi am?
sunt curioasa ...acu ca ai spus ca e de la agnes ... mi-ai ridicat curiozitatea! Am cautat si eu anul trecut dar nu m-a impresionat nimik!:(


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România