Ultima vizită a fost: Acum este 19 Mar 2024, 10:55


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 65 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: pregatiri inspirate din reviste si targuri
MesajScris: 01 Aug 2007, 00:10 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Am si eu o intrebare, dar nu stiu daca e locul potrivit. Mi s-a propus sa fiu nasa la nunta de argint a finilor parintilor mei! Adica ai mei i-au cununat acum 25 de ani, si acum la a 2-a cununie la biserica vor nasi tineri, adica pe noi. Vi se pare normal, sau numai mie imi pare un pic deplasata cererea? Au si un baiat pe care tot eu il voi cununa. E ok? Vi s-a intamplat asa ceva?:wacko:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pregatiri inspirate din reviste si targuri
MesajScris: 01 Aug 2007, 00:54 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Am si eu o intrebare, dar nu stiu daca e locul potrivit. Mi s-a propus sa fiu nasa la nunta de argint a finilor parintilor mei! Adica ai mei i-au cununat acum 25 de ani, si acum la a 2-a cununie la biserica vor nasi tineri, adica pe noi. Vi se pare normal, sau numai mie imi pare un pic deplasata cererea? Au si un baiat pe care tot eu il voi cununa. E ok? Vi s-a intamplat asa ceva?:wacko:

Nu am auzit de asa ceva! cel mai indicat e sa iti dea un raspuns e un preot! sa ne spui si noua pana la urma cum e!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pregatiri inspirate din reviste si targuri
MesajScris: 01 Aug 2007, 01:55 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Am si eu o intrebare, dar nu stiu daca e locul potrivit. Mi s-a propus sa fiu nasa la nunta de argint a finilor parintilor mei! Adica ai mei i-au cununat acum 25 de ani, si acum la a 2-a cununie la biserica vor nasi tineri, adica pe noi. Vi se pare normal, sau numai mie imi pare un pic deplasata cererea? Au si un baiat pe care tot eu il voi cununa. E ok? Vi s-a intamplat asa ceva?:wacko:



eu din ce stiu nu e ok...trebuie sa fie tot parintii tai...avem o familie care ne este prietena si la cei 25 ani de casnicie au fost la biserica, au luat verighete de argint si au fost impreuna cu nasii lor, pt ca traiau...si din ce stiu eu la cei 25-50 sau cati ani de casnicie vreti voi, de fapt nu e o cununie ci se fae un fel de slujba in care se multumeste lui D-zeu pt anii petrecuti impreuna si e un fel de intarire a promisiunii facute si in urma cu n ani...asa am citit...acum cel mai ok e sa vb cu preotul care sa tine slujba


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pregatiri inspirate din reviste si targuri
MesajScris: 01 Aug 2007, 02:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


eu din ce stiu nu e ok...trebuie sa fie tot parintii tai...avem o familie care ne este prietena si la cei 25 ani de casnicie au fost la biserica, au luat verighete de argint si au fost impreuna cu nasii lor, pt ca traiau...si din ce stiu eu la cei 25-50 sau cati ani de casnicie vreti voi, de fapt nu e o cununie ci se fae un fel de slujba in care se multumeste lui D-zeu pt anii petrecuti impreuna si e un fel de intarire a promisiunii facute si in urma cu n ani...asa am citit...acum cel mai ok e sa vb cu preotul care sa tine slujba



la fel stiu si eu.....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pregatiri inspirate din reviste si targuri
MesajScris: 01 Aug 2007, 18:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:


la fel stiu si eu.....


Eu stiu ca e ok...parintii mei au facut asa ceva cand au implinit 25 de ani si au fost asistati de alta pereche nu de catre nasii lor...de fapt slujba asta nu implica "nasi" in adevaratul sens pt ca nu e o slujba de cununie...is mai mult martori daca vrei sa le zici asa...oricum preotul a fost ok cu asta si a stiut ca nu sunt nasii de la prima cununie...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 65 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România