Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 15:10


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 75 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Aveti grija la asa-zisele
MesajScris: 20 Sep 2006, 14:58 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:
Fetelor, lasati-va pe mana profesionistilor. Bineinteles, cu o proba inainte, daca nu ati vazut cum lucreaza. Eu am fost la machiat si a scos tot ce-a fost mai bun din mine. Puteam eu sa ma machiez o zi intreaga tot nu imi reusea (de altfel se vede diferenta dintre machiajul de la civil, facut de mine si cel de la nunta)


Solentin, tu orice ai face tot frumoasa esti, asa ca la tine nu prea conteaza asa mult machiajul. :p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aveti grija la asa-zisele
MesajScris: 20 Sep 2006, 15:08 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:


Eu m-am machiat singura...La noi la Buzau nu stiam nici o machieuza pe mainile careia sa ma las pentru o ocazie asa de importanta....Am facut si eu ce m-am priceput.:D


Valabil si la tine, ca la Solentin. :flowers:

PS: si mai pune poze de la nunta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aveti grija la asa-zisele
MesajScris: 20 Sep 2006, 21:57 
Nou Venit

Membru din: 02 Iun 2006, 02:28
Mesaje: 18
Citat:
Fetelor, lasati-va pe mana profesionistilor.


Ma bucur sa mai aud si ceva de bine.

Revenind la mesajul initial al discutiei, am vazut imaginea de dupa machiaj a tinerei doamne care e atat de nemultumita.

Imaginea nu prezinta nici o asemanare cu pozele pe care ni le-a aratat ea, fie s-a intervenit intre timp la machiaj, fie pozele care i s-au facut la nunta erau mai putin competitive.

Mentionez ca fotografia de dupa machiaj nu a fost facuta de un fotograf profesionist cu cine stie ce aparat sau lumini, ci este o imagine documentara facuta de make-up artist.

Si imi pare bine ca a facut-o, pentru ca am putut sa ma lamuresc :-)

Ce mi se pare interesant, e ca daca cineva nominaliza un make-up artist cu vorbe de bine probabil ar fi fost considerat reclama si sters, antireclama se pare ca este permisa.

Succes,


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aveti grija la asa-zisele
MesajScris: 21 Sep 2006, 03:10 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:
Ce mi se pare interesant, e ca daca cineva nominaliza un make-up artist cu vorbe de bine probabil ar fi fost considerat reclama si sters, antireclama se pare ca este permisa.


Exact! Aveti dreptate... Pentru ca pentru reclama se poate percepe contravaloarea de la cei care isi fac reclama! Pe cand pentru antireclama (daca prin asta intelegeti feed-back-ul negativ....pentru ca totusi NU e antireclama...dar, ma rog!) nu are cine plati! Deci nu ne deranjeaza nici pe noi si nici pe CLIENTII nostri.

Pe dv. v=ar deranja daca cineva ar comenta negativ pe un concurent de-al dvs? Probabil ca nu...In schimb, v-ar deranja daca un concuretn si=ar face reclama gratuita, in timp ce dvs ati plati, nu-i asa?

Dar chiar doream sa va intrebam....ca sunteti prezent pe site mai mult ca noi, si ne observati miscarile si omisiunile mai bine ca sefii! Nu doriti sa lucrati la noi!? Ca suntem in angajari de webmasteri...si pareti extrem de grijuliu cu toata lumea pe forum, nu ratati nici un post! :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aveti grija la asa-zisele
MesajScris: 21 Sep 2006, 14:14 
Nou Venit

Membru din: 02 Iun 2006, 02:28
Mesaje: 18
Citat:
Pe cand pentru antireclama (daca prin asta intelegeti feed-back-ul negativ....pentru ca totusi NU e antireclama...dar, ma rog!) nu are cine plati! Deci nu ne deranjeaza nici pe noi si nici pe CLIENTII nostri.


Deci sa inteleg ca daca Ana-Maria Gorgonetu era un CLIENT al dumneavoastra, aceasta discutie nu ar fi vazut lumina Forumului pentru ca ar fi deranjat un CLIENT ?

Din punct de vedere al incasarilor pot intelege acest sistem, doar ca rezultatele nu au nici o legatura cu realitatea :-)

Citat:
Dar chiar doream sa va intrebam....ca sunteti prezent pe site mai mult ca noi, si ne observati miscarile si omisiunile mai bine ca sefii! Nu doriti sa lucrati la noi!? Ca suntem in angajari de webmasteri...si pareti extrem de grijuliu cu toata lumea pe forum, nu ratati nici un post! :D


Ma intereseaza doar discutiile legate de fotografie, inca incerc sa inteleg pulsul "pietei" de fotografie de nunta in Romania.

Usor , usor ma apropii de o concluzie, din pacate nu cea la care speram :-)

Intre timp am incercat doar sa fiu de ajutor, imi dau seama foarte bine ca nu am clienti potentiali pe aceste forumuri, deci nu am facut nimic pentru reclama (mascata sau nu :-)

Cat priveste angajarea, sunt foarte multumit de colaborarea pe care o am deja cu firma dumneavoastra, vezi fotografia din coltul din stanga sus a paginii, si cea de pe coperta, chiar daca nicaieri in site nu scrie cine le-a facut :-)

Succes, si scuze daca v-am suparat.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aveti grija la asa-zisele
MesajScris: 21 Sep 2006, 14:45 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
In ceea ce priveste comentariul cu colaborarea, nu stiu exact la ce va referiti, pentru ca la noi in firma lucrurile sunt strict delimitate: noi ne ocupam de tehnic si atat, dar probabil ca va referiti la pozele cu Adina, nu!? Din cate stiu eu, aceste poze au fost cumparate de noi, nu-i asa? Nu cred ca ne permiteam sa punem poze care nu ne apartin... Daca ma insel, o sa va rog sa ne spuneti acest lucru! Si EU am facut acest site si nu sunt mentionata nicaieri pentru asta. Dar am fost platita pentru acest lucru! Imi cer scuze daca am facut vreo gafa sau nu am inteles la ce va referiti prea bine, pentru ca noi ne ocupam doar de tehnic~!



Noi nu stergem nici un feed-back, fie el pozitiv sau negativ. Daca intrati la clientii nostri pe diferite categorii veti observa acest lucru! Noi intervenim doar daca feed-back-ul este denuntat ca fiind partinitor sau intentionat rau-voitor. Orice feed-back negativ al concurentei are o limita...mai multe comentarii nu-si vor permite, pentru ca vom identifica ca este aceeasi firma care vrea sa faca rau unui concurent. In schimb cele pozitive vor putea fi nelimitate!
Dar locul pentru feed-back-uri este la fisa fiecaruia.... nu pe forum! Si mai avem o rugaminte la dvs.: haideti sa nu mai tinem forumul ocupat cu astfel de comentarii off-topic. Daca doriti sa vorbim despre pozele noastre, politica noastra, etc...va rog mult sa o faceti la SUGESTII/RECLAMATII. Multumim frumos!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aveti grija la asa-zisele
MesajScris: 22 Sep 2006, 00:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Foarte bine spus, webmaster!
Mie mi se pare foarte bine venit acest subiect cu "contra-reclama" (desi stiu ca nu e asta). Nu e America aici, sa faci un scandal serios pentru orice nemultumire... dar macar sa ii avertizezi si pe altii...

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aveti grija la asa-zisele
MesajScris: 16 Oct 2006, 11:57 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Lool.......vreau si eu webmaster!!!Aspiratii inalte,ce sa-i faci:nwink:.......On-topic: m-am gandit mai bine si am sa fac o proba la cosmeticiana la care ma duc de obicei.Nu strica si nu pierd nimik.S-ar putea chiar sa castig.
Iar despre partea cu miresele nervoase.....eu nu vreau sa fiu o bridezilla...bleah,suna nasol.Dar eu stiu sa omor un om elegant si cu zambetul pe buze,si sa ies de acolo cu coafura intreagaO:):-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aveti grija la asa-zisele
MesajScris: 15 Noi 2006, 12:45 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
nu stiu cum ganditi voi dar intr-adevar aveti grija la asa-zisele saloane si make-up artisti. eu am facut o proba cu o zi inainte de nunta si am ramas socata. salonul ales de mine era unul cu pretentii din buricul bucurestiului, ca de o data am fost mireasa si am zis ca ce nu a facut natura sa se repare prin spoiala. si chiar spoiala a fost, mai imi lipsea un nas rosu si puteam linistita sa concurez la circ. si nu mai pun ca am platit proba am pus o poza in albumul meu dupa acest site. nu stiu daca considerati machiajul celei care a deschis subiectul un esec dar uitati-va cam cum vroia doamna make-up artist sa apar eu la nunta:zoombie: asa ca aveti grija pupici


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aveti grija la asa-zisele
MesajScris: 15 Noi 2006, 19:20 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
salutare fetelor!
stiu ca am revenit dupa o fooooarte lunga perioada, dar v-am vazut discutand de machiaj si marile ''renume''.eu trebuia sa merg sa la o coafeza de la antena 1, dar cum era foarte departe, foarte aglomerata si cum eram in contra timp am rugat-o pe mama sa se intereseze la un coafor din zona noastra si sa imi faca o programare.a fost o alegere excelenta.nu mi-a turnat tone de praf pe fata(nu suport) a fost un machiaj natural un roz cu gri, nu strident, nu incarcat, simplu si frumos :nwink: ,iar coafura mi-am ales-o de pe net si a iesit excelent.toata tarasenia asta a fost 110 cam asa ceva in loc de cine stie ce sume exorbitante, pt ce?pt o spoiala pe fata?nu se merita
parerea mea, apropo de ce au spus si fetele mai sus cu acele persoane din magazine cu un renume.....:-`:-`:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aveti grija la asa-zisele
MesajScris: 15 Noi 2006, 19:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
salutare fetelor!
stiu ca am revenit dupa o fooooarte lunga perioada, dar v-am vazut discutand de machiaj si marile ''renume''.eu trebuia sa merg sa la o coafeza de la antena 1, dar cum era foarte departe, foarte aglomerata si cum eram in contra timp am rugat-o pe mama sa se intereseze la un coafor din zona noastra si sa imi faca o programare.a fost o alegere excelenta.nu mi-a turnat tone de praf pe fata(nu suport) a fost un machiaj natural un roz cu gri, nu strident, nu incarcat, simplu si frumos :nwink: ,iar coafura mi-am ales-o de pe net si a iesit excelent.toata tarasenia asta a fost 110 cam asa ceva in loc de cine stie ce sume exorbitante, pt ce?pt o spoiala pe fata?nu se merita
parerea mea, apropo de ce au spus si fetele mai sus cu acele persoane din magazine cu un renume.....:-`:-`:-`


si poze?:njump:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aveti grija la asa-zisele
MesajScris: 15 Noi 2006, 19:24 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
salutare fetelor!
stiu ca am revenit dupa o fooooarte lunga perioada, dar v-am vazut discutand de machiaj si marile ''renume''.eu trebuia sa merg sa la o coafeza de la antena 1, dar cum era foarte departe, foarte aglomerata si cum eram in contra timp am rugat-o pe mama sa se intereseze la un coafor din zona noastra si sa imi faca o programare.a fost o alegere excelenta.nu mi-a turnat tone de praf pe fata(nu suport) a fost un machiaj natural un roz cu gri, nu strident, nu incarcat, simplu si frumos :nwink: ,iar coafura mi-am ales-o de pe net si a iesit excelent.toata tarasenia asta a fost 110 cam asa ceva in loc de cine stie ce sume exorbitante, pt ce?pt o spoiala pe fata?nu se merita
parerea mea, apropo de ce au spus si fetele mai sus cu acele persoane din magazine cu un renume.....:-`:-`:-`


pai poze nu ne pui? :(( sa se clateasca si ochisorii nostri? :drool:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aveti grija la asa-zisele
MesajScris: 15 Noi 2006, 20:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
nu stiu cum ganditi voi dar intr-adevar aveti grija la asa-zisele saloane si make-up artisti. eu am facut o proba cu o zi inainte de nunta si am ramas socata. salonul ales de mine era unul cu pretentii din buricul bucurestiului, ca de o data am fost mireasa si am zis ca ce nu a facut natura sa se repare prin spoiala. si chiar spoiala a fost, mai imi lipsea un nas rosu si puteam linistita sa concurez la circ. si nu mai pun ca am platit proba am pus o poza in albumul meu dupa acest site. nu stiu daca considerati machiajul celei care a deschis subiectul un esec dar uitati-va cam cum vroia doamna make-up artist sa apar eu la nunta:zoombie: asa ca aveti grija pupici


Nu sunt chiar de acord cu tine.
Uite eu am avut doua nunti si la ambele am avut machiajul impecabil, zic eu.
La Cluj am fost pt. prima data la tipa care m-a machiat in ziua nuntii, dar am mers la recomandarea coafezei mele, in care am mare incredere(ma face intotdeauna frumoasa).
La Galati, ma duceam frecvent la tipa care m-a machiat cu ocazia nuntii si aveam incredere mare in ea.
Asa ca, exista si profesionisti ! ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aveti grija la asa-zisele
MesajScris: 16 Noi 2006, 12:50 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
aici cred ca nu vorbim despre adevaratii profesionisti ci despre cei care au deja un nume creat si isi bat joc si povestim fiecare ce ii s-a intamplat pentru ca niciuna dintre cele care vor fi mirese sa nu-si ia teapa.:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aveti grija la asa-zisele
MesajScris: 16 Noi 2006, 13:55 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
poze, va trebui mai intai sa le micsorez pt ca sunt foarte mari si imi mai i-a timp.:wacko:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aveti grija la asa-zisele
MesajScris: 25 Noi 2006, 03:30 
Nou Venit

Membru din: 06 Ian 2006, 15:10
Mesaje: 7
Citat:

Ma bucur sa mai aud si ceva de bine.

Revenind la mesajul initial al discutiei, am vazut imaginea de dupa machiaj a tinerei doamne care e atat de nemultumita.

Imaginea nu prezinta nici o asemanare cu pozele pe care ni le-a aratat ea, fie s-a intervenit intre timp la machiaj, fie pozele care i s-au facut la nunta erau mai putin competitive.

Mentionez ca fotografia de dupa machiaj nu a fost facuta de un fotograf profesionist cu cine stie ce aparat sau lumini, ci este o imagine documentara facuta de make-up artist.

Si imi pare bine ca a facut-o, pentru ca am putut sa ma lamuresc :-)

Ce mi se pare interesant, e ca daca cineva nominaliza un make-up artist cu vorbe de bine probabil ar fi fost considerat reclama si sters, antireclama se pare ca este permisa.

Succes,



Domnule fotograf, inteleg ca sunteti prieten cu Ana Maria Gorgonetu si incercati sa ii luati apararea, e normal. Oricum, daca v-a aratat poza aceea inseamna ca a aflat despre acest subiect si asta nu poate decat sa ma bucure. Desi nu stiu cu cat mai compenseaza faptul ca a aflat ca am fost foarte nemultumita toti nervii mei de dupa nunta si toate zilele petrecute lucrand cu Photoshop-ul, ca sa mai repar ceva din "creatia" dansei. Evident, fotograful de la nunta mea nu se ridica la valoarea dumneavoastra, insa acelasi fotograf a facut si pozele de la cununie, care, uluitor, au iesit bine si fara cearcane. Poate de la o zi la alta s-a prostit brusc, altfel nu imi explic discrepantza foarte mare intre imaginile de la cele doua evenimente. Ideea era ca daca doamna Gorgonetzu nu e in stare sa macheze nici macar la nivelul unei amatoare, cum sunt eu, in asa fel incat dupa ce a umblat la fatza mea aratam ca in "povestiri din cripta", ar fi indicat sa se apuce de o alta meserie, nu sa ceara tarife astronomice pentru o munca de mantuiala. Evident ca o lumina buna, un obiectiv nu stiu cum sau mai stiu eu ce alte artificii fotografice conteaza, dar tocmai de-aia am vrut un make-up artist, nu tanti de la coaforul din coltz, ca sa ies bine si pozata de mama-mare.
Sugerati ca s-a "lucrat" ulterior la machiaj. Aceaasta este o acuzatie indirecta de rea-credinta la adresa mea, sugerand ca as avea ceva cu doamna Gorgonetu. Din pacate, dupa cum mai spuneam, n-am reusit decat sa mai sterg putin din uriasele sprancene cu care ma inzestrase doamna, care nu stie ca acestea se deseneaza fir cu fir, ca sa dea impresia de naturaletze, nu se traseaza cu pensuloiul intr-un mod grosier. Din pacate nu am avut timp pentru alte retusuri si regret si acum ca s-a intamplat asa. Fotografia de care vorbiti, cea pe care v-a aratat-o doamna, era facuta pe balcon la etajul 10, intr-o lumina puternica si naturala, cu fata la soare. celelalte erau facute in biserica( auziti, ce idei am si eu , sa faci poze cu blitzul in biserica, ciudat, nu? ) si in amurg, pe terasa restaurantului. Imi cer scuze ca nu m-am gandit sa-mi programez nunta dimineatza, intr-o zi insorita, ca sa se vada bine si machiajul doamnei artiste. Sper ca celelalte mirese sa tina cont de ora, anotimp, indice de reflectie si refractie si presiunea atmosferica, pentru ca altfel, daca nu le iese machiajul bine in poze este numai si numai vina lor.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 75 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România