Ultima vizită a fost: Acum este 19 Mar 2024, 11:49


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 75 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Aveti grija la asa-zisele
MesajScris: 08 Dec 2006, 15:30 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:

Dar poti sa imbini.Sa lucrezi si din placere si pt bani.Sau eu sunt singura mai ,,norocoasa"?Ca mie-mi place foarte tare ce fac si castig si binisor.Dar urmeaza sa fac ceea ce-mi place si de-acum incolo si sa si castig si mai bine deoarece imi deschid firma axata pe aceste obiect de activitate.:DDepinde fiecare fetele.Nu cred ca se face trb f buna dc nu-ti si place, macar putin ceea ce faci.


Si inca ceva: mie mi se pune pe suflet cand vad ca esti undeva si intrebi ceva si-ti raspund urat,rastit de parca le-ai cerut luna de pe cer.Iar atunci le raspund si eu cu aceeasi moneda:rocker::D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aveti grija la asa-zisele
MesajScris: 08 Dec 2006, 16:13 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:

Dar poti sa imbini.Sa lucrezi si din placere si pt bani.Sau eu sunt singura mai ,,norocoasa"?Ca mie-mi place foarte tare ce fac si castig si binisor.Dar urmeaza sa fac ceea ce-mi place si de-acum incolo si sa si castig si mai bine deoarece imi deschid firma axata pe aceste obiect de activitate.:DDepinde fiecare fetele.Nu cred ca se face trb f buna dc nu-ti si place, macar putin ceea ce faci.

sunt de acord cu tine:napplause:eu fac totul din placere, pt ca am avut diverse experiente legate de bani, si am zis ca nu o sa mai fac nimic infuentata de factorul financiar...
e drept ca nu am grija banilor..ca oricat de multi ai avea, tot mai vrei..dar incerc sa fac din viata mea o placere de a munci, si nu o fac pt bani


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aveti grija la asa-zisele
MesajScris: 08 Dec 2006, 16:30 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
Inseamna ca inca ai nervi buni. Eu am ajuns ca in ultimele locuri de genul asta in care am fost (administratie financiara, posta, germanos) sa nu ma pot abtine sa le spun ca sunt incompetenti, nesimtiti si idioti. Cu zambetul pe buze, ce-i drept, dar le-am spus in fata. Pentru ca deja nu mai suport lipsa asta crasa de minim bun simt in servirea clientului.


:nlol::nlol:Ma merita de ce sa ne ascundem dupa deget.Ei uita zicala aia cu ,,clientul nostru stapanul nostru".Pana am invatat-o si eu.......vai mama.Dar si dc ne apucam sa ne certyam tot nu rezolvam nimik pt ca sunt multe cazuri in care depindem de incompetenta lor.Asa ca........tre sa-i suportam.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aveti grija la asa-zisele
MesajScris: 12 Ian 2007, 18:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
anna1 a scris urmatorul mesaj la un alt subiect
Citat:
Mesajul acesta:
11-01-2007 16:47
NU va faceti rochita la Monica Darie!

Cea ma neserioasa "creatoare" ! Riscati sa va treziti in ziua nuntii fara rochita si va strica toata nunta si buna dispozitie . O sa ii fac reclama negativa peste tot , pe toate site-urile si in toate revistele pentru ca ce mi-a facut e inacceptabil. Fetelor, aveti de unde alege - exista o multime de variante, nu mergeti acolo ca e cea mai proasta alegere !
Eu in vinerea dinaintea nuntii plangeam in fata cladirii, unde trebuia sa mai astept pana pe la 11 noaptea sa peticeasca si sa modifice rochia - binenteles ca nu a iesit cum trebuia pt ca nu a mai fost timp de retusuri bune - in timp ce copilul meu ma astepta acasa cu viitorul sot si isi puneau intrebarea daca nu cumva cedez nervos si nu mai fac deloc nunta.


marynkka a scris urmatorul mesaj:

Citat:
Mesajul acesta:
11-01-2007 16:48
Re: NU va faceti rochita la Monica Darie

Wow!!!! Ce trist...!!!
Sa fii fericita si Casa de piatra! oricum asta conteaza mai mult...

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aveti grija la asa-zisele
MesajScris: 01 Aug 2007, 01:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Salutare, fetelor, m-ati speriat cu atatea probleme cu machiajul. Eu mi-am facut programare la machiaj... tot dupa o recomandare. M-as duce sa fac o proba, dar oare nu imi ia aceeasi bani cat o sa imi ia si la nunta?(?)Sau ma gandesc sa nu se supere.. sa zica.. ca na.. are experienta si alea alea...:blink: Ce ziceti?



este mai scump oricum maghiajul pt mireasa decatunul normal.....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aveti grija la asa-zisele
MesajScris: 01 Aug 2007, 14:08 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
Da, stiu ca e mai scump.... Dar oare imi ia tot atat la o proba? Parca nu m-as duce direct in ziua nuntii si sa ies ca o ciuma de acolo....:blink:


eu te sfatuiesc sa te duci la proba, chiar daca te costa. ce te faci daca nu-ti place ce iese in ziua nuntii? :nbump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aveti grija la asa-zisele
MesajScris: 01 Aug 2007, 14:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Da, stiu ca e mai scump.... Dar oare imi ia tot atat la o proba? Parca nu m-as duce direct in ziua nuntii si sa ies ca o ciuma de acolo....:blink:


asta nu stiu....probabil ca nu.dar nu as vrea sa iti dau informatii gresite

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aveti grija la asa-zisele
MesajScris: 01 Aug 2007, 18:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Da, stiu ca e mai scump.... Dar oare imi ia tot atat la o proba? Parca nu m-as duce direct in ziua nuntii si sa ies ca o ciuma de acolo....:blink:


Poti sa ii spui ca nu vrei o proba pt ca nu ai incredere in calificarea ei ci pt ca vrei sa vezi cum ti-ar sta tie cu anumite culori pe care le alegeti...si nu vrei sa vezi asta chiar in ziua nuntii ci vrei sa faci alegerea asta intr-o zi cand nu esti stresata si presata de nimic...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aveti grija la asa-zisele
MesajScris: 01 Aug 2007, 20:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Poti sa ii spui ca nu vrei o proba pt ca nu ai incredere in calificarea ei ci pt ca vrei sa vezi cum ti-ar sta tie cu anumite culori pe care le alegeti...si nu vrei sa vezi asta chiar in ziua nuntii ci vrei sa faci alegerea asta intr-o zi cand nu esti stresata si presata de nimic...



nu era vb ca nu vrea sa isi faca machiaj de proba si ce ii spune cosmeticienei....era stresata ca o va csta cat un mahiaj de nunta si proba.sau cel putin asa am nteles eu

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aveti grija la asa-zisele
MesajScris: 01 Aug 2007, 23:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:


nu era vb ca nu vrea sa isi faca machiaj de proba si ce ii spune cosmeticienei....era stresata ca o va csta cat un mahiaj de nunta si proba.sau cel putin asa am nteles eu


Intreba si de cost da parca i-a raspuns cineva ca nu ii asa de scump ca si cel de nunta....dar se ingrijora si ce o sa zica...

"Sau ma gandesc sa nu se supere.. sa zica.. ca na.. are experienta si alea alea... Ce ziceti?"

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 75 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România