Ultima vizită a fost: Acum este 19 Mar 2024, 14:24


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 67 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Prima de 200 euro
MesajScris: 07 Aug 2007, 00:28 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
si te-ai interesat cat te costa sa faci cununia civila la biserica..io am inteles ca undeva pe la 4 mil jumate...io sigur fac la biserica, am si scris pe invitatie...acum astept sa depun si actele la sf lunii...



390 ron costa daca faci la biserica


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prima de 200 euro
MesajScris: 17 Mai 2008, 01:47 
Junior

Membru din: 07 Mar 2008, 02:53
Mesaje: 93
Citat:


390 ron costa daca faci la biserica
Eu si Cristina am vrut sa facem in Cetatea din Alba Iulia (este o firma care organizeaza un traseu - al celor 3 fortificatii - si care se ocupa si de asa ceva), cu soldati stil sec XVIII, dar cred ca costa vreo 3000 de lei si am renuntat la idee.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prima de 200 euro
MesajScris: 09 Iun 2008, 22:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
hey,stiti ca noi,pe langa 200 de euro,primim si un frigider si un televizor?am avut de ales intre frigi si masina de spalat...masina aveam..:p

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prima de 200 euro
MesajScris: 09 Iun 2008, 23:34 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
hey,stiti ca noi,pe langa 200 de euro,primim si un frigider si un televizor?am avut de ales intre frigi si masina de spalat...masina aveam..:p

Pe bune? Pai e foarte bine ca noi nu avem decat televizoare. Fiecare cu tv-ul lui. Tu vorbesti serios? Oare asa o fi si la noi? Si cei 200 de euro i-ati luat sau sunteti pe lista de asteptare?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prima de 200 euro
MesajScris: 30 Iun 2008, 12:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
Pe bune? Pai e foarte bine ca noi nu avem decat televizoare. Fiecare cu tv-ul lui. Tu vorbesti serios? Oare asa o fi si la noi? Si cei 200 de euro i-ati luat sau sunteti pe lista de asteptare?
pentru cei 200 de euro mai asteptam...dar frigiderul si tv-ul le-am luat la vreo 2 saptamani dupa nunta.:ndance:cred ca primarul nostru frumusel:pne-a dat,nu cred ca e la nivel national...adica noi am mai intrebat prieteni din alte zone,si nu au primit...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prima de 200 euro
MesajScris: 01 Iul 2008, 00:58 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
pentru cei 200 de euro mai asteptam...dar frigiderul si tv-ul le-am luat la vreo 2 saptamani dupa nunta.:ndance:cred ca primarul nostru frumusel:pne-a dat,nu cred ca e la nivel national...adica noi am mai intrebat prieteni din alte zone,si nu au primit...

Nici eu nu am mai auzit. Cred ca a fost ceva pe plan local. Poate era cumva si inainte de alegeri? :nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prima de 200 euro
MesajScris: 01 Iul 2008, 09:55 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
Se dau cei 200 de euro, dar imediat dupa nunta trebuie sa iti schimbi buletinul iar apoi sa iti depui actele.Siin bacau se dau.Cunosc o persoana care i-a primit


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prima de 200 euro
MesajScris: 01 Iul 2008, 12:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
Nici eu nu am mai auzit. Cred ca a fost ceva pe plan local. Poate era cumva si inainte de alegeri? :nlol:
da,inainte de alegeri..a inceput cam din ianuarie..dar sincer nu m-a interesat de ce.au fost binevenite;)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prima de 200 euro
MesajScris: 01 Iul 2008, 16:33 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
da,inainte de alegeri..a inceput cam din ianuarie..dar sincer nu m-a interesat de ce.au fost binevenite;)

Bineinteles. Si noua tot inainte de alegeri ne-a dat de la primarie niste tichete cadou de vreo 8 milioane... bune. Am mai luat bauturi pt nunta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prima de 200 euro
MesajScris: 01 Iul 2008, 17:35 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
nu in bacau banii se dau indiferent de ziua in care te casatoresti.nu ca au fost alegerile sau nu mai stiu ce .te-ai casatorit ai luat banii


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prima de 200 euro
MesajScris: 01 Iul 2008, 18:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Bineinteles. Si noua tot inainte de alegeri ne-a dat de la primarie niste tichete cadou de vreo 8 milioane... bune. Am mai luat bauturi pt nunta.


super...
eu nu am primit nimic ca m-am maritat...:nscmoll:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prima de 200 euro
MesajScris: 01 Iul 2008, 21:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
nu in bacau banii se dau indiferent de ziua in care te casatoresti.nu ca au fost alegerile sau nu mai stiu ce .te-ai casatorit ai luat banii
da,cei 200 de euro se dau oricum,oriunde.sunt curioasa la cat timp dupa.cununia a fost pe 24 mai,e 1 iulie si nimicuta.deocamdata...asteptam...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prima de 200 euro
MesajScris: 02 Iul 2008, 11:47 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
dar a-ti depus actele pentru banuti?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prima de 200 euro
MesajScris: 02 Iul 2008, 16:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
dar a-ti depus actele pentru banuti?
pai da!doar nu asteptam sa pice asa:nlol::nlol:intr-adevar dosarul l-am depus dupa vreo 10 zile,cand mi-am schimbat buletinul.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prima de 200 euro
MesajScris: 02 Iul 2008, 16:29 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 18:27
Mesaje: 398
Citat:
pai da!doar nu asteptam sa pice asa:nlol::nlol:intr-adevar dosarul l-am depus dupa vreo 10 zile,cand mi-am schimbat buletinul.


mie mi-au zis ca dureaza 30 de zile lucratoare de la data depunerii dosarului pana voi primii banii


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prima de 200 euro
MesajScris: 22 Aug 2008, 15:37 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
eu trebuie sa imi schimb buletinul inainte:-`

apropos vobind tot de beneficii mi-au spus colegele de la Personal sa fac o cerere ca prin CCM si firma ofera un mic ajutor pt casatorieO:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prima de 200 euro
MesajScris: 22 Aug 2008, 15:45 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 18:27
Mesaje: 398
Citat:
eu trebuie sa imi schimb buletinul inainte:-`

apropos vobind tot de beneficii mi-au spus colegele de la Personal sa fac o cerere ca prin CCM si firma ofera un mic ajutor pt casatorieO:)


poti sa faci cererea si fara sa schimbi buletinul, dar trebuie sa ai la tine certificatul de casatorie


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prima de 200 euro
MesajScris: 27 Aug 2008, 15:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
pai da!doar nu asteptam sa pice asa:nlol::nlol:intr-adevar dosarul l-am depus dupa vreo 10 zile,cand mi-am schimbat buletinul.


ralu sa stii ca nu vreau sa te prost dispun dar dureaza in jur de 3 spre 4 luni pana se iau banii. adica in termen de 20 de zile primesti raspunsul la dosar, la cererea de acolo. noi ieri am primit, la 15 zile dupa ce am depus dosarul, ca s-a aprobat cererea pentru suma. si de acum inainte..tine de ministerul finantelor cred. si dureaza luni de zile. o colega de birou care s-a casatorit in martie a primit banii in iunie. deci vreo 3 luni. asa ca sa ne inarmam cu rabdare si de mos niculae poate ii luam :-`

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prima de 200 euro
MesajScris: 27 Aug 2008, 16:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:

ralu sa stii ca nu vreau sa te prost dispun dar dureaza in jur de 3 spre 4 luni pana se iau banii. adica in termen de 20 de zile primesti raspunsul la dosar, la cererea de acolo. noi ieri am primit, la 15 zile dupa ce am depus dosarul, ca s-a aprobat cererea pentru suma. si de acum inainte..tine de ministerul finantelor cred. si dureaza luni de zile. o colega de birou care s-a casatorit in martie a primit banii in iunie. deci vreo 3 luni. asa ca sa ne inarmam cu rabdare si de mos niculae poate ii luam :-`
scuze ca nu am mai spus,dar am primit banii,i-am si cheltuit chiar:hap_d:s-a intamplat acu vreo 10 zile,cununia a fost in maideci intr-adevar vreo 3 luni am asteptat.:flower:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prima de 200 euro
MesajScris: 27 Aug 2008, 16:56 
Junior

Membru din: 12 Mai 2008, 16:51
Mesaje: 70
Citat:
simplu....a fost dorinta mea, eu vreau sa ma casatoresc imbracata in mireasa si la biserica, nu la primarie, pt mine e f importanta cununia religioasa, si am vrut sa leg cununia civila de acest moment..la noi se practica astfel de cununii, dar uneori obtii greu aprobare de la primar...

pt mine e mai emotionant la biserica si mult mai simplu si pt desfasurarea evenimentelor din ziua respectiva, asa incat nunta mea incepe la ora 6 cu cununia civila , urmata de cea religioasa si apoi direct la restaurant...


abia astept...


imi vine sa plamg,eu incerc de2 luni sa obtin asa ceva in bucuresti si toti cei de la starea civila imi inchid telef in nas.nu oficiaza inafara starii civile decat daca esti persoana nedeplasabila.nu inteleg?nu exista aceleasi reguli pt toti????


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 67 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România