Ultima vizită a fost: Acum este 19 Mar 2024, 09:15


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 40 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: aveti grija la muzica
MesajScris: 08 Noi 2006, 18:50 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
pai eu tocmai asta spuneam ca indiferent ce muzica prefera mirii important e ca cei ce se ocupa cu asta sa stie ce fac.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aveti grija la muzica
MesajScris: 08 Noi 2006, 18:53 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
ai dreptate pt ca am vazut nunti unde spre exemplu nu s-au pus manele ca nu vroiau mirii si nu prea s-a dansat nu prea s-a ridicat nimeni. interesul e sa fie muzica buna indiferent de preferinte si lumea sa nu stea pe scaune, ca de sunt inchiriate si pe urma de la atata stat se pot rupe si dimineata pe langa tacamuri mai platesti si scaune:p:D pupici


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aveti grija la muzica
MesajScris: 08 Noi 2006, 19:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
ai dreptate pt ca am vazut nunti unde spre exemplu nu s-au pus manele ca nu vroiau mirii si nu prea s-a dansat nu prea s-a ridicat nimeni. interesul e sa fie muzica buna indiferent de preferinte si lumea sa nu stea pe scaune, ca de sunt inchiriate si pe urma de la atata stat se pot rupe si dimineata pe langa tacamuri mai platesti si scaune:p:D pupici


Parerile difera. Eu zic ca daca muzica e buna, fara manele, mirii ridica inviatii la dans.
Eu, de ex., daca aveam manele, ieseam afara din sala, pt. ca nu le suport.
Doar o data avem nunta si nu cred ca merita sa nu ma simt bine ascultand manele. Si fara manele, lumea se ridica la dans daca e atmosfera de asa natura ( atmosfera o fac mirii). Eu nu cred ca lumea ar lasa doar mirii sa danseze singuri de nebuni, nu?:ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aveti grija la muzica
MesajScris: 08 Noi 2006, 19:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Parerile difera. Eu zic ca daca muzica e buna, fara manele, mirii ridica inviatii la dans.
Eu, de ex., daca aveam manele, ieseam afara din sala, pt. ca nu le suport.
Doar o data avem nunta si nu cred ca merita sa nu ma simt bine ascultand manele. Si fara manele, lumea se ridica la dans daca e atmosfera de asa natura ( atmosfera o fac mirii). Eu nu cred ca lumea ar lasa doar mirii sa danseze singuri de nebuni, nu?:ndance:


sunt de acord cu tine:wok: ce, inainte sa apara manelele nu se distra lumea?!cred ca cel mai tare ma enerveaza versurile (dc le pot numi asa) grosolane...:x

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aveti grija la muzica
MesajScris: 08 Noi 2006, 19:44 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
ok vad ca am deschis o polemica si nu asta am vrut ca pe langa aceste manele am mai enumerat si alte genuri de muzica si cum am mai spus e important ca cei ce canta sau fac atmosfera si aici ma refer la dj, sa isi faca meseria bine pt ca le dati bani oameni buni.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aveti grija la muzica
MesajScris: 08 Noi 2006, 20:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

Parerile difera. Eu zic ca daca muzica e buna, fara manele, mirii ridica inviatii la dans.
Eu, de ex., daca aveam manele, ieseam afara din sala, pt. ca nu le suport.
Doar o data avem nunta si nu cred ca merita sa nu ma simt bine ascultand manele. Si fara manele, lumea se ridica la dans daca e atmosfera de asa natura ( atmosfera o fac mirii). Eu nu cred ca lumea ar lasa doar mirii sa danseze singuri de nebuni, nu?:ndance:


De acord cu tine la partea cu mirii ridica invitatii la dans...doar mirii sunt sufletul petrecerii...normal ca ei au o mare influenta asupra celorlalti...faza cu genurile de muzica ii un pic subiectiva pt ca gusturile fiecaruia nu se discuta si daca vreo cativa invitati vor manele acum una-doua nu se intampla nimic...chiar daca mie nu imi place, imi doresc ca invitatii mei sa se simta bine si in timpul asta eu pot sa ma duc sa stau jos 2 min nu? Mie de ex nu imi place muzica populara de nici un fel...nu stiu sa dansez, nici nu ma atrage...dar asta nu a insemnat ca nu am avut muzica populara la nunta...

Si da...profesionistii ar trebui sa fie cei care sa duca petrecerea nu mirii, nu ar trebui sa astepte sa le spuna mirii ce muzica sa puna in fiecare minut...pe noi ne-au intrebat numai daca avem ceva preferinte sa se ghideze cam in ce directie sa duca petrecerea si sotul i-a spus numai sa faca un mixaj de muzica 80s, 90s si prezent...si a iesit super!!!

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aveti grija la muzica
MesajScris: 09 Noi 2006, 00:41 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
subsciu profesionistiii si cei care iau banii sa isi fac treaba iar mirii:ndance:si invitatii:ndance: atat asta era si ideea si parerea mea a fost pt cei care vor avea nunti sa-i supuna pe cei carora le platesc la niste probe ca de aia platesc ca sa nu pateasca ca cea care a deschis subiectul. pupici


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aveti grija la muzica
MesajScris: 09 Noi 2006, 13:54 
Veteran

Membru din: 17 Apr 2006, 00:55
Mesaje: 447
Citat:

sunt de acord cu tine:wok: ce, inainte sa apara manelele nu se distra lumea?!cred ca cel mai tare ma enerveaza versurile (dc le pot numi asa) grosolane...:x


Si eu sunt total de acord. Nu suport manelele si mai ales versurile lor. Sunt innebunita dupa muzica orientala, iar 90% dintre manelele romanesti sunt copiate pur si simplu dupa melodii orientale reorchestrate si cu niste cuvinte vulgare pe post de versuri


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aveti grija la muzica
MesajScris: 10 Noi 2006, 13:03 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
ok hai sa trecem peste faza cu manelele ca nu la asta m-am referit si am sa vin cu un nou exemplu pt ca cei ce vor avea nunta sa inteleaga ca distribuitorii de servicii indiferent de natura acestor servicii trebuiesc controlati.
noi trebuia sa facem nunta intr-un alt restaurant dar in ultima saptamana am reusit sa vad salonul si eu ma asteptam la vreo 60 de invitai. ok toate bune si frumoase ar fi incaput 60 de invitati dar la mese nu mai era spatiu de dans sau pt lautari si in plus era nunta nu priveghi asa ca am renuntat la restaurant si nu a fost nici o problema. patronii super de treaba au inteles ideea e ca ei pe langa restaurant au si o firma de catering si mi-au povestit o faza super nasoala: au dus mancare la o nunta cu pretentii undeva la snagov, iar mirii apelasera la serviciile unei mari firme care se ocupa de aranjarea locatiei si s-au trezit avand incredere in numele firmei ca in loc de imbracamintea din satin cu funda pe care firma le-o prezentase sa aiba pe scaune niste carpe ordinare si in plus si rupte si murdare. si ce sa mai faca saracii oameni in ultimul moment? asa ca mare atentie pupici:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aveti grija la muzica
MesajScris: 27 Ian 2007, 01:00 
Nou Venit

Membru din: 23 Ian 2007, 23:39
Mesaje: 11
Dupa ce criterii alegem dj-ul. As dorii mai multe info


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aveti grija la muzica
MesajScris: 27 Ian 2007, 02:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
Dupa ce criterii alegem dj-ul. As dorii mai multe info


Eu iti recomand sa mergi pe referinte. E cel mai usor si nu dai gres, daca le primesti de la cineva apropiat in care ai incredere.:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aveti grija la muzica
MesajScris: 10 Apr 2007, 14:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Intr-adevar...muzica face 80%din nunta.Sincer mie nu-mi plac manelele, dar cred ca voi pune cateva la nunta.Mi-am dat seama ca e una sa asculti manele si alta sa pui la nunta.Acolo lumea se petrece si manelele asta sunt:muzica de petrecere.Nu voi pune in exces, dar cred ca 5-6 piese mai cunoscute nu strica.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aveti grija la muzica
MesajScris: 10 Apr 2007, 14:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
ok hai sa trecem peste faza cu manelele ca nu la asta m-am referit si am sa vin cu un nou exemplu pt ca cei ce vor avea nunta sa inteleaga ca distribuitorii de servicii indiferent de natura acestor servicii trebuiesc controlati.
noi trebuia sa facem nunta intr-un alt restaurant dar in ultima saptamana am reusit sa vad salonul si eu ma asteptam la vreo 60 de invitai. ok toate bune si frumoase ar fi incaput 60 de invitati dar la mese nu mai era spatiu de dans sau pt lautari si in plus era nunta nu priveghi asa ca am renuntat la restaurant si nu a fost nici o problema. patronii super de treaba au inteles ideea e ca ei pe langa restaurant au si o firma de catering si mi-au povestit o faza super nasoala: au dus mancare la o nunta cu pretentii undeva la snagov, iar mirii apelasera la serviciile unei mari firme care se ocupa de aranjarea locatiei si s-au trezit avand incredere in numele firmei ca in loc de imbracamintea din satin cu funda pe care firma le-o prezentase sa aiba pe scaune niste carpe ordinare si in plus si rupte si murdare. si ce sa mai faca saracii oameni in ultimul moment? asa ca mare atentie pupici:lips:


Daca ai renuntat in ultima saptamana unde ai facut nunta?Ai schimbat locatia intr-o saptamana?La noi trebuie facuta rezervare cu un an inainte.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 40 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România