Ultima vizită a fost: Acum este 19 Mar 2024, 12:42


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 247 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: ai dreptate!
MesajScris: 15 Mai 2008, 00:00 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

pai....de ce?ca pt mireasa era prima casatorie.si ea isi dorea(si permitea)o nunta ca in povesti.

De, zic si eu din ce exemple am. Situatiile pe care le stiu eu, oricare dintre miri era la a 2-a casnicie, n-au mai invitat decat rudele si prietenii apropiati. Nu zic c-ar fi o regula. Ca si eu daca luam unul care ar mai fi fost casatorit nu m-ar fi interesat. As fi vrut nunta mea.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ai dreptate!
MesajScris: 30 Iun 2008, 02:52 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Am revenit cu cate ceva legat de subiectul asta, mai ales ca mie mi se pare f interesant pt viitoarele mirese. Cu ceva timp inainte de nunta o sa recitesc tot subiectul ca sa mai vad ce si cum i-a deranjat pe unii si sa vad daca pot sa evit. La ultima nunta la care am fost, m-a deranjat ca am fost asezati la etaj si era destul de neplacut sa tot stai sa cobori si sa urci scarile ca sa mergi la dans, fapt pt care nici nu prea am dansat. As recomanda sa fie evitate restaurantele cu etaj. Si nu mi-a mai placut faptul ca 90% din muzica a fost populara. Mie imi place muzica populara la nunti, dansez, mai bine zis "joc", dar cred ca ar trebui gasit un echilibru totusi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ai dreptate!
MesajScris: 30 Iun 2008, 12:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
Am revenit cu cate ceva legat de subiectul asta, mai ales ca mie mi se pare f interesant pt viitoarele mirese. Cu ceva timp inainte de nunta o sa recitesc tot subiectul ca sa mai vad ce si cum i-a deranjat pe unii si sa vad daca pot sa evit. La ultima nunta la care am fost, m-a deranjat ca am fost asezati la etaj si era destul de neplacut sa tot stai sa cobori si sa urci scarile ca sa mergi la dans, fapt pt care nici nu prea am dansat. As recomanda sa fie evitate restaurantele cu etaj. Si nu mi-a mai placut faptul ca 90% din muzica a fost populara. Mie imi place muzica populara la nunti, dansez, mai bine zis "joc", dar cred ca ar trebui gasit un echilibru totusi.
complet de acord cu tine in ceea ce priveste muzica.eu sper sa nu fie asa...nunta mea va fi la tara si va fi multa muzica populara,dar ma voi tine tare macar 40%sa fie alt gen.acu sa vedem...:npiano:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ai dreptate!
MesajScris: 01 Iul 2008, 01:02 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
complet de acord cu tine in ceea ce priveste muzica.eu sper sa nu fie asa...nunta mea va fi la tara si va fi multa muzica populara,dar ma voi tine tare macar 40%sa fie alt gen.acu sa vedem...:npiano:

Da, asa cred ca e bine, 60% populara, pt ca o danseaza si tineri si mai varstnici. Si 40% disco ceva pentru cei mai tinerei. Poate chiar si mai putin, dar sa fie! Pana la urma adevarul e ca la o nunta importante sunt: 1. muzica; 2. aperitivul; 3. vinul. Noi asa le-am acordat importanta.:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ai dreptate!
MesajScris: 23 Iul 2008, 00:14 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Da, asa cred ca e bine, 60% populara, pt ca o danseaza si tineri si mai varstnici. Si 40% disco ceva pentru cei mai tinerei. Poate chiar si mai putin, dar sa fie! Pana la urma adevarul e ca la o nunta importante sunt: 1. muzica; 2. aperitivul; 3. vinul. Noi asa le-am acordat importanta.:ok:

Sper sa nu par o carcotasa, dar daca tot exista topicul acesta aici, mie mi se pare foarte bun. Si cu cateva saptamani inainte de nunta mea o sa-l recitest cap-coada, ca sa vad cam ce ii deranjeaza pe oameni la nunti si sa vedem daca putem evita. Am fost in week-end la o nunta la Craiova. Din pacate formatia si-a cam batut joc. Nu cantau bine, nu aveau un repertoriu clar, nu stiau ce sa cante cred. Din moment ce intre piese faceau pauze de cate un minut... nu se auzea nimic. Solista de muzica populara canta muzica de ascultat nu de dansat: Marie si Marioara, sau Ma dusei sa trec la Olt. Dar sa zicem ca la treaba asta cu formatia nu prea ai ce sa faci. Te-ai pacalit si gata (desi cel mai bine e sa-i asculti inainte, nu sa te iei dupa orice recomandare). Ce m-a deranjat mai tare a fost faptul ca nunta a fost pe o terasa, iar eu nu am avut nimic la mine sa-mi pun si de pe la 12 noaptea am inceput sa tremur. Si am tremurat, de nu mai stiam de mine. Cred ca ar trebui sa se anunte in invitatie cumva ca nunta e in aer liber, sa stie si oamenii cum sa se imbrace. Si inca ceva: scaunele erau de lemn si desi erau imbracate in huse frumoase, nu aveau perne. Si sa stai pe lemnul ala 6 ore, pt mine a fost foarte incomod.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ai dreptate!
MesajScris: 29 Iul 2008, 14:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Asta cu nuntile afara e foarte adevarata. Si, in afara de frig mai e si problema tantarilor, care de-abia asteapta sa "muste" din tine.
Am fost de curand la o nunta care avea loc in apropierea unui lac si era plin de insecte in restaurant (musculite, tantari, muste...) La noi la masa, fiecare om a gasit in pahar macar o data o "surpriza". Deci mare atentie.
Si inca o chestie care nu mi-a placut: volumul muzicii. Poate nu sunt eu prea dusa pe la nunti, dar e normal sa iti vibreze coastele cat stai la masa?! Poate este, dar cu siguranta este si foarte neplacut. Nu am putut schimba o vorba cu nimeni de la masa. Trebuia sa iesim afara ca sa ne intelegem cumva sau sa tipam foarte tare.:eek:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ai dreptate!
MesajScris: 08 Aug 2008, 13:07 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
hmmm...la cluj majoritatea nuntilor se fac ziua deci nu e o problema sa faci nunta afara....dar am vorbit cu o prietena care lucreaza la o firma de organizat nunti in corturi ....si spunea ca poate sa asambleze cortul unde vor mirii...chiar mi-a zis ca au avut o nunta de noapte care sa facut intr-un sat de langa Cluj, la Castelul Bamfi daca stie careva unde este :D (Bontida) ...e frumos acolo...

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 09 Aug 2008, 22:40 
Junior

Membru din: 02 Iul 2008, 20:15
Mesaje: 89
Citat:
Sunt de acord! Dar eu spun ce am vazut.
Insa ultima nunta la care am fost si la care s-a strigat darul a fost acum vreo 10 ani si la tara. De atunci eu "pe viu" nu am mai vazut asa ceva.


luna trecuta am fost la o nunta unde s-a strigat darul. sincer mie mi se pare penibil. la fel de aiurea mi se par intrebarile "tu cat dai?".


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 13 Aug 2008, 22:46 
Nou Venit

Membru din: 07 Mai 2008, 21:28
Mesaje: 41
Citat:

luna trecuta am fost la o nunta unde s-a strigat darul. sincer mie mi se pare penibil. la fel de aiurea mi se par intrebarile "tu cat dai?".

inca nu stim daca o sa se strige darul sau nu!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 14 Aug 2008, 13:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
inca nu stim daca o sa se strige darul sau nu!


Daca ai sa citesti ce s-a scris de la inceputul subiectului asta, cam toata lumea s-a plans de obiceiul asta. E cam neplacut pentru invitati si este si destul de... demodat.
Acuma, daca tu ai invitati de care ti-e teama ca o sa dea plicul gol, intr-adevar, asa ai certitudinea ca n-o sa ai astfel de surprize.
Tu stii daca merita...

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 14 Aug 2008, 13:39 
Nou Venit

Membru din: 07 Mai 2008, 21:28
Mesaje: 41
Citat:

Daca ai sa citesti ce s-a scris de la inceputul subiectului asta, cam toata lumea s-a plans de obiceiul asta. E cam neplacut pentru invitati si este si destul de... demodat.
Acuma, daca tu ai invitati de care ti-e teama ca o sa dea plicul gol, intr-adevar, asa ai certitudinea ca n-o sa ai astfel de surprize.
Tu stii daca merita...

sa stii cama ajuta foartemult acest forum! Cum am mai zis de mult timp nuam mai fost pe la nunti si nici parintii deoarece suntem afara de vreo 8 ani, sunt multe chestii pe care noi nu le mai stim:~* eu am ramas cu ideea ca se striga darul!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 15 Aug 2008, 04:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
sa stii cama ajuta foartemult acest forum! Cum am mai zis de mult timp nuam mai fost pe la nunti si nici parintii deoarece suntem afara de vreo 8 ani, sunt multe chestii pe care noi nu le mai stim:~* eu am ramas cu ideea ca se striga darul!



nu se mai striga de mult.mie cel putin mi se pare penibil momentul.
ultima nunta la care s-a strigat darul a fost acum 3 ani...si a fost foarte neplacut momentul.lumea a si plecat dupa

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 15 Aug 2008, 17:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
eu nu am fost la nici o nunta la care sa se stige darul dar eu nu as fi deacord sa se faca chestia asta la nunta mea, mi se pare o prostie. multo o fac pt ca cred ca asa o sa creasca darul pt ca incep cu persoanele care dau mai mult pt ai influenta si pe ceilalti, dae eu cred ca nu prea merge chestia asta ca omul tot atatia iti da. si da se mai striga dar mai ales la nuntile de la tara dar nici acolo mereu

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 27 Aug 2008, 15:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
eu nu am fost la nici o nunta la care sa se stige darul dar eu nu as fi deacord sa se faca chestia asta la nunta mea, mi se pare o prostie. multo o fac pt ca cred ca asa o sa creasca darul pt ca incep cu persoanele care dau mai mult pt ai influenta si pe ceilalti, dae eu cred ca nu prea merge chestia asta ca omul tot atatia iti da. si da se mai striga dar mai ales la nuntile de la tara dar nici acolo mereu


aoleu..fara strigare de dar..va rog :mellow::mellow::mellow:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 28 Aug 2008, 19:35 
Junior

Membru din: 24 Iul 2008, 20:32
Mesaje: 60
Revenind la ce nu mi-a placut la alte nunti, sunt multe raspunsuri care se pot da.
Asa, un raspuns mai cuprinzator pe care l-as da eu este: mancarea si bautura. La toate nuntile+ botezurile (cu foarte mici exceptii)se mananca acelasi lucru si se beau bauturi proaste! Asta nu-mi place mie si mi-e urat cand stiu ca merg la nunta si stiu dinainte exact ce voi manca, variantii apar foarte mici, legate de prepararea mai buna sau mai proasta.:unsure::unsure::really::really::nscmoll::nscmoll:(!)(!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 28 Aug 2008, 22:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:


nu se mai striga de mult.mie cel putin mi se pare penibil momentul.
ultima nunta la care s-a strigat darul a fost acum 3 ani...si a fost foarte neplacut momentul.lumea a si plecat dupa


groaznica faza cu strigat darul, bleah se mai fac chestiile astea in ziua de azi?

si dupa cum bine spunea DJ odata:

- manele ( sa moara dusmanii, eu fac, eu dreg, groaznice )
- dedicatii tip "de la nasu mare"
- formatii care incearca sa cante tipuri de muzica la care clar nu se pricep
- laudele socrilor "noi am facut, noi am dres, cat ne-a costat"
- fitzele
- curcubeu de culori (rosu, verde, galben etc) - parca e si sala obositoare
- lipsa de coordonare si organizare, gen "sa arunce buchetul" "nu, nu acum, intai face.." etc
- dar strigat (mai bine la dau banii inainte si plec!)
Cam asta imi aduc aminte acum....

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 23 Oct 2008, 15:34 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
uite ca la nunta mea vreau gaina, vreau lautarii si de aceia ii am pe cei mai buni,vreau mese aranjate, toaletele sa fie curate,si distractia maxima.
nu vreau dar cu strigare, nu-mi place sa-mi iau din timpul de distractie, nu ma urc sub nici un chip pe masa, o sa-mi scoata sotul meu jartiera acasa si nu in fata tuturor, acum cam atat imi vine in minte:nblink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 23 Oct 2008, 19:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
uite ca la nunta mea vreau gaina, vreau lautarii si de aceia ii am pe cei mai buni,vreau mese aranjate, toaletele sa fie curate,si distractia maxima.
nu vreau dar cu strigare, nu-mi place sa-mi iau din timpul de distractie, nu ma urc sub nici un chip pe masa, o sa-mi scoata sotul meu jartiera acasa si nu in fata tuturor, acum cam atat imi vine in minte:nblink:


topicul nu este despre ce vrei tu sa ai la nunta.este despre ce nu ti-a placut la alte nunti.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 26 Oct 2008, 11:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
nu am fost la foarte multe nunti dar... incep pe puncte:
1. muzica cantata live cu sonorizare ff proasta si microfonie
2. muzica populara in exces
3. barfa unor persoane care vin strict pentru acest lucru si carora nimic nu le convine.
4.casuta de bani care troneaza la intrarea in restaurant
5. intrebari de genul "tu cat dai?"
6. mirii, care, desi nu au plecat toti invitatii, sunt ocupati cu numaratul banilor
:wall:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 27 Oct 2008, 00:55 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
da ce sa zic laura, nu am scris numai eu ce mi-ar placea la nunta au mai fost si alte fete inaintea mea...dar te-ai gandit mai bn sa atragi atentia la mine...:really:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 247 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România