Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 19:01


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 247 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: ai dreptate!
MesajScris: 07 Mar 2008, 11:05 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
sunt de acord cu laura, nasi nostri ne-au pus conditia aceasta cu strigare ramanem fara ei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ai dreptate!
MesajScris: 07 Mar 2008, 12:57 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
Citat:
sunt de acord cu laura, nasi nostri ne-au pus conditia aceasta cu strigare ramanem fara ei


Fiecare cum doreste... dar mie nu mi-ar placea cu strigare ... nici daca as fi mireasa si nici daca as fi nuntas


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ai dreptate!
MesajScris: 08 Mar 2008, 15:39 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

prefer sa ma abtin roxana...pt ca esti una din preferatele mele de pe site.Dar obiceiul asta.....il urasc cel mai mult dintre toate.
E de-a dreptul...:x:x:x



stiu, Laura ca esti contra acestui obicei...de fapt stiu parerea tuturor fetelor...dar noi l-am tinut atat pt ca asa am vrut dar si pt ca ne-am consultat cu mai multi oameni (invitati, familie, nasi etc.)...oricum cert e ca a iesit bine nunta cu tot cu acest obicei:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ai dreptate!
MesajScris: 10 Mar 2008, 11:51 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
daca ai facut nunta la suceava, se practica deoarece si soacra mea a fost la o nunta in zona voastra si a fost tot cu strigare


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ai dreptate!
MesajScris: 10 Mar 2008, 11:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
Citat:
sunt de acord cu laura, nasi nostri ne-au pus conditia aceasta cu strigare ramanem fara ei

c aiurea sa'ti impuna sa faci strigare ... dar ce o intereseaza pe ea ... eu nu suport chestia asta ... mai bine in plic cu numele pe el si gata .... k am fost la o nunta in care s'a facut strigare si socrii steau cu carnetelul in bvrate si scriau ce dadeau nuntasii.... si apoi i'am auzit pe prietenii mei k dupa nunta le spuneau k ei stiu ca'ti bani au strans ei si sa le dea si lor k si ei au participat la nunta ... mi s'a parut total aiurea

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ai dreptate!
MesajScris: 10 Mar 2008, 12:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
Citat:
sunt de acord cu laura, nasi nostri ne-au pus conditia aceasta cu strigare ramanem fara ei

c aiurea sa'ti impuna sa faci strigare ... dar ce o intereseaza pe ea ... eu nu suport chestia asta ... mai bine in plic cu numele pe el si gata .... k am fost la o nunta in care s'a facut strigare si socrii stateau cu carnetelul in brate si scriau ce dadeau nuntasii.... si apoi i'am auzit pe prietenii mei k dupa nunta le spuneau k ei stiu ca'ti bani au strans ei si sa le dea si lor k si ei au participat la nunta ... mi s'a parut total aiurea

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ai dreptate!
MesajScris: 10 Mar 2008, 12:51 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
dar la noi nu se face cu strigare


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ai dreptate!
MesajScris: 12 Mar 2008, 00:19 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
dar la noi nu se face cu strigare



mie una nu mi se pare aiurea aceasta strigare...la noi la nunta cel putin nu a fost asa...intr-adevar la noi se mai si practica acest obicei...oricum mie imi plac atata nuntilecu darul in plic cat si cele cu strigare....fiecare face cum vrea:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ai dreptate!
MesajScris: 12 Mar 2008, 14:24 
Junior

Membru din: 07 Mar 2008, 02:53
Mesaje: 93
Citat:


mie una nu mi se pare aiurea aceasta strigare...la noi la nunta cel putin nu a fost asa...intr-adevar la noi se mai si practica acest obicei...oricum mie imi plac atata nuntile cu darul in plic cat si cele cu strigare....fiecare face cum vrea:nwink:
:unsure:Noi am avut ocazia doar la una anul trecut... la care momentul a durat cred ca o ora. A fost jenant pt ca dupa vreo 10 minute toti de la masa il imitam pe vornic "Multumim... pentru cadou... si pentru...... !prezenta!" Era mortal... Si noi ne spargeam de r


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Invartindu-te la nunta.
MesajScris: 12 Mar 2008, 14:26 
Junior

Membru din: 07 Mar 2008, 02:53
Mesaje: 93
Nu mi-a placut la o nunta ca a trebuit sa ne gasim singuri masa. Sa lasi lumea bezmetica sa isi caute loc la masa e putin cam aiurea.:wokno:

PS sa ne gasim masa adica nu era prestabilit unde stateau nuntasii


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invartindu-te la nunta.
MesajScris: 12 Mar 2008, 14:32 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
Citat:
Nu mi-a placut la o nunta ca a trebuit sa ne gasim singuri masa. Sa lasi lumea bezmetica sa isi caute loc la masa e putin cam aiurea.:wokno:

PS sa ne gasim masa adica nu era prestabilit unde stateau nuntasii


nici mie nu-mi place asta ... o sa punem carduri cu numele invitatilor pe fiecare loc , mai mult o sa am 2 persoane care se va ocupa de fiecare persoana pentru a o ghida la ce masa trebuie sa stea


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invartindu-te la nunta.
MesajScris: 12 Mar 2008, 14:49 
Junior

Membru din: 07 Mar 2008, 02:53
Mesaje: 93
Citat:

nici mie nu-mi place asta ... o sa punem carduri cu numele invitatilor pe fiecare loc , mai mult o sa am 2 persoane care se va ocupa de fiecare persoana pentru a o ghida la ce masa trebuie sa stea

Nu stiu cum ii mai bine - la fiecare (cuplu sau om singur) sa-i pui in dreptul scaunelor sau sa facem o lista cu toata masa si sa se aseze cum vor ei la ea?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invartindu-te la nunta.
MesajScris: 12 Mar 2008, 14:54 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
Citat:
Nu stiu cum ii mai bine - la fiecare (cuplu sau om singur) sa-i pui in dreptul scaunelor sau sa facem o lista cu toata masa si sa se aseze cum vor ei la ea?


un card de familie, i-am trimis un model lui iubi a ta
pui o singura persoana pe card cand nu este insotita


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invartindu-te la nunta.
MesajScris: 12 Mar 2008, 16:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

un card de familie, i-am trimis un model lui iubi a ta
pui o singura persoana pe card cand nu este insotita


si dac pui un car pe masa e bine.ca pana la urma fiecare sta unde vrea la masa....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invartindu-te la nunta.
MesajScris: 12 Mar 2008, 16:51 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
isi pot schimba cardurile intre ei in cazul in care s-au asezat in dreptul altui card de la aceeasi masa.
mi se pare cam jenant sa ii spui omului"tu stai aici, tu aici si tot asa"


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invartindu-te la nunta.
MesajScris: 12 Mar 2008, 18:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
isi pot schimba cardurile intre ei in cazul in care s-au asezat in dreptul altui card de la aceeasi masa.
mi se pare cam jenant sa ii spui omului"tu stai aici, tu aici si tot asa"


Puteti face carduri cu numele familiilor pe care sa le puneti la intrare pe o masa si pe care sa aveti numarul mesei la care ii asezati...cand ajung la sala, isi cauta cardul se uita la ce masa sunt asezati iar apoi in sala numai mesele sa fie numerotate...efectiv pe ce scaun se aseaza ei e problema lor...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invartindu-te la nunta.
MesajScris: 13 Mar 2008, 15:08 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

Puteti face carduri cu numele familiilor pe care sa le puneti la intrare pe o masa si pe care sa aveti numarul mesei la care ii asezati...cand ajung la sala, isi cauta cardul se uita la ce masa sunt asezati iar apoi in sala numai mesele sa fie numerotate...efectiv pe ce scaun se aseaza ei e problema lor...


noi am avut mesele numerotate si la intrare le ziceam invitatilor: stati la masa 5, care e in directia aia...iar dc masa era mai in capat si mai greu de gasit, invitatii erau insotiti de unul din parinti si condusi la masa


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ai dreptate!
MesajScris: 13 Mar 2008, 15:09 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
:unsure:Noi am avut ocazia doar la una anul trecut... la care momentul a durat cred ca o ora. A fost jenant pt ca dupa vreo 10 minute toti de la masa il imitam pe vornic "Multumim... pentru cadou... si pentru...... !prezenta!" Era mortal... Si noi ne spargeam de r


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invartindu-te la nunta.
MesajScris: 14 Mar 2008, 00:48 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

noi am avut mesele numerotate si la intrare le ziceam invitatilor: stati la masa 5, care e in directia aia...iar dc masa era mai in capat si mai greu de gasit, invitatii erau insotiti de unul din parinti si condusi la masa

Si mie asa mi se pare cel mai bine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invartindu-te la nunta.
MesajScris: 09 Apr 2008, 22:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
la noi cred ca va fi tot cu strigarea darului,asa e obiceiul.asta nu ma deranjeaza atat de mult cat cred ca o sa ma dispere pupatul cu toti invitatii(zicea cineva mai devreme tot de asta).si cand pleaca,iar ne pupam...si stam la povesti...mi-e groaza de episoadele astea...poate totusi nu va fi asa.va spun dupa..:nblink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 247 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România