Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 17:26


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 247 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 21 Noi 2006, 15:08 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Nu la asta ma refeream, ci la "minunata" combinatie: rochie de mireasa alba (sau roz, rosie etc dar nu albastru), ochi caprui sau negrii si fard albastru, mai ales albastru intens.
Nu am facut nici o referire la rochie in mesajul anterior.
Si eu am fost fardata in combinatie de verde cu auriu. Tu ai fost o scumpica, ca am vazut pozele. :neyes:


Doamne "ce sensibilica" sunt!:rolleyes: Am inteles partea cu ochii machiati cu albastru , dar am avut impresia ca nici tinutele albastre nu iti plac! :~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 21 Noi 2006, 15:14 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Pe o parte ai ghicit tu ceva, pentru ca eu foarte rar port albastru. Nu pentru ca nu mi-ar placea ci pentru ca nu ma simt bine in albastru (e o culoare rece care parca ma limiteaza). Dar tinutele pe albastru imi plac, mai ales la altii... :nwink:


:wacko: E prima (si singura!) mea rochita de ocazie albastra! Poate din cauza asta am si ales o rochita albastra, fiindca nu m-a vazut nimeni in asa ceva! :ok:
Dar mai am haine albastre, in special sport si costume de baie, desigur! ca doar sunt blonduta!
(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 21 Noi 2006, 20:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
La mine a fost neasteptat de bine din punctul acesta de vedere, adica ne-am scos si cheltuielile si destul de mult in plus, desi nu ne asteptam.


Si la mine a fost la fel la ambele nunti. Am iesit foarte bine. Desi am si cheltuit destul de mult cu ambele nunti, am avut si invitati pe masura, asa ca am si ramas cu bani.;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 02 Ian 2007, 08:57 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

Atunci cand au fost la tine sau la parinti tai v-a facut placere ca ati avut lume la nunta si ati strans si bani ! Acum ca ati scapat de grija nuntii nu mai vreti sa auziti de cei care odata v-au fost nuntasi. RUSINICA ! :mellow:


Tu citesti printre randuri si intelegi ce vrei???
Nu am spus nicaieri ca nu merg la cei ce au venit la mine la nunta, ci ca nu ma duc la cei ce ma invita ei primii si n-am chef.
RUSINICA tie ca nu citesti corect si ma mai si judeci!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 02 Ian 2007, 09:00 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:

Tu citesti printre randuri si intelegi ce vrei???
Nu am spus nicaieri ca nu merg la cei ce au venit la mine la nunta, ci ca nu ma duc la cei ce ma invita ei primii si n-am chef.
RUSINICA tie ca nu citesti corect si ma mai si judeci!!!

pai de obicei se citeste ultimul mesaj si cu asta basta restul intimplarilor le inventeaza dupa plac si incep a comenta....am mai vazut cazuri...de aceea daca sunteti noi si vreti sa dati cu parerea cititi de la inceput daca nu ...asteptati pina se deschide un nou subiect.:-`;)
La Multi Ani! tuturor...:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 03 Ian 2007, 19:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

Tu citesti printre randuri si intelegi ce vrei???
Nu am spus nicaieri ca nu merg la cei ce au venit la mine la nunta, ci ca nu ma duc la cei ce ma invita ei primii si n-am chef.
RUSINICA tie ca nu citesti corect si ma mai si judeci!!!


De ce n-ai avea chef sa mergi la diferite nunti?
Nuntile sunt un prilej de fericire si de distractie.
Eu merg la toti care ma invita (99.99 % din cazuri). Eu cred ca asa se cuvine.
Noi am avut persoane la care am mers si ei nici n-au venit la noi si nici nu ne-au trimis nimic. Naspa, nu?:wokno:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 03 Ian 2007, 20:17 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

De ce n-ai avea chef sa mergi la diferite nunti?
Nuntile sunt un prilej de fericire si de distractie.
Eu merg la toti care ma invita (99.99 % din cazuri). Eu cred ca asa se cuvine.
Noi am avut persoane la care am mers si ei nici n-au venit la noi si nici nu ne-au trimis nimic. Naspa, nu?:wokno:


Eu triez putin invitatiile.Daca sunt invitata de cineva pe care nu cunosc f bine si stiu ca m-a invitat asa sa lungeasca lista no way, nu merg.Nu-mi place sa particip la evenimete gen nunti ca asa se cade.Particip cu placere la prieteni si rude nu la cunoscuti, vecini pe care abia ii stiu...nu-mi place si nu ma smt bine si pace.Nu ma obliga nimeni...Tu te-ai duce numai asa sa stii ca esti invitata pt bani sau ca sa fiti mai multi? Mai eu am demnitate si nu m-as complacea intr-o situatie din asta.
Si eu am patit sa nu-mi vina cine trebuia si erau obligati, dar eu nu as face asta decat daca as avea un motiv bun si as anunta sia s trimite bani.La mine nu s-a intamplat nu au aununtat si nici n-au trimis bani.Si erau si rude, urat...dar putin imi pasa.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 03 Ian 2007, 20:31 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:

Eu triez putin invitatiile.Daca sunt invitata de cineva pe care nu cunosc f bine si stiu ca m-a invitat asa sa lungeasca lista no way, nu merg.Nu-mi place sa particip la evenimete gen nunti ca asa se cade.Particip cu placere la prieteni si rude nu la cunoscuti, vecini pe care abia ii stiu...nu-mi place si nu ma smt bine si pace.Nu ma obliga nimeni...Tu te-ai duce numai asa sa stii ca esti invitata pt bani sau ca sa fiti mai multi? Mai eu am demnitate si nu m-as complacea intr-o situatie din asta.
Si eu am patit sa nu-mi vina cine trebuia si erau obligati, dar eu nu as face asta decat daca as avea un motiv bun si as anunta sia s trimite bani.La mine nu s-a intamplat nu au aununtat si nici n-au trimis bani.Si erau si rude, urat...dar putin imi pasa.


Tweety draga, vezi ca se intelege din ce scrii ca Oana nu are demnitate... si presupun ca nu asta ai vrut sa zici, este? :) Dar altfel sunt de acord cu tine, nici eu nu merg decat la cei dragi... refuz sa umplu sali aiurea... prefer sa trimit bani/cadou. :-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 03 Ian 2007, 20:36 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

Tweety draga, vezi ca se intelege din ce scrii ca Oana nu are demnitate... si presupun ca nu asta ai vrut sa zici, este? :) Dar altfel sunt de acord cu tine, nici eu nu merg decat la cei dragi... refuz sa umplu sali aiurea... prefer sa trimit bani/cadou. :-`


Normal ca nu asta vreau sa se inteleaga, ci ca cei care chir merg la nunti sa umple salile nu au demnitate, nu cred ca e cazul ei ca a zis ca merge la 99% din cazuri,deci la restul de 1% nu.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 03 Ian 2007, 20:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

Normal ca nu asta vreau sa se inteleaga, ci ca cei care chir merg la nunti sa umple salile nu au demnitate, nu cred ca e cazul ei ca a zis ca merge la 99% din cazuri,deci la restul de 1% nu.


Eu incerc sa merg la toata lumea care ma invita, adica daca persoana m-a invitat, nu cred ca ar face-o doar ca sa-si umple sala.
1% din cazuri nu merg, dar doar atunci cand, Doamne-fereste patesc ceva. De ex. anul trecut m-a invitat o colega de servici si mi-am rupt piciorul cu cateva zile inainte, normal ca n-am putut merge cu piciorul in ghips, dar i-am dat un plic, asa se cadea.
Nu cred ca te cheama cineva doar asa, adica cei pe care ii cunosc f. putin nu ma invita, cum spunea Tweety-mem, ca daca nu ii cunoaste bine, nu merge.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 03 Ian 2007, 20:47 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

Eu incerc sa merg la toata lumea care ma invita, adica daca persoana m-a invitat, nu cred ca ar face-o doar ca sa-si umple sala.
1% din cazuri nu merg, dar doar atunci cand, Doamne-fereste patesc ceva. De ex. anul trecut m-a invitat o colega de servici si mi-am rupt piciorul cu cateva zile inainte, normal ca n-am putut merge cu piciorul in ghips, dar i-am dat un plic, asa se cadea.
Nu cred ca te cheama cineva doar asa, adica cei pe care ii cunosc f. putin nu ma invita, cum spunea Tweety-mem, ca daca nu ii cunoaste bine, nu merge.


Din pacate eu mai primesc si asemenea invitatii de la vecini pe care abia ii cunosc, invitatii pt bani etc. Si nu-mi place sa fiu folosita.E urat nu? Deci clar ca nu merg.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 25 Ian 2007, 01:22 
Nou Venit

Membru din: 11 Sep 2006, 01:42
Mesaje: 20
Citat:

La noi la nunta masa principala - si restul desigur! - a fost foarte frumoasa! dar a fost mereu gol pe acolo, ca eram ba printre invitati, ba pe ringul de dans! Si nici parintii nu i-am pus la masa principala fiindca am avut urmatoarea socoteala: noi nu vom sta la masa , nici nasii, atunci parintii lui Adi ar fi stat singuri! asa ca am ales varianta de ai(cu acordul lor fireste!) la masa cu rudele lor! zic ca a fost foarte bine!

:DDesi s-a gasit cineva din afara familiei care mi-a facut observatia ca nu am procedat bine! dar stiu eu ce stiu si sunt multumita ca am procedat asa!

Nici eu nu sunt de acord cu dansatorii profesionisti angajati pentru nunti! e exact cum ai spus! la fel cu nuntile facute pentru castig, unde nu se acorda importanta invitatului!
:wokno:
Si chestia cu darul e jenanta, dar e un obicei bun, pana la urma! cadoul se pune discret in locul stabilit! si oricum nu e ca pe vremuri cand din cadoul de nunta iti cumparai masina de exemplu! acum e ok daca din acel cadou de nunta reusesti sa-ti platesti din datorii si eventual, ai o luna de miere de cateva zile!
:napplause:imi place ideaa cred ca asa voi proceda si eu:ncouple:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 19 Feb 2007, 14:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:

Din pacate eu mai primesc si asemenea invitatii de la vecini pe care abia ii cunosc, invitatii pt bani etc. Si nu-mi place sa fiu folosita.E urat nu? Deci clar ca nu merg.

Ai mare dreptate, eu din pacate am primit reclamatii de la anumiti ca de ce nu am invitat vecinii si pe cutarica si pe alt cutarica, ca sa am mai multi oameni? Dar de ce sa fac asta daca nu am nici o treaba cu ei si nu am avut nici un interes?
Am vrut sa -mi fie aproape doar oamenii la care tin, adica familia si prietenii, nu sunt de ajuns?

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 19 Feb 2007, 14:39 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:
Ai mare dreptate, eu din pacate am primit reclamatii de la anumiti ca de ce nu am invitat vecinii si pe cutarica si pe alt cutarica, ca sa am mai multi oameni? Dar de ce sa fac asta daca nu am nici o treaba cu ei si nu am avut nici un interes?
Am vrut sa -mi fie aproape doar oamenii la care tin, adica familia si prietenii, nu sunt de ajuns?


Sunt perfect de acord cu tine.
Am avut cam 70 de invitati la nunta si nici macar unul din interes. Toti au fost: familie (10 persoane) + prieteni f buni (repet nu cunostinte sau colegi de munca).
O nunta e pt a te simti bine si a celebra un eveniment, nu pt un eventual castig.
Daca vrei bani, munceste sau castiga la loto!:huh:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 16 Mar 2007, 16:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:

Sunt perfect de acord cu tine.
Am avut cam 70 de invitati la nunta si nici macar unul din interes. Toti au fost: familie (10 persoane) + prieteni f buni (repet nu cunostinte sau colegi de munca).
O nunta e pt a te simti bine si a celebra un eveniment, nu pt un eventual castig.
Daca vrei bani, munceste sau castiga la loto!:huh:


Da asa este ai dreptate, dar din pacate multi tineri din ziua de azi vad nunta ca pe o afacere, adik abia asteapta sa se termine si sa-si numere "averea". Foarte urat sa-ti faci nunta pentru bani:wokno:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce NU mi-a placut la alte nunti
MesajScris: 23 Mar 2007, 14:56 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
uneori nu e problema doar la tineri ci la cei mai in varsta, care insista sa ii chemi la nunta, ca stie el ca dupa aia isi casatoreste nu sce baiat...eu am avut "nnn" discutii si certuri cu mama, sa nu invite din obligatie pe x si y, care nu ma stiu pe mine, o stiu doar pe ea...nu stiu ce va iesi in final...sper doar ca eu sa fiu fericita:lol: si sa nu ma stresez de fiecare detaliu


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 247 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România