Ultima vizită a fost: Acum este 19 Mar 2024, 09:02


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 134 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Sfaturi practice
MesajScris: 16 Noi 2006, 14:57 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
fetelor dupa cate am patit, am zis ca le pot da un ajutor cat de mic viitoarelor mirese.si as vrea ca fiecare 'doamna' sa dea cate un sfat util si practic(din propria ei experienta) pt viitoarele miresici.
;);)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 16 Noi 2006, 15:04 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
ca sa sparg gheata:la inceput imi doaream o rochie speciala, care sa fie pt mine.proband mai multe rochii am gasit-o pe ea, rochia dorita.o rochie cu sort (asa se numeste) si cu trena.superba:neyes::neyes::neyes:venea pe mine ca turnata, dar(asa este exista un dar) toata noaptea nuntii, toti m-au calcat pe trena(cu toate ca era stransa la spate cu un nasturel).in timpul dansului trebuia sa ma opresc pt ca ma tinea rochia prinsa sub pantoful vreunei persoane.in timp ce dansam cu al meu, am zis eu tin de o parte cu o mana si tu ti de cealalta parte cu o mana.zis si facut.
asta ar fi un inconvenient :((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 16 Noi 2006, 17:43 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
asa este aveti grija cu pantofii.si pantofii mei au fost foarte comozi si lejeri, pielea moale, dar vorba aceea pe la 2 ma dureau talpile de atata topaiala.ce e drept ca eu nu am avut nimic la mine si am suportat cu stoicism''plangerile picioarelor'', dar nu am tinut cont si am dansat mai departe.acum sincer vorbind cat am stat la masa(de nu ma vedea nimeni) ma descaltam si apoi iar ma incaltam pt dantuiala.de multe ori cand mai mergeam printre meseni eram desculta ca nu mi se vedeau picioarele, dar la dans nu merge.asa ca oricat de comozi si de eleganti ar fi pantofii luati-va ceva de schimb:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 17 Noi 2006, 00:37 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
eu va recomand sa nu va duceti la solar cu putin timp inainte de nunta :p... eu am fost si m-am bronzat diferit :D... si nu am observat pana in ziua nuntii, cand rochia alba (ma rog, crem :p) a scos in evidenta diferenta de culoare :nlol:... s-a rezolvat cu fond de ten :ok:... dar a doua zi am remarcat ca pielea a inceput sa mi se cojeasca pe gat :zoombie:... noroc ca nu m-a apucat in noaptea aia :nlol: :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 17 Noi 2006, 01:14 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
ca sa sparg gheata:la inceput imi doaream o rochie speciala, care sa fie pt mine.proband mai multe rochii am gasit-o pe ea, rochia dorita.o rochie cu sort (asa se numeste) si cu trena.
asta ar fi un inconvenient :((


exact asa am patit si eu...rochie cu trena cu nasturel care n-a rezistat prea mult...si fetelor, am tarat trena pe jos toata noaptea...pacat de ea, dar nu mi-a pasat deloc atunci...si nici nu m-a deranjat prea tare, ma simteam ca o regina ce-si poarta trena...O:) pe bune...

eu v-a spune, viitoare miresici, sa aveti grija cu ce fel de oameni lucrati, ma refer acum la agentie de decoruri, muzica, foto si filmare...e cel mai bine, pe cat posibil, sa faceti contracte clare pentru a evita surprizele neplacute pe urma...am patit-o, din pacate...asa ca, aveti grija mare...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 17 Noi 2006, 11:25 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Eu va recomand sa mai probati o data rochia cu maxim 2 zile inainte de nunta, mai ales daca e corset si fusta. Riscul e sa slabiti si sa descoperiti in ziua nuntiica aproape ca va cade fusta de pe voi. Eu asa am patit desi ultima proba fusese cu 10 zile inainte de nunta.
Fusta nu a cazut de pe mine, dar pana nu mi-a prins-o domnisoara de onoare in bolduri, am tot calcat pe ea, desi fusese croita sa stea la 1 cm de pamant cu pantofii de schimb.

DJ are dreptate! toate miresicile cu care am vorbit au spus ca au slabit inainte de nunta! si mirii, desigur! am avut noroc, ca rochita de mireasa avea si siret la spate, idem a doua tintua! in schimb stiu ca la inceput am avut o micuta problema cu crinolina! tot imi cadea! mi-am ridicat fustele (la propriu! O:)) si am taiat funda/elasticul ce era acolo in talie si am legat strans! Asa ca absolut obligatoriu proba cu o zi-doua inainte de nunta! Mai rau e cu mirii! ce poti face la pantalonii de la costumul mirelui?! Mirele meu a slabit, si toata nunta si-a ridicat - cat de discret a putut! - pantalonii! asa de discret ca si pe filmulet apare in vreo doua locuri! :~*:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 17 Noi 2006, 19:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Eu va recomand sa faceti liste cu aranjarea invitatilor la mese. Dupa parerea mea, e foarte important, ca cei care se cunosc sa stea la aceasi masa, sa se poata distra. Altfel daca ajung mai tarziu si gasesc loc doar la mesele unde nu cunosc pe nimeni s-ar putea sa nu se simta bine si sa se supere.
Voi vreti ca invitatii vostri sa se simta bine, nu?;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 17 Noi 2006, 20:14 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Citat:
aveti grija cu pantofii.asa ca oricat de comozi si de eleganti ar fi pantofii luati-va ceva de schimb:p


Si pe langa pantofi de schimb care sunt musai, sa umblati cu pantofii prin casa. Daca o sa purtati ciorapei sa-i purtati cand umblati cu pantofii. Nu faceti ca si altii si au umblat prin casa fara ciorapei iar la nunta au purtat ciorapei (!)Tare m-am chinuit. (X)Pana nu am mai suportat si cand am ajuns la biserica am rugat o prietena sa ma ajute sa ii dau jos. Ce bine a fost dupa. :ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 17 Noi 2006, 22:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

Si pe langa pantofi de schimb care sunt musai, sa umblati cu pantofii prin casa. Daca o sa purtati ciorapei sa-i purtati cand umblati cu pantofii. Nu faceti ca si altii si au umblat prin casa fara ciorapei iar la nunta au purtat ciorapei (!)Tare m-am chinuit. (X)Pana nu am mai suportat si cand am ajuns la biserica am rugat o prietena sa ma ajute sa ii dau jos. Ce bine a fost dupa. :ok:


Si eu am umblat cu pantofii prin casa cam 2 saptamani in fiecare seara, ca la inceput ma strangeau de numa'. Si chiar si asa pe la jumatatea nuntii i-am schimbat cu o pereche de sandalute elegante, in ton cu rochita, dar mult mai comode.;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 24 Noi 2006, 14:55 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
eu dupa ce am primit confirmarile, am facut un desen cu 2 zile inainte de nunta care si unde ii asez in asa fel incat fiecare sa stea in anturajul pe care il cunoaste.am desenat mesele, nr de locuri si am scris in dreptul scaunelor persoanele resp.chestia aceasta puteti sa o faceti insa impreuna cu socri pt ca ei stiu cel mai bine cine si cum sata fiecare.va trebuie rabdare si intelegere.in final a iesit :wok:, au venit toti

inca ceva daca se intampla sa vina parinti cu copii mai mari, pe copii punetii la masa tinerilor, nu ii lasti cu cei in varsta ca o sa se plictiseasca.daca stau cu cei tineri vor face atmosfera si pe ringul de dans, cum a fost la mine.chiar daca nu se cunosteau toti eu am pus la o masa prietenii, verisoarele alui meu , fratele meu.toti sau simtit fffff bine si au facut o atmosfera pe ringul de dans de toate zilele


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 24 Noi 2006, 14:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
eu dupa ce am primit confirmarile, am facut un desen cu 2 zile inainte de nunta care si unde ii asez in asa fel incat fiecare sa stea in anturajul pe care il cunoaste.am desenat mesele, nr de locuri si am scris in dreptul scaunelor persoanele resp.chestia aceasta puteti sa o faceti insa impreuna cu socri pt ca ei stiu cel mai bine cine si cum sata fiecare.va trebuie rabdare si intelegere.in final a iesit :wok:, au venit toti

inca ceva daca se intampla sa vina parinti cu copii mai mari, pe copii punetii la masa tinerilor, nu ii lasti cu cei in varsta ca o sa se plictiseasca.daca stau cu cei tineri vor face atmosfera si pe ringul de dans, cum a fost la mine.chiar daca nu se cunosteau toti eu am pus la o masa prietenii, verisoarele alui meu , fratele meu.toti sau simtit fffff bine si au facut o atmosfera pe ringul de dans de toate zilele
pozele tale de la nunta unde sunt? le tii ascunse ? :p:p:p vrem poze!!!!!:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 24 Noi 2006, 15:02 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
malika ai perfecta dreptate, mare atentie la oamenii cu care colaborati.am luat un fotograf recomandat, de treaba, calitate, etc, am stabilit cu el ce si cum si cand colo la nunta a iesit totul pe dos.nu a tinut cont de solicitarile noastre,iar in finalnici ceea ce stabilisem cu pozele(dpdv financiar) nu a mai ramas in picoare, au trebuit alti bani si nr de poze stabilit a scazut la jumatate, pt restul trb sa mai cotizam noi si bineinteles ca am renuntat.
deci atentie ce stabiliti

):(

foarte multi sau parlit la poze, film si dj.nu tratati cu superficialitate aceste subiecte, fiti fermi


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 24 Noi 2006, 15:04 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
inca mai lucrez la ele, am avut iar o perioada super ful la serv.o sa le pun:wacko:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 24 Noi 2006, 15:16 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
malika ai perfecta dreptate, mare atentie la oamenii cu care colaborati.am luat un fotograf recomandat, de treaba, calitate, etc, am stabilit cu el ce si cum si cand colo la nunta a iesit totul pe dos.nu a tinut cont de solicitarile noastre,iar in finalnici ceea ce stabilisem cu pozele(dpdv financiar) nu a mai ramas in picoare, au trebuit alti bani si nr de poze stabilit a scazut la jumatate, pt restul trb sa mai cotizam noi si bineinteles ca am renuntat.
deci atentie ce stabiliti

):(

foarte multi sau parlit la poze, film si dj.nu tratati cu superficialitate aceste subiecte, fiti fermi


Dar nu ati avut contract in care era consemnat clar pentru X suma se fac nr. n fotografii, etc, etc?!:unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfaturi practice
MesajScris: 24 Noi 2006, 15:21 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

inca ceva daca se intampla sa vina parinti cu copii mai mari, pe copii punetii la masa tinerilor, nu ii lasti cu cei in varsta ca o sa se plictiseasca.daca stau cu cei tineri vor face atmosfera si pe ringul de dans, cum a fost la mine.chiar daca nu se cunosteau toti eu am pus la o masa prietenii, verisoarele alui meu , fratele meu.toti sau simtit fffff bine si au facut o atmosfera pe ringul de dans de toate zilele


Noi am avut o masa speciala pentru copii! cel mai mic avand 2 ani, cel mai mare 10 ani! le-a placut mult si s-au distrat pe cinste! au avut meniuri, bautura (pentru copii normal!) Faptul ca au fost serviti si tratati ca orice nuntas le-a facut mare placere :lol: Au dansat, nu au incurcat adultii! sunt mandra de micii mei nuntasi!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 134 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România