Ultima vizită a fost: Acum este 19 Mar 2024, 07:23


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 34 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Sfaturi foto-video
MesajScris: 05 Mar 2007, 15:20 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Ce e drept, e posibil ca persoana care a postat sa fi intrat aici strict ca sa faca reclama acestui cameraman/fotograf de care vorbeste, sa nu fie mireasa ci chiar cineva interesat in business....

Fetelor, aveti grija pe cine si cum credeti pe forum. In umbra anonimatului este mai rau chiar decat pe strada: fiecare poate zice orice doreste! Deci mare atentie in cine va incredeti, fiti circumspecte, ok!?


Citat:
Cu tot respectul, as vrea ca raspunsul sa vina din partea Henrietei [sau care o fi numele ei adevarat] daca tot isi lauda nunta si pozele, sa aiba decenta sa raspunda viitoarelor mirese, care ii solicitau un simplu nr. de tel. Sau poate, asa-zisul cameraman/fotograf exista doar in imaginatia ei, ori a fost 'rugata' sa posteze mesajul pt a denigra 'cu un scop anume' acel studio.
Sincer, astept un raspuns din partea d-nei Grosu si mai mult, acel nr. de telefon, pt a ma convinge personal de calitatile d-lui fotograf.
Multumiri,
Creata


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfaturi foto-video
MesajScris: 29 Mai 2007, 03:20 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Va dau un sfat, care nu mi l-a dat nimeni , dar am avut inspiratia de moment ca sa nu fac greseala de a nu-mi angaja fotograf
initial cel care ne filma stiam ca face si poze, dar 2 in 1 e cam greu la un asa eveniment , mai ales la unele momente unice, semnatul actelor de ex...ori poza ori filmat...
apoi ne-am gandit ca tot aveam un aparat profesional sa il dam unui prieten ca sa ne faca poze
si in final am luat un fotograf,care ne-a facut niste super poze
ca sa nu mai zic daca te lasi la mana prietenilor, care se bulucesc sa faca poze, cam greu, ba nu sunt clare pozele, ba mai apare cotul sau capul cuiva...ca sa nu mai zic ca totusi prietenii sunt veniti la nunta ta sa se distreze si nu vor sta buluc pe tine sa faca poze...
asa ca nu renuntati sa va angajati un fotograf bun, o sa imi dati dreptate dupa nunta , cand veti ramane doar cu poze, dvd si 2 verighete:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfaturi foto-video
MesajScris: 01 Iun 2007, 04:57 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Buna, dragele mele. Am nevoie de un sfat in legatura cu fotograful si cameramanul. Am gasit dupa indelungi cautari si prin recomandari un domn profesionist care se va ocupa de foto. Tot de la firma lui vine si cameramanul. Ceea ce nu stiu eu, sunt preturile. Vi se pare mult 15.000.000 cu totul? Eu n-am habar, dar mi-au placut lucrarile lui foarte mult, iar viitorul meu sot nu e de acord cu pretul. Cum sa impac si capra si varza? Va multumesc


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfaturi foto-video
MesajScris: 01 Iun 2007, 12:31 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Buna, dragele mele. Am nevoie de un sfat in legatura cu fotograful si cameramanul. Am gasit dupa indelungi cautari si prin recomandari un domn profesionist care se va ocupa de foto. Tot de la firma lui vine si cameramanul. Ceea ce nu stiu eu, sunt preturile. Vi se pare mult 15.000.000 cu totul? Eu n-am habar, dar mi-au placut lucrarile lui foarte mult, iar viitorul meu sot nu e de acord cu pretul. Cum sa impac si capra si varza? Va multumesc



din cate am vazut si eu cam pe aici se invart preturile la foto+cameraman...1500 ron...eu dau 800 doar pe cameraman, cu fotograf inca nu am discutat:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfaturi foto-video
MesajScris: 01 Iun 2007, 14:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
Buna, dragele mele. Am nevoie de un sfat in legatura cu fotograful si cameramanul. Am gasit dupa indelungi cautari si prin recomandari un domn profesionist care se va ocupa de foto. Tot de la firma lui vine si cameramanul. Ceea ce nu stiu eu, sunt preturile. Vi se pare mult 15.000.000 cu totul? Eu n-am habar, dar mi-au placut lucrarile lui foarte mult, iar viitorul meu sot nu e de acord cu pretul. Cum sa impac si capra si varza? Va multumesc


Si eu zic ca e bine pretul!:wok:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfaturi foto-video
MesajScris: 01 Iun 2007, 21:01 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Gata, m-am linistit. Ii voi arata si sotului comentariile voastre, sa se linisteasca. Va multumesc !


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfaturi foto-video
MesajScris: 01 Iun 2007, 21:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
Gata, m-am linistit. Ii voi arata si sotului comentariile voastre, sa se linisteasca. Va multumesc !

De ex pe mine m-a costat 800 E pachetul foto video , dar noi am avut 2 cameramani.

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfaturi foto-video
MesajScris: 02 Iun 2007, 20:13 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Va multumesc, gata am platit si un acont de 20% pentru foto si video. I-am aratat si lui Dragos raspunsurile de la voi si s-a linistit. Toate cele bune!%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfaturi foto-video
MesajScris: 10 Iun 2007, 03:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
Va multumesc, gata am platit si un acont de 20% pentru foto si video. I-am aratat si lui Dragos raspunsurile de la voi si s-a linistit. Toate cele bune!%%-


ai rezolvat cu foto si video? Ai ramas la domnul de la starea civila sau ai gasit pe altcineva?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfaturi foto-video
MesajScris: 10 Aug 2007, 02:43 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Nu mai stiu daca ti-am raspuns la aceasta intrebare pe pm. Sunt atat de ametita acum, ca iti mai zic odata. Am rezolvat cu altii, pt ca domnul acela era deja ocupat cand am sunat eu.
Am fost la fotograf si am stabilit cateva detalii, unde facem sesiunea foto, cate foto vrem in total. E ok deocamdata, sper sa zic la fel si dupa.:rolleyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfaturi foto-video
MesajScris: 13 Aug 2007, 16:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
Nu mai stiu daca ti-am raspuns la aceasta intrebare pe pm. Sunt atat de ametita acum, ca iti mai zic odata. Am rezolvat cu altii, pt ca domnul acela era deja ocupat cand am sunat eu.
Am fost la fotograf si am stabilit cateva detalii, unde facem sesiunea foto, cate foto vrem in total. E ok deocamdata, sper sa zic la fel si dupa.:rolleyes:


:napplause::napplause:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfaturi foto-video
MesajScris: 11 Apr 2008, 18:23 
Junior

Membru din: 31 Ian 2008, 18:37
Mesaje: 51
Citat:
Gata, m-am linistit. Ii voi arata si sotului comentariile voastre, sa se linisteasca. Va multumesc !


Am mai postat mesajul asta si pe un alt topic...Scumpele mele viitoare miresici, sper ca voi sa nu faceti aceeasi greseala pe care am facut-o eu, adica sa am incredere in 'profesionisti', fotograful si cameramanul(au fost 2 cameramani de fapt) m-au costat aprox 1.000 de euro(2 dvd-uri, 704 poze pe cd din care multe aiureli fotografiate: reclame luminoase, drapelul de la starea civila, umarul, piciorul celuilalt cameraman in cadru etc) si un album imprimat de 21 file asa cum am vazut ca-i spuneti voi, asemenea unei carti de povesti) efectiv nu au surprins esenta, nu au pus accent pe detalii...la o nunta fara dar care ne-a costat aprox. jumatate de miliard de lei vechi( nu e o lauda) o nunta relativ mica cu 90 de invitati...cu regret trebuie sa spun ca am ramas doar cu amintirile atat noi cat si cei prezenti din simplu fapt ca nu am gasit persoanele potrivite care sa imortalizeze asa cum trebuie cel mai frumos moment din viata...


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 34 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România