Ultima vizită a fost: Acum este 19 Mar 2024, 12:00


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 11 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Atentie la agentiile de organizare...
MesajScris: 14 Aug 2007, 01:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Buna ! Viitoare miresici vreau sa va pun si eu in tema cu o firma pe al ei nume Chic Maison des Mariages,pt ca am ramas uimita cum se pot comporta cu posibilii clienti.Nu m ai stiu exact cum si unde i am gasit...oricum pe net.Am avut prosta inspiratie de a le trimite domnilor un mail care suna cam asa "Buna ziua !imi puteti spune care este pretul unei huse de scaun la dvs?"pt ca asta ma interesa.Eu fiind pt prima oara cand ma casatoresc si ne stiind cum stau lucrurile cu firmele care decoreaza restaurentele am avut "nerusinarea" sa le adresez intrebarea de m ai sus (de unde mi a venit ideea?am vz pe siturile altor firme pretul pt husa de scaun si am vrut sa fac o comparatie ...nu este normal?).Raspunsul pe care dansi mi l au trimis a fost urmatorul:
Buna ziua!
Va putem spune pretul unei huse la noi in cazul in care Dvs. ne puteti spune cat costa un kilogram de branza..
Va multumim pentru interesul manifestat fata de oferta agentiei noastre si asteptam cu interes raspunsul Dvs. si pana atunci va dorim toate cele bune si o zi excelenta!
Voi ce parere aveti?V i se pare ok un asa raspuns din partea unei agenti de acest gen?Nus poate nu a fost intocmai intrebarea potrivita , dar nu cred ca asa trebui sa ti se raspunda. Si asta nu e tot,dupa ce le am trimis e mailu cu raspunsul meu ... mi au trimis la randul lor raspuns.....ce sa fie ce sa fie???...Dumnealor au considerat ca pretul meniul pe care eu l am ales este de 150 ron si nu avea rost sa imi detalieze mie care este pretul pt decorarea unei mese, in conditiile in care acesta ar fi 150 lei pt o masa...ca sa vedeti cat profesionalism exista la aceasta firma si cat de dornici sunt de clienti nnoi!!!!!!!Eu nus ce sa zic poate ca sunt eu tanta si nu stiu prea multe...dar de ei ce sa zic dk nu au fost in stare sa imi dea un raspuns civilizat? (?):p:mellow:



nu pot sa cred...ce nasol.
iti sun eu pretul:eu le inchiriez cu 33.000 rol cu tot cu esarfe

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie la agentiile de organizare...
MesajScris: 14 Aug 2007, 02:04 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Buna ! Viitoare miresici vreau sa va pun si eu in tema cu o firma pe al ei nume Chic Maison des Mariages,pt ca am ramas uimita cum se pot comporta cu posibilii clienti.Nu m ai stiu exact cum si unde i am gasit...oricum pe net.Am avut prosta inspiratie de a le trimite domnilor un mail care suna cam asa "Buna ziua !imi puteti spune care este pretul unei huse de scaun la dvs?"pt ca asta ma interesa.Eu fiind pt prima oara cand ma casatoresc si ne stiind cum stau lucrurile cu firmele care decoreaza restaurentele am avut "nerusinarea" sa le adresez intrebarea de m ai sus (de unde mi a venit ideea?am vz pe siturile altor firme pretul pt husa de scaun si am vrut sa fac o comparatie ...nu este normal?).Raspunsul pe care dansi mi l au trimis a fost urmatorul:
Buna ziua!
Va putem spune pretul unei huse la noi in cazul in care Dvs. ne puteti spune cat costa un kilogram de branza..
Va multumim pentru interesul manifestat fata de oferta agentiei noastre si asteptam cu interes raspunsul Dvs. si pana atunci va dorim toate cele bune si o zi excelenta!
Voi ce parere aveti?V i se pare ok un asa raspuns din partea unei agenti de acest gen?Nus poate nu a fost intocmai intrebarea potrivita , dar nu cred ca asa trebui sa ti se raspunda. Si asta nu e tot,dupa ce le am trimis e mailu cu raspunsul meu ... mi au trimis la randul lor raspuns.....ce sa fie ce sa fie???...Dumnealor au considerat ca pretul meniul pe care eu l am ales este de 150 ron si nu avea rost sa imi detalieze mie care este pretul pt decorarea unei mese, in conditiile in care acesta ar fi 150 lei pt o masa...ca sa vedeti cat profesionalism exista la aceasta firma si cat de dornici sunt de clienti nnoi!!!!!!!Eu nus ce sa zic poate ca sunt eu tanta si nu stiu prea multe...dar de ei ce sa zic dk nu au fost in stare sa imi dea un raspuns civilizat? (?):p:mellow:



(!)
nu pot sa cred ca asa se comporta unele din firmele de la noi...am avut si eu parte si de rele, dar nici chiar asa raspunsuri...la noi pretul variaza intre 3 lei si 5,5lei...asta din ce am studiat eu:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie la agentiile de organizare...
MesajScris: 28 Aug 2007, 01:47 
Nou Venit

Membru din: 11 Sep 2006, 01:42
Mesaje: 20
(!)
Buna fetelor,eu de curand am patit cu o firma din Baia Mare.Sala trebuia sa fie decorata pana la ora 18.30 si eu primesc telefon la ora 19 de la patronul restaurantului sa fac ceva sa intarziu ca decoratorii nu sunt gata ca pe abia la ora 18 au inceput.Am crezut ca explodez.Noroc cu nuntasii ca au fost intelegatori.Dupa ce ajungem la restaurant sotul iese afara si ii spune ca nu a fost frumos ceea ce ne-a facut ,tipa(patroana) ne-a si lasat cu masina miresei fara nimic pe ea ,efectiv era un simplu tull si niste flori,dar asa nesimtita a fost ca le-a luat.La sfarsit fetele de la restaurant ne-au spus ca tipa le-a spus ca nici nu era obligata sa ne faca sala,adica dupa ce semnezi un contract ,nu ai nici o obligatie?Sa le fie rusine! In rest nunta a iesit super,m-am simtit cea mai fericita,pt prima data in viata mea am avut acest sentiment.Va pup si va doresc CASA DE PIATRA!si o viata fericita!:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie la agentiile de organizare...
MesajScris: 30 Oct 2007, 13:08 
Nou Venit

Membru din: 20 Noi 2006, 14:28
Mesaje: 27
Citat:


(!)
Buna fetelor,eu de curand am patit cu o firma din Baia Mare.Sala trebuia sa fie decorata pana la ora 18.30 si eu primesc telefon la ora 19 de la patronul restaurantului sa fac ceva sa intarziu ca decoratorii nu sunt gata ca pe abia la ora 18 au inceput.Am crezut ca explodez.Noroc cu nuntasii ca au fost intelegatori.Dupa ce ajungem la restaurant sotul iese afara si ii spune ca nu a fost frumos ceea ce ne-a facut ,tipa(patroana) ne-a si lasat cu masina miresei fara nimic pe ea ,efectiv era un simplu tull si niste flori,dar asa nesimtita a fost ca le-a luat.La sfarsit fetele de la restaurant ne-au spus ca tipa le-a spus ca nici nu era obligata sa ne faca sala,adica dupa ce semnezi un contract ,nu ai nici o obligatie?Sa le fie rusine! In rest nunta a iesit super,m-am simtit cea mai fericita,pt prima data in viata mea am avut acest sentiment.Va pup si va doresc CASA DE PIATRA!si o viata fericita!:lol:


salutare tuturor,

atentie, de asemenea, la ce comandati si la ce primiti in ceea ce priveste acest serviciu al decorarii salii!! Multe firme fac in plus fata de ce ai cerut si apoi te pun sa platesti.

deh... incearca si ei!!!

atentie mare!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie la agentiile de organizare...
MesajScris: 09 Noi 2007, 16:43 
Nou Venit

Membru din: 23 Sep 2007, 17:02
Mesaje: 46
Citat:
Buna ! Viitoare miresici vreau sa va pun si eu in tema cu o firma pe al ei nume Chic Maison des Mariages,pt ca am ramas uimita cum se pot comporta cu posibilii clienti.Nu m ai stiu exact cum si unde i am gasit...oricum pe net.Am avut prosta inspiratie de a le trimite domnilor un mail care suna cam asa "Buna ziua !imi puteti spune care este pretul unei huse de scaun la dvs?"pt ca asta ma interesa.Eu fiind pt prima oara cand ma casatoresc si ne stiind cum stau lucrurile cu firmele care decoreaza restaurentele am avut "nerusinarea" sa le adresez intrebarea de m ai sus (de unde mi a venit ideea?am vz pe siturile altor firme pretul pt husa de scaun si am vrut sa fac o comparatie ...nu este normal?).Raspunsul pe care dansi mi l au trimis a fost urmatorul:
Buna ziua!
Va putem spune pretul unei huse la noi in cazul in care Dvs. ne puteti spune cat costa un kilogram de branza..
Va multumim pentru interesul manifestat fata de oferta agentiei noastre si asteptam cu interes raspunsul Dvs. si pana atunci va dorim toate cele bune si o zi excelenta!
Voi ce parere aveti?V i se pare ok un asa raspuns din partea unei agenti de acest gen?Nus poate nu a fost intocmai intrebarea potrivita , dar nu cred ca asa trebui sa ti se raspunda. Si asta nu e tot,dupa ce le am trimis e mailu cu raspunsul meu ... mi au trimis la randul lor raspuns.....ce sa fie ce sa fie???...Dumnealor au considerat ca pretul meniul pe care eu l am ales este de 150 ron si nu avea rost sa imi detalieze mie care este pretul pt decorarea unei mese, in conditiile in care acesta ar fi 150 lei pt o masa...ca sa vedeti cat profesionalism exista la aceasta firma si cat de dornici sunt de clienti nnoi!!!!!!!Eu nus ce sa zic poate ca sunt eu tanta si nu stiu prea multe...dar de ei ce sa zic dk nu au fost in stare sa imi dea un raspuns civilizat? (?):p:mellow:
extraordinar!ca sa vezi nivelul de profesionalism al unora!eu drept sa spun,o sa am deja sala decorata ,asha mi-au zis aia de la sala dar mi-au venit ceva dubii...ma duc repede sa ii intreb despre cum orneaza sala ca nu de alta dar ma voi trezi cu vreo surpriza si la cat imi plac mie surpriezele...:gun::-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie la agentiile de organizare...
MesajScris: 09 Noi 2007, 17:20 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
extraordinar!ca sa vezi nivelul de profesionalism al unora!eu drept sa spun,o sa am deja sala decorata ,asha mi-au zis aia de la sala dar mi-au venit ceva dubii...ma duc repede sa ii intreb despre cum orneaza sala ca nu de alta dar ma voi trezi cu vreo surpriza si la cat imi plac mie surpriezele...:gun::-*

Imi pare rau sa aud ca ati avut asemenea necazuri! din fericire, firma care s-a ocupat de sala in cazul nostru a fost mai mult decat ok! am discutat fiecare amanunt mult inainte de nunta, sa imi dau seama care imi sunt posibilitatile si cat ma pot intinde! s-au comportat ireprosabil si am fost uimita de frumusetea salii cand am ajuns dupa cununie! ca toti nuntasii de-altfel! nu m-au incarcat la costuri, cel putin nu evident, sa imi dau seama! au fost discrete, au terminat in timp util aranjamentul! e vorba de o echipa de fete, talentate si amabile, le recomand fara a avea vreun castig anume, dimpotriva, consider ca eu le-am ramas datoare!!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie la agentiile de organizare...
MesajScris: 09 Noi 2007, 21:07 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Imi pare rau sa aud ca ati avut asemenea necazuri! din fericire, firma care s-a ocupat de sala in cazul nostru a fost mai mult decat ok! am discutat fiecare amanunt mult inainte de nunta, sa imi dau seama care imi sunt posibilitatile si cat ma pot intinde! s-au comportat ireprosabil si am fost uimita de frumusetea salii cand am ajuns dupa cununie! ca toti nuntasii de-altfel! nu m-au incarcat la costuri, cel putin nu evident, sa imi dau seama! au fost discrete, au terminat in timp util aranjamentul! e vorba de o echipa de fete, talentate si amabile, le recomand fara a avea vreun castig anume, dimpotriva, consider ca eu le-am ramas datoare!!!!



si eu am fost f multumita de ceea ce au realizat cei de la firma de decoratiuni in sala. aceasi lucru ca si la tine, Mihaela, poate au incarcat costurile dar nu vizibil, dar totul a iesit superb si colaborarea a fost frumoasa si prietenoasa. ne-a facut placere sa vb cu ei iar costurile le-am achitat dupa 3 zile de la nunta :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie la agentiile de organizare...
MesajScris: 14 Noi 2007, 22:44 
Senior
Avatar utilizator

Membru din: 25 Iul 2007, 21:23
Mesaje: 107
eu nu vreau sa apelez la nicio agentie, vreau sa organizez eu totul..deja stiu d tot ce am nevoie..si o sa apelez la o buna prietena sa ma ajute,chiar vb cu ea si i-am spus k inainte d nunta o s-o pun sa doarma la mine cu o saptamana inainte:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie la agentiile de organizare...
MesajScris: 21 Dec 2007, 04:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
eu nu vreau sa apelez la nicio agentie, vreau sa organizez eu totul..deja stiu d tot ce am nevoie..si o sa apelez la o buna prietena sa ma ajute,chiar vb cu ea si i-am spus k inainte d nunta o s-o pun sa doarma la mine cu o saptamana inainte:


bine ca poti,
pe mine m-au ajutat foarte mult.si am fost foarte multumita...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Atentie la Wedding Land...
MesajScris: 29 Sep 2008, 17:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Cea mai enervanta faza de la nunta a fost pentru mine fantana de ciocolata. Am apelat cu incredere la firma Choco Delice, care tine de agentia Wedding Land, despre care poate ca ati auzit, cel putin miresele din Bucuresti. Mi-au fost recomandati de o prietena care mai lucrase in colaborare cu ei si mi-a spus ca, mergand prin ea, voi putea achita dupa nunta, ceea ce imi convenea de minune atunci.

Am semnat un contract cu ei pentru 150 de persoane, fantana de ciocolata 250 de euro si bar de fructe 1,5 euro/persoana nelimitat pe o perioada de 4 ore.

La nunta insa, dupa o ora de functionare a fantanii, mai ramasesera o mana de boabe de strugure (care au fost consumate ulterior) si o mana de bucatele de kiwi (care erau acre si lemnoase si nu se puteau manca). Cand am vazut ca aproape se facea timpul sa plece si nu venisera alte fructe, am pus eu mana pe telefon si am vb cu tipa cu care am semnat contractul (sotia patronului, de altfel). Dupa multe discutii si insistente mi-a mai trimis un platou de struguri si unul de banane, si a lasat fantana sa mearga inca o ora.

A doua zi, cand m-am dus sa platesc, le-am spus ca le platesc doar jumatate din suma pentru ca nu am avut fructe decat timp de doua ore, puse cap la cap.

Mi-a fost dat la telefon patronul si ulterior sotia lui, cea cu care semnasem contractul. Au tipat la mine cand au auzit ca nu vreau sa platesc, mi-au zis ca eu sunt de vina ca s-au terminat fructele, pentru ca am pus fantana in functiune inainte de a servi aperitivul (desi lucrul acesta era stiut de la semnarea contractului), ca oricum ei mi-au trimis mai multe fructe si mai multa ciocolata decat de obicei si ca invitatii mei au fost, vezi Doamne, niste "mancai" si de-aia s-au terminat fructele. Am incercat sa le explic ca "nelimitat" inseamna ca fructele sa nu se termine in acele 4 ore, iar ei mi-au replicat ca nu s-au terminat pentru ca bucatile acelea de kiwi au ramas pe tot parcursul nuntii pe platouri. Le-am explicat si ca acele bucati au ramas tocmai pentru ca erau necomestibile si ei mi-au zis ca ce vina au ei ca "astea sunt fructele de pe piata".... :nerv:

Au mai zis si multe alte chestii urate, si au mai fost si alte minusuri mari in dreptul serviciilor lor (cum ar fi tinuta hostessei, care a venit in pantaloni scurti, sub fund, si maieu) dar ma rezum la ceea ce am scris mai sus.

Nu stiu cum lucreaza aceasta agentie pe alte domenii, in afara de fantana de ciocolata, dar nu mi-e greu sa intuiesc, dupa felul in care au vorbit cu mine...

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 11 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România