Ultima vizită a fost: Acum este 19 Mar 2024, 13:12


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 106 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 13 Noi 2008, 16:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

stiu ca a fost mult, dar au fost scumpe tot felul de accesorii pe care le-am vrut.Acum asta este....nu mai pot da timpul inapoi:Doricum nu imi pare rau, pentru ca imi place foarte mult bucataria mea.Si trebuia ceva mai deosebit, pentru ca imi este in living.

eu acum am in plan sa schimb mobila in dormitor, sufragerie si hol plus schimbat gresie in hol si bucatarie.cred ca voi sta vreo luna sa ma documentez:nchat:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 13 Noi 2008, 16:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

stiu ca a fost mult, dar au fost scumpe tot felul de accesorii pe care le-am vrut.Acum asta este....nu mai pot da timpul inapoi:Doricum nu imi pare rau, pentru ca imi place foarte mult bucataria mea.Si trebuia ceva mai deosebit, pentru ca imi este in living.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 13 Noi 2008, 16:12 
Junior

Membru din: 12 Mai 2008, 16:51
Mesaje: 70
Citat:
eu acum am in plan sa schimb mobila in dormitor, sufragerie si hol plus schimbat gresie in hol si bucatarie.cred ca voi sta vreo luna sa ma documentez:nchat:


depinde f mult de calitatea oamenilor cu care vei colabora,noi in priviinta mobilei am primit sfaturi bune de la cei care ne-au facut-o si in final a iesit exact cum am vrut.
insa experienta amenajarii casei te face in final sa vezi cat de neseriosii sunt toti meseriasii astia si cu cata neseriozitate isi fac treaba.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 13 Noi 2008, 17:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

depinde f mult de calitatea oamenilor cu care vei colabora,noi in priviinta mobilei am primit sfaturi bune de la cei care ne-au facut-o si in final a iesit exact cum am vrut.
insa experienta amenajarii casei te face in final sa vezi cat de neseriosii sunt toti meseriasii astia si cu cata neseriozitate isi fac treaba.
eu am avut o experienta horror cand am pus gresie si faianta in balcon si am dat cu vinarom in birou.
avem balconul la dormitor si.. au fumat in dormitor, au taiat gresia si faianta acolo iti dai seama ce praf,au rupt jaluzeaua verticala si partea cea mai frumoasa a fost cand in birou ca sa nu mute biblioteca care e mare pana in tavan mi-au zis senini ca ei ma sfatuiesc sa se dea doar ce se vede
:mellow:.
au terminat dupa o luna(X)(X). am schimbat salteaua care era imbibata de praf, jaluzeaua, plasa la termopan,am dus covoarele la spalat, am chemat pe cineva sa desfunde wc ca nu stiu ce aruncasera. si culmea ii cunosteam


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 13 Noi 2008, 19:33 
Junior

Membru din: 12 Mai 2008, 16:51
Mesaje: 70
Citat:
eu am avut o experienta horror cand am pus gresie si faianta in balcon si am dat cu vinarom in birou.
avem balconul la dormitor si.. au fumat in dormitor, au taiat gresia si faianta acolo iti dai seama ce praf,au rupt jaluzeaua verticala si partea cea mai frumoasa a fost cand in birou ca sa nu mute biblioteca care e mare pana in tavan mi-au zis senini ca ei ma sfatuiesc sa se dea doar ce se vede
:mellow:.
au terminat dupa o luna(X)(X). am schimbat salteaua care era imbibata de praf, jaluzeaua, plasa la termopan,am dus covoarele la spalat, am chemat pe cineva sa desfunde wc ca nu stiu ce aruncasera. si culmea ii cunosteam


da,nu iti vine sa crezi cum isi bat joc...plus ca unii chiar nu se pricep.oricine ar fi,cunoscut sau nu,in domeniul asta tot poti avea surprize...la noi montasera geamul de la usa invers...l-au schimbat dupa ce a venit OPC...si altele...in fine...nu ai ce face,dupa ce termini uiti experienta,si o iei de la capat altadata...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 13 Noi 2008, 19:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

e o idee buna. Problema e ca eu nu am decat aceasta unica recomandare. Despre altii nu stiu cum lucreaza...:-s

eu i-am gasit pe net pe toti. cred ca la mobila nu risti prea mult. ca ei iti iau masurile, tu iti alegi materialul, ei ti-o monteaza. important e sa verifici atunci cand ti-o aduc ca totul e asa cum ai vrut, ca ti-o plaseaza unde trebuie, etc. banii ii dai la sfarsit!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 13 Noi 2008, 19:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

stiu ca a fost mult, dar au fost scumpe tot felul de accesorii pe care le-am vrut.Acum asta este....nu mai pot da timpul inapoi:Doricum nu imi pare rau, pentru ca imi place foarte mult bucataria mea.Si trebuia ceva mai deosebit, pentru ca imi este in living.

mie nu mi se pare mult! si cred sincer ca mobila facuta pe comanda in romania este deosebita si de calitate ok. noi am dat, aici, pe bucataria noastra de la ikea 5000 de eur cu tot cu electrocasnicele incastrate. e o mobila banala..in plus usa de la frigider n-a fost bine fixata si a cazut dupa un an. n-am stat "decat" o luna fara frigider. au pus-o la loc, dar sunt sigura ca iar o sa ramanem cu ea in brate....in plus scoate si un scartait bizar, de parca ar fi bantuit:lol:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 13 Noi 2008, 19:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
mie nu mi se pare mult! si cred sincer ca mobila facuta pe comanda in romania este deosebita si de calitate ok. noi am dat, aici, pe bucataria noastra de la ikea 5000 de eur cu tot cu electrocasnicele incastrate. e o mobila banala..in plus usa de la frigider n-a fost bine fixata si a cazut dupa un an. n-am stat "decat" o luna fara frigider. au pus-o la loc, dar sunt sigura ca iar o sa ramanem cu ea in brate....in plus scoate si un scartait bizar, de parca ar fi bantuit:lol:


pai si la noi a fost 60 de mil fara aparatura.astea au fost inca 60:~*

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 14 Noi 2008, 10:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

pai si la noi a fost 60 de mil fara aparatura.astea au fost inca 60:~*


Da' stiu ca nu v-ati "zgarcit"... :rofl::rofl::rofl:

De fapt, daca stau sa ma gandesc bine, daca ar fi sa-mi iau toate electrocasnicele cum vreau, cred ca te-as depasi... :p Din pacate, nu conteaza numai ce vreau eu... :((

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 14 Noi 2008, 11:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Da' stiu ca nu v-ati "zgarcit"... :rofl::rofl::rofl:

De fapt, daca stau sa ma gandesc bine, daca ar fi sa-mi iau toate electrocasnicele cum vreau, cred ca te-as depasi... :p Din pacate, nu conteaza numai ce vreau eu... :((


Nu ne-am zgarcit, dar sa stii ca pe unele lucruri(de ex frigiderul), chiar am platit prea mult.Dar , dupa cum specificam mai sus, fiind in living am fost atenti la cateva detalii care ne-au costat.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 14 Noi 2008, 16:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

Nu ne-am zgarcit, dar sa stii ca pe unele lucruri(de ex frigiderul), chiar am platit prea mult.Dar , dupa cum specificam mai sus, fiind in living am fost atenti la cateva detalii care ne-au costat.

ma gandeam si eu la faza cu livingul si bucataria dar cand gatesti nu miroase a mancare in living?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 14 Noi 2008, 18:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Nu ne-am zgarcit, dar sa stii ca pe unele lucruri(de ex frigiderul), chiar am platit prea mult.Dar , dupa cum specificam mai sus, fiind in living am fost atenti la cateva detalii care ne-au costat.


da' ce electrocasnice v-ati luat? sunt incastrate?

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 14 Noi 2008, 19:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

Nu ne-am zgarcit, dar sa stii ca pe unele lucruri(de ex frigiderul), chiar am platit prea mult.Dar , dupa cum specificam mai sus, fiind in living am fost atenti la cateva detalii care ne-au costat.


cum ii frigiderul in living?

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 14 Noi 2008, 19:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
ma gandeam si eu la faza cu livingul si bucataria dar cand gatesti nu miroase a mancare in living?


la noi, in afara de dormitoare totul este open floor plan...bucataria este in mijloc intre living si family room...avem hota si nu se face miros deloc...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 14 Noi 2008, 20:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
ma gandeam si eu la faza cu livingul si bucataria dar cand gatesti nu miroase a mancare in living?


hmmm....sincer nu prea gatesc.....si daca miroase...aerisesc.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 14 Noi 2008, 20:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

da' ce electrocasnice v-ati luat? sunt incastrate?


dap...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 14 Noi 2008, 20:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

la noi, in afara de dormitoare totul este open floor plan...bucataria este in mijloc intre living si family room...avem hota si nu se face miros deloc...


pai daca bucataria este deschisa, unita cu livingul....frigiderul e ca si in living.am doar o chestie despartitare, sa mascheze putin.un fel de bar.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 14 Noi 2008, 20:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

dap...

pai inseamna ca asta a costat mult! dar cred ca arata tare frumos!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 18 Dec 2008, 16:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
pai inseamna ca asta a costat mult! dar cred ca arata tare frumos!


sincer...eu nici nu mai observ.deja sunt asa de obisnuita cu casa me, ca nu imi mai pare nimic extraordinar.
e o casuta micuta, draguta, cocheta, si cam dezordonata:~*

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amenajarea casei
MesajScris: 06 Feb 2009, 10:19 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
noi bucataria am luat-o de la staer ca au sistem modular, cam ca la ikea si ne-am comandat ce componente am vrut noi

atata ca si noi avem bucataria unita cu livingul si doar un perete mic e de fapt cu mobila de bucatarie - ne-a costat cam 1800 de lei, fara aparatura.

da aparatura e de fapt un aragaz electric - asta a fost 1700 de lei.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 106 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România