Ultima vizită a fost: Acum este 19 Mar 2024, 17:04


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 80 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 25 Mar 2009, 23:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

da stiu ce fac ,pt ca noi in fiecare an am fost in austria(anul asta numai ai mei)dar anul viitor si in 2011 vom merge toti4 si chiar asta vb cu ai mei despre luna de miere ca nu vom merge in strainatate si ei imi spunea ca sa nu ma intristez ca la vre4luni dupa nunta mergem in austria si putem sa zicem ca ar fi o a doua luna de miere!si stiu ca exista avioane:wacko: ca am si eu tv:p:nlol: dar tot ar fi stres oboseala si...puteti zice ce vreti dar eu consider ca si in tara atat timp cat esti cu jum ta te poti simti bine si acasa dupa nunta...am vazut ca voi vb de tot felul de destinatii exotice..chiar acum nu as vrea!si nici nu cred ca mi-as permite!:~*


asteptam raspunsul tau.deci stii ce faci in 2011:)hmmm....
nu vreau sa te contrazic, fiecare are parerea lui, dar luna mea de miere a fost cel mai relaxant concediu pe care l-am avut vreodata..:p

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 25 Mar 2009, 23:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
wow. ti-ai programat vacanta pana in 2011. esti prima persoana pe care am auzit-o ca-si face planuri pe termen asa de lung.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 25 Mar 2009, 23:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

asteptam raspunsul tau.deci stii ce faci in 2011:)hmmm....
nu vreau sa te contrazic, fiecare are parerea lui, dar luna mea de miere a fost cel mai relaxant concediu pe care l-am avut vreodata..:p


si la noi a fost foarte relaxant. dupa ce am scapat de agitatia si stresul cu nunta nu doaream nimic altceva decat o plaja, o mare limpede si multa liniste in jurul meu.
plus ca mi-am si imbogatit bagajul cunostintelor vizitand diverse locuri.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 25 Mar 2009, 23:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

ma simt aiurea cand imi ziceti asa ceva!f sincer vb!nu sunt nici o tarancuta care nu a fost in viata ei in lume si nici o sarantoaca care nu si-ar permite o iesire in strainatate dar pur si simplu eu asa vad luna mea de miere!(eu sunt fotosensibila,stau doar cu claritin la soare deci nu visez plaje insorite sau cine stie ce tara exotica)nu zic ca dupa ce vom fi casatoriti nu vom vizita si alte tari pt ca imi place sa vad lucruri noi,oameni si locuri deosebite ci spun ca nu imi doresc o luna de miere in alta tara!


dar nu a facut nimeni vreo referire la tine. ne-am expus punctul de vedere cu privire la luna de miere. fiecare este liber sa-si faca luna de miere asa cum a visat. si cred ca ar fi absurd sa visam toate la fel.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 26 Mar 2009, 00:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

sa stii ca nu toate visam bahamas ,kenia si alte dest exotice!dupa parerea mea trebuie sa ai si o maturitate psihica si financiara sa faci asa ceva si sincer eu nu am aceasta maturitate!stii e ca si atunci cand aveam 10ani si parintii m-au dus in moldova la manastiri!mi-a placut ideea ,m-am distrat dar nu mai stiu acum nimic si nu mai am nicio traire cand vine vb de acele locuri!
nu spun ca nu as tine acum minte dar...
da ar fi culmea sa visam toate la fel...


scuze daca am insistat aiurea:)
sunt sigura ca luna de miere e frumoasa oriunde daca esti cu persoana draga lana tine.si fiecare o viseaza dupa pofta inimii.
Nu a spus nimeni ca nu ai fost iesita,chiar nu am vrut sa sune asa.
Acum sincer, eu in luna de miere am fost o sapt in Tenerife si o saptamana pe la manastiri in Moldova.asa ca am avut jumatate de luna de miere in tara:)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 26 Mar 2009, 03:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
sa-mi exprim si eu parerea:D nu vad de ce tre sa existe o distinctie. pana la urma poti sa visezi si la vacante in ro si la vacante in strainatate. eu una asa fac. si nu mi se pare ca gresesc:lol: cat despre luna de miere o faci unde poti si unde crezi ca te vei simti mai bine!
sunt de acord cu maturitatea financiara, ca nu e nimic pe gratis da' nu prea inteleg treaba cu maturitatea psihica. ca nu mi se pare ca e tocmai ca atunci cand aveai 10 ani...cred ca tine mai mult de gusturi...ca si cu rochia, invitatiile, restaurantul etc;) de ex pe mine nu ma atrag vacantele la plaja. luna mea de miere a fost "foc continuu" cu program de vizitat in fiecare zi. pt noi a fost f frumos. si ne-am relaxat in felul asta.:love:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 26 Mar 2009, 11:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
stiti ce cred eu?chestia asta cu luna de miere in strainatate a devenit o moda pt ca multi dintre noi nu ne permitem sa mergem in strainatate decat atunci..facem un efort cu banii ramasi de la nunta..si spunem ''macar acum sa vizitez si eu alta tara ca de mers in tara sau la mare la constanta..... ne mai permitem cat de cat''(vb la modul general..despre romani...nu ma refer la cineva anume...)
asta e parerea mea e doar o moda lansata...dupa anii 90...
luna de miere, de fapt saptamana de miere...sau cele doua saptamani...(pt ca ori serviciul ori banii nu ne permit) poate fi facuta oriunde te simti bine..desigur suna mai bine''am fost in insulele..x''
dar tot ce conteaza e sa te simti bine si sa te relaxezi...sa stiti ca nu de putine ori am simtit nevoia sa merg undevala o cabana ,doar cu el...sa nu ne deranjeze nimeni si nimic...
probabil ca voi merge in tara...sau undeva la plaja(ador soarele si apa)..nu stiu,vedem...nu e nimic planuit chiar daca mai am putin pana la nunta..dar ne urcam in masina..si in mod sigur vom petrece niste clipe minunate!
va pup pe toate!

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 26 Mar 2009, 12:29 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
stiti ce cred eu?chestia asta cu luna de miere in strainatate a devenit o moda pt ca multi dintre noi nu ne permitem sa mergem in strainatate decat atunci..facem un efort cu banii ramasi de la nunta..si spunem ''macar acum sa vizitez si eu alta tara ca de mers in tara sau la mare la constanta..... ne mai permitem cat de cat''(vb la modul general..despre romani...nu ma refer la cineva anume...)



pai stii cum e, cu banii care ii dai in constanta la mare si ai parte doar de chestii urate...poti linistita sa mergi in Grecia pe o plaja frumoasa, curata...si unde nu esti nevoit sa vezi la tot pasul "..." :)


Cat despre iesirile din tara, mersul in strainatate..nu este chiar asa de scump cum cred unii, este un pret chiar acceptabil...

Chiar acum doi prieteni au plecat in Olanda, si-au cumparat biletele de avion in luna Decembrie cu 50 ron bucata....e foarte ieftin!

Nu mai e un lux sa pleci intr-o tara straina! Sa vezi cum se traieste in alte tari si cum se dezvolta turismul.
Eu cred ca orice persoana care are un salar de 1000 ron pe luna poate sa-si petreaca o vacanta de o saptamana in fiecare an departe de tara noastra. Mai ales daca te-ai saturat sa vezi aceleasi locuri la noi in tara si nu mai ai ce vedea.

Despre luna de miere, asa este....oriunde esti cu sotul este minunat!

alintosul...sunt sigura ca o sa ai o luna de miere cum iti doresti, si o sa fie cea mai frumoasa vacanta petrecuta alaturi de el :-*

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 26 Mar 2009, 12:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
carlita,stiu si eu ca iesirile in strainatate nu sunt asa scumpe......
e vb despre o moda,exact cum ti-am spus...multi merg in strainatate in luna de miere pt ca.....
conteaza si ce isi doreste fiecare..si stiti ce nu vi se pare ca prea credem ca in alta parte e minunat si ca e totul perfect..ne vaitam ca Romania e cum e...pai hai sa facem ceva..sa incercam sa vedem si partea buna al ucrurilor:)
P.S.nu am nimic cu nimeni si nu am nimic impotriva excursiilor in strainatate!!!!!!!
fiecare merge unde doreste!

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 26 Mar 2009, 12:41 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
carlita,stiu si eu ca iesirile in strainatate nu sunt asa scumpe......
e vb despre o moda,exact cum ti-am spus...multi merg in strainatate in luna de miere pt ca.....
conteaza si ce isi doreste cineva..si stiti ce nu vi se pare ca prea credem ca in alta parte e minunat si ca e totul perfect..ne vaitam ca Romania e cum e...pai hai sa facem ceva..sa incercam sa vedem si partea buna al ucrurilor:)
P.S.nu am nimic cu nimeni si nu am nimic impotriva excursiilor in strainatate!!!!!!!
fiecare merge unde doreste!



Fiecare cu parerea lui nu? :p
Incheiem subiectul ca dupa aia o sa intru la ce nu imi place in Romania, iar pe tema aceasta este alt subiect :)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 26 Mar 2009, 12:46 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:

te contrazic cu faza cu salariul de 1000ron!da daca are casa cum aveti voi si nu plateste chirie si alte chestii e ok poate pleca de nu...
am fost la bulgari si in afara de plaja faina m-au stors de bani ,la fel si la turci unde mi-am cumparat jum de apa plata cu 2euro si...sa nu mai vb de insecte si egrasie in camera si ...:((da am vazut alta lume dar...nu zic ca pe litoralul nostru e mult mai bine dar e frumos daca stii cum sa-ti petreci concediul si nu faci fite la fiecare miscare gresita a celui ce te serveste sau are grija de camera ta!



pai da, aia am omis...cel care are casa si nu este nevoit sa plateasca chirie bineinteles :p
nu stiu cum e la bulgari, acolo chiar nu am fost...si nici nu imi doresc sa merg din alte motive :)
si la greci e destul de scump....un cola la 250 ml era 2,5 Euro...scump...si tot felul de chestii care le mai iei de acolo sa le aduci amintire, foarte scumpe.
un breloc...5 Euro, acelasi breloc la noi in tara nici macar 2 Euro...

dar sunt si tari unde alimentele, hainele...si n chestii sunt de o mie de ori mai ieftine ca la noi si de o calitate mult mai buna.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 26 Mar 2009, 12:49 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:

hmmm...nu mai ai ce vedea?
eu nu am fost in maramures si sunt fascinata de traditiile lor si de viata celor de acolo,nu mai tin minte nimic din moldova de la manastiri si mi-ar placea sa le revad..si lista poate continua!nu vreau sa ma duc sa mananc nu stiu ce insecte si ananas cu fite...vreau sa ma duc sa-mi vad intai tara si sa gust mancarea buna si sanatoasa de aici si apoi sa ma duc in lumea larga si sa compar ce vad cu ce e in tara mea!



pai eu am vazut aproape toate locatiile frumoase de la noi din tara...mai sunt putine de vazut dar cred ca alea le pot face si intr-un weekend prelungit eventual.

pai cine mananca insecte? (X)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 26 Mar 2009, 12:53 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:

vezi asta ai omis!nu stiu daca toti suntem asa norocosi insa eu nu ma plang ca as sta in chirie(razvi castiga muuult peste medie si eu voi avea in curand salariul meu destul de ok)as putea sa merg in alte tari dar acum sunt alte lucruri pe primul plan pt mine nu sa vizitez locuri exotice dar pt asta nu trebuiesc sa fiu"acuzata"ca prefer rom decat cine stie ce alta destinatie!



Alina, nu cred ca te-a acuzat nimeni.
Am spus si mai sus...ca oriunde esti cu sotul tau o sa fie minunat si sunt sigura ca o sa fie vacanta visurilor tale pe care nu o s-o uiti niciodata :-*

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 80 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România