Ultima vizită a fost: Acum este 19 Mar 2024, 10:14


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 80 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 26 Mar 2009, 12:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

hmmm...nu mai ai ce vedea?
eu nu am fost in maramures si sunt fascinata de traditiile lor si de viata celor de acolo,nu mai tin minte nimic din moldova de la manastiri si mi-ar placea sa le revad..si lista poate continua!nu vreau sa ma duc sa mananc nu stiu ce insecte si ananas cu fite...vreau sa ma duc sa-mi vad intai tara si sa gust mancarea buna si sanatoasa de aici si apoi sa ma duc in lumea larga si sa compar ce vad cu ce e in tara mea!



nu e vb . ca nu ai ce vedea in tara pt ca este frumoasa, interesanta dar calitatea serviciilor oferite lasa atat de mult de dorit incat te scarbesti si nu-ti mai trebuie.
eu la mare de ex. nu simt nevoia sa stea unii langa mine sa scuipe seminte, sa manace pepene si apoi sa ingroape cojile in nisip precum si cutiile de bere.
si exemple de nesimtire pot sa-ti dau multe asa ca da, recunosc, prefer strainatatea pt calitatea serviciilor si pt ca dupa un an de munca vreau sa ma simt rasfatata nu sa-mi fac nervi la tot pasul.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 26 Mar 2009, 13:06 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:

sa nu vb de nervi facuti in strainatate ca...va pot insira o groaza de povesti!
asta va spuneam si va pove eu:vreau sa-mi fac luna de miere intr-un loc deosebit(fie el si in rom),un loc de 4stele unde serviciile sunt de 4stele,unde nimeni nu ma derajeaza,unde voi manca cea mai buna mancare,ma voi rasfata la spa si masaj impreuna cu sotiorul meu iubit,ne vom plimba,vom face poze ,vom fi doar noi si nici nu cred ca voi realiza ca sunt in tara sau prin alte locuri!



Eu abia astept sa vad pozele (X)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 26 Mar 2009, 16:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

te contrazic cu faza cu salariul de 1000ron!da daca are casa cum aveti voi si nu plateste chirie si alte chestii e ok poate pleca de nu...
am fost la bulgari si in afara de plaja faina m-au stors de bani ,la fel si la turci unde mi-am cumparat jum de apa plata cu 2euro si...sa nu mai vb de insecte si egrasie in camera si ...:((da am vazut alta lume dar...nu zic ca pe litoralul nostru e mult mai bine dar e frumos daca stii cum sa-ti petreci concediul si nu faci fite la fiecare miscare gresita a celui ce te serveste sau are grija de camera ta!


draga mea.....cei care au casa platesc rata la banca.rata noastra este 17 mil:)este mai mare cred decat chiria voastra.
Pana la urma e vb in ambele cazuri de sacrficii pentru concedii:)
Dar e vb de ce isi doreste fecare sa faca cu putinii bani care raman dupa ce platesti tot ce tine de casa, rate si alte cheltuieli:)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 26 Mar 2009, 16:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


felicitari ca ai avut aceasta ocazie!dar cred ca esti printre putinele pers care au facut asta!
eu nu ma pot lauda cu asa ceva!(desi mi-as dori)...
cat despre mancare ,era asa un exemplu aiurea!


si eu am vazut cam toata tara:)la manastiri am fost de 3 ori , in maramures de 4...asa ca nu contest ca sunt multe zone frumoase de vazut si in Romania pe care le revad de fiecare data cu drag.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 06 Mai 2009, 12:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
fetele unde plecati in luna de miere pana la urma? ancutta? kriss?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 11 Mai 2009, 23:38 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
fetele unde plecati in luna de miere pana la urma? ancutta? kriss?

Daca nu ne spun ele, va spun eu la ce m-am gandit. M-am gandit ca ar fi o chestie draguta, ca in fiecare an, la aniversarea nuntii noastre, sa mergem undeva doar noi doi, asa ca o reeditare pe scurt a lunii de miere. O zi, doua, un week-end. Sa o facem asa ca un obicei al nostru. Pe undeva pe aici pe la noi, nici foarte departe, ca nu se merita drumul pentru doar 2, 3 zile. O sa incep sa caut ceva dragut pentru anul asta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 12 Mai 2009, 00:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Daca nu ne spun ele, va spun eu la ce m-am gandit. M-am gandit ca ar fi o chestie draguta, ca in fiecare an, la aniversarea nuntii noastre, sa mergem undeva doar noi doi, asa ca o reeditare pe scurt a lunii de miere. O zi, doua, un week-end. Sa o facem asa ca un obicei al nostru. Pe undeva pe aici pe la noi, nici foarte departe, ca nu se merita drumul pentru doar 2, 3 zile. O sa incep sa caut ceva dragut pentru anul asta.


super ideea.Sper sa va si puteti tine de ea:)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 12 Mai 2009, 23:59 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

super ideea.Sper sa va si puteti tine de ea:)

:nlol: la asta ma gandeam si eu cand scriam. Pana la urma, tine numa de noi. Stiu eu ca uneori ne apuca lenea. Ca alte obstacole daca apar... mai vedem, mai amanam... nu trebuie sa fie fix atunci. Sper sa reusim, ia sa vedem cat de ambitioasa sunt :clap:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 13 Mai 2009, 14:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
fetele...o idee foarte buna...tot ce conteaza e sa te tii de ea...eu abia astept luna de miere...
am aflat ca ancutta pleaca in creta...sper sa fie vreme buna sa se bucure de plaja..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 13 Mai 2009, 17:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:
fetele...o idee foarte buna...tot ce conteaza e sa te tii de ea...eu abia astept luna de miere...
am aflat ca ancutta pleaca in creta...sper sa fie vreme buna sa se bucure de plaja..


Mada da tu unde pleci in luna de miere?
Eu am de ales intre Grecia,Egipt si Tunisia?
Ce sa aleg?Sfaturi ,ceva?:hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 14 Mai 2009, 01:54 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:

Mada da tu unde pleci in luna de miere?
Eu am de ales intre Grecia,Egipt si Tunisia?
Ce sa aleg?Sfaturi ,ceva?:hug:



eu as alege Egipt :ok:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 14 Mai 2009, 23:48 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:


eu as alege Egipt :ok:

Daaa :njump: noi am fost in Egipt in luna de miere, 6 zile in Sharm el Sheik si 4 in Cairo. Daca alegeti un resort frumos in Sharm, veti fi incantati. Plaja cu nisip super fin si foarte foarte curat, apa limpede de tot, cu pestisori pe la picioare, servicii impecabile si o alta civilizatie de vazut. Si puteti face excursie si la Cairo pt piramide si restul, plus o excursie cu submarinul pe mare ca sa vedeti recifurile. Despre Tunisia nu am auzit foarte de bine, dar despre Grecia da. N-am fost dar duc si eu in vara asta. Dar diferenta e ca in Egipt vezi o cu totul alta civilizatie. Si eu as inclina mai mult catre Egipt. Grecia e mai aproape, poti sa mergi de multe ori. Adica asa as gandi eu, nu ma bag sa dau sfaturi, ca luna de miere e ceva ce trebuie petrecut exact asa cum va dicteaza sufeltul vostru. :-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 15 Mai 2009, 18:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
Daaa :njump: noi am fost in Egipt in luna de miere, 6 zile in Sharm el Sheik si 4 in Cairo. Daca alegeti un resort frumos in Sharm, veti fi incantati. Plaja cu nisip super fin si foarte foarte curat, apa limpede de tot, cu pestisori pe la picioare, servicii impecabile si o alta civilizatie de vazut. Si puteti face excursie si la Cairo pt piramide si restul, plus o excursie cu submarinul pe mare ca sa vedeti recifurile. Despre Tunisia nu am auzit foarte de bine, dar despre Grecia da. N-am fost dar duc si eu in vara asta. Dar diferenta e ca in Egipt vezi o cu totul alta civilizatie. Si eu as inclina mai mult catre Egipt. Grecia e mai aproape, poti sa mergi de multe ori. Adica asa as gandi eu, nu ma bag sa dau sfaturi, ca luna de miere e ceva ce trebuie petrecut exact asa cum va dicteaza sufeltul vostru. :-*

eu am fost in grecia in urma cu 3 ani si pot sa spun ca a fost super. in luna de mire am fost in tunisia dar sincer nu mi-a placut foarte mult. nu pot sa zic ca nu este frumos, au multe lucruri faine de vazut dar si multe naspa. eu sincer in tunisia nu vreau sa mai merg. in egipt vreau sa mergem si noi.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 16 Mai 2009, 00:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

Mada da tu unde pleci in luna de miere?
Eu am de ales intre Grecia,Egipt si Tunisia?
Ce sa aleg?Sfaturi ,ceva?:hug:


noi am fost in luna de miere in Spania la Barcelona si in Creta la Agios Nicolaos. vreau sa spun ca in Creta m-as intoarce oricand. sunt niste peisaje superbe, de poveste, oamenii extrem de primitori iar apa marii...fara cuvinte. pur si simplu superba.
eu recomand Creta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 17 Mai 2009, 19:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

noi am fost in luna de miere in Spania la Barcelona si in Creta la Agios Nicolaos. vreau sa spun ca in Creta m-as intoarce oricand. sunt niste peisaje superbe, de poveste, oamenii extrem de primitori iar apa marii...fara cuvinte. pur si simplu superba.
eu recomand Creta


noi am fost in Tenerife.A fost foarte frumos.Va recomand si eu:)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 19 Mai 2009, 23:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:


eu as alege Egipt :ok:


multumesc fetelor ptr sfaturi, si as prefera sa mergem in Egipt,acum ramane de vazut:hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 28 Sep 2009, 16:04 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 27 Aug 2009, 12:11
Mesaje: 291
mi-ar placea dupa nunta in Franta sau in Turcia....acum sa vedem ce facem ca nu vreau sa ma risc atat de devreme sa iau ceva bilete sau sa fac rezervari caci avem 2 cupluri de prieteni ce au pierdut bani facand asta(in ziua de azi nu mai poti fii sigur de nimeni si nimic)!
oricum Parisul e pe primul loc pt mine!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 28 Sep 2009, 16:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
aleionescu scrie:
mi-ar placea dupa nunta in Franta sau in Turcia....acum sa vedem ce facem ca nu vreau sa ma risc atat de devreme sa iau ceva bilete sau sa fac rezervari caci avem 2 cupluri de prieteni ce au pierdut bani facand asta(in ziua de azi nu mai poti fii sigur de nimeni si nimic)!
oricum Parisul e pe primul loc pt mine!


f frumos......si eu am vrut in Paris dar sotul a spus nu....putem merge oricand sunt doar 6 ore de condus si putem sta 2 zile....in luna de miere stai cel putin o saptamana........dar te rog sa ma crezi ca nici acum nu am ajuns sa vad Parisul,sper sa fie la anul.....eurodisnayland si Paris

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 80 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România