Ultima vizită a fost: Acum este 19 Mar 2024, 12:04


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 80 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 28 Sep 2009, 17:01 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mai 2007, 02:23
Mesaje: 413
Si eu aveam planificat sa mergem anul viitor in Turcia dar avand in vedere ca am ramas asa tarziu insarcinata se mai amana :(

Eu am fost in Grecia si a fost superb cu mici problemute. Dar per ansamblu ne-am simtit super bine.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 22 Oct 2009, 12:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
brunetik scrie:
Si eu aveam planificat sa mergem anul viitor in Turcia dar avand in vedere ca am ramas asa tarziu insarcinata se mai amana :(

Eu am fost in Grecia si a fost superb cu mici problemute. Dar per ansamblu ne-am simtit super bine.

noi am fost tot in grecia in Halkidiki.....pana la urma....a fost cu peripetii mari....caci am ajuins sa dorm o noapte in masina...nu facusem rezervari ci am plecat cu masinile personale( cu cativa prieteni) A fost suyperb....alley si eu vreau sa ajung in paris cred ca nici la anul nu voi avea noroc...dar nu se stie niciodata...eu vreau in antalya la anul...si daca rezerv ceva ma duc la bucuresti la agentia care lucreaza direct....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 22 Oct 2009, 13:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
si eu vreau in paris la anul......vreau sa rezerv un week-end surpriza ptr sotul meu la implinirea 1 an de casatorie...sper sa imi pot tine gura pana atunci :nlol: :nlol:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 22 Oct 2009, 14:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
elyt1000 scrie:
si eu vreau in paris la anul......vreau sa rezerv un week-end surpriza ptr sotul meu la implinirea 1 an de casatorie...sper sa imi pot tine gura pana atunci :nlol: :nlol:

cred ca o sa fie o surpriza foarte placuta pt el :neyes: trebuie sa faci tot posibilul si sa iti ti gura ca altfel nu mai are aceelasi farmec...eu in privinta asta nu am probleme...daca imi impun ceva pot sa ma abtin
si eu vreu sa ajung la paris dar la anul in nici un caz pt ca bb este mult prea mic pt avion sau pt al lasa acasa si la anul avem in plan croatia

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 22 Oct 2009, 14:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
eu vreau cu trenul.....sunt numai 6 ore de la noi pana in paris......fac tot posibilul sa-mi tin gura,sper doar sa nu se intample alte minuni neprevazute
sper sa ii placa
mmmm in ultimul timp am auzit cat mai multe persoane mergand in vacanta in croatia...cred ca este super

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 16 Dec 2009, 21:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
am o intrebare: a fost cineva in luna de miere in mexic (playa del carmen)? sau planuiti sa mergeti vara viitoare?
as avea nevoie de cineva cu care sa ma consult.. multumesc!

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: luna de miere???
MesajScris: 30 Iul 2010, 14:17 
Nou Venit

Membru din: 11 Ian 2010, 15:31
Mesaje: 2
Buna, fetelor:)
As dori si eu un sfat in legatura cu luna de miere..., ma gandeam sa merg cu viitorul sot in Grecia sau Turcia, am vazut ca sunt oferte fff bune ca pret, iar o pritena buna de-a mea a fost la mare la turci si mi-a zis ca e super acolo, insa Grecia mi s-ar parea mai interesanta ca obiectiv turistic, mai ales ca eu am studiat filosofia si mi-as dori sa ajung in tara ei;)
Astept sugestii de la voi:P


cu drag,
eury


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: luna de miere???
MesajScris: 30 Iul 2010, 14:22 
Nou Venit

Membru din: 08 Iun 2010, 20:47
Mesaje: 1
noi am fost deja in Grecia... si pt luna de miere am ales ANTALYA, BELEK in perioada 25.08-23.09.
E la o saptamana dupa nunta dar asa avem si noi timp sa ne revenim... :clap: :clap: :clap:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: luna de miere???
MesajScris: 30 Iul 2010, 14:27 
Nou Venit

Membru din: 14 Iun 2010, 20:35
Mesaje: 17
eu am avut o experienta neplacuta... acuma depinde la ce hotel ajungi :argue:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: luna de miere???
MesajScris: 30 Iul 2010, 14:29 
Nou Venit

Membru din: 23 Iul 2007, 18:04
Mesaje: 25
si eu tot despre turcia as putea sa-ti spun ca e frumos. mai exact, am fost in kusadasi la marea mediterana si a fost superb, am facut scufundari si multe excursii, merita sa vezi pamukale, sunt multe lucruri de vazut si ce m-a uimit intr-un mod placut a fost ospitalitatea turcilor. eu pentur luna de miere, sincera sa fiu, ma gandeam la egipt. deja ne-am documentat si preturile nu sunt atat de mari daca vei contracta din timp.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: luna de miere???
MesajScris: 30 Iul 2010, 14:33 
Nou Venit

Membru din: 07 Mar 2010, 20:38
Mesaje: 13
Ma bucur sa aud pe altii vorbind despre luna de miere....
in schimb, eu si sotul meu am avut cununia in mai si nici pana acuma nu am reusit sa ne rezervam macar o saptamana... pe vremuri de criza putini isi mai permit LUNA de Miere.. :wall: :wall: :wall:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: luna de miere???
MesajScris: 30 Iul 2010, 15:29 
Nou Venit

Membru din: 09 Apr 2010, 18:15
Mesaje: 8
Eu mi-am petrecut luna de miere in Bucovina. am stat la o pensiune foarte curata unde am fost tratati foarte bine. Am vizitat manastirile din zona, despre care pot spune nu numai ca sunt foarte frumoase dar unele sunt unicat. ( cum este manastirea Voronet de ex. ).
Deci nu stiu daca luna de miere trebuie sa o petreci neaparat in alta tara. Poti sa mergi si in Romania sa vizitezi locuri superbe.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: luna de miere???
MesajScris: 30 Iul 2010, 15:47 
Nou Venit

Membru din: 11 Ian 2010, 15:31
Mesaje: 2
Se pare ca am avut un feed-back nesperat:D
Va multumesc mult pt sugestii:)
Adevarul e, Lelia, ca m-as duce in Egipt daca as avea destui bani pt asta:D
Dar, cum zice si Camelia (imi pare rau pt tine, zau) e tousi criza, si nici eu, nici sotul meu (viitor) nu suntem chiar bogati:(dar ne descurcam binisor momentan, mai complicat va fi cand va aparea si un bebe, probabil;)
Mai mult ca sigur vom merge in strainatate, Ioana, pt ca eu, cel putin, nu am plecat niciodata din tara si as vrea ca macar in luna (de fapt, saptamana:P) de miere sa fac ceva memorabil:))
In ce priveste dilema Grecia sau Turcia, cred ca-l voi lasa pe el sa aleaga, sau macar sa aiba impresia asta:)
Antalya da, am auzit ca e de vis;))
ne mai gandim....

pupici,
eu'


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: luna de miere???
MesajScris: 30 Iul 2010, 21:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
euridice scrie:
Se pare ca am avut un feed-back nesperat:D
Va multumesc mult pt sugestii:)
Adevarul e, Lelia, ca m-as duce in Egipt daca as avea destui bani pt asta:D
Dar, cum zice si Camelia (imi pare rau pt tine, zau) e tousi criza, si nici eu, nici sotul meu (viitor) nu suntem chiar bogati:(dar ne descurcam binisor momentan, mai complicat va fi cand va aparea si un bebe, probabil;)
Mai mult ca sigur vom merge in strainatate, Ioana, pt ca eu, cel putin, nu am plecat niciodata din tara si as vrea ca macar in luna (de fapt, saptamana:P) de miere sa fac ceva memorabil:))
In ce priveste dilema Grecia sau Turcia, cred ca-l voi lasa pe el sa aleaga, sau macar sa aiba impresia asta:)
Antalya da, am auzit ca e de vis;))
ne mai gandim....

pupici,
eu'



In grecia majoritetea plajelor sunt cu piatra nu nisip asa ca daca alegeti grecia asigurativa daca aveti plaja cu nisip..iar in turicia tre sa aveti grija cu mancarea si datu la baccis sa nu va jupoaie aia de bani..

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: luna de miere???
MesajScris: 31 Iul 2010, 12:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
eu am fost in grecia in luna de miere si mi-a placut tare mult.....acum depinde si regiunea unde mergeti......sincer acum mi-as dori sa merg in Turcia,mai toti prieteni nostri au fost si au fost placuti impresionati.....as alege antalya,alanya sau kusadasi

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 04 Feb 2011, 18:56 
Nou Venit
Avatar utilizator

Membru din: 04 Feb 2011, 20:44
Mesaje: 7
merita Zakynthos-ul de o mie de ori. niste peisaje de ramai MUT de uimire si rpeturi mai oeftine ca aici. plus ca aomeni aia stiu sa iti zambeasca si sa iti faca ziua mai buna


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 22 Aug 2012, 16:23 
Nou Venit

Membru din: 22 Aug 2012, 19:20
Mesaje: 3
Eu pentru luna de miere... m-am gandit la o insula tropicala .. Sa fim noi doi si atat :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 05 Sep 2012, 12:20 
Nou Venit

Membru din: 05 Sep 2012, 15:16
Mesaje: 3
Cum nunta o voi face cand voi avea bani sa o fac exact asa cum vreau .... Luna de miere va fi in Haway sau oricum o insula de genu :D :X


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 04 Noi 2013, 12:56 
Nou Venit

Membru din: 01 Sep 2011, 17:46
Mesaje: 5
Crina91 scrie:
Cum nunta o voi face cand voi avea bani sa o fac exact asa cum vreau .... Luna de miere va fi in Haway sau oricum o insula de genu :D :X

dar cum stii cand ai asteptat destul si e cazul sa faci concesii, ca sa organizezi totusi nunta? cat timp iti dai ca sa strangi banii necesari?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere Vol. IV
MesajScris: 12 Iun 2014, 22:13 
Nou Venit

Membru din: 13 Iun 2014, 00:27
Mesaje: 1
carlita scrie:
Un volum nou pentru un an nou si pentru alte luni de miere :kiss:

Vol. III il regasiti aici:
http://ghidulmiresei.ro/forum_display.p ... =last#last


Sa va povestesc si eu despre luna mea de miere. :nbride: Ar putea fi de neinteles pentru unii, dar eu nu mi-am petrecut-o pe o plaja exotica, nici la ski in vreo statiune renumita. Nu spun ca acestea nu ma atrag, dimpotriva, si eu si sotul meu suntem pasionati de astfel de calatorii, insa pentru luna de miere am vrut ceva deosebit. Ne-am dorit o evadare din cotidian, ceva mai izolat, departe de orice lucru care ne-ar putea intrerupe buna dispozitie. Am mers in Delta Dunarii, o oaza de liniste si o incantare pentru ochi. :neyes:
Am ales sa ne cazam la o pensiune de lux unde sa ne simtim rasfatati si unde sa avem tot ceea ce ne dorim. Conform informatiilor de pe internet, Aqua Villa indeplinea cerintele noastre si este si aproape de Rezervatia Delta Dunarii, in satul Vulturu, asa ca ne-am facut rezervare.
In luna mai, anul acesta, la doar trei zile dupa nunta am plecat spre Delta, unde am petrecut o saptamana de vis. Nu degeaba se numeste luna de miere, daca stii sa o planifici. Gazdele, foarte primitoare, au avut grija sa ne simtim bine si sa nu ne lipseasca nimic. Primul care ne intampina era soarele ce ne batea in geam, de pe balcon. Minunata priveliste! :neyes: Pe perioada sederii noastre acolo am profitat din plin de piscina si am capatat un bronz tare frumos. Dar suntem oameni activi si nu ne-am multumit doar cu atat. Ne-am plimbat cu barca prin Delta Dunarii, pe Bratul Sulina, aproape in fiecare zi. Este impresionant cat de multe specii de pasari si plante poti vedea in acest colt de paradis. Si satul, desi mic, este frumos si l-am strabatut cu bicicletele inchiriate de la pensiune. M-am ales si cu o vanataie de toata frumusetea in scurta plimbare, dar nu mi-a stricat cu nimic vacanta.
Per total, a fost o experienta excelenta pe care vrem sa o repetam, data viitoare cu prietenii alaturi.
Daca sunteti iubitoare de frumos si natura, cred ca luna de miere in Delta Dunarii este o idee buna si ca recomandare de cazare, categoric Aqua Villa isi merita cele 4 stelute.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 80 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România