Ultima vizită a fost: Acum este 04 Iun 2024, 06:14


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 128 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 16 Noi 2006, 20:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
incaltarile cu bot rotund se poarta deja de vreo 3 ani...am un feeling ca o sa schimbe..cu unele mai putin rotunde:)eu tot nu mi-am gasit rochita de revelion:( e asa..gen audrey hepburn(?)..stramta pana in talie si pe urma clos...nu prea stiu eu sa descriu:D
nu imi plac sub nici o forma botinoaiele alea de cizem?! Eu sunt adepta tocului stiletto si a varfului ascutit la cizme! La rochii ...eu zic sa iei ceva decoltat , negru cu ceva sclipicios (o brosa daca materialul nu are deja ceva in el!) - dar nu exagerati!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 17 Noi 2006, 01:46 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:
incaltarile cu bot rotund se poarta deja de vreo 3 ani...am un feeling ca o sa schimbe..cu unele mai putin rotunde:)


Asa e si da doamne sa se mai poarte ca nu-i suport pe aia ascutiti.Imi fac piciorul fff mare(ca nu port 36) si mi se pare ca nu se mai termina ascuteala.Intotdeauna am preferat ceva mai clasic poate, dar la moda.:p
Adica am adaptat moda dupa mine, nu eu dupa moda.
:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 17 Noi 2006, 01:56 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

Asa e si da doamne sa se mai poarte ca nu-i suport pe aia ascutiti.Imi fac piciorul fff mare(ca nu port 36) si mi se pare ca nu se mai termina ascuteala.Intotdeauna am preferat ceva mai clasic poate, dar la moda.:p
Adica am adaptat moda dupa mine, nu eu dupa moda.
:ok:


asa si eu, prefer botul rotund celui ascutit...si mie imi plac cizmele care sunt acum la moda...gen cowboy, sunt exact pe gustul meu...chiar mi-am luat acum vreo 2 zile o pereche de piele maro deschis lungi si cu catarame...arata super bine si acum vreau o geanta asortata, mare, de piele si cu buzunare dar n-am vazut inca nimic pe placul meu...:) eu recunosc...sunt obsesia mea, incaltamintea, posetele, esarfele, ciorapii cu banda si multe, multe altele...marius zice ca imi stralucesc ochii de cate ori vad ceva de imbracat care imi place mult...si eu am descoperit o strategie...de cate ori vreau ceva nou, fac botic si el mereu ma impaca fiind de acord sa imi iau ce vreau...si mai si crede ca a fost decizia lui si se simte asa de impacat ca ma vede fericita...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 17 Noi 2006, 02:01 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

asa si eu, prefer botul rotund celui ascutit...si mie imi plac cizmele care sunt acum la moda...gen cowboy, sunt exact pe gustul meu...chiar mi-am luat acum vreo 2 zile o pereche de piele maro deschis lungi si cu catarame...arata super bine si acum vreau o geanta asortata, mare, de piele si cu buzunare dar n-am vazut inca nimic pe placul meu...:) eu recunosc...sunt obsesia mea, incaltamintea, posetele, esarfele, ciorapii cu banda si multe, multe altele...marius zice ca imi stralucesc ochii de cate ori vad ceva de imbracat care imi place mult...si eu am descoperit o strategie...de cate ori vreau ceva nou, fac botic si el mereu ma impaca fiind de acord sa imi iau ce vreau...si mai si crede ca a fost decizia lui si se simte asa de impacat ca ma vede fericita...:)


Fix asa face si al meu.Fac bot, imi ia si dupa zice:"vezi ce sot de treaba ai?iti ia de toate" ;) Ce m-as face fara el?
Eu sunt obsedata de posete si pantofi(sandale mai bine zis).:huh:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 17 Noi 2006, 02:05 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

Fix asa face si al meu.Fac bot, imi ia si dupa zice:"vezi ce sot de treaba ai?iti ia de toate" ;) Ce m-as face fara el?
Eu sunt obsedata de posete si pantofi(sandale mai bine zis).:huh:


cred ca suntem numai noi, fara somn pe aici...dar la mine e regula, pe la ora asta sunt mereu pe aici dar e cam pustiu...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 17 Noi 2006, 02:10 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

cred ca suntem numai noi, fara somn pe aici...dar la mine e regula, pe la ora asta sunt mereu pe aici dar e cam pustiu...

Si eu sunt mereu pe aici la ora asta...e pustiu...asta e...:blink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 04 Dec 2006, 18:07 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:

eu recunosc...sunt obsesia mea, incaltamintea, posetele, esarfele, ciorapii cu banda si multe, multe altele...marius zice ca imi stralucesc ochii de cate ori vad ceva de imbracat care imi place mult...


si eu, si eu, si eu ...sunt la fel
cu cat mai multe, mai deosebite, mai la moda, mai adaptate mie si mai de calitate-eventual unice-cu atat mai bine
Eu sunt innebunita dupa patratele gen B...berry. Am un fulat, manusi, umbrela de la ei. Si o geanta. Pana si parfumul are patratele, e tot de la ei. imi place mult moda englezeasca: tweed, taratan (adica acele patratele specifice clanurilor scotiene)dar si combinatiile de tartan + dantela neagra de organza. Imi mai place mult si raiatul.
Cat priveste culoarea: negru, gri, marouri si alb. mai am multe pe turcoaz. In ultimul timp garderoba mi s-a imbogatit cu "un pic de mov" pruna sau vinetiu, de fapt uhn pic mai mult: 3 fuste-lungimi si materiale diferite-una din tweed, alta din raiat pictat si alta din raiat-model sport, 2 sacouri: unul sport si altul elegant, 3 pulovere si 2 camasi. Eu zic ca-i destul....voi ce ziceti? Eu cred ca m-am tampit...am ajuns sa visez seara combinatii de haine...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 04 Dec 2006, 18:12 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Nu as putea sa ma imbrac niciodata la costum gen office. M-as simti stirbita de personalitate. Cel mai "clasic" ma pot imbraca in raiati eleganti sau blugi clasici simpli, sau niste pantaloni de stofa de lana si un sacou de tweede sau raiat.
Rar imi mai fac de cap cu un costum negru f sobru dar purtat cu o bluza alba cu jabou de dantela sau brodata cumva cat mai original.
Pantofii+ geanta= obligatoriu de calitate dar cu forme si detalii deosebite.
Recunosc, sunt vinovata: cheltuiesc aproape tot pe haine si, tb sa recunosc, pe carti.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 04 Dec 2006, 18:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Nu as putea sa ma imbrac niciodata la costum gen office. M-as simti stirbita de personalitate. Cel mai "clasic" ma pot imbraca in raiati eleganti sau blugi clasici simpli, sau niste pantaloni de stofa de lana si un sacou de tweede sau raiat.
Rar imi mai fac de cap cu un costum negru f sobru dar purtat cu o bluza alba cu jabou de dantela sau brodata cumva cat mai original.
Pantofii+ geanta= obligatoriu de calitate dar cu forme si detalii deosebite.
Recunosc, sunt vinovata: cheltuiesc aproape tot pe haine si, tb sa recunosc, pe carti.
eu vreau : cizme, sandale, pantofi ....culori : negru sau auriu....cu tocuri cat mai inalte! Am vazut o pereche de cizme la Fiorangelo(cam hidoase de felul lor) cu un toc de peste 12 cm....sublim....cel mai inalt toc vazut vreodata! Pacat ca cizma era ca o sorcova materiale turcoaza impopotonate cu piele si diverse briz brizuri metalice. Mai vreau pantaloni si bluzite ....multe, multe si decoltate!!:nblink::nblink::nblink::nblink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 04 Dec 2006, 18:27 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:
eu vreau : cizme, sandale, pantofi ....culori : negru sau auriu....cu tocuri cat mai inalte! Am vazut o pereche de cizme la Fiorangelo(cam hidoase de felul lor) cu un toc de peste 12 cm....sublim....cel mai inalt toc vazut vreodata! Pacat ca cizma era ca o sorcova materiale turcoaza impopotonate cu piele si diverse briz brizuri metalice. Mai vreau pantaloni si bluzite ....multe, multe si decoltate!!:nblink::nblink::nblink::nblink:


Ei bine, pt Sarah J Parker, cea din sex and the city, Manolo(designerul ei de pantofi favorit) i-a facut primele incaltari cu toc de 13 cm...deci mai ai o sansa...
Eu le admir pe cele care poarta tocuri ca eu nu ma prea descurc cu ele: mai bine zis din cauza unei prob la coloana in copilarie-m-am lovit rau-nu prea pot sa port azi tocuri pt ca ma doare spatele. dar, ma-am orientat spre incaltamine noncomformista: culori si modele de obicei balerini, pantofi cu bot rotund si un pic de toc gros, cizze gen ciocate si muuuuuulti adidasi. imi place mult argintiul la incaltaminte. Am pana si o pereche de adidasi argintiu-sters-spre mat.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 04 Dec 2006, 18:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Nu as putea sa ma imbrac niciodata la costum gen office. M-as simti stirbita de personalitate. Cel mai "clasic" ma pot imbraca in raiati eleganti sau blugi clasici simpli, sau niste pantaloni de stofa de lana si un sacou de tweede sau raiat.
Rar imi mai fac de cap cu un costum negru f sobru dar purtat cu o bluza alba cu jabou de dantela sau brodata cumva cat mai original.
Pantofii+ geanta= obligatoriu de calitate dar cu forme si detalii deosebite.
Recunosc, sunt vinovata: cheltuiesc aproape tot pe haine si, tb sa recunosc, pe carti.


eu ador taioarele..pt serviciu:D mi-ar placea sa am un dulap plin si sa ma imbrac asa in fiecare zi! mi se par incredibil de elegante...si chiar sexi!;)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 04 Dec 2006, 18:40 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:

eu ador taioarele..pt serviciu:D mi-ar placea sa am un dulap plin si sa ma imbrac asa in fiecare zi! mi se par incredibil de elegante...si chiar sexi!;)


Eu trebuie sa am si clasic si sport.Ma imbrac in functie de stare.Imi place sa-mi cumpar cizme....multe, camasi si cel mai important lenjerie intima.Sunt topita dupa asa ceva.;):)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 04 Dec 2006, 18:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
topicul asta trebuia sa fie : " Pe ce cheltuiesc femeile banii"!!!:nlol::nlol::nlol::nlol::nlol::nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: intrebare
MesajScris: 04 Dec 2006, 19:50 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Sunt si eu curioasa...
De cate ori vi s-a intamplat sa achizitionati un 'must have', sa ajungeti cu el acasa si sa realizati ca nu va place/avantajeaza deloc. Ca a fost doar un impuls de moment?
Chiar mi se intampla numai mie????? Desi chiar muncesc (din greu) pt banii mei de cheluiala, nu am castigat la loto si nici Monica Columbeanu nu ma cheama...:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: intrebare
MesajScris: 04 Dec 2006, 19:52 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
Sunt si eu curioasa...
De cate ori vi s-a intamplat sa achizitionati un 'must have', sa ajungeti cu el acasa si sa realizati ca nu va place/avantajeaza deloc. Ca a fost doar un impuls de moment?
Chiar mi se intampla numai mie????? Desi chiar muncesc (din greu) pt banii mei de cheluiala, nu am castigat la loto si nici Monica Columbeanu nu ma cheama...:((


Pai si nu-l probezi si u?Il iei asa?Si eu vad si-mi doresc f tare dar dc ma probez si nu-mi sta cum trebuie.......nu-l iau....ca asta e.Dar nu esti singura stai linistiuta!:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: intrebare
MesajScris: 04 Dec 2006, 20:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Sunt si eu curioasa...
De cate ori vi s-a intamplat sa achizitionati un 'must have', sa ajungeti cu el acasa si sa realizati ca nu va place/avantajeaza deloc. Ca a fost doar un impuls de moment?
Chiar mi se intampla numai mie????? Desi chiar muncesc (din greu) pt banii mei de cheluiala, nu am castigat la loto si nici Monica Columbeanu nu ma cheama...:((


ohooo...eu sunt prima la asa ceva! am hainute pe care chiar nu le-am imbracat niciodata!:(( in general se intampla cu hainele care nu-mi mai vin bine atunci cand le probez acasa:wacko: din motivul asta urasc magazinele care afiseaza...marfa vanduta nu se primeste inapoi!!!!:gun: ceea ce...intre noi fie vorba, e ilegal!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 04 Dec 2006, 20:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
topicul asta trebuia sa fie : " Pe ce cheltuiesc femeile banii"!!!:nlol::nlol::nlol::nlol::nlol::nlol:

raspunsul vine prompt: pe ce nu cheltuiesc femeile banii?! (X)(X)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: intrebare
MesajScris: 04 Dec 2006, 20:45 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:

ohooo...eu sunt prima la asa ceva! am hainute pe care chiar nu le-am imbracat niciodata!:(( in general se intampla cu hainele care nu-mi mai vin bine atunci cand le probez acasa:wacko: din motivul asta urasc magazinele care afiseaza...marfa vanduta nu se primeste inapoi!!!!:gun: ceea ce...intre noi fie vorba, e ilegal!
si eu am patit de f multe ori asa. nu stiu cum se intampla, cand probez la magazin imi place, dar acasa parca nu mai e la fel...am si eu dulapul plin de haine pe care nu le-am purtat:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: intrebare
MesajScris: 04 Dec 2006, 20:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
si eu am patit de f multe ori asa. nu stiu cum se intampla, cand probez la magazin imi place, dar acasa parca nu mai e la fel...am si eu dulapul plin de haine pe care nu le-am purtat:((


Asa mi se intampla si mie si destul de des. Sau nu port deloc ceea ce mi-am cumparat sau o singura data si ma plictisesc. In schimb am haine care imi plac de mor si nu as renunta usor la ele.:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: intrebare
MesajScris: 04 Dec 2006, 23:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Asa mi se intampla si mie si destul de des. Sau nu port deloc ceea ce mi-am cumparat sau o singura data si ma plictisesc. In schimb am haine care imi plac de mor si nu as renunta usor la ele.:lol:


fetelor, as vrea sa-mi iau un parfum nou..aveti vreo sugestie? stiu ca s-a mai vb pe undeva de parfumuri da' nu-mi amintesc unde!:-`

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 128 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România