Ultima vizită a fost: Acum este 23 Apr 2024, 15:06


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 9 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: nunta de revelion
MesajScris: 16 Iul 2010, 13:45 
Nou Venit

Membru din: 16 Iul 2010, 16:38
Mesaje: 3
stie cineva mai multe detalii despre o nunta organizata de revelion?noi am arvunit deja restaurantul si lautarii! mai avem de discutat cu preotul. stiu ca nu se fac nunti dar poate se face o exceptie. daca nu, vom face cu o sapt dupa la Biserica.Vreau idei despre organizarea ei.Va pup


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: nunta de revelion
MesajScris: 16 Iul 2010, 14:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
petrap scrie:
stie cineva mai multe detalii despre o nunta organizata de revelion?noi am arvunit deja restaurantul si lautarii! mai avem de discutat cu preotul. stiu ca nu se fac nunti dar poate se face o exceptie. daca nu, vom face cu o sapt dupa la Biserica.Vreau idei despre organizarea ei.Va pup


Eu stiu ca teoretic nu se pot oficia cununii intre Craciun si Boboteaza, dar intotdeauna exista exceptii, mai ales ca atunci nu e perioada de post... nici nu stiu de ce nu se oficiaza... ca doar e perioada de bucurie...

Dar mie mi se pare super ideea de a avea o nunta iarna. Poti alege combinatii cromatice care ar arata ciudat in alta perioada a anului. Foarte multe nunti americane se fac in perioada de Craciun si se folosesc de combinatia verde-rosu-auriu specifica sezonului... aranjamentele de masa le fac cu ramuri de brad si cu decoratiuni de pom, dar si cu flori si ies super dragute. Poti adauga si lumanarele, ca sa fie o atmosfera mai de poveste. Asta ar fi varianta calda.

Varianta rece, pe care, iarasi, mai greu o vad folosita in timpul anului, e o nunta bazata pe alb, bleu, argintiu... Eu asa ceva mi-as fi dorit la nunta mea, dar a fost in septembrie, si nu se "pupau" deloc decoratiunile cu vremea de afara. Oricum, eu imi inchipuiam ceva asa... cu multe ramuri albe, cu trandafiri argintii si cu fulgi de nea... :)

Ca sa nu mai zic, ca poti obtine niste fotografii exceptionale in zapada, chiar daca faci frigul pentru ele.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: nunta de revelion
MesajScris: 16 Iul 2010, 14:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
coradyne scrie:
Varianta rece, pe care, iarasi, mai greu o vad folosita in timpul anului, e o nunta bazata pe alb, bleu, argintiu... Eu asa ceva mi-as fi dorit la nunta mea, dar a fost in septembrie, si nu se "pupau" deloc decoratiunile cu vremea de afara. Oricum, eu imi inchipuiam ceva asa... cu multe ramuri albe, cu trandafiri argintii si cu fulgi de nea... :)

Ca sa nu mai zic, ca poti obtine niste fotografii exceptionale in zapada, chiar daca faci frigul pentru ele.


asta da, daca as fi avut nunta iarna asa mi-ar fi placut sa fie , ceva in genul Craiasa zapezilor ar fi iesit super

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: nunta de revelion
MesajScris: 16 Iul 2010, 14:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Ayrun scrie:
asta da, daca as fi avut nunta iarna asa mi-ar fi placut sa fie , ceva in genul Craiasa zapezilor ar fi iesit super


Da, da, da... Craiasa Zapezilor ar fi fost si tema mea... :neyes:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: nunta de revelion
MesajScris: 16 Iul 2010, 23:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
mda suna bine acum la 28 de grade cand vorbim despre asta.dar cand sunt geruri de minus nu stiu cate grade si drumuri inzapezite,ghetus pe trotuare si asa mai departe :) brrrr...eu nu mi-as fi dorit nunta iarna.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: nunta de revelion
MesajScris: 16 Iul 2010, 23:41 
Nou Venit

Membru din: 16 Iul 2010, 16:38
Mesaje: 3
mersi pentru incurajari. mai astept idei. ma gandeam ca marturii sa pun un globulet personalizat cu numele noastre sau o poza ceva.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: nunta de revelion
MesajScris: 17 Iul 2010, 07:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
suna bine nunta de revelion cu toate ca eu una nu cred ca mi-ar placea sa merg la nunta decat daca imi este cineva foarte apropiat...prefer sa fac nunta cu prietenii nu sa merg la o nunta doar din obligatie

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: nunta de revelion
MesajScris: 19 Iul 2010, 14:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
petrap scrie:
mersi pentru incurajari. mai astept idei. ma gandeam ca marturii sa pun un globulet personalizat cu numele noastre sau o poza ceva.


Da, o fi frig si zapada si tot restul... dar nu lasa vremea sa iti strice cheful. Ral_ct, la urma urmei si o nunta pe vreme de canicula poate fi la fel de neplacuta pentru miri si pentru invitati... sa simti cum ti se scurge transpiratia pe picioare si totusi sa trebuiasca sa arati la 4 ace... greu. :wall: Deci factorul vreme nu mi se pare asa de important, ca oricum 90% din timp lumea e inauntru, nu afara.
In schimb, ceea ce zice lily probabil ca vor gandi multi invitati... trebuie sa iei in calcul ca unii au alte preferinte pentru noaptea de revelion....

Ideea cu globuletele e foarte sweet - de fiecare data cand vor impodobi pomul o sa isi aminteasca de voi. Te sfatuiesc ca si invitatiile sa le faci in tema asta cu zapada, ca sa intre invitatii in atmosfera :)

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: nunta de revelion
MesajScris: 26 Iul 2010, 13:55 
Nou Venit

Membru din: 16 Iul 2010, 16:38
Mesaje: 3
Da.Asta era si ideea. :clap: sa vina doar cei apropiati.astfel vom face o selectie si vom fii inconjurati numai de cei care isi doresc cu adevarat sa fie langa noi si sa se distreze cu noi. avem in jur de 130 invitati.daca ar fii fost in alta seara ar fii fost mult mai multi ceeea ce nu mi ar fii placut!! :had_d:



lily scrie:
suna bine nunta de revelion cu toate ca eu una nu cred ca mi-ar placea sa merg la nunta decat daca imi este cineva foarte apropiat...prefer sa fac nunta cu prietenii nu sa merg la o nunta doar din obligatie


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 9 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România