Ultima vizită a fost: Acum este 16 Apr 2024, 07:07


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 536 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Emisiune Nunti
MesajScris: 05 Iul 2006, 18:52 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
Salut fetelor, se pare ca deschid din nou un subiect in legatura cu tema asta, a nuntilor la televizor. Este vorba de o emisiune de pe antena1 care va difuza in fiecare marti de la 20:45 povestile unor viitori soti. In fiecare marti vor fi prezentate 2 nunti diferite. DACA sunteti curioase cititi mai jos descriere pe care o fac cei de la antena despre emisiune pe pagina lor de web. In reluare este miercurea in jur de ora 13:45

http://www.antena1.ro/content/emisiuni/ ... _nunta.htm

Eu una tin foarte mult sa discutam ce ne place, ce credem despre toate cele intamplate in emisiune..asa ca sper ca sunteti si voi de acord si ca veti avea timp sa vedeti emisiunea.Cea de aseara a fost dragutza...mi-a placut f mult..si m-a emotionat f tare pt ca a fost totul exact cum se face acasa. Eu ma uit f mult la emisiuni cu nunti de aici, dar cele de acasa pot spune ca nu s-au comparat cu ce aveam eu in cap..a inceput totul sa fie f modern dar in acelasi timp si traditia a ramas.Abia astept sa ma marit.

Ce sa mai spun..astept parerile voastre..si in caz de ati vazut deja prima emisiune, cea de aseara 4 iulie, atunci haideti sa ne dam cu parerile.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emisiune Nunti
MesajScris: 05 Iul 2006, 19:07 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Eu am prins emisiunea cand se pregateau sa plece la biserici, deja imbracati. Cea din Constanta m-a scarbit (si eu sunt constanteanca) prin fite, badaranii, manele, lautari, cea din Bucuresti s-a vrut o nunta pretioasa, care n-avea cam nimic romanesc in ea. Mie nu mi-a placut niciuna.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emisiune Nunti
MesajScris: 05 Iul 2006, 19:08 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
Citat:
Am vazut o parte din cea de aseara si singura concluzie pe care am tras-o noi (ca nu am vazut-o singura, logic) e ca degeaba ai bani daca nu ai si gusturi. Adica mare parte din concluziile trase de noi sunt "asa nu"! Mai ales ca mireasa din Bucuresti arata mai bine in tinuta de dimineata decat imbracata si machiata pentru nunta iar mirele din Constanta se plimba prin casa si printre invitati in camasa....


si eu am vazut doar o parte astazi la pranz in reluare, nu am vazut partea de care imi spui tu cu camasa, insa din amandoua as alege muzica dar sa o combin..in nici un caz nu vreau numai manele...sa se arunce cu bani in batjocora cum se facea la nunta de la constanta unde nici oameni multi nu erau pe ringul de dans, dar mi-au placut melodiile celor de la bucuresti..care stiu sigur ca la orice nunta ar prinde bine.Si inca ceva..la nici una nu am auzit populara...?!? anyway..tin sa mai precizez ca mi-a placut costumul mirelui de la constanta...

astept saptamana viitoare sa vad ce va fi!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emisiune Nunti
MesajScris: 05 Iul 2006, 19:31 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Bine ca nu ti-au placut ochelarii de soare pe care i-a avut la ochi, pe frunte, pe cap... desi in limuzina nu avea cum sa fie asa un soare orbitor. ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emisiune Nunti
MesajScris: 05 Iul 2006, 19:43 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:
al meu iubitel m-a pus sa mut ca sa nu cumva sa ma "contaminez" cu prost gust


Omu' meu s-a uitat un pic, mi-a spus ca "figuranti mai sunt constantenii tai" si s-a dus alaturi sa vada meciul. Il mai strigam eu cand si cand, la vreo faza mai tare. :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emisiune Nunti
MesajScris: 05 Iul 2006, 19:52 
Veteran

Membru din: 20 Mai 2006, 14:43
Mesaje: 266
De muuuuuuuuult prost gust nunta de la Constanta!Cred ca a fost pe post de "ASA NU"!Au avut limuzina,care a ramas fara baterie!!:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emisiune Nunti
MesajScris: 05 Iul 2006, 19:55 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
Citat:
De muuuuuuuuult prost gust nunta de la Constanta!Cred ca a fost pe post de "ASA NU"!Au avut limuzina,care a ramas fara baterie!!:lol:


haha...nici faza aia nu am apucat sa o vad...singurul lucru care mi-a placut..a fost costumul ginerului si casuta pt bani.. :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emisiune Nunti
MesajScris: 05 Iul 2006, 20:02 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
Citat:

Omu' meu s-a uitat un pic, mi-a spus ca "figuranti mai sunt constantenii tai" si s-a dus alaturi sa vada meciul. Il mai strigam eu cand si cand, la vreo faza mai tare. :D


a meu nu a vazut..se uita si el la meci...dar sigur nu i-ar fi placut (X) ar fi zis sa schimb imediat canalul...
mi-a mai placut de mireasa de la bucuresti..era f relaxata si a dansat tot timpul..si artificiile pe care le-au avut..f misto....insa meniul pe care l-au abordat mi s-a parut ciudat...si toate fructele alea nush ce faceau acolo..insa deh..fiecare cu gustul si ideile lui...totusi la nunta lumea vine sa se distreze nu sa manance cat de mult..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emisiune Nunti
MesajScris: 05 Iul 2006, 20:02 
Veteran

Membru din: 20 Mai 2006, 14:43
Mesaje: 266
Hahahaha!!Ce zgarcit mirele de la Bucuresti!Nu a vrut sa dea nimic drept recompensa rapitorilor!!(X)(X)(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emisiune Nunti
MesajScris: 05 Iul 2006, 20:05 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
Citat:

ce vreti fetelor....suntem tara lui Gigi Becali..... asa suntem vazuti afara. Manele, fotbal si prost gust. Mult prost gust.


sa stii ca nu e chiar adevarat...cei de afara..nu vad manelele sau prostul gust..dimpotriva stiu de nadia comaneci..stiu de transilvania....au cunostina unor lucuri frumoase...cei cu manelele si cu fotbalul sunt tot romanii..nu strainii. Si-ti mai spun o chestie..chiar si manelele le plac unor straini.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emisiune Nunti
MesajScris: 05 Iul 2006, 20:10 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
Citat:
nunta de la bucuresti insa mi-a placut... bun gust si lume distinsa si destinsa...iar mireasa parea super de gasca :ok: si dansa f misto ;) poate s-a facut exces de artificii...poate, insa si eu mi-as dori artificii la nunta...dar mai cu masura... misto faza cu inimile din baloane care au zburat la sanatoasa... si tortul deosebit...;)

pana la urma, fiecare face ce vrea cu banii lui :ok:


sunt de acord cu tine...mi s-a parut frumusica cea de la bucuresti..pt ca s-a distrat lumea mult mai mult..si cum am zis asta conteaza. Sunt curioasa cum vor fi urmatoarele. Oricum cred ca si asta e scopul emisiunii..sa compare traditiile..figurile....anii..banii..nush..cel putin asa spun ei..ca arata 2 nunti total diferite :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emisiune Nunti
MesajScris: 05 Iul 2006, 20:14 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
Citat:

posibil cum zici tu.
Oricum cateodata nu sunt foarte mandra ca sunt romanca... ca marele roman e Becali si altele.


stai tu linistita..ca becali e cunoscut numai de romani...sunt sigura ca straini nu aud de un asa Stefan cel Mare..razboinicul. am mai spus..tot noi auzim de el..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emisiune Nunti
MesajScris: 05 Iul 2006, 20:14 
Nou Venit

Membru din: 29 Mai 2006, 23:53
Mesaje: 3
Am vazut o parte din emisiune si sincer m-a dezgustat comportamentul celor din Constanta care se credeau mai presus de toti. In primul rand nasa care trebuia sa ne precizeze ce tinute de "firma" si-a luat si pe care le va purta la nunta, apoi mirele care n-avea nici o treaba cu nunta, tot ce facea era sa se laude cu casele si masinile lui, plus ca purta ochelarii aceia de soare care, dupa parerea mea, nu-si aveau locul la un asemenea eveniment.Ce sa mai, mi s-a parut cea mai nereusita nunta: mireasa statea, nuntasii n-aveau nici un chef sa danseze.Nici nunta de la Bucuresti nu mi-a placut,parca era prea "fitoasa", fara suparare.Si cand s-a furat mireasa, mirele nu a vrut sa dea nimic ca s- recupereze.:wokno: FFFF urat!!!:wokno: Astept urmatoarea emisiune, poate va fi mai reusita decat aceasta :ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emisiune Nunti
MesajScris: 05 Iul 2006, 20:22 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
sunt curioasa dupa cele 8 saptamani cine va iesi castigator.. :) mai sunt atatea de vazut..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emisiune Nunti
MesajScris: 05 Iul 2006, 20:27 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
Astept urmatoarea emisiune, poate va fi mai reusita decat aceasta :ok:



nu e vb ca emisiunea nu a fost reusita...nuntile trebuie sa fie reusite...

a fost tare faza cu bateria moarta de la limuzina...macar ceva amuzant a fost si pe acolo...si ma mai distra si "domnul" acela gras care o tot "dansa" pe mireasa...:)

nunta de la bucuresti mi-a placut dar nu in totalitate...a fost cu gust, eleganta, frumoasa dar comportamentul si organizarea au lasat de dorit (si un pic cam multe fite dar asta n-a lipsit nici de la constanta)...oricum, prin comparatie cea de la bucuresti a fost mai ok...

oricum, astept si viitoarea emisiune, macar asa invat si eu ce e "da" si ce e "nu" pentru nunta mea...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 536 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România