Ultima vizită a fost: Acum este 20 Apr 2024, 05:22


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 30 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Caracterizati-va!!
MesajScris: 11 Iul 2006, 18:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Am postat subiectul asta....ca sa vad ce parere aveti voi....despre voi .....si nu numai ... nu astept sa va faceti numai un autoportret ci sper ca veti posta si parerile voastre despre celelalte utilizatoare!Sper ca veti spune exact ceea ce ganditi si credeti despre persoanele "luate la puricat" ...fara linguseli sau retineri!


O sa incep eu cu parerea mea despre mine : in majoritatea timpului sunt o tipa de gasca; figuranta, fitoasa, galagioasa, misogina, imi place sa ies in evidenta si sa fiu in centrul atentiei, imi place sa conduc (nu ma refer la masina), daca ma calca cineva pe batatura devin agresiva prin comportament si limbaj. Spun clar ce nu imi place si nu suport parerile date din complezenta; uneori par nesuferita...dar asta depinde de persoana cu care intru in contact! Cand ma intalnesc cu oamneni necunoscuti...prefer sa vb putin si sa analizez pe fiecare in parte, ca mai tarziu sa -mi pot forma o parere despre ei. Am ochi critici atat fata de mine cat mai ales fata de cei din jur! Uneori par idioata... Urasc fetele ... foarte putine au reusit sa ma faca sa le accept in jurul meu! In schimb ma inteleg de minune cu baietii! Ii ador! Sunt singurele fiinte cu picioarele pe pamant (desi mai sunt si unii care zici ca au in loc de "balls" ovare)! Astept criticile si aprecierile voastre ..legate de mine si comportamentul meu! Puteti spune orice....nu ma deranjeaza! Va astept!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Caracterizati-va!!
MesajScris: 11 Iul 2006, 19:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:
Am postat subiectul asta....ca sa vad ce parere aveti voi....despre voi .....si nu numai ... nu astept sa va faceti numai un autoportret ci sper ca veti posta si parerile voastre despre celelalte utilizatoare!Sper ca veti spune exact ceea ce ganditi si credeti despre persoanele "luate la puricat" ...fara linguseli sau retineri!


O sa incep eu cu parerea mea despre mine : in majoritatea timpului sunt o tipa de gasca; figuranta, fitoasa, galagioasa, misogina, imi place sa ies in evidenta si sa fiu in centrul atentiei, imi place sa conduc (nu ma refer la masina), daca ma calca cineva pe batatura devin agresiva prin comportament si limbaj. Spun clar ce nu imi place si nu suport parerile date din complezenta; uneori par nesuferita...dar asta depinde de persoana cu care intru in contact! Cand ma intalnesc cu oamneni necunoscuti...prefer sa vb putin si sa analizez pe fiecare in parte, ca mai tarziu sa -mi pot forma o parere despre ei. Am ochi critici atat fata de mine cat mai ales fata de cei din jur! Uneori par idioata... Urasc fetele ... foarte putine au reusit sa ma faca sa le accept in jurul meu! In schimb ma inteleg de minune cu baietii! Ii ador! Sunt singurele fiinte cu picioarele pe pamant (desi mai sunt si unii care zici ca au in loc de "balls" ovare)! Astept criticile si aprecierile voastre ..legate de mine si comportamentul meu! Puteti spune orice....nu ma deranjeaza! Va astept!


imi place ca esti foarte tupeista. spui lucrurilor pe nume.

acum despre mine:

sunt foarte abitioasa, optimista pana in panzele albe.iubesc oamenii si sa lucrez cu oamenii (imi doresc o cariera in PR). ma contrazic destul de des (asta este un defect). sunt fitzoasa, figuranta, fffffffffffffffffffff vorbareata (le-am epuizat psihic pe colegele de birou, care au fost foarte fericite cand am fost in concediu), sunt si doamna, dar si tata cand este cazul. am un limbaj porcos atunci cand mi se permite si aici ma refer la persoanele din jurul meu. am momente cand sunt proasta (ma prind destul de greu de anumite chestii). sunt plina de tupeu, chiar tupeu obraznic. urasc sa fiu criticata si sa mi se porunceasca sa fac ceva. daca nu vine din proprie initiativa...mai uita!!!:gun:
si cam atat. poate o sa mia completez pe parcurs.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Caracterizati-va!!
MesajScris: 11 Iul 2006, 20:11 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Buna din nou! Sunteti dragute si impetuoase!
Eu ma vad asa: prea serioasa uneori - fiindca de fapt imi place sa petrec si sa rad; prea timida - desi in mintea mea daram muntii cu tupeul ce zic ca-l am; sunt pretentioasa, corecta, sincera - ca o fraiera! naiva - aici uneori ma consider chiar tolomaca rau fiindca nu ma prind atunci cand se spun bancuri; prea sensibila la ce cred cei din jurul meu - stiu ca nu e bine! sunt bataioasa si incapatanata, botoasa, rautacioasa uneori, imi place sa fac de toate, sa stiu de toate - se intelege ca nu reusesc! - imi place sa dansez, sa inot, sa desenez, sa ma joc cu nepotii mei; sunt profunda fiindca citesc carti grele, superficiala fiindca imi place moda; barfesc cu prietenele la greu; imi dau sufletul pentru cei dragi mie si as putea sa vorbesc la nesfarsit asa! cei din jurul meu ma vad delicata, timida, intransigenta si incapatanata, uneori imi zic ca cer prea mult la cei din jurul meu! si mai pot continua!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Caracterizati-va!!
MesajScris: 11 Iul 2006, 20:40 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
La revedere fetelor! plec repede ca a venit Adi al meu dupa mine! o seara placuta si pe maine! - o sa intru sa citesc cum v-ati caracterizat! Pa! :flower:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Caracterizati-va!!
MesajScris: 11 Iul 2006, 22:03 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
hopa! super topic! hai si eu! :D
in general sunt o tipa vesela... desi sunt deschisa, prietenoasa, sociabila, nu-mi place ca omul sa ma cunoasca prea bine. cred ca e un soi de lipsa de incredere in oameni (spun "un soi" pentru ca, pe de alta parte, sunt si tare naiva :rolleyes:)...
sunt inteligenta, dar nu o minte sclipitoare... sunt o fire cam... paradoxala. sunt obsedata de libertate si totusi fidela... sunt sarcastica si ironica... nu pot suporta marlania... nu pot suferi prostii fuduli si sa-i fereasca dumnezeu sa ma critice vreunul... detest oamenii mai slabi ca mine si am un succes nebun la ei - se lipesc de mine ca scaiul de oaie. ii reperez imediat si-i calc in picioare :mellow:
am un respect deosebit fata de oamenii inteligenti... astia sunt oamenii care doresc sa ma critice... nu stau cu nimeni daca nu pot invata ceva de la acel om...
nu mi-a fost chiar usor pana acum, dar am invatat ca orice sut in fund e un pas inainte... si am mai invatat sa ma bucur de lucrurile marunte din viata... ca fericirea ti-o faci cu mana ta, nu trebuie sa o astepti de la altul...
sunt total haotica in exprimare :D... dar cand am vazut topicul, am patit ca la un examen la care nu am prea invatat, dar totusi am picat pe subiect: incerc sa scriu tot ce stiu, de teama sa nu expire timpul :D...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Caracterizati-va!!
MesajScris: 12 Iul 2006, 14:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:

imi place ca esti foarte tupeista. spui lucrurilor pe nume.

acum despre mine:

sunt foarte abitioasa, optimista pana in panzele albe.iubesc oamenii si sa lucrez cu oamenii (imi doresc o cariera in PR). ma contrazic destul de des (asta este un defect). sunt fitzoasa, figuranta, fffffffffffffffffffff vorbareata (le-am epuizat psihic pe colegele de birou, care au fost foarte fericite cand am fost in concediu), sunt si doamna, dar si tata cand este cazul. am un limbaj porcos atunci cand mi se permite si aici ma refer la persoanele din jurul meu. am momente cand sunt proasta (ma prind destul de greu de anumite chestii). sunt plina de tupeu, chiar tupeu obraznic. urasc sa fiu criticata si sa mi se porunceasca sa fac ceva. daca nu vine din proprie initiativa...mai uita!!!:gun:
si cam atat. poate o sa mai completez pe parcurs.


am revenit.
sunt plangacioasa. ma impresioneaza barbatii care plang.sunt extrem de sensibila, naiva si din cauza am pierdut mult si am fost calcata in picioare. din cauza asta nu vreau sa urmez cariera de psiholog. m-as incarca prea mult cu problemele oamenilor, as plnge si nu as fi in stare sa-i tratez. sunt superficiala.
ma bucur de fiecare lucru fie el cat de mic. iubesc marea...enorm...am stabilit o legatura intre noi (eu si marea).


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Caracterizati-va!!
MesajScris: 05 Aug 2006, 10:49 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
eu chiar sunt o plangacioasa... plang foarte des si din te miri ce. sunt o introvertita si sufar mult cand aflu ca cineva are o parere proasta despre mine. Am incercat sa ma schimb de n ori, sa nu ma mai intereseze parerea nimanui, dar parca se rupe ceva in mine cand aflu ca x sau y nu ma place si stau si ma gandesc, si ma gandesc, si ma gandesc, oare ce as putea schimba la mine sa ma placa? E obositor, stiu, dar asta sunt eu. In plus, nu suport sa ranesc sau sa supar pe cineva, asa ca nu prea pot spune NU. Sunt constienta ca se profita de mine dar zic "Lasa, treaca de la mine!". Ma demoralizez repede cand ceva nu-mi iese cum as fi vrut desi cateodata ma simt in stare sa mut si muntii din loc. Prieteni imi fac foarte greu pentru ca destul de greu capat incredere in ei si nu-mi place sa-mi schimb prietenii(amicii) ca pe sosete. La polul opus, cand sunt cu iuby sunt toata un zambet, rad din orice si simt ca nimeni nu-mi mai poate face rau. Cam asta sunt eu.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Caracterizati-va!!
MesajScris: 08 Aug 2006, 12:39 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:

Mi-a placut "despre tine". Esti coerenta in exprimari. Ai cele 3 ce-uri de la mine! Bravo!:lips: (CCC).


merci frumos :love:... dezvolta faza cu 3 ce-uri, ca sa mor daca stiu la ce te referi :D :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Caracterizati-va!!
MesajScris: 26 Iul 2007, 00:01 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Sa spun si eu doua/trei cuvinte despre mine...

Nu am incredere in nimeni, uneori nici in mine si stiu ca nu e bine...
Nu prea imi place sa-mi fac prietene, am prietene pot sa spun dar nu pot sa vorbesc cu oricare din ele deschis...mai bine vorbesc deschis cu o persoana necunoscuta decat cu una pe care o cunosc.
Ma supar destul de repede dar imi trece la fel de repede, nu imi place a fiu suparata pe nimeni si nici sa fie cineva suparat pe mine.
Imi place berea si fotbalul :)) e defect? Nu este meci la tv la care sa nu ma uit, uneori ma duc si la meciuri si bineinteles la toate meciurile iubitului meu.
Nu sunt foarte petrecareata dar daca e vorba de un chef stiu sa ma distrez. Nu imi plac discotecile si cluburile...si nu imi plac strandurile :)
Iubesc muntele si mai nou si marea :)
De cele mai multe ori sunt optimista cand e vorba de altcineva, dar cand e vorba de mine tot timpulam fost pesimista... imi place sa incurajez oamenii chiar daca atunci cand atunci cand altii incearca sa ma incurajeze pe mine nu ii cred si nu ii bag in seama...mai simplu spus, ii las sa vorbeasca singuri.

Cand trebuie sa fac ceva de cele mai multe ori gandesc de doua ori inainte. De cele mai multe ori rad la bancuri chiar daca nu ma amuza sa nu se simta altii prost :)

Altceva nu stiu ce sa va spun...adica stiu dar las si pe mai tarziu O:)

Sper ca nu v-am plictisit :((

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Caracterizati-va!!
MesajScris: 27 Iul 2007, 02:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Am postat subiectul asta....ca sa vad ce parere aveti voi....despre voi .....si nu numai ... nu astept sa va faceti numai un autoportret ci sper ca veti posta si parerile voastre despre celelalte utilizatoare!Sper ca veti spune exact ceea ce ganditi si credeti despre persoanele "luate la puricat" ...fara linguseli sau retineri!


O sa incep eu cu parerea mea despre mine : in majoritatea timpului sunt o tipa de gasca; figuranta, fitoasa, galagioasa, misogina, imi place sa ies in evidenta si sa fiu in centrul atentiei, imi place sa conduc (nu ma refer la masina), daca ma calca cineva pe batatura devin agresiva prin comportament si limbaj. Spun clar ce nu imi place si nu suport parerile date din complezenta; uneori par nesuferita...dar asta depinde de persoana cu care intru in contact! Cand ma intalnesc cu oamneni necunoscuti...prefer sa vb putin si sa analizez pe fiecare in parte, ca mai tarziu sa -mi pot forma o parere despre ei. Am ochi critici atat fata de mine cat mai ales fata de cei din jur! Uneori par idioata... Urasc fetele ... foarte putine au reusit sa ma faca sa le accept in jurul meu! In schimb ma inteleg de minune cu baietii! Ii ador! Sunt singurele fiinte cu picioarele pe pamant (desi mai sunt si unii care zici ca au in loc de "balls" ovare)! Astept criticile si aprecierile voastre ..legate de mine si comportamentul meu! Puteti spune orice....nu ma deranjeaza! Va astept!



gina...esti pe gustul meu.insa ai un mare defect:esti misogina.trebuiasa iti schimbi sexul, daca nu suporti femeile.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Caracterizati-va!!
MesajScris: 27 Iul 2007, 02:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


gina...esti pe gustul meu.insa ai un mare defect:esti misogina.trebuiasa iti schimbi sexul, daca nu suporti femeile.



despre mine..e greu.
sunt sociabila, ma adaptez la oice situatie, imi place sa fie armonie in jurul meu, dar asta nu inseamna ca ii menajez pe cei pe care nu ii suport.ii ewlimin urgent din jurul meu.
am putini prieteni, dar buni.de fapt asta am invatat in timp pt ca am suferit mult din cauza lor pt ca eram prea naiva si credula.asa ca ...acum sunt foarte selectiva.
sunt foarte atenta la detalii si perfectionista, insa foarte superficiala cu lucrurile carora nu le dau importanta.
sunt foarte fidela si astept acelasi lucru.
imi plac lucrurile complicate.sunt dezordonata uneori, insa urasc sa vad asta la altcineva.
sunt foarte directa si spun ce gandesc.
nu stiu sa tin un secret.
urasc iarna , dar iubesc sarbatorile.
sunt un foarte bun negociator si imi place sa lucrez cu oamenii.
mi plac micile conflicte, si uneori eu sunt cea care le generez.
imi place sa am in jurul meu oameni inteligenti de la care am ce invata.urasc prostia si implicit prostii.le si spun asta in fata.


ufff...cred ca m-am intins.si mai sunt asa de multe de spus.dar mai bine...nu.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Caracterizati-va!!
MesajScris: 30 Iul 2007, 19:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


gina...esti pe gustul meu.insa ai un mare defect:esti misogina.trebuiasa iti schimbi sexul, daca nu suporti femeile.


crede-ma ca m-am gandit deja la asta!!:nlol::nlol::nlol::nlol: din pacate nu e prea realizabila ideea!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Caracterizati-va!!
MesajScris: 31 Iul 2007, 00:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

crede-ma ca m-am gandit deja la asta!!:nlol::nlol::nlol::nlol: din pacate nu e prea realizabila ideea!


of...ce pb ai si tu:nlol::nlol::p esti un suflet rebel;)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 30 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România