Ultima vizită a fost: Acum este 19 Apr 2024, 21:32


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 41 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 15 Noi 2007, 14:50 
Nou Venit

Membru din: 29 Ian 2007, 01:20
Mesaje: 31
salut....hello....
mie mi se pare extrem de frumos un piercing bine facut...uite..si eu sunt farmacist diriginte la o farmacie...am si un piercing in buza si ma asculta lumea.din punctul meu de vedere piercingul nu mi-a diminuat autoritatea deloc..pot la fel de bine sa ma imbrac in taior cu pantaloni si piercingul sa arate la fel de bine ca si cand i-as purta cu blugi...e o chestie personala...daca stii sa porti acea bijuterie atunci ea va arata bine pe tine orice ai purta...e vorba doar de atitudine...:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 15 Noi 2007, 18:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
salut....hello....
mie mi se pare extrem de frumos un piercing bine facut...uite..si eu sunt farmacist diriginte la o farmacie...am si un piercing in buza si ma asculta lumea.din punctul meu de vedere piercingul nu mi-a diminuat autoritatea deloc..pot la fel de bine sa ma imbrac in taior cu pantaloni si piercingul sa arate la fel de bine ca si cand i-as purta cu blugi...e o chestie personala...daca stii sa porti acea bijuterie atunci ea va arata bine pe tine orice ai purta...e vorba doar de atitudine...:D


mie sincer nu imi plac....
poate doar in buric, sa nu fie expus.dar pe fata ....le urasc.
si in domeniul farmaceutic sincer ma mir.....acolo e destul de rigida atitdinea.
La ce farmacie lucrezi?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 15 Noi 2007, 19:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
salut....hello....
mie mi se pare extrem de frumos un piercing bine facut...uite..si eu sunt farmacist diriginte la o farmacie...am si un piercing in buza si ma asculta lumea.din punctul meu de vedere piercingul nu mi-a diminuat autoritatea deloc..pot la fel de bine sa ma imbrac in taior cu pantaloni si piercingul sa arate la fel de bine ca si cand i-as purta cu blugi...e o chestie personala...daca stii sa porti acea bijuterie atunci ea va arata bine pe tine orice ai purta...e vorba doar de atitudine...:D


ce face un farmacist diriginte? adica in plus fata de un farmacist..(?)
ps: normal ca te asculta lumea...e sanatatea la mijloc. dar n-ai de unde sa stii ce e gandesc despre piercing-ul tau. ;)eu una as gandi ca e nepotrivit dar ca fiecare are dreptul la exprimare!:-`

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 15 Noi 2007, 23:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

ce face un farmacist diriginte? adica in plus fata de un farmacist..(?)
ps: normal ca te asculta lumea...e sanatatea la mijloc. dar n-ai de unde sa stii ce e gandesc despre piercing-ul tau. ;)eu una as gandi ca e nepotrivit dar ca fiecare are dreptul la exprimare!:-`


un farmacist diriginte.....?e seful farmacistilor:))
face comenzile, platile.cred ca faze din astea.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 16 Noi 2007, 13:51 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

un farmacist diriginte.....?e seful farmacistilor:))
face comenzile, platile.cred ca faze din astea.

si eu urasc piercing-urile pe fata. am avut si eu in tinerete
:D niste fantezii...un tatuaj, un piercing...dar nu pe fata...locurile erau mai putin vizibile:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 28 Noi 2007, 21:15 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
:D niste fantezii...un tatuaj, un piercing...dar nu pe fata...locurile erau mai putin vizibile:p


Eu am un tatuaj foarte mic pe umarul drept. Initiala A (a mea, a fratelui meu, a prietenei cea mai buna). Mi-e foarte drag, e un "a"usor stilizat. Il am de 2 ani si nu am niciun fel de regrete. vorbeau unele fete de batranete... cine stie ce va mai fi. Acum insa mi-am dorit foarte mult sa il am. Repet insa: nu am dorit pur si simplu un tatuaj, ci am vrut acest "a" cat mai aproape...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 25 Mar 2008, 23:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
si eu am un tatuaj,un tribal pe spate.intotdeauna mi-am dorit:l-am facut acu vreo 4 ani si ink nu regret.sunt invatatoare :nblink: dar la locul de munca nu stie decat cine vreau eu sa stie(se ascunde usor).ce ziceti de asta?si la batranete ma indoiesc ca o sa umblu cu bluze cu spatele gol sau prea scurte...acum e super!!!:ndance:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 25 Mar 2008, 23:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2007, 18:47
Mesaje: 1146
Citat:
si eu am un tatuaj,un tribal pe spate.intotdeauna mi-am dorit:l-am facut acu vreo 4 ani si ink nu regret.sunt invatatoare :nblink: dar la locul de munca nu stie decat cine vreau eu sa stie(se ascunde usor).ce ziceti de asta?si la batranete ma indoiesc ca o sa umblu cu bluze cu spatele gol sau prea scurte...acum e super!!!:ndance:

Si eu am un tatuaj color pe spate...un fluture asezat pe-o floare, e micut, finut si intr-un loc destul de ascuns...nici eu n-am regretat niciodata ca l-am facut, ba din contra, intentionez sa-mi mai fac unul mic de tot si tot intr-un loc ascuns:lol:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 26 Mar 2008, 00:29 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Si eu am un tatuaj color pe spate...un fluture asezat pe-o floare, e micut, finut si intr-un loc destul de ascuns...nici eu n-am regretat niciodata ca l-am facut, ba din contra, intentionez sa-mi mai fac unul mic de tot si tot intr-un loc ascuns:lol:

Stii ceva Ramonel? Si eu as vrea sa imi mai fac unul. Tot acolo unde am "A"-ul as mai adauga un "C" initiala alui meu. Dar sa vedem...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 31 Mar 2008, 16:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
Si eu am un tatuaj color pe spate...un fluture asezat pe-o floare, e micut, finut si intr-un loc destul de ascuns...nici eu n-am regretat niciodata ca l-am facut, ba din contra, intentionez sa-mi mai fac unul mic de tot si tot intr-un loc ascuns:lol:
si eu as mai vrea unul dar nu stiu nink ce anume si unde...sugestii????

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 31 Mar 2008, 18:51 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
si eu as mai vrea unul dar nu stiu nink ce anume si unde...sugestii????


cristi ar muri sa ma vada cu tatuaj. noroc ca mi-e frica de durere


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 31 Mar 2008, 21:10 
Nou Venit

Membru din: 16 Oct 2007, 23:08
Mesaje: 38
Imi puteti spune, va rog, cum pot pune o poza la avatar???


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 01 Apr 2008, 14:18 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
Imi puteti spune, va rog, cum pot pune o poza la avatar???



mergi la contul personal si ar trebui sa ai optiunea editeaza avatar sau asa ceva


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 01 Apr 2008, 14:42 
Nou Venit

Membru din: 16 Oct 2007, 23:08
Mesaje: 38
Citat:

mergi la contul personal si ar trebui sa ai optiunea editeaza avatar sau asa ceva


MERCI :-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 13 Iun 2008, 19:45 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2006, 21:00
Mesaje: 17
Citat:

am vazut odata, in tren, un controlor cu piercinguri in nas si in urechi + o insigna cu i love piercing...m-a distrat atunci..era ok acolo, chiar dc practic lucra cu publicul..dar nu-mi pot imagina colegii cu piercing-uri, cu atat mai putin seful cu unul in nas...n-ar mai avea prestanta. dar depinde de mediul in care lucrezi...insa ma gandesc cat de penibila ar fi o femeie intr-un taior elegant sau in rochie de mireasa si cu un cercel in nas!?:lol:


Depinde de atitudinea purtatorului de cercel ... eu am fost mireasa cu cercel in nas si n-am fost nici pe departe penibila. Daca e o bijuterie simpla, finutza, arata frumos indiferent de ocazie


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 03 Iul 2008, 19:51 
Nou Venit

Membru din: 29 Mar 2008, 00:45
Mesaje: 43
buna, am incercat si yo sa-mi pun poza la avatar asa cum ai zis u de la contul personal, dar nu este nimik de avatar sau poza:nbump::nbump::nbump::nbump::nbump::nbump::nbump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 03 Iul 2008, 21:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
buna, am incercat si yo sa-mi pun poza la avatar asa cum ai zis u de la contul personal, dar nu este nimik de avatar sau poza:nbump::nbump::nbump::nbump::nbump::nbump::nbump:



trebuie sa ai minim 50 de mesaje sa poti pune poza la avatar.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 08 Iul 2008, 02:57 
Nou Venit

Membru din: 29 Mar 2008, 00:45
Mesaje: 43
MIE IMI PLACE LA NEBUNIE PIRCING-UL IN NASUC, AM AVUT BAGAT DE 3 ORI SI MI-A CAZUT, NU STIU DE CE, DAR IMI PLACE LA NEBUNIE. LA NUNTA VREAU SA-MI BAG IAR;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 19 Aug 2008, 17:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
MIE IMI PLACE LA NEBUNIE PIRCING-UL IN NASUC, AM AVUT BAGAT DE 3 ORI SI MI-A CAZUT, NU STIU DE CE, DAR IMI PLACE LA NEBUNIE. LA NUNTA VREAU SA-MI BAG IAR;)
ah..si mie imi place..nu am avut niciodata si tot asa ziceam,ca imi voi pune cand incepe vacanta de vara,sa il am la nunta...dar...am uitat!:nlol:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 22 Oct 2008, 15:23 
Nou Venit

Membru din: 21 Oct 2008, 18:35
Mesaje: 4
buna. si eu am 2 tatuaje, unul pe omoplat(un semn indian, OUM), si celalalt la spate, intr-o parte(un fluturas, cu o luna langa el). sunt f dragutze, discrete, si nu le expun knd nu e cazu. am si un pierce in buric.:P si nu sunt o persoana ciudata, pt k asta se crede in general despre persoanele tatuate..dar sunt o persoana cat se poate de normala, am 20 ani, mi le-am facut in cls a 9a si a 10a. kiar am fost cu mami, pt k si-a facut si ea...si la fel, este o persoana normala, si decenta. dar lumea gandeste putin cam invechit..fiecare e liber sa faca ce vrea. mi-am dorit un tatuaj, mi l-am facut si gata...:D


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 41 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România