Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 04:37


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 75 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cine vrea sa se lase de fumat?
MesajScris: 11 Apr 2007, 08:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Eu TREBUIE sa ma las de fumat.Iubitul meu nu fumeaza, nu a fumat si uraste fumatul.Nici nu imi pica bine tigara in preajma lui.Problema e ca imi place sa fumez....nu stiu cum sa ma las.


pur si simplu nu mai fumezi...e toata chestia de vointa! corpul ti se obisnuieste dupa 2-3 zile fara nicotina dar restul e numai in mintea ta...daca vrei sa te lasi te lasi!

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine vrea sa se lase de fumat?
MesajScris: 11 Apr 2007, 16:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

pur si simplu nu mai fumezi...e toata chestia de vointa! corpul ti se obisnuieste dupa 2-3 zile fara nicotina dar restul e numai in mintea ta...daca vrei sa te lasi te lasi!


Ce usor e sa vorbesti!E chestie de obisnuinta.Am incercat sa ma las si imi vine sa urlu.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine vrea sa se lase de fumat?
MesajScris: 11 Apr 2007, 17:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
La mine a mers cu redusul numarului de tigari. Cand am ajuns la 4 pe zi (timp de doua saptamani) am renuntat sa imi mai cumpar si, incet incet, m-am lasat de tot. E drept ca la mine a fost si motivatia bebe...


Si eu as vrea sa ma las de fumat cand fac bebe.Adica cu vreo 6 luni inainte sa incep sa-l concep.Dar e foarte greu.Si nu fumez foarte mult.....in week-end nu fumez deloc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine vrea sa se lase de fumat?
MesajScris: 11 Apr 2007, 18:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Inseamna ca tie iti va fi si mai usor... eu fumam de 14 ani si eram deja la putin peste un pachet pe zi, ceea ce e cam mult! Daca eu am putut sa ma las, sigur o sa poti si tu!


A fost doar vointa sau ai luat pastilute cu nicotina


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine vrea sa se lase de fumat?
MesajScris: 11 Apr 2007, 20:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
A fost doar vointa!

Nici nu stiam ca exista pastilute cu nicotina...

Dar acum cine ii face morala sotului care fumeaza enorm... o tigare pe zi! Si inainte el nu ma ruga decat sa fumez mai putin, nici nu se astepta sa ma las de tot...


:)misto...
nu stii cum pot sa fac sa imi apara graficul cu timpul pe care il mai am pana la nunta?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine vrea sa se lase de fumat?
MesajScris: 11 Apr 2007, 21:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Nu am nici cea mai mica idee... dar poti sa intrebi la sugestii si probleme tehnice.

Am intrebat.Dar nu mi-a raspuns nimeni.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine vrea sa se lase de fumat?
MesajScris: 11 Apr 2007, 22:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
O sa iti raspunda, stai linistita. :ok:


Sper.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine vrea sa se lase de fumat?
MesajScris: 14 Apr 2007, 02:25 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
eu7 vreau sa ma las de fumat...dar am o mare problema....imi place enorm sa fumez(gestul) e o tampenie stiu...dar dependenta asta psihica ne ucide...vreau sa incep sa-mi ocup cat mai mult timpul liber....sa ma apuc de tae-bo( de luni), de alergat si bineinteles de rontait ca daca ma las de fumat ma apuc de rontait...sper sa reusesc..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine vrea sa se lase de fumat?
MesajScris: 14 Apr 2007, 08:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

Ce usor e sa vorbesti!E chestie de obisnuinta.Am incercat sa ma las si imi vine sa urlu.


vorbesc din experienta! fumam mai mult de un pachet pe zi fiecare din noi si acum in iulie o sa avem 4 ani de cand ne-am lasat de fumat....si crede-ma ca nici acum nu e usor sa vb...dar daca vrei sa te lasi te lasi!

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine vrea sa se lase de fumat?
MesajScris: 15 Apr 2007, 01:04 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
vorbesc din experienta! fumam mai mult de un pachet pe zi fiecare din noi si acum in iulie o sa avem 4 ani de cand ne-am lasat de fumat....si crede-ma ca nici acum nu e usor sa vb...dar daca vrei sa te lasi te lasi!




eu stiu ca totul sta in vointa....eu ma plangeam doar ca un lucru care vreau sa zic ca imi face placere( gestul in sine) este atat de daunator sanatatii noastre si trebuie sa renunt la el:drool: oricum sunt hotarata sa incerc macar...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine vrea sa se lase de fumat?
MesajScris: 15 Apr 2007, 01:06 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
btw stiu si eu ce inseamna sa renunt la fumat( m-am lasat un an dar tot din motive de sanatate, de fapt am fost constransa sa ma las) m-am apucat din prostie si acum imi pare rau....dar e prea tarziu pt regrete...sper sa am mai mult noroc de data asta!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine vrea sa se lase de fumat?
MesajScris: 16 Apr 2007, 04:18 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
vreau sa va povestesc o faza amuzanta...
am fost in weekend la o cumatrie, si stiti ca acum in unele restaurante nu se fumeaza decat daca au zona special separata..dar cum era o petrecere si eram cu totii la un loc, la un moment dat tot disparea lumea de la vreo 2 mese...cand colo..ce sa vezi?
ei ieseau cu cafeluta la tigara....am fost f amuzata si mi-am amintit de cum se fuma in facultate pe culoarul caminului...
dar totusi si la petrecerile private se tin astea de regula asta???? a fost ciudat tare...si cica patroana le-a spus organizatorilor de faza asta...eu nu am intrebat aspectul asta la localul unde am nunta...
sa zicem ca un barbat mai iese afara la o tigara, dar o doamna...


si ce fac totusi fumatorii..eu am o vara care e stresata , ca ea nu mai merge pe nicaieri ca nu poate fuma, ca de lasat nu se pune problema...
eu personal nu fumez...dar cred ca trebuie sa fie o faza f enervanta asta...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine vrea sa se lase de fumat?
MesajScris: 16 Apr 2007, 04:29 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Eu nu am fumat niciodata, am incercat o data sa pun tigara in gura prin liceu,dar a fost asa o chestie ciudata si fara sens

Eu simt ca nu ma caracterizeaza, nici nu imi imaginez ca as putea fuma...observ ca pt unii este o problema reala...

cred ca vointa, vointa si iar vointa...e calea cea buna


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 75 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România