Ultima vizită a fost: Acum este 25 Apr 2024, 03:29


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 89 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 17 Oct 2008, 09:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Mai sa stii ca asa a fost Dani al meu....are licenta(drept)si nu stia sa duca o propozitie la capat.Pana si mama lui a zis ca eu meritam mai mult.Dar l-am iubit si il iubesc si l-am ajutat sa ajunga cat de cat mai la nivelul meu.Sa nu va zic ca acum stie saracul si care e diferenta dintre montajul de cateter si denudare(imi place medicina,ce vreti...)sau care sunt valorile normale la o bilirubina:rofl:


Tie nu iti doarme copilul de bantui forumul la ore din astea? :)))

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 17 Oct 2008, 13:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

nu conteaza banii si cat castiga fiecare.....totul se limiteaza la asta???asa si eu stiu milionari in euro care construiesc blocuri si nici macar contractul nu l-au scris corect, fara greseli de exprimare si de ortografie.
pe mine ma interesa daca este important intr-o relatie diferenta de scoala.
nu fac diferente intre oameni,dar vrau sa stiu ce discutii poate sa aiba cineva cu scoala profesionala, cu sotia(sau sotul)cu 2 facultati si un master?


exact la asta ma gandeam si eu...si nu inteleg dece tb mentionat cine aduce mai multi bani in casa:eek: mi se pare penibila pana si expresia in sine!:mellow:
revenind, nu cred ca pot discuta prea multe! dc cel mai putin scolit nu face eforturi sa ajunga la nivelul celuilalt iar partenerul nu-l incurajeaza sa se dezvolte atunci cred ca e o relatie sortita esecului:( asta teoretic, practic exista si exceptii...dar, dupa parerea mea, intr-un nr mic!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 17 Oct 2008, 17:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
si pe mine ma enerveaza chestia cu banii. cu ce influenteaza ei gradul de cultura?
vorbea o data cu o prietena despre un tip eram la capitolul barfa), ea spunea ca este super destept iar eu spuneam ca nu stie sa lege 2 vorbe, ba mai mult merge pe strada cu degetul in nas.
replica ei a fost ca sunt geloasa pt ca cu toate cartile mele citite, cu toate lectiile de pian si limbi straine niciodata nu o sa ajung la nivelul de a avea vreo 7 masini in garaj si vreo trei vile.
concluzia o trageti singure....:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 17 Oct 2008, 18:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
si pe mine ma enerveaza chestia cu banii. cu ce influenteaza ei gradul de cultura?
vorbea o data cu o prietena despre un tip eram la capitolul barfa), ea spunea ca este super destept iar eu spuneam ca nu stie sa lege 2 vorbe, ba mai mult merge pe strada cu degetul in nas.
replica ei a fost ca sunt geloasa pt ca cu toate cartile mele citite, cu toate lectiile de pian si limbi straine niciodata nu o sa ajung la nivelul de a avea vreo 7 masini in garaj si vreo trei vile.
concluzia o trageti singure....:((


acuma...degetul in nas il mai bag si eu, dar asta nu imi afecteaza gradul de cultura:p

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 17 Oct 2008, 18:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

acuma...degetul in nas il mai bag si eu, dar asta nu imi afecteaza gradul de cultura:p

banuiesc ca nu iti saluti vecinii avand degetul in nas ca asa... il bag si eu in momentele mele intime:nblink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 17 Oct 2008, 18:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
banuiesc ca nu iti saluti vecinii avand degetul in nas ca asa... il bag si eu in momentele mele intime:nblink:


glumeam si eu :nlol::nlol::nlol:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 17 Oct 2008, 20:14 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:

am inteles ideea...da, ai dreptate nu conteaza banii...mai ales in Rom unde fluctuatiile de la un salar la altul sunt asa de mari...

eu nu cred ca prietenul prietenei tale poate fi intr-un fel in relatiile cu voi (abia poate lega 2 cuvinte cum zici tu) si altfel in particular cu ea (ii spune vb frumoase bla bla)...eu cred ca e acelasi om dar vazut prin prisme diferite...una e a ta, de la distanta, mai obiectiva probabil si alta e a ei, indragostita, orbita etc :)) cum am fost toate o data :))

Eu cred ca ai dreptate si probabil o sa isi dea si ea seama de distanta dintre ei...acum e prea inflacarata ca sa vada obiectiv dar in timp....numai daca tipul nu e o fire mai introvertita care se deschide in fata ei si se transforma in Fat Frumos cel destept...pe care voi nu il puteti vedea :))



de destept chiar e destept....doar ca e foarte ocupat si se apuca de una, apoi vrea de alta....dar are cap si il duce bine :P ....numai ca de obicei se crede mult mai superior ca altii care au scoala....si bla bla...nu vreau sa mai continui ca pe mine ma cam enerveaza persoana aceea :)))

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 18 Oct 2008, 02:08 
Nou Venit

Membru din: 04 Ian 2008, 20:27
Mesaje: 8
Fetelor, cred k mai presus de diplome se afla caracterul omului, am vazut directori cu caracter de 2 lei,cred k cel mai mult conteaza ca cei doi parteneri sa fie compatibili de ex eu nu as accepta unele chestii la un barbat cu toate functiile si banii lui , barbatul trebuie sa fie capabil sa intretina femeia de langa el financiar , k atunci...degeaba are el diplome daca


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 18 Oct 2008, 02:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Fetelor, cred k mai presus de diplome se afla caracterul omului, am vazut directori cu caracter de 2 lei,cred k cel mai mult conteaza ca cei doi parteneri sa fie compatibili de ex eu nu as accepta unele chestii la un barbat cu toate functiile si banii lui , barbatul trebuie sa fie capabil sa intretina femeia de langa el financiar , k atunci...degeaba are el diplome daca


nu inteleg ce vrei sa spui.nu conteaza diplomele, conteaza caracterul...dar cel mai important este ca barbatul sa intretina femeia.deci totul se reduce la bani pana la urma,nu??

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 18 Oct 2008, 14:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
dar de unde pana unde in timpurile noastre trebuie ca barbatul sa fie capabil sa intretina femeia?
de ce nu si invers?
de ce trebuie sa fie intretinuta? Vrem egalitate intre sexe dar cerem sa fim intretinute!!!!
Eu una nu as putea niciodata sa fiu intretinuta de barbat, mi-ar da senzatia ca as fi slaba si nu am chef sa ma duc sa cersesc bani pt diferite nevoi ale mele, plus ca mi-as pierde respectul de sine.
Cred ca intr-o relatie chestia cu cine aduce bani in casa este cea mai putin importanta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 18 Oct 2008, 19:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Cred ca intr-o relatie chestia cu cine aduce bani in casa este cea mai putin importanta.


Sa stii ca ii...sau ar trebui sa fie...barbatul meu nu are probleme sa fie intretinut...:))) el sta acasa cu fata ca eu sa fiu flexibila sa imi setez intalnirile oricand au nevoie oamenii :) asta a fost cateva luni bune...

Treaba asta merge in amandoua sensurile si nu ar trebui sa afecteze relatia...cine face mai multi bani :gun:...la noi primii ani, cat am fost eu in scoala, el a facut banii si ne-a intretinut ca sa zic asa (nici macar nu imi place sa folosesc expresia asta)...iar apoi, dupa ce mi-am deschis eu business-ul si a venit fata pe lume, eu am inceput sa aduc banii in casa...nu vad care e problema...important e, ca la sfarsitul zilei, sa avem o viata buna...

Intrebarea postului a fost daca diferenta de scoala afecteaza relatia? nu cine aduce banii in casa...hai sa nu deviem :))

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 19 Oct 2008, 03:08 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Eu nu pot vorbi din proprie experienta, pt ca n-am avut decat prieteni din acelasi mediu cu al meu. Insa trebuie sa recunosc ca nu m-am indragostit niciodata de cineva pe care l-am considerat mai prejos decat mine. Dar prin asta nu ma refer la scolile facute ci la educatie si cultura. Pe de alta parte insa unul din primele lucruri pe care le-am cautat la un barbat a fost ambitia si succesul. Pentru ca si eu sunt o tipa ambitioasa si care am reusit in viata prin propriile-mi forte. Nu m-am multumit niciodata cu salarii mici, am muncit, am invatat, m-am perfectionat, am cautat job-uri noi... Si acum despre diferente pe care le stiu: un coleg de fac. s-a indragostit de o fata frumoasa foc, mai tanara cu 6 ani care se lasase de liceu si se angajase la o fabrica de confectii. Era logodit tot cu o colega de-a noastra. S-a casatorit cu ea, dar a continuat si relatia cu cealalta. A inscris-o la seral sa termine liceul, a ajutat-o sa ia bac-ul, dupa un an de la nunta a divortat si s-a mutat cu tanara respectiva. Cam in al treilea an de relatie am inceput sa aud: "toata ziua de uiti la telenovele". "N-ai auzit de Hitler? Normal, ca nu zice de el pe MTV"... si altele. Si uite asa s-a dus marea iubire. S-au despartit dupa vreo 4 ani.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 19 Oct 2008, 22:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Eu nu pot vorbi din proprie experienta, pt ca n-am avut decat prieteni din acelasi mediu cu al meu. Insa trebuie sa recunosc ca nu m-am indragostit niciodata de cineva pe care l-am considerat mai prejos decat mine. Dar prin asta nu ma refer la scolile facute ci la educatie si cultura. Pe de alta parte insa unul din primele lucruri pe care le-am cautat la un barbat a fost ambitia si succesul. Pentru ca si eu sunt o tipa ambitioasa si care am reusit in viata prin propriile-mi forte. Nu m-am multumit niciodata cu salarii mici, am muncit, am invatat, m-am perfectionat, am cautat job-uri noi... Si acum despre diferente pe care le stiu: un coleg de fac. s-a indragostit de o fata frumoasa foc, mai tanara cu 6 ani care se lasase de liceu si se angajase la o fabrica de confectii. Era logodit tot cu o colega de-a noastra. S-a casatorit cu ea, dar a continuat si relatia cu cealalta. A inscris-o la seral sa termine liceul, a ajutat-o sa ia bac-ul, dupa un an de la nunta a divortat si s-a mutat cu tanara respectiva. Cam in al treilea an de relatie am inceput sa aud: "toata ziua de uiti la telenovele". "N-ai auzit de Hitler? Normal, ca nu zice de el pe MTV"... si altele. Si uite asa s-a dus marea iubire. S-au despartit dupa vreo 4 ani.



eu am avut 5 ani un prieten student la medicina.:unsure:si ma intreb oare ce am vazut la el.nu il pasiona decat distractia:nlol:si istoria.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 20 Oct 2008, 00:22 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
mai nu conteaza intr-o relatie daca ai facultate sau nu...conteaza ca stie cel de langa tine sa-ti ofere, caracterul si felul in care se comporta in societate, nu mi-as pune viitorul sot sa faca master doar pt ca vezi doamne ca am si eu...care-i problema daca eu am master si el are doar facult? va zic eu nici una, poti si ai si 3 facult daca in viata reala esti praf degeaba ai facult ca nu te invata facult cum sa te porti cu sotul/tia.


:blink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 20 Oct 2008, 00:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
mai nu conteaza intr-o relatie daca ai facultate sau nu...conteaza ca stie cel de langa tine sa-ti ofere, caracterul si felul in care se comporta in societate, nu mi-as pune viitorul sot sa faca master doar pt ca vezi doamne ca am si eu...care-i problema daca eu am master si el are doar facult? va zic eu nici una, poti si ai si 3 facult daca in viata reala esti praf degeaba ai facult ca nu te invata facult cum sa te porti cu sotul/tia.


:blink:


asta este aluzie la mine,nu?in primul rand, cu siguranta nu l-am obligat pe sotul meu sa faca master.noi luam deciziile importante in viata impreuna.DISCUTAM !!!si in urma unei discutii, am considerat ca este foarte important pt pozitiile nostre sa avem masterul facut.Poate ca l-am influentat, pt ca este foarte ocupat si numai timp de master nu are, dar cu siguranta nu l-am obligat.
cum ai considerat tu ca primul mesaj pe forum trebuie sa ma atace pe mine..:really:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 20 Oct 2008, 16:47 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

asta este aluzie la mine,nu?in primul rand, cu siguranta nu l-am obligat pe sotul meu sa faca master.noi luam deciziile importante in viata impreuna.DISCUTAM !!!si in urma unei discutii, am considerat ca este foarte important pt pozitiile nostre sa avem masterul facut.Poate ca l-am influentat, pt ca este foarte ocupat si numai timp de master nu are, dar cu siguranta nu l-am obligat.
cum ai considerat tu ca primul mesaj pe forum trebuie sa ma atace pe mine..:really:




intr-adevar nu facultatile il fac pe om...dar il mai cizeleaza, parerea mea.depinde si de facultati dar si de omul implicat in acele facultati.
iar in ceea ce priveste banii, cu cine ii aduce si cine nu, esential e ca partenerii sa nu fie frustrati sau sa se certe din cauza ca"eu aduc banii in casa"; pana la urma roata se intoarce.la fel a fost si la noi si stiu ca oricand poate fi altfel...esential e sa ne fie bine impreuna, sa avem ce ne trebuie indiferent cine aduce banii.
in ceea ce priveste masterul, cred ca sotul meu nu il va face, chiar dc eu am facut. nu isi doreste acest lucru, cel putin nu acum...poate cu timpul va vrea sau daca va avea nevoie de el il va si face:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 20 Oct 2008, 17:13 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 18:27
Mesaje: 398
nu cred ca diferenta de studii conteaza chiar asa de mult(in cazul nostru eu am facultatea terminata si el are decat liceul) si sunt situatii cand pe el il duce capul mai repede decat pe mine
si deocamdata ne intelegem bine, si nu cred ca se vor ivi probleme


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 20 Oct 2008, 21:05 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
cum ai considerat tu ca primul mesaj pe forum trebuie sa ma atace pe mine..



da pardon, in primul rand nu ma intereseaza ca te-ai simtit,era doar o idee, si nu cred ca are vreo legatura ca e primul msj postat de mine si te vizeaza, vezi Doamne pe tine...si chiar daca te viza nu cred trebuia sa sari asa, ca eu unu cred ca pe forumul asta se tine cont de cei vechii sau noi veniti...:really:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 20 Oct 2008, 21:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Sa stii ca ii...sau ar trebui sa fie...barbatul meu nu are probleme sa fie intretinut...:))) el sta acasa cu fata ca eu sa fiu flexibila sa imi setez intalnirile oricand au nevoie oamenii :) asta a fost cateva luni bune...

Treaba asta merge in amandoua sensurile si nu ar trebui sa afecteze relatia...cine face mai multi bani :gun:...la noi primii ani, cat am fost eu in scoala, el a facut banii si ne-a intretinut ca sa zic asa (nici macar nu imi place sa folosesc expresia asta)...iar apoi, dupa ce mi-am deschis eu business-ul si a venit fata pe lume, eu am inceput sa aduc banii in casa...nu vad care e problema...important e, ca la sfarsitul zilei, sa avem o viata buna...

Intrebarea postului a fost daca diferenta de scoala afecteaza relatia? nu cine aduce banii in casa...hai sa nu deviem :))

eu n-am inteles..vrei sa spui ca e imp sau nu cine aduce banii in casa?

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 20 Oct 2008, 21:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
cum ai considerat tu ca primul mesaj pe forum trebuie sa ma atace pe mine..



da pardon, in primul rand nu ma intereseaza ca te-ai simtit,era doar o idee, si nu cred ca are vreo legatura ca e primul msj postat de mine si te vizeaza, vezi Doamne pe tine...si chiar daca te viza nu cred trebuia sa sari asa, ca eu unu cred ca pe forumul asta se tine cont de cei vechii sau noi veniti...:really:


laura sare si la cei noi si la cei vechi si la cei ce-i sunt simpatici si la cei antipatici:p nu te supara si mai ales nu sari nici tu dc nu-ti place genul asta de confruntare;)
oricum, bun venit!:)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 89 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 24 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România