Ultima vizită a fost: Acum este 19 Apr 2024, 18:44


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 89 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 20 Oct 2008, 21:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
eu n-am inteles..vrei sa spui ca e imp sau nu cine aduce banii in casa?


pe moment, mi s-a parut ca are sens ce am scris...acum am recitit si nici eu nu am inteles :nwink: am vrut sa zic ca sunt de acord cu ce se spusese mai sus, adica nu are imp cine aduce banii...:)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 20 Oct 2008, 23:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
cum ai considerat tu ca primul mesaj pe forum trebuie sa ma atace pe mine..



da pardon, in primul rand nu ma intereseaza ca te-ai simtit,era doar o idee, si nu cred ca are vreo legatura ca e primul msj postat de mine si te vizeaza, vezi Doamne pe tine...si chiar daca te viza nu cred trebuia sa sari asa, ca eu unu cred ca pe forumul asta se tine cont de cei vechii sau noi veniti...:really:


ai dreptate.nu conteaza ca esti nou sau vechi.fiecare isi spune parerea cum crede de cuviinta.asa am facut si eu.ti-am raspuns.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 20 Oct 2008, 23:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

laura sare si la cei noi si la cei vechi si la cei ce-i sunt simpatici si la cei antipatici:p nu te supara si mai ales nu sari nici tu dc nu-ti place genul asta de confruntare;)
oricum, bun venit!:)



:nlol::nlol:da?asa fac?:nlol:credeam ca m-am cumintit:D

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 21 Oct 2008, 19:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

pe moment, mi s-a parut ca are sens ce am scris...acum am recitit si nici eu nu am inteles :nwink: am vrut sa zic ca sunt de acord cu ce se spusese mai sus, adica nu are imp cine aduce banii...:)

multumesc pt lamurire!:)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 21 Oct 2008, 19:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:


:nlol::nlol:da?asa fac?:nlol:credeam ca m-am cumintit:D

asa faci, da:p mi-e si frica de tine!!!! brrrrrrrrr:alien:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 21 Oct 2008, 20:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
asa faci, da:p mi-e si frica de tine!!!! brrrrrrrrr:alien:


chiar nu ai de ce sa-ti fie frica:rolleyes:
:p

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 21 Oct 2008, 20:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

chiar nu ai de ce sa-ti fie frica:rolleyes:
:p

sigur?:ninja::p

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 21 Oct 2008, 21:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
sigur?:ninja::p



cu tine chiar nu am nimic.dar nici nu am vazut poze cu tine de mult timp..:p:nlol:glumesc.
ti-ai spus parerea la topic?ca sunt chiar curioasa care e.:p

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 22 Oct 2008, 15:27 
Nou Venit

Membru din: 21 Oct 2008, 18:35
Mesaje: 4
in mod sigur depinde caracterul celor 2..intre mine si iubitul meu este diferenta de scoala, si pt noi nu este important...nu ma simt superioara lui, nici el inferior mie...ptt ca in viata asta nu scoala este cea mai importanta....nu este prioritara...eu am amanat facultatea pe cand voi fi implinita, knd voi avea o familie, si copil...abia atunci voi face facultatea...ca sa zic ca am facut-o...pentru ca stiu ca sunt capabila sa o fac...am invatat f bine in liceu..nu ar fi o problema pt mine facultatea...
din moment ce ne descurcam cu serviciul, e foarte bine asa...;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 22 Oct 2008, 17:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:


cu tine chiar nu am nimic.dar nici nu am vazut poze cu tine de mult timp..:p:nlol:glumesc.
ti-ai spus parerea la topic?ca sunt chiar curioasa care e.:p

pai pt ca-mi era frica de tine! d-aia n-am pus poze:p;)
mi-am spus parerea, de mai multe ori chiar:D

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 22 Oct 2008, 18:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
in mod sigur depinde caracterul celor 2..intre mine si iubitul meu este diferenta de scoala, si pt noi nu este important...nu ma simt superioara lui, nici el inferior mie...ptt ca in viata asta nu scoala este cea mai importanta....nu este prioritara...eu am amanat facultatea pe cand voi fi implinita, knd voi avea o familie, si copil...abia atunci voi face facultatea...ca sa zic ca am facut-o...pentru ca stiu ca sunt capabila sa o fac...am invatat f bine in liceu..nu ar fi o problema pt mine facultatea...
din moment ce ne descurcam cu serviciul, e foarte bine asa...;)

cum adica scoala nu e prioritata?! poate la 40 de ani nu mai e...da' pe la 20 asta e lucru cel mai important dupa mine!:lol:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 22 Oct 2008, 18:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
in mod sigur depinde caracterul celor 2..intre mine si iubitul meu este diferenta de scoala, si pt noi nu este important...nu ma simt superioara lui, nici el inferior mie...ptt ca in viata asta nu scoala este cea mai importanta....nu este prioritara...eu am amanat facultatea pe cand voi fi implinita, knd voi avea o familie, si copil...abia atunci voi face facultatea...ca sa zic ca am facut-o...pentru ca stiu ca sunt capabila sa o fac...am invatat f bine in liceu..nu ar fi o problema pt mine facultatea...
din moment ce ne descurcam cu serviciul, e foarte bine asa...;)


aha, nu este prioritara scoala...da ce este prioritar la 20 de ani?sa faci copii?sa te mariti?
si sunt curioasa daca tu ai doar liceul si ai mai multe scoli decat prietenul tau....el are 8 clase?ca nu prea inteleg.....
si daca tu crzi ca esti capabila , fa o facultate, nu te gandi numai ca ai putea sa o faci.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 23 Oct 2008, 12:05 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

aha, nu este prioritara scoala...da ce este prioritar la 20 de ani?sa faci copii?sa te mariti?
si sunt curioasa daca tu ai doar liceul si ai mai multe scoli decat prietenul tau....el are 8 clase?ca nu prea inteleg.....
si daca tu crzi ca esti capabila , fa o facultate, nu te gandi numai ca ai putea sa o faci.



int-adevar la 20 ani scoala e mai imp...cel putin asa a fost pt mine. am facut faculta, apoi masterul si abia dupa apoi m-am si casatorit...iar copilul va urma:D si chiar ma gandesc ca pe la anu poate mai fac un master, dar sa vedem ce va fi pana atunci...asteptam sa termine sotul faculta in vara si sa fim sanatosi...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 23 Oct 2008, 12:27 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:


int-adevar la 20 ani scoala e mai imp...cel putin asa a fost pt mine. am facut faculta, apoi masterul si abia dupa apoi m-am si casatorit...iar copilul va urma:D si chiar ma gandesc ca pe la anu poate mai fac un master, dar sa vedem ce va fi pana atunci...asteptam sa termine sotul faculta in vara si sa fim sanatosi...



poi nici chiar copii la 20 de ani...dar nici la 40 :))

sa va spun cateva cazuri: :) ....a facut 3 facultati....s-a maritat la 35 de ani pt ca cariera era foarte importanta....iar acum la 40 de ani se chinuie sa faca copil...

mai cunosc....sora si frate....38 respectiv 42 de ani....necasatoriti....locuiesc cu parintii....iar "baiatul" se uita tot dupa pustoaice de 17 ani....eu nu inteleg...le place sa stea cu parintii, nu vor sa aiba si ei copii la randul lor? :)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 23 Oct 2008, 12:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


poi nici chiar copii la 20 de ani...dar nici la 40 :))

sa va spun cateva cazuri: :) ....a facut 3 facultati....s-a maritat la 35 de ani pt ca cariera era foarte importanta....iar acum la 40 de ani se chinuie sa faca copil...

mai cunosc....sora si frate....38 respectiv 42 de ani....necasatoriti....locuiesc cu parintii....iar "baiatul" se uita tot dupa pustoaice de 17 ani....eu nu inteleg...le place sa stea cu parintii, nu vor sa aiba si ei copii la randul lor? :)


carlita, sun si cazuri de genul acesta intr-adevar.
dar mie sincer mi se pare suparator pentru tineretul din ziua de azi sa spun:sunt desteapta , as putea sa fac scoala dar am alte prioritati momentan.pai daca esti destep , fa o facultate!profita de aceasta perioada din viata ta care este asa de frumoasa.facultatea e frumoasa la 20 de ani, nu la 40 cand o faci numai pentru ca nu ti-ai gasit un loc de munca pe masura inteligentei tale.
in ziua e azi, parerea mea este ca ma mult de secretara, vanzatoare, nu poti fii.sau poti fii secretara fara facultate?cred ca se cer si pe acest post facultatea.atunci, ce cariera poti face?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 23 Oct 2008, 12:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
Citat:

carlita, sun si cazuri de genul acesta intr-adevar.
dar mie sincer mi se pare suparator pentru tineretul din ziua de azi sa spun:sunt desteapta , as putea sa fac scoala dar am alte prioritati momentan.pai daca esti destep , fa o facultate!profita de aceasta perioada din viata ta care este asa de frumoasa.facultatea e frumoasa la 20 de ani, nu la 40 cand o faci numai pentru ca nu ti-ai gasit un loc de munca pe masura inteligentei tale.
in ziua e azi, parerea mea este ca ma mult de secretara, vanzatoare, nu poti fii.sau poti fii secretara fara facultate?cred ca se cer si pe acest post facultatea.atunci, ce cariera poti face?

in ziua de azi si pt femeie de servici se cere facultate... si cu facultate...master si ce vrei u gasesti greu de munca sau un loc de munca cat de cat bine platit dar fara facultatete nici atat ... uite un caz la o prietena de familie a parintilor mei ... lucra la judecatorie pe post de grefiera sau ceva de genul nu prea stiu cum se numeste si la aproape 50 de ani a trebuit sa faca facultatea ca sa nu piarda postul ca venea alta din urma , tanara la 20 si ceva de ani cu facultate chiar daca nu avea experienta.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 23 Oct 2008, 13:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:


poi nici chiar copii la 20 de ani...dar nici la 40 :))

sa va spun cateva cazuri: :) ....a facut 3 facultati....s-a maritat la 35 de ani pt ca cariera era foarte importanta....iar acum la 40 de ani se chinuie sa faca copil...

mai cunosc....sora si frate....38 respectiv 42 de ani....necasatoriti....locuiesc cu parintii....iar "baiatul" se uita tot dupa pustoaice de 17 ani....eu nu inteleg...le place sa stea cu parintii, nu vor sa aiba si ei copii la randul lor? :)


dar de ce-ar vrea neaparat copii? nu sunt de acord cu statul la mama acasa decat pana la terminarea scolii dar nu inteleg ce legatura are asta cu copiii? de ce tb sa vrem cu totii copii?
de ce ti se pare tie un "caz" femeia de 40 de ani pt care era importanta cariera?! e alegerea ei. asta i-a dat ei satisfactie pana la varsta de 40 de ani. acum vrea altceva! eu sincer, am mult mai mult respect pt o astfel de femeie decat pt copilele de 20 de ani care vor sa fie mame:really: ce fel de mame...vom vedea mai incolo:lol:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 23 Oct 2008, 14:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

dar de ce-ar vrea neaparat copii? nu sunt de acord cu statul la mama acasa decat pana la terminarea scolii dar nu inteleg ce legatura are asta cu copiii? de ce tb sa vrem cu totii copii?
de ce ti se pare tie un "caz" femeia de 40 de ani pt care era importanta cariera?! e alegerea ei. asta i-a dat ei satisfactie pana la varsta de 40 de ani. acum vrea altceva! eu sincer, am mult mai mult respect pt o astfel de femeie decat pt copilele de 20 de ani care vor sa fie mame:really: ce fel de mame...vom vedea mai incolo:lol:


clarut, sa stii ca si eu am vazut femei disperate care pana la 40 de ani si-au dorit doar cariera si acum isi doresc cu disperare un copil.si nu au nici cum nici cu cine sa il faca.si nu pot sa spun ca le admir pt ce sunt.chiar daca au satsfactii profesionale sunt foarte nefericite(sunt 3 la numar).

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 23 Oct 2008, 14:51 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
in ziua de azi si pt femeie de servici se cere facultate... si cu facultate...master si ce vrei u gasesti greu de munca sau un loc de munca cat de cat bine platit dar fara facultatete nici atat ... uite un caz la o prietena de familie a parintilor mei ... lucra la judecatorie pe post de grefiera sau ceva de genul nu prea stiu cum se numeste si la aproape 50 de ani a trebuit sa faca facultatea ca sa nu piarda postul ca venea alta din urma , tanara la 20 si ceva de ani cu facultate chiar daca nu avea experienta.



da...la fortele de munca din cluj toti au fost obligati sa faca facultate daca vor sa mai lucreze acolo....si mama unei prietene...la 50....cred ca atat are...s-a apucat sa faca facultatea...e normal ca cei de acolo sa vor sa angajeze forte noi :D


ma mai duc de multe ori sa platesc cate o factura si este o femeie la ghiseu de 40-45-50 de ani....si se miscaaa foarte greu....si eu as angaja pe una de 20-25 care lucreaza mai repede si are o facultate chiar daca nu are experienta....oricaarei persoane trebuie sa i se dea ocazia sa munceasca...

multe prietene isi cauta un loc de munca si toata lumea cere experienta, dar cum sa iti fci experienta daca nimeni nu te angajeaza...termini o facultate....si iti cere experienta....

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de scoala
MesajScris: 23 Oct 2008, 14:52 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
ma scuzati daca mai fac greseli dar am o tastatura idiota aici ca toate tastele se blocheaza ...ma cam chinui sa scriu :P

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 89 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România