Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 04:07


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 49 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Ce nu trebuie sa lipseasca dintr-o bucatarie?
MesajScris: 17 Oct 2008, 22:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Daca ai robot de bucatarie, de ce iti mai trebuie masina de tocat, blender si mixer? Nu le are robotul pe toate? (?)

Masina de spalat vase e deja pe lista mea de "to buy", dar mai trebuie sa asteptam un pic... :cry:


cora, in afara subiectului, mai pune poze de la nunta.:npray:foarte putine am vazut

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce nu trebuie sa lipseasca dintr-o bucatarie?
MesajScris: 20 Oct 2008, 20:06 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

cora, in afara subiectului, mai pune poze de la nunta.:npray:foarte putine am vazut



eu nu am masina de spal vase, nici nu imi place sa spal, dar parca nu i-am vazut rostul.
am robot, care e ffff util, filtru cafea, care il foloseste sotul meu ca el mai bea 1-2 cafele pe sapt, cuptor cu microunde, fff util si el, cuptor, plita, hota, si sandwichmaker care e nou nout in dulap.
a si plus restul de chestii mobila, centrala, vasele, lingurile, paharele...frigiderul e pe hol:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce nu trebuie sa lipseasca dintr-o bucatarie?
MesajScris: 26 Oct 2008, 11:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:


eu nu am masina de spal vase, nici nu imi place sa spal, dar parca nu i-am vazut rostul.
am robot, care e ffff util, filtru cafea, care il foloseste sotul meu ca el mai bea 1-2 cafele pe sapt, cuptor cu microunde, fff util si el, cuptor, plita, hota, si sandwichmaker care e nou nout in dulap.
a si plus restul de chestii mobila, centrala, vasele, lingurile, paharele...frigiderul e pe hol:p

eu am sandwichmaker, storcator de fructe, oale zepter ( nu e nici un fas pt ca suntem 2 pers in casa nu 100 ca sa gatesc in sistem), am o chestie mica si haioasa de la zepter care este un mini robot de bucatarie), nu am cuptor cu microunde am (auzit ca e nociv), si diferite chestii hota, cuptor, aragaz,prajitor de paine ( care e virgin).
Oricum eu sper si visez in continuare la o menajera in bucatarie care m-ar ajuta sa nu mai folosesc eu chestiile astea.:drool::~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce nu trebuie sa lipseasca dintr-o bucatarie?
MesajScris: 27 Oct 2008, 22:43 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
eu am sandwichmaker, storcator de fructe, oale zepter ( nu e nici un fas pt ca suntem 2 pers in casa nu 100 ca sa gatesc in sistem), am o chestie mica si haioasa de la zepter care este un mini robot de bucatarie), nu am cuptor cu microunde am (auzit ca e nociv), si diferite chestii hota, cuptor, aragaz,prajitor de paine ( care e virgin).
Oricum eu sper si visez in continuare la o menajera in bucatarie care m-ar ajuta sa nu mai folosesc eu chestiile astea.:drool::~*



eu menajera nu as vrea, imi place sa gatesc doar ca nu dispun si de timp...insa nu imi place sa spal vasele:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce nu trebuie sa lipseasca dintr-o bucatarie?
MesajScris: 28 Oct 2008, 16:05 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:


eu menajera nu as vrea, imi place sa gatesc doar ca nu dispun si de timp...insa nu imi place sa spal vasele:D



nici eu nu as vrea menajera...sa imi umble printre lucruri cand nu sunt eu acasa :) .......sau sa imi gateasca :P mie imi place sa gatesc f mult si sa incerc noi retete :D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce nu trebuie sa lipseasca dintr-o bucatarie?
MesajScris: 28 Oct 2008, 19:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


nici eu nu as vrea menajera...sa imi umble printre lucruri cand nu sunt eu acasa :) .......sau sa imi gateasca :P mie imi place sa gatesc f mult si sa incerc noi retete :D


nu stiu ce intelegeti voiexact prin menajera, dar o femei care va ajuta la curatenie, in care aveti incredere, cu siguranta nu va va umbla rin lucruri.eu am o femeie care vine de 2 ori pe luna, cand sunt eu acasa si imi face curatenie.deocamdata am stat si eu si am fact curatenia impreuna, dar pe viitor, daca im castiga increderea,o voi lasa singura in casa.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce nu trebuie sa lipseasca dintr-o bucatarie?
MesajScris: 28 Oct 2008, 19:38 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:

nu stiu ce intelegeti voiexact prin menajera, dar o femei care va ajuta la curatenie, in care aveti incredere, cu siguranta nu va va umbla rin lucruri.eu am o femeie care vine de 2 ori pe luna, cand sunt eu acasa si imi face curatenie.deocamdata am stat si eu si am fact curatenia impreuna, dar pe viitor, daca im castiga increderea,o voi lasa singura in casa.




da, daca o cunosti e altceva, dar si ca sa poti sa ai incredere in ea dureaza destul de mult :D cel putin la mine....nu prea am incredere in oameni, am avut prieteni in care am aut incredere si m-au dezamagit...si de atunci nu prea mai am incredere in nimeni :P


da...menajera e o persoana care vine sa te ajute la curatenie, la mancare uneori... :) dar nu stiu, tot nu as vrea....


deocamdata am timp sa fac de toate in viitor, nu se stie...si daca o sa am suficienti bani sa platesc pe cineva da...se poate :D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce nu trebuie sa lipseasca dintr-o bucatarie?
MesajScris: 28 Oct 2008, 19:45 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
am avut si noi o doamna care ne-a ajutat la mancare, dar cum trebuia sa vina cam rar am renuntat la ea pana la urma...era fff buna bucatareasa si curata si aveam incredere in ea...
mie mi-ar face placere sa am pe cineva care sa ma ajute la curat sau care sa imi faca curat, mai ales de sarbatori...dar momentan ne descurcam noi 2 in ap, iar pt mancare nu prea avem nevoie ca nu mancam prea mult....adik acasa manacm doar seara, iar bucataresele noastre sunt mamamele:D si noi gatim ocazional:p si e suuuper suficient:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce nu trebuie sa lipseasca dintr-o bucatarie?
MesajScris: 30 Oct 2008, 02:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
[chestia cu menajera era oarecum o gluma dar sincer vorbind acum chiar nu m-ar deranja sa vina cineva de cateva ori pe luna sa faca curat. noi plecam dimineata la 7 si ne intoarcem seara in jur de 8-9 ...asa ca numai de curatenie nu stau. Daca ai pe cineva de incredere nu vad ce ar fi rau. nu sa faca curat in haine sau in sertare dar sa spele geamurile, sa dea cu un aspirator, sa stearga praful....
:neyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce nu trebuie sa lipseasca dintr-o bucatarie?
MesajScris: 30 Oct 2008, 14:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
cu menajera sunt si eu de acord atat timp cat nu are vre-o 21 de ani si fuste de 21 de cm:rofl: ca altfel m-as:nerv:toata ziulica

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce nu trebuie sa lipseasca dintr-o bucatarie?
MesajScris: 01 Noi 2008, 07:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
cu menajera sunt si eu de acord atat timp cat nu are vre-o 21 de ani si fuste de 21 de cm:rofl: ca altfel m-as:nerv:toata ziulica


tare bine ii sa iti faca cineva curat...noi am avut o firma angajata care venea o data la 2 sapt...dar de cand cu economia care merge cam rau, am renuntat temporar...ne-am reorganizat bugetul :)

scuze pt off topic :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce nu trebuie sa lipseasca dintr-o bucatarie?
MesajScris: 03 Noi 2008, 13:56 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
pentru femeile care nu prea au timp, sau au un program foarte incarcat cred ca e normal sa isi doreasca asa ceva :D ...de ce sa nu vi acasa de la job si toate sa fie puse la punct sa te poti intinde in pat sa te relaxezi :P ....

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce nu trebuie sa lipseasca dintr-o bucatarie?
MesajScris: 04 Noi 2008, 11:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
pentru femeile care nu prea au timp, sau au un program foarte incarcat cred ca e normal sa isi doreasca asa ceva :D ...de ce sa nu vi acasa de la job si toate sa fie puse la punct sa te poti intinde in pat sa te relaxezi :P ....

nu mai spune nimic. Deja visez:cool::npray:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce nu trebuie sa lipseasca dintr-o bucatarie?
MesajScris: 04 Noi 2008, 18:21 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
nu mai spune nimic. Deja visez:cool::npray:



no bine :))

deci ce nu mai trebuie sa ne lipseasca dintr-o bucatarie?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce nu trebuie sa lipseasca dintr-o bucatarie?
MesajScris: 04 Noi 2008, 20:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
off-topic ...cand m-am mutat singura bucataria mea era utilata cu un frigider, aragaz, 3 farfurii, o cratita si...atat. mi se parea cea mai misto bucatarie din lume pt ca era doar a mea.:rocker:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce nu trebuie sa lipseasca dintr-o bucatarie?
MesajScris: 10 Noi 2008, 22:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
fetelor eu mi-am rupt mana dreapt ieri asa ca imi trebe bucatareasa:cry: dar pana la bucataresa imi exploatez barbau caci cu stanga nu mai pot face mai nimic:-`:party::hap_d:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce nu trebuie sa lipseasca dintr-o bucatarie?
MesajScris: 11 Noi 2008, 13:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
fetelor eu mi-am rupt mana dreapt ieri asa ca imi trebe bucatareasa:cry: dar pana la bucataresa imi exploatez barbau caci cu stanga nu mai pot face mai nimic:-`:party::hap_d:

acum sotul tau trebuie sa inteleaga si sa te ajute cat mai mult. iti urez sa-ti te faci bine cat mai repede :-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce nu trebuie sa lipseasca dintr-o bucatarie?
MesajScris: 12 Noi 2008, 16:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
mi s-a spus ca daca tii mai mult timp un frigider nou in cutie(ma rog,ambalaj) se deterioreaza.adica nu stiu ce i se intampla si nu mai e functionabil.stiti ceva in sensul asta?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce nu trebuie sa lipseasca dintr-o bucatarie?
MesajScris: 12 Noi 2008, 17:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
mi s-a spus ca daca tii mai mult timp un frigider nou in cutie(ma rog,ambalaj) se deterioreaza.adica nu stiu ce i se intampla si nu mai e functionabil.stiti ceva in sensul asta?


Nu am mai auzit chestia asta pana acum... Dar mi se pare cam aiurea; la magazin nu sta in ambalaj pana il cumpara cineva?!

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce nu trebuie sa lipseasca dintr-o bucatarie?
MesajScris: 12 Noi 2008, 18:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
mi s-a spus ca daca tii mai mult timp un frigider nou in cutie(ma rog,ambalaj) se deterioreaza.adica nu stiu ce i se intampla si nu mai e functionabil.stiti ceva in sensul asta?


sincer...o prostie mai mare ca asta nu am auzit de mult.cine ti-a spus asta?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 49 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România