Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 16:41


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 125 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Ce v-ar determina sa va intoarceti in Romania?
MesajScris: 24 Noi 2008, 19:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

Pt a "revitaliza" topicul....ce parere aveti despre mentinerea/ridicarea vizelor pt sua?
Eu una sunt pt mentinerea vizei pana in momentul in care vom fi suficienti de civilizati. Cat priveste obtinerea ei...nu cred ca mai este o problema pt oamenii cu adevarat ok.


Nici eu nu sunt pro ridicarea vizelor...dar in aceeasi masura, ambasada ar trebui sa revizuiasca metoda de acordare a vizelor pt ca....sucks big time...dau viza la oameni care au stat ilegal aici ani de zile si care or sa stea in continuare...dar la oameni care chiar vor numai sa vina in vizita (socrii mei) nu le dau pe te miri ce motive...

Eu nu cred ca se vor ridica vizele in curand...din ce am citit eu, mai sunt ceva conditii de indeplinit, iar ca ultima conditie, refuzul vizelor la ambasada trebuie sa fie sub 10% din nr de aplicanti ca sa se incadreze in Visa Waiver Program...

Sincera, nu cred ca e nevoie de mai multi romani pe aici...cei care sunt au facut destule magarii ca sa nu mai fie nevoie si de altii...romanii numai pe furtisaguri si pe chestii dubioase sunt pusi oriunde s-ar duce...gen frauda care s-a facut prin Chicago si Phoenix cu apartamentele...numai pe tras tzepe sa faca un ban rapid si sa dispara dupa aia...dar consecintele le au de suferit apoi oamenii cinstiti...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce v-ar determina sa va intoarceti in Romania?
MesajScris: 24 Noi 2008, 19:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

hmmm...pe mine ma socheaza faptul ca nu ai inteles la ce ma refeream...stai sa dau paste inca o data la paragraful respectiv

"Parerea mea despre Europa (si poate nu e cea mai obiectiva pt ca in ultimii ani nu am prea fost pe acolo) este ca a fost otravita de comportamentul romanesc si nu mai e ce a fost..."

deci, in primul rand, am mentionat faptul ca nu e cea mai obiectiva...in al doilea rand, raspundeam la exemplele care se dadusera mai sus despre romani plecati in italia si spania si care lucreaza in capsunerii si alte chestii de genul...care nu mi se par exemple concludente despre romani inteligenti si cu succese in strainatate...in sensul asta am spus ca e otravita de romani...

nu inteleg de ce trebuie sa te simti lezata...la urma urmei, numai de cazul tiganului din italia de acum 2 ani trebuie sa imi aduc aminte si ce publicitate negativa ni s-a facut...stiu ca faceam escala atunci in Milano si mi-a fost frica sa spun ca sunt romanca...si exemplele sunt convinsa ca pot sa curga...despre reputatia pe care si-au facut-o romanii in toata Europa...poti sa afirmi cu mana pe inima ca nu e otravita imaginea romanilor in Europa?...

PS as mai continua da tocmai m-am trezit din somn, nu mi-am baut cafeaua si fata trebuie hranita...da m-am ambalat un pic...


sincer, ma gandeam sa nici nu mai raspund la subiectul asta pt ca oricum fiecare intelege ce vrea. si mai ales pt ca te-ai "ambalat".
tu ai inteles ca eu sunt lezata. eu am spus ca sunt socata. socata ca un roman poate spune asa ceva despre poporul din care face parte.
din ceea ce inteleg din ultimul tau reply ai vrut de fapt sa zici ca imaginea romanilor in europa e otravita. da, asta asa e. dar nu e ceea ce inteleg "Parerea mea despre Europa (si poate nu e cea mai obiectiva pt ca in ultimii ani nu am prea fost pe acolo) este ca a fost otravita de comportamentul romanesc si nu mai e ce a fost..." e drept ca n-am citit la ce rapundeai dar fara a face o analiza aprofundata a frazei tale mi s-a parut f clar mesajul: europa e cumva murdarita de comportamentul romanilor. si din cauza romanilor europa si-a pierdut ceva din farmec. imi pare rau dar am mai citit de 3 ori afirmatia ta si tot ac lucru il inteleg
:lol: o sa citesc toate reply-urile putin mai tarziu si poate o sa am vreo revelatie atunci...
poate am inteles eu gresit sau poate te-ai exprimat tu gresit. oricare din variante ar fi nu vreau sa ne suparam. mi-am exprimat si eu ca si tine o parere.

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce v-ar determina sa va intoarceti in Romania?
MesajScris: 24 Noi 2008, 19:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
toata discutia a fost despre romani in strainatate...normal ca vb de imaginea romanilor...nu de Europa in general...asa cum am mai spus, in ultimii ani nu am mai fost in Europa...concediile mele se reduc la mers in Romania, cand trecem oceanul...timpul nu ne-a cam permis pana acum sa mergem si in alte parti de partea cealalta a oceanului...deci nu imi pot exprima o parere de Europa...ci doar perceptia mea despre romani...

si de ce sa nu fiu obiectiva si sa nu pot spune despre un roman ce cred? daca nu as spune ce cred numai pt ca m-am nascut in Romania, ar fi ca si cum as aproba comportamentul acesta...or eu nu sunt de acord cu frauda, hotia, inselatoria etc...doar pt un quick buck...eu sunt genul de om care nu poate dormi noaptea daca stie ca a facut ceva off the book...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce v-ar determina sa va intoarceti in Romania?
MesajScris: 24 Noi 2008, 20:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
toata discutia a fost despre romani in strainatate...normal ca vb de imaginea romanilor...nu de Europa in general...asa cum am mai spus, in ultimii ani nu am mai fost in Europa...concediile mele se reduc la mers in Romania, cand trecem oceanul...timpul nu ne-a cam permis pana acum sa mergem si in alte parti de partea cealalta a oceanului...deci nu imi pot exprima o parere de Europa...ci doar perceptia mea despre romani...

si de ce sa nu fiu obiectiva si sa nu pot spune despre un roman ce cred? daca nu as spune ce cred numai pt ca m-am nascut in Romania, ar fi ca si cum as aproba comportamentul acesta...or eu nu sunt de acord cu frauda, hotia, inselatoria etc...doar pt un quick buck...eu sunt genul de om care nu poate dormi noaptea daca stie ca a facut ceva off the book...


n-a zis nimeni ca nu poti sa fii obiectiva. dar de la asta si pana la a spune ca europa e otravita de romani e cale lunga. eu asta am inteles si am ramas socata. m-am uitat pe intregul tau reply si afirmatia aia e de fapt un paragraf separat. si nici nu e un reply la vreun alt post. dc citesti cum am citit eu un post da si doua nu ai intelege ac lucru. oricum, acum am priceput ce voiai sa zici! se mai intampla. nu te "ambala":p

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce v-ar determina sa va intoarceti in Romania?
MesajScris: 24 Noi 2008, 23:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

nu te "ambala":p


:) ma ambalasem cred din cauza ca aruncasem ochii pe forum inainte sa imi beau cafeaua...

de acum inainte, o sa fie cafeaua si dupa aia forumul ca sa pot gandi mai bine :):-*

PS raspunsesem despre Europa la ce a zis cred mariko despre prietenii ei din italia...ca ziceai ca nu a avut referire...:)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce v-ar determina sa va intoarceti in Romania?
MesajScris: 02 Dec 2008, 23:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

:) ma ambalasem cred din cauza ca aruncasem ochii pe forum inainte sa imi beau cafeaua...

de acum inainte, o sa fie cafeaua si dupa aia forumul ca sa pot gandi mai bine :):-*

PS raspunsesem despre Europa la ce a zis cred mariko despre prietenii ei din italia...ca ziceai ca nu a avut referire...:)

eu acum recuperez pe forum:)
si eu cred ca eram suparata de tot insistam ca nu inteleg...de obicei cedez mai rpd! cel mai destept cedeaza:p;)
asa ca va rog sa continuati discutia. cred ca v-am speriat:-` scuze!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce v-ar determina sa va intoarceti in Romania?
MesajScris: 03 Dec 2008, 06:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
eu acum recuperez pe forum:)
si eu cred ca eram suparata de tot insistam ca nu inteleg...de obicei cedez mai rpd! cel mai destept cedeaza:p;)
asa ca va rog sa continuati discutia. cred ca v-am speriat:-` scuze!


chiar voiam sa scriu aseara...ca poate s-au speriat fetele cand ne-au vazut atat de inversunate...de nu au mai scris nimic...eu am fost plecata de acasa de Thanksgiving de aia nu am mai dat nici un semn de viata...

PS de data asta nu raspund la provocarea cu cel mai destept cedeaza:p...incerc sa o pun in aplicare :tongue:

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce v-ar determina sa va intoarceti in Romania?
MesajScris: 03 Dec 2008, 12:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

chiar voiam sa scriu aseara...ca poate s-au speriat fetele cand ne-au vazut atat de inversunate...de nu au mai scris nimic...eu am fost plecata de acasa de Thanksgiving de aia nu am mai dat nici un semn de viata...

PS de data asta nu raspund la provocarea cu cel mai destept cedeaza:p...incerc sa o pun in aplicare :tongue:




Pai...bine ai revenit.Sa continuam subiectul.
ajung si eu in Franta de revelion si poate o sa fiu asa de incantata ca nu ma mai intorc.:p:p

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce v-ar determina sa va intoarceti in Romania?
MesajScris: 10 Ian 2009, 15:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Bai fetelor mai lasati-o cu hainele de firma ca tot din plasticele din China sunt facute si alea mai nou si dati bani doar pentru firma mai mult decat pentru produs.
Nu cred ca are vre-o legatura desteptaciunea cu intoarcerea acasa sau poate doar una mica ,eu cred ca modul de a castiga bani si valoarea lor e mai importanta. Eu m-as intoarce maine acasa daca ar fi spitalele mai bune si as castiga macar jumatate din cat castig in Germania.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce v-ar determina sa va intoarceti in Romania?
MesajScris: 11 Ian 2009, 18:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
Bai fetelor mai lasati-o cu hainele de firma ca tot din plasticele din China sunt facute si alea mai nou si dati bani doar pentru firma mai mult decat pentru produs.
Nu cred ca are vre-o legatura desteptaciunea cu intoarcerea acasa sau poate doar una mica ,eu cred ca modul de a castiga bani si valoarea lor e mai importanta. Eu m-as intoarce maine acasa daca ar fi spitalele mai bune si as castiga macar jumatate din cat castig in Germania.

ce legatura au hainele din China cu romanii din strainatate? nu vad legatura...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce v-ar determina sa va intoarceti in Romania?
MesajScris: 11 Ian 2009, 21:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
ce legatura au hainele din China cu romanii din strainatate? nu vad legatura...


Citeste si paginile dinainte ca ai sa intelegi ce am vrut sa spun despre haine... Nu era vb de vre-o legatura intre haine si oameni, era doar ceva referitor la ce au scris fetele mai inainte..

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce v-ar determina sa va intoarceti in Romania?
MesajScris: 12 Mar 2009, 16:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:


Pt a "revitaliza" topicul....ce parere aveti despre mentinerea/ridicarea vizelor pt sua?
Eu una sunt pt mentinerea vizei pana in momentul in care vom fi suficienti de civilizati. Cat priveste obtinerea ei...nu cred ca mai este o problema pt oamenii cu adevarat ok.


am primit pe mail o poza cu lumea vazuta de americani (superfunny de altfel. poate pot s-o pun la instrumente?:) ) si mi-am adus aminte ca voiam sa-mi expun si eu parerea referitoare la vize. eu sunt total impotriva lor. oameni necivilizati sunt si prin alte tari care n-au nevoie de viza.:ermm: in plus, modalitatea in care se elibereaza vizele este oarecum subiectiva. si anevoioasa si costisitoare pt cei care aplica.:wacko:
eu am aplicat aici, am platit o gramada de bani si mi-am pierdut timpul cu formulare si copii dupa acte ca sa ma duc la un ghiseu unde dl consul ne-a zambit tandru si ne-a dat viza pe 10 ani! :lol:
ps:acum sper sa nu ma opreasca la aeroport si sa ma considere inamicul nr 1 doar pt ca am zis ca nu sunt de acord cu vizele lor:ninja:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce v-ar determina sa va intoarceti in Romania?
MesajScris: 28 Mar 2009, 20:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:

am primit pe mail o poza cu lumea vazuta de americani (superfunny de altfel. poate pot s-o pun la instrumente?:) ) si mi-am adus aminte ca voiam sa-mi expun si eu parerea referitoare la vize. eu sunt total impotriva lor. oameni necivilizati sunt si prin alte tari care n-au nevoie de viza.:ermm: in plus, modalitatea in care se elibereaza vizele este oarecum subiectiva. si anevoioasa si costisitoare pt cei care aplica.:wacko:
eu am aplicat aici, am platit o gramada de bani si mi-am pierdut timpul cu formulare si copii dupa acte ca sa ma duc la un ghiseu unde dl consul ne-a zambit tandru si ne-a dat viza pe 10 ani! :lol:
ps:acum sper sa nu ma opreasca la aeroport si sa ma considere inamicul nr 1 doar pt ca am zis ca nu sunt de acord cu vizele lor:ninja:

Scuza-ma Clarut daca am citit eu bine tu locuiesti in Belgia,ptr ce anume ti-a trebuit viza? Felicitari ca ai obtinut-o asa de simplu si pe 10 ani,dar tot nu inteleg.
Eu locuiesc de mai bine de 3 ani in Olanda si niciodata nu as vrea sa ma mai intorc in Romania.Si cand merg in vacante in Romania intr-o saptamana ma plictisesc si vreau inapoi.Mi se face lehamite cand merg sa fac piata si vanzatoarele te trateaza ca pe un nimeni,nici buna ziua ,nici la revedere,ceea ce aici niciodata nu se va intampla,sau cum esti tratat aici in orice institutie de stat ai merge si cum esti tratat in Romania.Tatal meu are diabet si a trebuit sa mearga la control ,trebuie sa ma credeti ca a stat in jur de 4 ore la usile cabinetului si nemancat pe de asupra,aceeasi problema o are si soacra mea aici ,diabet,in 2 min de cand am ajuns la spital am intrat in cabinet .Mi se pare inuman si lipsit de bun simt.Dar in fine, ptr absolut oricine vrea sa o i-a de la zero si sa isi faca un viitor intr-o alta tara e greu.Ptr mine a fost f dificil in primul rand cu limba,apoi cultura,legile si terminand cu mentalitatea de aici.Dupa cum stiti Olanda e o tara libera unde prostitutia si fumatul marijuanei e legal.Dar incet incet m-am adaptat si imi place f mult.Parintii mei au fost de 2 ori in vizita si urmeaza sa vina in luna Mai la nunta,Tatal meu s-ar muta si maine aici daca ar putea,numai ca mamai nu ii place limba si nici mancarea f mult(X).Sper ca nu v-am plictisit prea mult,sunt incepatoare pe acest site ,dar imi place ffff mult.O zi minunata va doresc:nblink:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce v-ar determina sa va intoarceti in Romania?
MesajScris: 29 Mar 2009, 00:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Scuza-ma Clarut daca am citit eu bine tu locuiesti in Belgia,ptr ce anume ti-a trebuit viza? Felicitari ca ai obtinut-o asa de simplu si pe 10 ani,dar tot nu inteleg.
Eu locuiesc de mai bine de 3 ani in Olanda si niciodata nu as vrea sa ma mai intorc in Romania.Si cand merg in vacante in Romania intr-o saptamana ma plictisesc si vreau inapoi.Mi se face lehamite cand merg sa fac piata si vanzatoarele te trateaza ca pe un nimeni,nici buna ziua ,nici la revedere,ceea ce aici niciodata nu se va intampla,sau cum esti tratat aici in orice institutie de stat ai merge si cum esti tratat in Romania.Tatal meu are diabet si a trebuit sa mearga la control ,trebuie sa ma credeti ca a stat in jur de 4 ore la usile cabinetului si nemancat pe de asupra,aceeasi problema o are si soacra mea aici ,diabet,in 2 min de cand am ajuns la spital am intrat in cabinet .Mi se pare inuman si lipsit de bun simt.Dar in fine, ptr absolut oricine vrea sa o i-a de la zero si sa isi faca un viitor intr-o alta tara e greu.Ptr mine a fost f dificil in primul rand cu limba,apoi cultura,legile si terminand cu mentalitatea de aici.Dupa cum stiti Olanda e o tara libera unde prostitutia si fumatul marijuanei e legal.Dar incet incet m-am adaptat si imi place f mult.Parintii mei au fost de 2 ori in vizita si urmeaza sa vina in luna Mai la nunta,Tatal meu s-ar muta si maine aici daca ar putea,numai ca mamai nu ii place limba si nici mancarea f mult(X).Sper ca nu v-am plictisit prea mult,sunt incepatoare pe acest site ,dar imi place ffff mult.O zi minunata va doresc:nblink:

pai sunt in belgia de aproape 3 ani dar nu am si cetatenie belgiana.:lol: de-asta am aplicat pt viza. simpla mi s-a parut modalitatea in care consulul ne-a acordat viza (adica a pus o stampila). procedura insa mi s-a parut complicata. prea multe formulare, copii si bani aruncati!:(
acum ca m-am mai obisnuit aici nu cred ca mai tin asa mult sa ma intorc in ro in viitorul apropiat. dar in continuare sustin ca vestul e departe de a fi un paradis. da, sistemul social e mai bun (da' te ustura taxele pe care le platesti) au autostrazi, oamenii sunt mai zambitori, e mai curat...da' oamenii sunt ac peste tot! mincinosi, barfitori, lenesi au si ei ca si noi. diferenta e ca astora le e frica de legi iar in ro regulile se sfideaza cu succes:( mai e si diferenta de nivel de viata, accesul la educatie...
ah, si sistemul medical...e mai bun dar costa pe masura! vb din experienta. in romania e prost da' gratuit teoretic:-`
a stat si sotul meu la rotterdam mai mult de jum de an si ma duceam si eu in we. mie una nu mi-a placut. vremea e si mai nasoala decat in belgia (desi credeam ca asa ceva nu e posibil), mancarea ingrozitoare, serviciul sa zicem acceptabil iar olandezii reci si zgarciti. e o generalizare dura dar chiar nu m-a impresionat olanda:) poate doar sensation white:D
ma deranjeaza multe lucruri in ro dc nu chiar ma doare sa vad ce se intampla da' nu ma plicitisesc niciodata cand merg acasa. familia si prietenii mei sunt acolo. ma simt excelent:neyes: in plus e o tara frumoasa cu munte, mare, delta si soare:love:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce v-ar determina sa va intoarceti in Romania?
MesajScris: 29 Mar 2009, 01:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Scuza-ma Clarut daca am citit eu bine tu locuiesti in Belgia,ptr ce anume ti-a trebuit viza? Felicitari ca ai obtinut-o asa de simplu si pe 10 ani,dar tot nu inteleg.


se referea la viza de State nu clarut?...

bine ai venit pe forum!

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce v-ar determina sa va intoarceti in Romania?
MesajScris: 29 Mar 2009, 02:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
pai sunt in belgia de aproape 3 ani dar nu am si cetatenie belgiana.:lol: de-asta am aplicat pt viza. simpla mi s-a parut modalitatea in care consulul ne-a acordat viza (adica a pus o stampila). procedura insa mi s-a parut complicata. prea multe formulare, copii si bani aruncati!:(
acum ca m-am mai obisnuit aici nu cred ca mai tin asa mult sa ma intorc in ro in viitorul apropiat. dar in continuare sustin ca vestul e departe de a fi un paradis. da, sistemul social e mai bun (da' te ustura taxele pe care le platesti) au autostrazi, oamenii sunt mai zambitori, e mai curat...da' oamenii sunt ac peste tot! mincinosi, barfitori, lenesi au si ei ca si noi. diferenta e ca astora le e frica de legi iar in ro regulile se sfideaza cu succes:( mai e si diferenta de nivel de viata, accesul la educatie...
ah, si sistemul medical...e mai bun dar costa pe masura! vb din experienta. in romania e prost da' gratuit teoretic:-`
a stat si sotul meu la rotterdam mai mult de jum de an si ma duceam si eu in we. mie una nu mi-a placut. vremea e si mai nasoala decat in belgia (desi credeam ca asa ceva nu e posibil), mancarea ingrozitoare, serviciul sa zicem acceptabil iar olandezii reci si zgarciti. e o generalizare dura dar chiar nu m-a impresionat olanda:) poate doar sensation white:D
ma deranjeaza multe lucruri in ro dc nu chiar ma doare sa vad ce se intampla da' nu ma plicitisesc niciodata cand merg acasa. familia si prietenii mei sunt acolo. ma simt excelent:neyes: in plus e o tara frumoasa cu munte, mare, delta si soare:love:


eu inca mai sper ca oamenii minunati ca si voi se vor intoarce in romania.:)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce v-ar determina sa va intoarceti in Romania?
MesajScris: 29 Mar 2009, 04:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

eu inca mai sper ca oamenii minunati ca si voi se vor intoarce in romania.:)


:)):hug:

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce v-ar determina sa va intoarceti in Romania?
MesajScris: 29 Mar 2009, 17:02 
Junior

Membru din: 16 Mar 2009, 06:47
Mesaje: 99
Citat:

eu inca mai sper ca oamenii minunati ca si voi se vor intoarce in romania.:)
Eu sper sa ma intorc.Oricate posibilitati ai aici intotdeauna o sa-ti lipseasca cel mai important lucru care ptr. mine e familia.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce v-ar determina sa va intoarceti in Romania?
MesajScris: 29 Mar 2009, 17:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:

se referea la viza de State nu clarut?...

bine ai venit pe forum!


Multumesc din suflet!!!

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce v-ar determina sa va intoarceti in Romania?
MesajScris: 29 Mar 2009, 17:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:
Eu sper sa ma intorc.Oricate posibilitati ai aici intotdeauna o sa-ti lipseasca cel mai important lucru care ptr. mine e familia.


Ai mare dreptate Joana,si mie imi lipseste ffff tare familia,dar cu toate astea m-am obisnuit aici si cred ca nu as mai putea trai in Roamania.Imi vad familia de 3 ori pe an si vb aproape zilnic pe internet sau la tel.:nwink:
Sa aveti un week-en minunat!!

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 125 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România