Ultima vizită a fost: Acum este 19 Apr 2024, 18:04


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 37 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 10 Feb 2009, 13:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:


nici nu am afirmat chestia asta dar mi se pare normal ca ambii parteneri sa se ajute.
oricum, singurul lucru de care sa tii seama, este sa faci pt ca vrei si nu pt ca ti se impune.

asta asa e%%-

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 10 Feb 2009, 19:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:


nici nu am afirmat chestia asta dar mi se pare normal ca ambii parteneri sa se ajute.
oricum, singurul lucru de care sa tii seama, este sa faci pt ca vrei si nu pt ca ti se impune.

exact ai dreptate...ionut al meu face de toate....chiar daca nu suntem, ink casatoriti de cand muncesc el se apuca si mai face mancare si imi aduce la servici...ii place sa stea in bucatarie mai tot timpul....ma ajuta la curatzenie si la orice am nevoie..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 12 Feb 2009, 18:20 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
noi nu ne omoram dupa cadouri, cum spunea si Monica Columbeanu e mai bine sa primestii 300 de cadouri pe an decat 3/4 cadouri in zile de sarbatori :) ...cat despre cine romantice....aproape in fiecare zi ii gatesc si luam cina impreuna...nu cu lumanari si imbracata provocator ca inca nu suntem la casa noastra :D

de Valentine's Day ...acest eveniment luat de la americani o sa stam impreuna acasa, sau poate ca mergem undeva la munte ca vad ca de 3 ore ninge intr-una ceea ce nu ma asteptam :D ....iar de dragobete probabil tot asa, nici nu stiu in ce zi cade dar o sa facem ceva obisnuit :) nu ceva iesit din comun...bineinteles ca nu m-as supara sa ma duc la Paris :)))

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 12 Feb 2009, 19:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
noi nu ne omoram dupa cadouri, cum spunea si Monica Columbeanu e mai bine sa primestii 300 de cadouri pe an decat 3/4 cadouri in zile de sarbatori :) ...cat despre cine romantice....aproape in fiecare zi ii gatesc si luam cina impreuna...nu cu lumanari si imbracata provocator ca inca nu suntem la casa noastra :D

de Valentine's Day ...acest eveniment luat de la americani o sa stam impreuna acasa, sau poate ca mergem undeva la munte ca vad ca de 3 ore ninge intr-una ceea ce nu ma asteptam :D ....iar de dragobete probabil tot asa, nici nu stiu in ce zi cade dar o sa facem ceva obisnuit :) nu ceva iesit din comun...bineinteles ca nu m-as supara sa ma duc la Paris :)))


nici eu nu m-as supara sa ma duc la Paris..chiar daca nu e valentine's sau dragobete.dar nu ced ca imi iese prea curand.ca e criza...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 12 Feb 2009, 21:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
noi nu ne omoram dupa cadouri, cum spunea si Monica Columbeanu e mai bine sa primestii 300 de cadouri pe an decat 3/4 cadouri in zile de sarbatori :) ...cat despre cine romantice....aproape in fiecare zi ii gatesc si luam cina impreuna...nu cu lumanari si imbracata provocator ca inca nu suntem la casa noastra :D

de Valentine's Day ...acest eveniment luat de la americani o sa stam impreuna acasa, sau poate ca mergem undeva la munte ca vad ca de 3 ore ninge intr-una ceea ce nu ma asteptam :D ....iar de dragobete probabil tot asa, nici nu stiu in ce zi cade dar o sa facem ceva obisnuit :) nu ceva iesit din comun...bineinteles ca nu m-as supara sa ma duc la Paris :)))

\
eu ador cadourile. imiplace si sa primesc si sa daruiesc. cu sf. Valentin am intrebat pt ca eu nu am sarbatorit niciodata. nici cu fosta relatie< nici cu Marius. intotdeauna ziceam ca e o sarbatoare pt adolescenti si nu am ce sa sarbatoresc. dragostea se vede si se simte nu facandu-ti cadouri de ziua indragostitilor. dar anul acesta fiind primul an casatoriti, chiar vreau sa fac ceva mai deosebit pt el. am trecut printr-o perioada foarte grea... mi-a fost alaturi, m-a sustinut, mi-a suportat toanele, nervii, am fost rautacioasa... chiar vreau sa stie ca il iubesc. si chiar vreau sa fac ceva ce nu am mai facut pt nimeni si ceva care, poate, nu ma caracterizeaza.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 13 Feb 2009, 01:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
\
eu ador cadourile. imiplace si sa primesc si sa daruiesc. cu sf. Valentin am intrebat pt ca eu nu am sarbatorit niciodata. nici cu fosta relatie< nici cu Marius. intotdeauna ziceam ca e o sarbatoare pt adolescenti si nu am ce sa sarbatoresc. dragostea se vede si se simte nu facandu-ti cadouri de ziua indragostitilor. dar anul acesta fiind primul an casatoriti, chiar vreau sa fac ceva mai deosebit pt el. am trecut printr-o perioada foarte grea... mi-a fost alaturi, m-a sustinut, mi-a suportat toanele, nervii, am fost rautacioasa... chiar vreau sa stie ca il iubesc. si chiar vreau sa fac ceva ce nu am mai facut pt nimeni si ceva care, poate, nu ma caracterizeaza.



foarte frumos din partea ta.dar asta poti face in orice alta zi:)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 13 Feb 2009, 01:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:


foarte frumos din partea ta.dar asta poti face in orice alta zi:)

normal, dar acum era cel mai nimerit moment.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 13 Feb 2009, 03:17 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
Citat:
normal, dar acum era cel mai nimerit moment.

Noi nu sarbatorim Valentine's day! Ei din pacate nu au atatea sarbatori, si tot atat de frumoase cum le avem noi si atunci INVENTEAZA! Trei luni cat am stat la ei, am avut ocazia sa vad cu cate isi pot ocupa timpul, doar doar mai petrec timp cu familiile sau prietenii.
Nu am sarbatorit, nici nu cred ca vom sarbatorii candva. Stiu ca ma iubeste, cand exista un sincron in ganduri, in gesturi, cand imi face surprize, mici dar MARI pentru mine, cand imi face un compliment, cand ma astept mai putin, atunci cand stie ca e langa mine, chiar daca eu nu-i cer lucrul acela! Si cel putin una din toate acestea enumerate se intampla in fiecare zi!:heart:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 13 Feb 2009, 03:55 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
Citat:
nu e vb de menajera sau sotia la cratita...nici eu nu ma omor dupa treburiel astea..dar pt mine asa ...vreau sa stiu..sa fac cand am chef ceva mai deosebit...nu inseamna ca daca gatesti sau faci curatenie,in casa ta,esti numita ''femeie la cratita ''sau si mai rau -,,menajera,,
cat desprea calcatul camasilor...URASC sa calc camasi...

:ndance: Sunt o norocoasa! Mama soacra nu prea gateste. Daca acasa nu manaca anumite feluri de mancare, de la mine a mancat tot si inca cu placere. Imi place sa gatesc! Calcatul...daaca stau si un pic in fata TV, cand fac aceasta operatiune, nu-i bai! Imi trece mai repede de urat si calc.
Bogdan...ma va ajuta cam la tot, pentru ca stie sa faca de toate, curatenie, mancare, calcat.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 13 Feb 2009, 11:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Noi nu sarbatorim Valentine's day! Ei din pacate nu au atatea sarbatori, si tot atat de frumoase cum le avem noi si atunci INVENTEAZA! Trei luni cat am stat la ei, am avut ocazia sa vad cu cate isi pot ocupa timpul, doar doar mai petrec timp cu familiile sau prietenii.
Nu am sarbatorit, nici nu cred ca vom sarbatorii candva. Stiu ca ma iubeste, cand exista un sincron in ganduri, in gesturi, cand imi face surprize, mici dar MARI pentru mine, cand imi face un compliment, cand ma astept mai putin, atunci cand stie ca e langa mine, chiar daca eu nu-i cer lucrul acela! Si cel putin una din toate acestea enumerate se intampla in fiecare zi!:heart:



Oare cine sunt EI?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 13 Feb 2009, 12:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2007, 18:47
Mesaje: 1146
Citat:


Oare cine sunt EI?

hmmm:unsure:...sa fie oare americanii?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 13 Feb 2009, 12:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2007, 18:47
Mesaje: 1146
noi cred ca mergem la film sambata- My Bloody Valentine 3D-:devil:....de fapt mergem in fiecare weekend nu neaparat ca e val day

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 13 Feb 2009, 13:56 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
:ndance: Sunt o norocoasa! Mama soacra nu prea gateste. Daca acasa nu manaca anumite feluri de mancare, de la mine a mancat tot si inca cu placere. Imi place sa gatesc! Calcatul...daaca stau si un pic in fata TV, cand fac aceasta operatiune, nu-i bai! Imi trece mai repede de urat si calc.
Bogdan...ma va ajuta cam la tot, pentru ca stie sa faca de toate, curatenie, mancare, calcat.



felicitari :D

eu din pacate la calcat mi-am iesit din indemanare....acum vreo 6 ani imi placea sa calc la nebunie fel si fel de haine :) ....dar acum 5 ani am avut un accident urat cu fierul de calcat, m-am ars pe fata si de atunci nu am mai pus mana pe fier...cred ca am si uitat sa calc, o camasa ma refer...ca haine de astea mai simple nu sunt o problema dar oricum nu le calc :) iubitul meu stie foarte bine sa-si calce hainele, si daca are nevoie de haine calcate exista fier :)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 13 Feb 2009, 17:00 
Nou Venit

Membru din: 10 Feb 2009, 18:52
Mesaje: 3
Citat:
fetelor voi ce cadouri faceti jumatatilor...? eu nu sunt genul f. romantic dar m-am gandit ca fiind primul valentine's ca sot-sotie sa-i fac un cadou mai special.


iti recomand costumele pt petrecerea de valentine's day de la [url]jokeshop.ro[/url]!!! Sunt sigura ca il vei face fericit:heart:
Intrati pe site si astept raspunsurile voastre!
http://www.jokeshop.ro


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 13 Feb 2009, 21:20 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
Citat:


Oare cine sunt EI?

Scuze la ora aia eram foarte obosita, dupa ce am lucrat la teza toata ziua si am mai avut si examen cu studentii. Da e vorba de americani.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 13 Feb 2009, 21:23 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
Citat:


felicitari :D

eu din pacate la calcat mi-am iesit din indemanare....acum vreo 6 ani imi placea sa calc la nebunie fel si fel de haine :) ....dar acum 5 ani am avut un accident urat cu fierul de calcat, m-am ars pe fata si de atunci nu am mai pus mana pe fier...cred ca am si uitat sa calc, o camasa ma refer...ca haine de astea mai simple nu sunt o problema dar oricum nu le calc :) iubitul meu stie foarte bine sa-si calce hainele, si daca are nevoie de haine calcate exista fier :)

Traumatizant! Sper ca esti ok acum si fata s-a vindecat.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 14 Feb 2009, 18:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Noi nu sarbatorim Valentine's day! Ei din pacate nu au atatea sarbatori, si tot atat de frumoase cum le avem noi si atunci INVENTEAZA! Trei luni cat am stat la ei, am avut ocazia sa vad cu cate isi pot ocupa timpul, doar doar mai petrec timp cu familiile sau prietenii.
Nu am sarbatorit, nici nu cred ca vom sarbatorii candva. Stiu ca ma iubeste, cand exista un sincron in ganduri, in gesturi, cand imi face surprize, mici dar MARI pentru mine, cand imi face un compliment, cand ma astept mai putin, atunci cand stie ca e langa mine, chiar daca eu nu-i cer lucrul acela! Si cel putin una din toate acestea enumerate se intampla in fiecare zi!:heart:


Draga mea gresesti un pic cu Valentine's Day...nu americanii au inventat pt simplul motiv ca America nici macar nu era descoperita pe vremea cand se sarbatorea Valentine's Day :)

Uite citeste un pic despre asta...

http://en.wikipedia.org/wiki/Valentine's_Day

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 37 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România