Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 12:27


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 43 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Probleme avatar...
MesajScris: 26 Sep 2006, 19:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Nu mi se incarca pozele in format jpg... numai gif sau png. Si gif sunt mai urate, si png sunt mai mari... Aveam o poza care corespundea ca marime in jpg, dar in png nu mai corespunde, si tare vroiam sa o pun pe aia...:flowers:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme avatar...
MesajScris: 27 Sep 2006, 02:18 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:
Nu mi se incarca pozele in format jpg... numai gif sau png. Si gif sunt mai urate, si png sunt mai mari... Aveam o poza care corespundea ca marime in jpg, dar in png nu mai corespunde, si tare vroiam sa o pun pe aia...:flowers:

Pai si de ce nu transformi in jpg? Trimite poza la [email protected] si spune ce doresti cu ea si se rezolva!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme avatar...
MesajScris: 27 Sep 2006, 02:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Pai si de ce nu transformi in jpg? Trimite poza la [email protected] si spune ce doresti cu ea si se rezolva!

Poza era jpg, dar cand o uploadam imi zicea ca nu e bun formatul. Daca o transformam in gif sau in png, mi-o lua... :ermm:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme avatar...
MesajScris: 27 Sep 2006, 17:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Poza era jpg, dar cand o uploadam imi zicea ca nu e bun formatul. Daca o transformam in gif sau in png, mi-o lua... :ermm:

am si io o problema !!! nu e legata de avatar!!! Spuneti-mi si mie daca stie cineva!!Cine detine exclusivitatea Cavalli in Romania? Sau inca nimeni nu a incheiat un contract de franciza cu ei!!?:huh::huh::huh:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme avatar...
MesajScris: 28 Sep 2006, 16:33 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
problema tot la avatar... nu ma lasa sa pun poza...are 12 kb, in format jpg dar imi zice ca poza nu are dimensiunile corecte. ce sa fac?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme avatar...
MesajScris: 29 Sep 2006, 04:22 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Pozele de avatar trebuie sa aiba 80 x 80 pixeli maxim! Sa nu uitati asta!

Daca nu reusiti, mai mult ca sigur are pe UNA din directii mai mult de 80 pixeli si de aceea nu puteti. Dati-ne noua la [email protected] email si spuneti-ne si utilizatorul care sunteti, si punem noi!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme avatar...
MesajScris: 03 Oct 2006, 03:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Pozele de avatar trebuie sa aiba 80 x 80 pixeli maxim! Sa nu uitati asta!

Daca nu reusiti, mai mult ca sigur are pe UNA din directii mai mult de 80 pixeli si de aceea nu puteti. Dati-ne noua la [email protected] email si spuneti-ne si utilizatorul care sunteti, si punem noi!


Ma repet, stiu, dar la mine avea si 80x80, avea si sub 15k si era jpg. Si cand ii dadeam sa o uploadeze, zicea ca nu se accepta decat jpg, gif sau png. Eu am facut-o png, si asa a luat-o, dar am vrut sa semnalez o problema...

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme avatar...
MesajScris: 03 Oct 2006, 07:26 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Nu stiu ce sa zic!? E posibil ca fisierul sa fi avut vreo problema! Nu s-a mai intamplat pana acum la nimeni, si noi am facut tot felul de probe si totul e ok! De fapt si tu zici ca tocmai ai reusit!? Poate ne poti trimite fisierul cu probleme sa vedem si noi fisierul!?



Citat:
Ma repet, stiu, dar la mine avea si 80x80, avea si sub 15k si era jpg. Si cand ii dadeam sa o uploadeze, zicea ca nu se accepta decat jpg, gif sau png. Eu am facut-o png, si asa a luat-o, dar am vrut sa semnalez o problema...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme avatar...
MesajScris: 11 Oct 2006, 15:52 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Intrebare: cum si de unde se poate pune un avatar, ca eu inca nu m-am prins :blink:
Si daca tot sunt aici mai am o intrebare: multe dintre fete au la mesajele scrise si cate un citat sau altceva, cum pot sa pun si eu la mesajele pe care le voi scrie.
Va multumesc.:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme avatar...
MesajScris: 11 Oct 2006, 21:19 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
La CONTUL PERSONAL ai un camp numit "Semnatura", acolo se pune citatul acela...apare peste tot unde scrii. Nu poti pune un link sau ceva promotional.

AVATARUL - tot la CONTUL PERSONAL va aparea, dar trebuie sa ai macar 50 mesaje postate (pe forum sau pe privat).



Citat:
Intrebare: cum si de unde se poate pune un avatar, ca eu inca nu m-am prins :blink:
Si daca tot sunt aici mai am o intrebare: multe dintre fete au la mesajele scrise si cate un citat sau altceva, cum pot sa pun si eu la mesajele pe care le voi scrie.
Va multumesc.:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme avatar...
MesajScris: 12 Oct 2006, 09:59 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:
La CONTUL PERSONAL ai un camp numit "Semnatura", acolo se pune citatul acela...apare peste tot unde scrii. Nu poti pune un link sau ceva promotional.

AVATARUL - tot la CONTUL PERSONAL va aparea, dar trebuie sa ai macar 50 mesaje postate (pe forum sau pe privat).
acum m-am prins si eu de ce nu gaseam de unde se pune avatarul...nu aveam 50 de mesaje, deci nu exista posibilitatea, deci nu eram eu chioara(X):ndance::ndance::nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme avatar...
MesajScris: 12 Oct 2006, 12:29 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Citat:
La CONTUL PERSONAL ai un camp numit "Semnatura", acolo se pune citatul acela...apare peste tot unde scrii. Nu poti pune un link sau ceva promotional.

AVATARUL - tot la CONTUL PERSONAL va aparea, dar trebuie sa ai macar 50 mesaje postate (pe forum sau pe privat).






Saru-mana :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme avatar...
MesajScris: 12 Oct 2006, 15:59 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:

Doamne , si tu nu esti normala, la ora 6 dim te-a apucat comentatul despre avatar:D:D:npiano:
daca n-am somn...ce sa fac?:njump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme avatar...
MesajScris: 24 Oct 2006, 02:51 
Veteran

Membru din: 19 Sep 2006, 11:39
Mesaje: 236
SI AM DEPASIT SI EU CELE 50 DE MESAJE....:njump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme avatar...
MesajScris: 24 Oct 2006, 11:39 
Veteran

Membru din: 19 Sep 2006, 11:39
Mesaje: 236
Citat:
SI AM DEPASIT SI EU CELE 50 DE MESAJE....:njump:

am avataaarrrr....nananananan:ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 43 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România