Ultima vizită a fost: Acum este 26 Apr 2024, 01:57


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 55 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 01:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
corradyne!! Am si eu o propunere!! Ce zici daca s-ar sterge toate conturile care in ultimile 6 luni nu prezinta activitate pe site si cele care au fost create de la aceeasi adresa IP? Asa am putea scapa de impostori si de "useri fantoma"!:nwink:

Hmm, ma voi gandi la asta, dar nu sunt sigura ca e cea mai buna solutie.
Daca nu au activitate deloc-deloc, atunci nici nu va deranjeaza pe voi, fetelor... Adica, nici nu stiti ca exista.
Daca insa au cea mai mica activitate (posteaza comentarii, dau voturi, folosesc instrumentele) inseamna ca intra pe site-ul nostru si atunci, cu atat mai mult, nu putem sa ii stergem...
Stiu ca pentru voi, activitate inseamna prezenta pe forum, dar site-ul Ghidul Miresei e mai mult decat un forum. :D:ok:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 15:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Hmm, ma voi gandi la asta, dar nu sunt sigura ca e cea mai buna solutie.
Daca nu au activitate deloc-deloc, atunci nici nu va deranjeaza pe voi, fetelor... Adica, nici nu stiti ca exista.
Daca insa au cea mai mica activitate (posteaza comentarii, dau voturi, folosesc instrumentele) inseamna ca intra pe site-ul nostru si atunci, cu atat mai mult, nu putem sa ii stergem...
Stiu ca pentru voi, activitate inseamna prezenta pe forum, dar site-ul Ghidul Miresei e mai mult decat un forum. :D:ok:
Pai daca nu au activitate deloc deloc, pot fi stersi pt ca limiteaza accesul userilor noi (poate vine x si vrea sa-si faca cont si vede ca un anumit nick name e luat de alticeva....acel altcineva neavand deloc activitate!) Nu mai insist ...a fost o idee spre binele tuturor!:lol: Am vazut ca e o lista super lunga la useri si chiar ma intrebam :" Unde D-zeu sunt astia?? Ca nu i-am vazut niciodata!!" Am dat click pe unii din ei si chiar apareau inactivi de vreo 300 de zile ...etc etc.... uite aici un exemplu!!!
https://www.ghidulmiresei.ro/user.php?id=1770;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 15:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Hmm, ma voi gandi la asta, dar nu sunt sigura ca e cea mai buna solutie.
Daca nu au activitate deloc-deloc, atunci nici nu va deranjeaza pe voi, fetelor... Adica, nici nu stiti ca exista.
Daca insa au cea mai mica activitate (posteaza comentarii, dau voturi, folosesc instrumentele) inseamna ca intra pe site-ul nostru si atunci, cu atat mai mult, nu putem sa ii stergem...
Stiu ca pentru voi, activitate inseamna prezenta pe forum, dar site-ul Ghidul Miresei e mai mult decat un forum. :D:ok:


eu sustin parerea angelinei!!singurele activitati pe care le au sunt sa-si dea voturi singure si sa se ridice in slavi, tot singure:)
dupa cum am zis si aici https://www.ghidulmiresei.ro/gallery.php ... pen=-1#com de ce nu renuntati la butonul de "comenteaza" si-atunci sigur va scadea nr de conturi...

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 15:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Fetelor, de unde atata rautate?
Userii care nu s-au mai logat de 300 de zile, chiar nu s-au mai logat de 300 de zile, deci nu aveau nici cum sa comenteze aiurea, nici cum sa voteze.
Cat despre faptul ca "ocupa" un nume de user, nu mi se pare asa o mare problema... La yahoo sunt miliarde de conturi si tot mai e loc de nou veniti...
Stiu ca se gasesc greu utilizatorii in lista de useri, dar o sa se rezolve problema asta in curand! :D:nwink:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 16:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Fetelor, de unde atata rautate?
Userii care nu s-au mai logat de 300 de zile, chiar nu s-au mai logat de 300 de zile, deci nu aveau nici cum sa comenteze aiurea, nici cum sa voteze.
Cat despre faptul ca "ocupa" un nume de user, nu mi se pare asa o mare problema... La yahoo sunt miliarde de conturi si tot mai e loc de nou veniti...
Stiu ca se gasesc greu utilizatorii in lista de useri, dar o sa se rezolve problema asta in curand! :D:nwink:


chestia cu rautatea nu prea isi are rostul...da' ma rog..nu toti sunt administratori sa-si permita..
poate n-am fost noi suficient de clare..din ce-am inteles eu angelina e de parere ca ar trebui sterse conturile inactive..eu sunt de parere ca ar trebui sters butonul de comenteaza..si asta doar pt a evita incidentele de care va e asa rusine..

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 16:59 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Intervin aici pentru a pune punct acestor discutii. Aici e o zona de SUGESTII, am retinut sugestia si va spunem pe loc: MULTUMIM PENTRU SUGESTIE, DAR AM ANALIZAT SI NU VOM TINE CONT DE EA.

Cu asta as dori sa inchidem aceste discutii si polemici inutile, si desi nu avem nici o obligatie sa explicam, voi incerca:

1) Noi avem 1.000 vizitatori pe zi, veterane pe forum sunteti in jur de 20-30....deci RESTUL de vizitatori ce fac!? Va spunem noi: citesc articole, cauta furnizori, isi fac cont ca sa poata cere oferte de la furnizori pe privat sau detalii de la voi (sunt sigura ca primiti intrebari de la utilizatori pe care nu i-ati vazut niciodata pe forum), sunt furnizori care au de administrat oferte, sunt mirese care isi tin lista de sarcini sau de invitati. Sunt oameni care multi nici nu intra pe forum vreodata, sau daca intra citesc ce ziceti voi si gata!
2) Exista furnizori care au cont de administrare a unei fise, si care nu intra decat o data la cateva luni, cand au de modificat poze.... Multi nu au optiune de mesaj privat, deci chiar nu au de ce sa acceseze contul pentru mesaje.
3) Cum ar fi ca cineva care nu a intrat de 12 luni sa doreasca sa intre sa isi vada albumul personal si sa gaseasca contul sters!? Voi ziceti ca tin contul "ocupat"? Nu exista un nr limita de conturi, deci nu tin nici un cont "ocupat".... Probabil voi va referiti la nume mai deosebite (de ex. GABI, sau ADELA, fara cifre, nu!? Ca altfel nu inteleg!). Asa e peste tot pe net...incercati pe google sau pe yahoo sa propuneti stergerea conturilor pe care nu s-a intrat! Cum adica, daca nu intri are dreptul cineva sa te stearga!? E contul tau, e treaba ta daca intri sau nu! La noi limita este de 2 ani. Asta e limita!
4) Acelasi IP - exista firme in care pana la 400 de angajati au acelasi IP, sau retele de cartier unde cativa vecini au acelasi IP. Si e posibil (si se intampla) ca 2 colege de birou sa se invete una pe alta despre site, sau sa intre de pe acelasi IP si mama, si fiica, sau nasa, sau sora! Pe conturi diferite.... Deci nici asta nu va fi vreodata acceptata ca regula!

In concluzie: am retinut sugestia voastra, si din punctul NOSTRU de vedere este rautacioasa! Inca ceva (valabil pentru voi toate): sunteti ale noastre si va iubim pe toate. Dar asa cum si voi ne certati pe noi, si ne asumam criticile, sa stiti ca si noi avem o problema mare cu voi: (unele) ati devenit foarte INCHISE ca grup, si dati deoparte pe oricine care e outsider. Si nu este corect. O sa va rugam sa reveniti la atitudinea de altadaca, deschisa pentru toata lumea. Acuma deja taiati in carne vie, va dati "mari" si multe viitoare miresici sa trezesc cu macaroana taiata prea DUR. O sa va facem un forum al vostru, unde puteti discuta intre voi cu astfel de atitudini, si cine intra acolo sa fie "taiat" :gun: :ninja: , dar in rest va rugam sa nu mai sariti pe noile miresici. Lasati-le sa aiba si ele libertatea de exprimare si sa faca acelelasi greseli si sa parcurga acelasi drum pe care l-ati parcurs si voi. Nu v-ar fi placut cand ati intrat voi (prima generatie) sa gasiti niste veterane care stiu tot si care sa va taia orice intrebare sau parere cu "nu stii ce vorbesti, iti spun EU cum trebuie sa faci, nu te mai gandi la asta....!" SIGUR nu vb-ar fi placut. Va rog sa va ganditi PROFUND la asta, incercand sa nu o luati personal si punandu-va pe VOI in postura noilor venite.

VA RUGAM SA LE LASATI SI LOR LOC DE EXPRIMARE. VOI ATI AVUT DEJA NUNTA, VA STIT INTRE VOI, AVETI GLUMELE SI PARTI PRIX-URILE VOASTRE, VA RUGAM SA VA TEMPERATI IN RELATIA CU ALTII.

Inchei prin a spune din nou ca va certam cum isi cearta mama copiii, corina va face un forum special pentru voi si va rog sa duceti majoritatea discutiilor acolo, sa nu le mai "sufocati" pe noile mirese, pentru ca de asta multi nu intra sa comenteze, ca sunt acolo veteranele care le taie craca din prima. Si aici ne oprim, nu mai dorim polemici sau continuarea discutiilor pe aceste teme. Sunteti toate fete istete si SIGUR veti intelege tot ce am zis noi mai sus....

Pupicei multi :neyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 17:09 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:
chestia cu rautatea nu prea isi are rostul...da' ma rog..nu toti sunt administratori sa-si permita..
poate n-am fost noi suficient de clare..din ce-am inteles eu angelina e de parere ca ar trebui sterse conturile inactive..eu sunt de parere ca ar trebui sters butonul de comenteaza..si asta doar pt a evita incidentele de care va e asa rusine..


Nu vreau sa comentez cat de nedreapta ai fost la prima fraza, si primesti o avertizare pentru ea: ai o bila neagra! Asa cum ai precizat (desi nu trebuia sa fii ironica, ca pentru asta ai primit avertizarea), adminii sunt pusi aici ca sa faca ordine si sa atraga atentia celor care au o atitudine deplasata! Nu a atacat pe nimeni personal, nu a jignit, nu a spus decat ca sunteti rautacioase in atitudine in acest moment PUNCTUAL, nu in general (deci nu a JIGNIT).

Dincolo de asta, daca stergem butonul de comenteaza stergem ratiunea noastra de a fi: modul in care miresele au referinte despre firme si furnizori, si comunica intre ele. Nou NU NE E RUSINE DE NIMIC! Nu vad de ce ne-ar fi rusine! Ne facem treaba si incercam sa mentinem o atmosfera placuta. Tu zici ca nu putem mentine atmosfera placuta decat daca punem pumnul in gura sa nu se mai vorbeasca!? Adica tacere totala ca daca nu se strica atmosfera!? Pai poate stergem si comenteaza si forumul...lasam articole si instrumente si poze, fara nici un fel de implicare umana. V-ar placea!? Vom face proba o saptamana asa: fara nici un comentariu, pe nicaieri, nici la forum, nici mesaje private, nimic! Asteptam voltul vostru pentru aceasta sugestie! Noi vom incerca totusi sa lasam oamenii sa COMUNICE, iar pe cei nesimtiti ii vom avertiza si apoi ii vom restrictiona definitiv de pe site, asa cum am mai facut-o!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 17:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
VA RUGAM SA LE LASATI SI LOR LOC DE EXPRIMARE. VOI ATI AVUT DEJA NUNTA, VA STIT INTRE VOI, AVETI GLUMELE SI PARTI PRIX-URILE VOASTRE, VA RUGAM SA VA TEMPERATI IN RELATIA CU ALTII.

Inchei prin a spune din nou ca va certam cum isi cearta mama copiii, corina va face un forum special pentru voi si va rog sa duceti majoritatea discutiilor acolo, sa nu le mai "sufocati" pe noile mirese, pentru ca de asta multi nu intra sa comenteze, ca sunt acolo veteranele care le taie craca din prima. Si aici ne oprim, nu mai dorim polemici sau continuarea discutiilor pe aceste teme. Sunteti toate fete istete si SIGUR veti intelege tot ce am zis noi mai sus....

Pupicei multi :neyes:

in concluzie ...noi ce mai cautam pe site-ul asta?(?)(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 17:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Nu vreau sa comentez cat de nedreapta ai fost la prima fraza, si primesti o avertizare pentru ea: ai o bila neagra!
am o nelamurire ....bilele astea se aduna undeva,.. intr-o urna virtuala??? Caci ...:D...am si io una! Si la ce numar de bile suntem exmatriculate?:blink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 18:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Nu vreau sa comentez cat de nedreapta ai fost la prima fraza, si primesti o avertizare pentru ea: ai o bila neagra! Asa cum ai precizat (desi nu trebuia sa fii ironica, ca pentru asta ai primit avertizarea), adminii sunt pusi aici ca sa faca ordine si sa atraga atentia celor care au o atitudine deplasata! Nu a atacat pe nimeni personal, nu a jignit, nu a spus decat ca sunteti rautacioase in atitudine in acest moment PUNCTUAL, nu in general (deci nu a JIGNIT).

Dincolo de asta, daca stergem butonul de comenteaza stergem ratiunea noastra de a fi: modul in care miresele au referinte despre firme si furnizori, si comunica intre ele. Nou NU NE E RUSINE DE NIMIC! Nu vad de ce ne-ar fi rusine! Ne facem treaba si incercam sa mentinem o atmosfera placuta. Tu zici ca nu putem mentine atmosfera placuta decat daca punem pumnul in gura sa nu se mai vorbeasca!? Adica tacere totala ca daca nu se strica atmosfera!? Pai poate stergem si comenteaza si forumul...lasam articole si instrumente si poze, fara nici un fel de implicare umana. V-ar placea!? Vom face proba o saptamana asa: fara nici un comentariu, pe nicaieri, nici la forum, nici mesaje private, nimic! Asteptam voltul vostru pentru aceasta sugestie! Noi vom incerca totusi sa lasam oamenii sa COMUNICE, iar pe cei nesimtiti ii vom avertiza si apoi ii vom restrictiona definitiv de pe site, asa cum am mai facut-o!


eu n-am fost deplasata cu nimic..mi-am exprimat parerea in mod civilizat si pt asta sunt rautacioasa si primesc o bila neagra..cat depre partea cu rusinea am citit in 2 locuri ca va este rusine cu noi..n-am facut decat sa repet ceea ce ati spus voi si sa va sugerez o solutie! de aici si pana la amploarea pe care ati dat-o voi subiectului...e cale lunga si sincera sa fiu sunt dezamagita de reactia voastra..
iar chestia asta:"pe cei nesimtiti ii vom avertiza" este o jignire..

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 19:12 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

Dar asa cum si voi ne certati pe noi, si ne asumam criticile, sa stiti ca si noi avem o problema mare cu voi: (unele) ati devenit foarte INCHISE ca grup, si dati deoparte pe oricine care e outsider. Si nu este corect. O sa va rugam sa reveniti la atitudinea de altadaca, deschisa pentru toata lumea. Acuma deja taiati in carne vie, va dati "mari" si multe viitoare miresici sa trezesc cu macaroana taiata prea DUR. O sa va facem un forum al vostru, unde puteti discuta intre voi cu astfel de atitudini, si cine intra acolo sa fie "taiat" :gun: :ninja: , dar in rest va rugam sa nu mai sariti pe noile miresici. Lasati-le sa aiba si ele libertatea de exprimare si sa faca acelelasi greseli si sa parcurga acelasi drum pe care l-ati parcurs si voi. Nu v-ar fi placut cand ati intrat voi (prima generatie) sa gasiti niste veterane care stiu tot si care sa va taia orice intrebare sau parere cu "nu stii ce vorbesti, iti spun EU cum trebuie sa faci, nu te mai gandi la asta....!" SIGUR nu vb-ar fi placut. Va rog sa va ganditi PROFUND la asta, incercand sa nu o luati personal si punandu-va pe VOI in postura noilor venite.

VA RUGAM SA LE LASATI SI LOR LOC DE EXPRIMARE. VOI ATI AVUT DEJA NUNTA, VA STIT INTRE VOI, AVETI GLUMELE SI PARTI PRIX-URILE VOASTRE, VA RUGAM SA VA TEMPERATI IN RELATIA CU ALTII.


Sunt o fosta miresica! Dar aici sunt de acord cu voi! ati pus problema cum se cuvine! :wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 19:16 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Vom face proba o saptamana asa: fara nici un comentariu, pe nicaieri, nici la forum, nici mesaje private, nimic! Asteptam voltul vostru pentru aceasta sugestie! Noi vom incerca totusi sa lasam oamenii sa COMUNICE, iar pe cei nesimtiti ii vom avertiza si apoi ii vom restrictiona definitiv de pe site, asa cum am mai facut-o!


Nu conteaza ce cred eu! dar nu aveti votul meu in aceasta privinta! nu sunt de acord cu "saptamana de proba fara comentarii sau mesaje private, etc"! :neyes::~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 19:21 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Nu tin partea nimanui! dar de ce nu ne putem intelege?! (X) oamenii trebuie sa fie mai intelegatori! O:) Parerea mea e ca daca mie imi place ceva, nu e absolut obligatoriu sa placa si celor din jurul meu! si reciproca e valabila, desigur! :ok: Si daca tot vrem sa "forfecam" pe cineva, nu e mai comod sa folosim mesajele private?! "Uite ce rochie urata are cutarica?!" etc, etc! sa mi se spuna mie asa ceva, nu mi-ar cadea deloc bine! nu-i asa?! :flower::-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 19:26 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Va doresc o dupa-amiaza minunata si un sfarsit de saptamana asa cum va doriti! si sper sa nu imi de-a nimeni bile negre! nici administratorii, nici miresicile mele!
:flower: pupaceli si numai bine pana luni dimineata! :nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 19:30 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:

Nu conteaza ce cred eu! dar nu aveti votul meu in aceasta privinta! nu sunt de acord cu "saptamana de proba fara comentarii sau mesaje private, etc"! :neyes::~*
nici eu nu sunt de acord. voi sunteti "viata mea". bine, dupa iuby:p:neyes: si daca nu as mai putea posta pe forum ar fi rau...:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 19:48 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
1. Sunt de acord cu moderarea, dar cu limite. Daca se ajunge sa punem atmosfera placuta mai presus de orice vom obtine ceva fals. Prea multa amabilitate deja devine sirop, iar siropul ingretoseaza. Pe mine cel putin... Uneori din discutii contrarii se poate naste o idee buna, cineva poate sa-si dea seama de ex. ca o rochie nu o avantajeaza si sa opteze pentru ceva mai adecvat. Dar daca toata lumea o ridica in slava pentru a pastra "atmosfera placuta"... s-a dus spiritul constructiv si ajutorul dezinteresat.

2. Webmaster, ai avut cateva decizii discutabile dupa parerea mea: imi aduc aminte de annamarie, care a inceput cu tot felul de rautati (de "agramaticalitati" nu mai spun, ca ma dureau ochii cand ii citeam prostiile), cateva dintre noi am ripostat, ea si-a cerut repede scuze (si nici macar plauzibile), iar tu le-ai acceptat si ne-ai cerut sa-i dam o doua sansa. Bazat pe ce, te intreb? O sanctiune ar fi fost mai potrivita, nu crezi? Si pe de alta parte sari repede cu sanctiunea cand Clarut e ironica?! (?) Nedreptate iarasi a fost cand Angelina a postat un comentariu la poza unei nase (cam dur, dar hai sa fim sincere, cred ca multe am gandit ca ea, dar din diverse motive am tacut), iar tu ai acuzat toate 'veteranele', formularea a fost "cand cineva dintre veterani mai jigneste...". De ce? Cand alta veterana a fost asa acida?! Pe de alta parte, daca cineva dintre cei noi jigneste se accepta si se da a doua sansa, mai ales daca isi cere repejor scuze?!

3. Forum separat pentru veterane... asta e o incercare de marginalizare. :wokno:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 20:02 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:
1. Sunt de acord cu moderarea, dar cu limite. Daca se ajunge sa punem atmosfera placuta mai presus de orice vom obtine ceva fals. Prea multa amabilitate deja devine sirop, iar siropul ingretoseaza. Pe mine cel putin... Uneori din discutii contrarii se poate naste o idee buna, cineva poate sa-si dea seama de ex. ca o rochie nu o avantajeaza si sa opteze pentru ceva mai adecvat. Dar daca toata lumea o ridica in slava pentru a pastra "atmosfera placuta"... s-a dus spiritul constructiv si ajutorul dezinteresat.

2. Webmaster, ai avut cateva decizii discutabile dupa parerea mea: imi aduc aminte de annamarie, care a inceput cu tot felul de rautati (de "agramaticalitati" nu mai spun, ca ma dureau ochii cand ii citeam prostiile), cateva dintre noi am ripostat, ea si-a cerut repede scuze (si nici asta bine), iar tu le-ai acceptat si ne-ai cerut sa-i dam o doua sansa. Bazat pe ce, te intreb? O sanctiune ar fi fost mai potrivita, nu crezi? Si pe de alta parte sari repede cu sanctiunea cand Clarut e ironica?! (?) Nedreptate iarasi a fost cand Angelina a postat un comentariu la poza unei nase (cam dur, dar hai sa fim sincere, cred ca multe am gandit ca ea, dar din diverse motive am tacut), iar tu ai acuzat toate 'veteranele'. De ce? Cand alta veterana a fost asa acida?!

3. Forum separat pentru veterane... asta e o incercare de marginalizare. :wokno:


Toata lumea care sare calul este avertizata, la fel a fost si cu annemarie, asa ca te rog sa fii exacta.... si exact la fel si cu Angelina! Pentru oricince care jigneste sau ataca PERSONAL exista avertizari. In cazul lui clarut, aici decizia este un pic discutabila, dar e dreptul pe care mi-l rezerv (in fond asa cum a zis si ea NU ORICINE E ADMIN)...dar a ironizat pe cineva din echipa noastra deci nu va asteptati la flori si zambete cand cineva de=al nostru e luat asa! Stiti cum e in filme cu crimele de politisti, nu-i asa!?

Apoi: nr de bile, e la latitudinea noastra! In principal la a treia bila/avertizare se pleaca de pe site....

Vedem ca va place la noi pe site si evident ca ne bucuram! Nu uitati ca NOI suntem cei care am creat acest site, deci faptul ca dati in noi nu este ceva care sa va ajute in a pastra ceva ce va place. Apoi: "in concluzie ce mai cautam aici?" CORECT, AI DREPTATE SI IN SFARSIT AI INTELES....ACELASI LUCRU AR FI ZIS SI CEI ALE CAROR CONTURI DORITI SA LE STERGEM.....EXACT LA FEL.... CUM ZICI TU CA E DREPTUL VOSTRU SA STATI SI DUPA NUNTA, CHIAR DACA NU MAI SUNTETI VIITOARE MIRESICI, EXACT LA FEL SI CEI CARE NU SE LOGHEAZA AU DREPTUL SA EXISTE PE FORUM, NU AVEM NICI NOI SI NICI VOI NICI UN DREPT SA II STERGEM, DACA NU AU GRESIT CU NIMIC...cine suntem noi sau voi sa decidem ca ei nu mai au dreptul sa existe ca user!?

"Ne simtim marginalizati" - exact la fel se simt si cei pe care doriti sa ii stergem de pe site, si toti cei care si-au dorit si incearca sa ne convinga de asta ...doar ca nefiind logati nu au ocazia sa riposteze! Uitati=va la nr de mesaje POSTATE si la nr de vizite de pe forumuri....faceti o socoteala si veti vedea ca sunt MULT mai multi utilizatori care CITESC decat sunteti voi, veteranele care SCRIU. Si sa stiti ca si ei sunt ai nostri, la fel ca si voi! Chiar daca ei doar intra sa isi tina agenda la zi! Au acelasi drept la viata ca si voi!

CLARUT, nu a fost nici o jignire la persoana. Te consideri tu cumva din categoria nominalizata!? Atunci te jignesti singura! Noi nu am zis nimic de tine, ci strict ca cei nesimtiti (care vor mai face pe altii "varza", "terminati", "urati", "oribili", etc - adica NESIMTITI) vor fi restrictionati de pe site. Dar pentru ca DIN NOU AI FOST IRONICA primesti a DOUA avertizare! La a TREIA vom restrictiona userul CLARUT, sa stii! Cu toate ca ne esti draga, dar trebuie sa instauram si pedepse. Pentru ca asa cum a scris o viitoare miresica catre noi "ea nu mai are loc pe forum pentru ca exista REGINELE FORUMULUI" care si=ar dori sa conduca totul pe aici, sa faca regulile, sa modifice site-ul si sa iti impuna sa faci nunta exact ca a lor si cu cine si-au facut ele!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 20:15 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Eu nu-mi amintesc sa fi citit pe undeva o avertizare publica pentru annemarie... dar stiu sigur ca ni s-a cerut sa fim dragute si sa-i mai dam o sansa.

Poate definitia "celor nesimtiti" isi avea locul la mesajul initial, pentru ca si eu am perceput-o ca pe o aluzie la veterane. Din nou, webmaster, dai dovada de o sensibilitate exagerata. Mai multa claritate in mesajul initial ar fi fost de dorit.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 55 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România