Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 14:17


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: chat
MesajScris: 26 Ian 2006, 15:22 
Junior

Membru din: 29 Noi 2005, 16:01
Mesaje: 79
a! si inca ceva... nu reusesc sa intru pe chat... unde trebuie sa merg? am auzit de la fete ca aveti si chat... dar eu nu-l vad... ma puteti lumina si pe mine, ca sa nu mor proasta?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: chat
MesajScris: 30 Ian 2006, 06:08 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:
a! si inca ceva... nu reusesc sa intru pe chat... unde trebuie sa merg? am auzit de la fete ca aveti si chat... dar eu nu-l vad... ma puteti lumina si pe mine, ca sa nu mor proasta?


NU avem chat! Cu siguranta au confundat FORUMUL cu CHATUL!

Nu pot face chat cate 100-120 de persoane odata, cum se intampla pe aici pe la pranz!
:-`:ok:

Deci, esti binevenita pe CHAT-FORUMUL nostru! (ca CHAT nu exista... :p )


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: chat
MesajScris: 05 Mai 2006, 19:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


daca nu ma crezi iti dau un pm cu site-ul (forumul) respectiv.. :D


stiu ....nu e singurul...dar...cred ca le e lene sa mai puna si chat-ul ...ar trebui sa fie un OP online all the time ( ca sa dea ban la aia care injura sau cinestie ce dracii discuta)....si ei mai trag chiulul!!:devil::devil::devil: hai sa intram pe mirc si sa parasim forumul daca tot vrem, chat!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: chat
MesajScris: 07 Mai 2006, 16:51 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:

stiu ....nu e singurul...dar...cred ca le e lene sa mai puna si chat-ul ...ar trebui sa fie un OP online all the time ( ca sa dea ban la aia care injura sau cinestie ce dracii discuta)....si ei mai trag chiulul!!:devil::devil::devil: hai sa intram pe mirc si sa parasim forumul daca tot vrem, chat!!


Fetelor, nu trebuie sa fiti rele cu noi. Facem eforturi mari, si NU tragem chiului. Suntem primul site de acest gen in romania si facem eforturi mari de tot financiare ca sa putem sa multumim pe toata lumea. Pe site-uri de 30.000 utilizatori, exista multi cumparatori de publicitate. La noi in Romania, sa vedeti ce figuri fac furnizorii si nu sunt dispusi sa dea nici 10 Euro pe luna (desi la nr nostru de afisari si vizitatori ar merita 100 euro pe luna fiecare fisa din aceea ametita de furnizor). In conditiile astea, sa stiti ca in 2 oameni, se sustine toata partea tehnica de pe site.

Si ca sa intelegeti ce e de facut in 2 oameni, va atasam doar atat:
-verificare si aprobare poze
-verificare comentarii
-verificare forum
-aprobari avataruri
-aprobare si re-editare fise de furnizori
-emailuri cu probleme tehnice
-rezolvare probleme tehnice
-programare efectiva de module noi,
-updatare la evenimente/poze/articole,
-legatura cu fiecare furnizor in parte pentru ca multi nu stiu sa-si faca fisa,
-campaniile de newslettere, inclusiv dactilografiere
-crearea de bannere
-prelucrarea de poze (pentru ca unii furnizori nu stiu sa le prelucreze si ni le trimit noua)
-redactarea de fise/rapoarte pentru celelalte departmente din firma pentru a avea evidente cu abonatii inscrisi/expirati/etc
-instruirea fiecarui furnizor in parte pentru a sti sa foloseasca optiunile de pe forum (si credeti-ne ca numai asta si ne mananca orea bune pe zi, ca doar stiti ca suntem in romania unde lumea de abia a descoperit net-ul)
-optimizare a site-ului pe Internet

Programarea magazinului numai ne-a luat o gramada, pentru ca am incercat sa facem o chestie unica care nu ne-a iesit inca. Asa incat am luat-o de la zero si am facut un magazin "normal" si ulterior vom vedea de ce nu merge la ce ne-am gandit noi.

Si NU tragem chiulul, poate nu ati observat ca atat DIANAE cat eu WEBMASTER intra si la 4, 5, 6 dimineata cateodata si in weekend, etc. Asta chiar ne supara, sa ziceti ca tragem chiulul!

CHAT nu se poate face in acest moment si asta e! Poate mai incolo, dar acum nu se poate. Din foarte multe motive. Dincolo de acela ca ar trebui ca o persoana sa stea 24h/24 cu ochii pe ecran, mai sunt foarte multe motive pentru care nu se poate. Tehnice si comerciale.

Sa stiti ca ne-ati suparat zicand ca tragem chiulul. Noi chiar ne dam sufletul. Mai bine le-ati spune furnizorilor de noi si ca mergeti la ei dupa ce ii gasiti aici. Pentru ca suntem primii de acest fel si incercam sa ii invatam beneficiile acestui sistem (mai vechi in afara tarii), dar multi sustin fara sa incerce macar ca ei NU AU NEVOIE, ca au clienti fara asa o MARE investitie de 10 Euro pe luna.

Cand vom ajunge si noi la incasarile celor care au 30.000 membri pe forumuri, si furnizorii vor fi dispusi sa dea cateva mii de euro pe luna pentru publicitata pentru ca vor vedea beneficiile si nu vor mai fi atat de incuiati si needucati (unii dintre ei), atunci ne vom permite mult mai multe ca acum. Acuma ne dam sufletul sa facem si atat!

Asta am avut noi de spus. Daca inca nu ati vazut devotamentul si eforturile noastre, ne pare rau. :((:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: chat
MesajScris: 07 Mai 2006, 17:30 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Ne-am dat seama ca poate lipsa de comunicare si feed-back DUPA ce rezolvam problemele sesizate sau propunerile voastre au cauzat aceasta impresie ca tragem chiulul.

Din acest motiv am si updatat toate subiectele din acest forum (cu sugestii si probleme tehnice), pentru ca poate e mai bine sa si VADA ca le-am rezolvat, sa nu mai credeti ca tragem chiulul sau nu ne pasa.

Pana acuma nu s-a intamplat ca vreuna dintre voi sau dintre clientii nostri sa vina cu o propunere/sesizare/problema si sa nu luam masuri, sa stiti!

Si ne doare rau ca nu vedeti asta! :((


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România