Ultima vizită a fost: Acum este 16 Apr 2024, 10:58


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: propunere
MesajScris: 20 Feb 2006, 00:27 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Iar eu ma gandeam ca ar fi mult mai bine daca am avea optiunea alegerii numarului de pagina si in partea de sus a subiectului ca sa nu mai trebuieasca de fiecare data sa tragi in jos de cursor cand vrei sa citesti mesajele de pe mai multe pagini.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: propunere
MesajScris: 20 Feb 2006, 01:24 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:
Avand in vedere numarul fosrte mare de pagini la un anumit subiect de pe forum, nu ar fi mai bine, daca la deschiderea unei discutii ni s-ar incarca pagina cu ultimul raspuns.
Astept un raspuns :)
gaby


Gaby, exista 2 sagetutze in dreptul fiecarui subiect. Prima sagetutza te duce pe PRIMA pagina, iar a doua sagetutza te duce DIRECT PE ULTIMA PAGINA a subiectului respectiv. Deci exista aceasta optiune de care zici :rocker::-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: propunere
MesajScris: 20 Feb 2006, 01:26 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:
Iar eu ma gandeam ca ar fi mult mai bine daca am avea optiunea alegerii numarului de pagina si in partea de sus a subiectului ca sa nu mai trebuieasca de fiecare data sa tragi in jos de cursor cand vrei sa citesti mesajele de pe mai multe pagini.


Multumim pentru sugestie, vom incerca sa punem in practica....ne-am gandit ca pentru a trece la urmatoarea pagina ORICUM trebuie sa citesti TOATE raspunsurile de pe acea pagina.... iar pentru a ajunge pe ULTIMA pagina exista optiunea de care vorbeam mai sus, adica sagetutza a doua din dreptul subiectului deschis.

Dar poate ca ai dreptate, vom incerca sa plasam si sus nr paginii.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: propunere
MesajScris: 20 Feb 2006, 15:25 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
Citat:
eu nu as vrea sa par grea de cap :wacko: , dar sagetuta despre care vorbesti tu pe mine ma duce la urmatoarea pagina, dar poate nu m-am exprimat eu bine.
Deci daca o discutie are 9 pagini, atunci cand o deschid din lista de la forum vad prima pagina a discutiei (care este de mult), jos de tot vad pana la pagina5 ( de exemplu), dar dupa ce apas pe 5 si citesc, ajung jos si vad ca mai sunt inca 4 pagini, peste care eu ma mai uitasem de nenumarate ori, abia apoi apas pe 9. Dupa ce mi-ai spus tu faza cu sagetulele am incercat, dar pe mine ma duce de la pagina 1 la 2 si asa mai departe nu ma duce de la 1 la ultima pagina, care ar trebui sa fie 9.
deci...:((
...in fine, stai linistita ca asta nu ma va impiedica sa intru pe forum, asa cum am intrat si pana acu.
:)
gaby


incearca o sageata pe care o gasesti cand intri la lista de subiecte in dreptul subiectului rochia de exemplu in dreapta de tot e o sagetuta portocalie care te duce la ultima pagina .....si eu abea am descoperit-o:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: propunere
MesajScris: 21 Feb 2006, 01:06 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:
eu nu as vrea sa par grea de cap :wacko: , dar sagetuta despre care vorbesti tu pe mine ma duce la urmatoarea pagina, dar poate nu m-am exprimat eu bine.
Deci daca o discutie are 9 pagini, atunci cand o deschid din lista de la forum vad prima pagina a discutiei (care este de mult), jos de tot vad pana la pagina5 ( de exemplu), dar dupa ce apas pe 5 si citesc, ajung jos si vad ca mai sunt inca 4 pagini, peste care eu ma mai uitasem de nenumarate ori, abia apoi apas pe 9. Dupa ce mi-ai spus tu faza cu sagetulele am incercat, dar pe mine ma duce de la pagina 1 la 2 si asa mai departe nu ma duce de la 1 la ultima pagina, care ar trebui sa fie 9.
deci...:((
...in fine, stai linistita ca asta nu ma va impiedica sa intru pe forum, asa cum am intrat si pana acu.
:)
gaby


Iubita, nu intra pe subiectul cu pricina!! Inca dinainte sa intri pe el....vezi TITLUL subiectului (si deasupra si dedesubt vezi ALTE TITLURI de subiecte) si acolo....ai 2 sageti in dreptul TITLULUI: un indreptata spre STANGA si una spre DREAPTA. NU APASA PE TITLU ca sa intri pe subiect, pentru ca intr=-adevar te va duce pe prima pagina a subiectului respectiv. Apasa, in schimb, pe sageata indreptata in dreapta....si EA te va duce la ULTIMA pagina a subiectului.

Sa ne zici daca acuma am fost mai clari... (X) Pupici.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: propunere
MesajScris: 28 Feb 2006, 22:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
asa da, merge...:wok:

se pare ca nu am inteles bine de la inceput...

testat, mers...mersi de info

:lips:
gaby
:rolleyes::ok::lol::wok::-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: propunere
MesajScris: 07 Mai 2006, 17:20 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:
:rolleyes::ok::lol::wok::-`


Pentru cei care inca nu au observat! (desi mai mult ca sigur ati vazut de mult acest lucru). Cele doua sagetute portocalii "spre stanga" si "spre dreapta" deja fac trimitere in cadrul forumurilor direct la "prima" pagina si la "ultima" pagina a subiectului rectiv. Acum in acest moment gasiti sagetutele, exact asa cum ne-ati propus si inainte de a intra in subiect si in fiecare pagina din subiect in parte, atat SUS cat si JOS.

Multumim pentru sugestie.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România