Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 12:29


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 238 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 26 Aug 2009, 10:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Am vazut ca ati inceput sa uploadati din nou poze la galerie :had_d:, cu filtre si cu tot ce trebuie :clap:. Vroiam sa va zic ca daca observati ca am "uitat" un filtru pe undeva, sa imi atrageti atentia...
De exemplu, vreti sa uploadati o rochie albastra la rochii de ocazie si nu exista optiunea albastru... imi ziceti... :~*
Multumesc anticipat. :ok:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 26 Aug 2009, 10:27 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Chiar vroiam sa zic...ca eu am uploadat niste rochii care sunt mai colorate....si daca rochia are 5 culori dar albastru si roz are mai mult...am selectat si roz si albastru....e bine nu? :)

Sau poate era mai bine sa fie si filtre gen... "inflorate" - "figuri geometrice" :)) stiu eu ...zic si eu asa :really:


aaa....iarasi la flori la culoare ai putea sa mai adaugi un "alte culori" :) ...ca de exemplu ...albastru si verde nu este...sau mai stiu eu ce culori traznite....ca am vazut ca sunt buchete si toate verzi sau tot albastru dar mai putine...si atunci ai putea pune un "altele" :)

la Marturii la "Creatii proprii" ...adica, ceea ce fac eu? sau ceea ce cred ca e facut de o persoana? :nlol:

intreb si eu ca un copil mic :woow:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 26 Aug 2009, 12:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
de multe ori cand folosesc alele filtre se blocheaza, dar doar la filtre cand vreau sa vad o anumita sectiune de foto

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 26 Aug 2009, 14:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Ayrun scrie:
de multe ori cand folosesc alele filtre se blocheaza, dar doar la filtre cand vreau sa vad o anumita sectiune de foto


@Carlita:

ar trebui sa bifezi culoarea/culorile care iti vin prima data in minte cand te uiti la rochia aia.... Adica daca e neagra si are o dunga alba, nu are rost sa o treci si la alb si la negru... ca cine va cauta o rochie alba nu va fi incantata de ea... Dar daca sunt mai multe culori care primeaza, bifeaza mai multe, desigur.

Filtrul "imprimeu"... :unsure: M-am gandit si eu la el, dar apoi m-am gandit ca nu conteaza asa mult pentru cineva acest aspect... Nu stiu... Conteaza? :huh: Astept pareri.

Filtru "alte culori" la flori il voi pune chiar acum.

"Creatii proprii" - ma refeream la ideea de do-it-yourself, dar nu stiu cum sa o trec. Adica atat facute de tine cat si fezabile direct de catre mireasa, atata vreme cat poti da explicatii cuiva care e interesat despre cum sa procedeze...

@Ayrun:
detaliaza, te rog... :-S

@toata lumea:
Chiar vroiam sa va precizez legat de filtrele de la galerie ca in unele locuri (de exemplu la buchete) apare un filtru numit stil, care poate fi: clasic, romantic, original etc. Eu stiu ca toata lumea considera ca buchetul lor a fost "altfel", dar asta nu e un motiv sa fie trecut la "original", zic eu. Original ma gandeam ca e un buchet cu fructe, sa zic, sau care are o forma ciudata, sau din care ies niste chestii... habar n-am... asa, de expozitie... Cam cum e moda haute-couture - e apreciata, dar nu o poarta nimeni ca atare :rofl: Un buchet rotund din trandafiri cu bilute nu prea e original, sa fim seriosi, orice culoare ar avea bilutele sau trandafirii.... Sau gresesc eu? :-S
Deci, ideea era sa fiti obiective cand alegeti ca un anumit obiect este sau nu "original".

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 28 Aug 2009, 15:52 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
coradyne vreau sa te intreb ceva.
daca am poze cu fantani de ciocolata si fructe...unde ar trebui sa le uploadez?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 31 Aug 2009, 08:55 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
La pantofi si la rochii langa culoarea negru ar merge si un gri....mai ales la pantofi.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 31 Aug 2009, 13:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
carlita scrie:
La pantofi si la rochii langa culoarea negru ar merge si un gri....mai ales la pantofi.


Am modificat: negru/gri.
Fantani de ciocolata si fructe... :unsure: Am creat la decoratiuni un filtru ciocolata/ fructe... Nu mi-a venit o idee mai buna... Daca aveti alte sugestii.... :flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 31 Aug 2009, 21:28 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
La Flori de nunta/Stil nu ar fi bine sa fie pus si "curgator" ? Adica, pentru buchetele de flori curgatoare?


Poze cu manichiura pentru nunti?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 02 Sep 2009, 08:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
de ce tot apare sunbiectul acela "cum doriti sa va imortalizati nunta" ca si cum ar contine mesaje noi?eu nu gasesc nimic nou acolo...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 02 Sep 2009, 19:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
ral_ct scrie:
de ce tot apare sunbiectul acela "cum doriti sa va imortalizati nunta" ca si cum ar contine mesaje noi?eu nu gasesc nimic nou acolo...


exact acelasi lucru vroiam si eu sa intreb.....apare cu patratel rosu dar nu contine nimic si dupa ce il deschid nu se face gri cum ar trebui.....ramane rosu

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 02 Sep 2009, 20:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
da da, ii ceva glitch acolo ca si mie imi apare ca si cum ar avea mesaj nou dar cand dau click pe el imi deschide discutiile din 2005 sau 2006...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 02 Sep 2009, 22:27 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Unde apare mesajul ala?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 03 Sep 2009, 06:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Muzica, foto, video si acolo topicul de care au zis fetele cu imortalizarea nuntii...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 03 Sep 2009, 10:23 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Acum am inteles. Mie imi apare normal tot timpul, dar cred totusi ca este o eroare deoarece si mie imi aparea inainte (timp de 2 luni de zile) la topicul Hello! subiectul "Buna dimineata" ca sunt mesaje noi desi nu erau, ma enerva foarte tare, acum vad ca nu mai imi face probleme de cand s-a modificat site-ul.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 03 Sep 2009, 21:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
cand dau vezi poza la galerie ca sa o vad si eu la dimensiuni m'ai mari imi zice ca nu exista poza :cry:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 04 Sep 2009, 01:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
S-a rezolvat serene, a fost un bug temporar.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 07 Sep 2009, 21:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
as avea cateva sugestii...
la galerie ar trebui sa o reorganizati cam cum era inainte...pt ca acuma le'ati pus cam gramada si nu rea intelegi ce si cum...puteti sa lasati filtrele doar ca sa puneti pozele pe categoriile care erau inainte m'ai grupate...si in legatura cu filtrele nu prea arata toate pozele care s'ar incadra intr'o anumita categorie pe care o selectezi arata doar cateva si eu cred ca ar fi m'ai multe
si inca ceva...daca cauti ceva in subiectele vechi lipsesc multe ....apar ca sunt 50 de raspunsuri la un subiect si cand intri nu apar decat vreo 10...si faceti sa apara m'ai multe raspunsuri pe o pagina ca apar prea putine si se umple de ex subiectul "buna dimineatza " de o gramada de pagini dar de scris nu s'a scris asa de multe ....
daca m'ai gasesc ceva revin...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 07 Sep 2009, 21:53 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
serene scrie:
as avea cateva sugestii...
la galerie ar trebui sa o reorganizati cam cum era inainte...pt ca acuma le'ati pus cam gramada si nu rea intelegi ce si cum...puteti sa lasati filtrele doar ca sa puneti pozele pe categoriile care erau inainte m'ai grupate...si in legatura cu filtrele nu prea arata toate pozele care s'ar incadra intr'o anumita categorie pe care o selectezi arata doar cateva si eu cred ca ar fi m'ai multe
si inca ceva...daca cauti ceva in subiectele vechi lipsesc multe ....apar ca sunt 50 de raspunsuri la un subiect si cand intri nu apar decat vreo 10...si faceti sa apara m'ai multe raspunsuri pe o pagina ca apar prea putine si se umple de ex subiectul "buna dimineatza " de o gramada de pagini dar de scris nu s'a scris asa de multe ....
daca m'ai gasesc ceva revin...



Filtrele nu arata toate pozele care se incadreaza la o anumita categorie deoarece cele vechi, care erau pe vechiul site inca nu au fost selectate, apar doar cele noi uploadate.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 07 Sep 2009, 22:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
carlita scrie:


Filtrele nu arata toate pozele care se incadreaza la o anumita categorie deoarece cele vechi, care erau pe vechiul site inca nu au fost selectate, apar doar cele noi uploadate.

la decoratiuni...as vrea sa puneti si o categorie de nunti in aer liber...:)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 07 Sep 2009, 22:12 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
sa speram ca Daisuke se ocupa de aceasta problema saptamana asta :D daca are timp.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 238 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România