Ultima vizită a fost: Acum este 19 Mar 2024, 11:57


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Furnizori neseriosi
MesajScris: 14 Oct 2008, 19:06 
Nou Venit

Membru din: 19 Aug 2008, 18:14
Mesaje: 2
Dragele mele mirese,
da... mirese si nu viitoare mirese, caci suntem mirese din momentul in care am acceptat cererea in casatorie si pana in momentul zilei/noptii noastre magice... tin sa PROTESTEZ impotriva tuturor frunizorilor care isi bat joc, sau cel putin incearca, de un eveniment atat de important in viata noastra.
Exemplu:
ca orice mireasa care isi doreste sa iasa totul cat mai bine, si care nu-si doreste sa ramana cu rate la banca am facut un serios studiu de piata. Asa am ajuns pe un site in care un domn respectabil isi oferea serviciile de coordonare/organizare nunti si in plus oferea [contra sumei de 39 lei + taxe postale =47 lei] un CD care te-ar fi informat/invatat cum sa reduci coturile nuntii tale cu 50%.
Suma nu mi s-a parut a fi mare si gandind ca si numai jumatate din promisiune daca ar fi fost respectata ar fi facut banii, am facut comanda si am primit CD-ul.
MARE DEZAMAGIRE! Nu contine nimic folositor. Poze cu Paris Hilton si Catherine Zeta Jones, lectii de bune maniere, lista bisericilor si a unor restaurante din bucuresti, insiruirea unor meniuri si a unor bauturi, etc.

Iar la sfarsit, domnul cu pricina te anunta dezinvolt ca acele informatii care te ajuta sa reduci costurile nuntii la 50% sunt SECRET PROFESIONAL drept pentru care nu le poate dezvalui. Si daca pe tine , mireasa fraiera care ai cumparat CD-ul te intereseaza alte informatii, mai da niste bani telefonandu-i la numarul bla-bla-bla sau pierde ceva timp trimitandu-i e-mail la alt bla-bla-bla.
Eu l-am sunat, i-am spus ce cred de cd-ul lui si i-am luat banii inapoi.
Aviz celor care au mai cumparat sau care intentioneaza sa cumpere!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Furnizori neseriosi
MesajScris: 16 Oct 2008, 17:56 
Nou Venit

Membru din: 17 Iul 2008, 16:21
Mesaje: 9
Draga noastra mireasa,

Iti multumim foarte mult pentru faptul ca incerci sa ne informezi despr acest lucru si pentru ca ai grija de noi. Mor, insa, de curiozitate despre cine este vorba.

Te rugam sa ne spui numele furnizorului, pentru a nu pati ce ai patit tu.

Multumiri si pupici!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Furnizori neseriosi
MesajScris: 16 Oct 2008, 20:20 
Nou Venit

Membru din: 19 Aug 2008, 18:14
Mesaje: 2
Site-ul este nunta-exclusive-mariage, iar domnul cu pricina se numeste Niculae Popa.
Nu ma aseptam ca acel cd sa contina cheia succesului nuntii mele, dar macar cateva ponturi cum ar fi: restaurante mai ieftine sau mai maleabile in privinta contractului (cu privire la bauturi), florarii mai ieftine, muzica, costumatie etc, cateva nume si preturi care sa-ti scurteze cautarea...
cam asta promitea - fragment citat de pe site-ul domniei sale:
" Mini Ghidul te conduce peste tot... restaurant, formatii lautari, sonorizare, interpreti, rochii mireasa, costum mire, tinute de ocazie, verighete, rochii de seara, accesorii de mireasa, biserici, limuzine, trasuri, elicopter, servicii foto, baloane, confetii, porumbei, agenti de paza, masini de epoca, transport invitati, cursuri de dans, lumanari, buchetul miresei, lumanari decorative, invitatii nunta, tortul miresei, focuri de artificii si pana in luna de miere...
Tot aici poti afla costurile nuntii tale.
Informatiile prezentate pe CD sunt originale si unice, explicatiile sunt usoare si uzuale, de asa natura incat pot fi intelese si de alte persoane care nu au legatura cu acest domeniu.
"
Va rog sa ma credeti ca cd-ul cu pricina nu acopera nici macar unul din punctele de mai sus.
Si mai are si nesimtirea ca la final de ppt [pt ca este o simpla insiruire de slide-uri de powerpoint] sa-ti spuna ca toate aceste informatii sunt secret profesional si nu le poate dezvalui.

Aaa, si bonusul pe care-l promite pe site, pentru cumpararea "intelepciunii" sale, nu este altceva decat un alt cd cu reclama la o agentie de turism!

va pup.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România