Ultima vizită a fost: Acum este 26 Apr 2024, 05:15


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Residence, Bucuresti
MesajScris: 21 Aug 2007, 16:30 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Noi aici o sa facem nunta. De fapt in noua locatie de langa Casin deschisa acum, in august.
Arata superb. Clasic, elegant si cu o terasa de pe care se vede o mica panorama superba a Bucurestiului. Il recomand pentru toate nuntile care nu vor lautari (am auzit ca nu sunt acceptati aici) si au in jur de 80-120 pers. Mi s-a spus ca incap 140 dar .... cam .. foarte inghesuiti.
O sa revin cu detalii si dupa nunta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Residence, Bucuresti
MesajScris: 22 Aug 2007, 21:21 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Noi aici o sa facem nunta. De fapt in noua locatie de langa Casin deschisa acum, in august.
Arata superb. Clasic, elegant si cu o terasa de pe care se vede o mica panorama superba a Bucurestiului. Il recomand pentru toate nuntile care nu vor lautari (am auzit ca nu sunt acceptati aici) si au in jur de 80-120 pers. Mi s-a spus ca incap 140 dar .... cam .. foarte inghesuiti.
O sa revin cu detalii si dupa nunta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Residence, Bucuresti
MesajScris: 22 Aug 2007, 21:23 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
E prima data cand aud despre un restaurant care nu accepta lautari...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Residence, Bucuresti
MesajScris: 28 Aug 2007, 19:07 
Junior

Membru din: 16 Noi 2006, 18:59
Mesaje: 55
Citat:
E prima data cand aud despre un restaurant care nu accepta lautari...


Mie personal mi se pare o chestie foarte TARE!!!!:rocker::ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Residence, Bucuresti
MesajScris: 28 Aug 2007, 19:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Mie personal mi se pare o chestie foarte TARE!!!!:rocker::ndance:

si mie! si mie:)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Residence, Bucuresti
MesajScris: 28 Aug 2007, 19:31 
Nou Venit

Membru din: 18 Sep 2006, 20:27
Mesaje: 17
Nu stiu aceasta locatie, dar au ei un restaurant cu piscina si multa verdeata, de m-a dat pe spate. Este pe langa centura Bucurestiului, in drumul spre Buftea! Vi-l recomand cu mare caldura: am fost la un botez acolo si a iesit super...mancarea delicioasa...

Este fitzos foc localul....pentru cine isi permiteB)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Residence, Bucuresti
MesajScris: 28 Aug 2007, 20:47 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
Nu stiu aceasta locatie, dar au ei un restaurant cu piscina si multa verdeata, de m-a dat pe spate. Este pe langa centura Bucurestiului, in drumul spre Buftea! Vi-l recomand cu mare caldura: am fost la un botez acolo si a iesit super...mancarea delicioasa...

Este fitzos foc localul....pentru cine isi permiteB)


da, asa e. au 3 locatii. se pot face nunti si acolo. dar in primul rand nu mai erau locuri si in al doilea nu vreau sa ma risc la o nunta in aer liber. dc ploua strica tot. ... sau aproape tot.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Residence, Bucuresti
MesajScris: 14 Sep 2007, 00:21 
Nou Venit

Membru din: 03 Ian 2007, 22:29
Mesaje: 2
Noi aici am facut nunta. Adik la Residence, cel de pe Clucerului. Totul la superlativ. Am avut 150 de invitati, s-a stat lejer, desi imi era cam teama sa nu fie inghesuiala. Ringul marisor, desi poate nu pare la prima vedere. Servirea extraordinara - chelnerii atenti, cate 1 la fiecare masa. Mancarea deosebita. Un amanunt important - cand am primit nota de plata am remarcat ca au fost corecti, in sensul ca se bause apa minerala sau plata cam 1,5l/persoana. Ceea ce e rezonabil pt o nunta in iulie. Aerul conditionat a facut fata cu brio.

Casa de piatra! Si sa nu ai emotii in privinta restaurantului!



Citat:
Noi aici o sa facem nunta. De fapt in noua locatie de langa Casin deschisa acum, in august.
Arata superb. Clasic, elegant si cu o terasa de pe care se vede o mica panorama superba a Bucurestiului. Il recomand pentru toate nuntile care nu vor lautari (am auzit ca nu sunt acceptati aici) si au in jur de 80-120 pers. Mi s-a spus ca incap 140 dar .... cam .. foarte inghesuiti.
O sa revin cu detalii si dupa nunta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Residence, Bucuresti
MesajScris: 14 Sep 2007, 11:18 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
Noi aici am facut nunta. Adik la Residence, cel de pe Clucerului. Totul la superlativ. Am avut 150 de invitati, s-a stat lejer, desi imi era cam teama sa nu fie inghesuiala. Ringul marisor, desi poate nu pare la prima vedere. Servirea extraordinara - chelnerii atenti, cate 1 la fiecare masa. Mancarea deosebita. Un amanunt important - cand am primit nota de plata am remarcat ca au fost corecti, in sensul ca se bause apa minerala sau plata cam 1,5l/persoana. Ceea ce e rezonabil pt o nunta in iulie. Aerul conditionat a facut fata cu brio.

Casa de piatra! Si sa nu ai emotii in privinta restaurantului!


Multumesc frumos :)
Si mie mi-a placut interactiunea cu oamenii de acolo. Asta a fost unul din motivele pt care l-am ales.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Residence, Bucuresti
MesajScris: 17 Sep 2007, 15:16 
Junior

Membru din: 16 Noi 2006, 18:59
Mesaje: 55
Citat:

Multumesc frumos :)
Si mie mi-a placut interactiunea cu oamenii de acolo. Asta a fost unul din motivele pt care l-am ales.


Buna, dar ne poti spune cat te-a costat meniul/ persoana si ce a inclus?

Multumesc anticipat!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Residence, Bucuresti
MesajScris: 17 Sep 2007, 18:19 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:

Buna, dar ne poti spune cat te-a costat meniul/ persoana si ce a inclus?

Multumesc anticipat!


Tocmai am semnat contractul. Eu alesesem meniu oriental la 180,5 ron / pers, am facut cateva modificari si a ajuns la 181 ron/pers. O sa fie asa:

tarte cu somon si jambon (o sa fie acolo cand vin invitatii ca sa aiba ce sa rontaie pana se mai aduna lumea :D - o idee buna data de reprezentatul restaurantului)

gustari (nu le stiu denumirea orientala):
reci:
salata crema de iaurt
salata de vinete
salata de branza cu rosii si mirodenii - totul e tocat marunt, nu arata ca o salata normala :D
salata de patrunjel cu griu si rosii
calde:
coltunasi cu branza
vol-au-vent cu spanac - ??nu stiu dc e scris bine, dar e delicios!!!

somon la gratar cu legume

un digestiv de lamaie

sarmale in foi de varza

frigarui - f gustoase!!
garnitura de legume sote
salata de muraturi asortata

plus:
cascada de fructe tot timpul nuntii
lipii cu mac si susan - yumyyy

nu este inclus tortul.

bauturi care tb sa le iei de la ei:
apa, sucuri, cafea - nu mai stiu cat costa
sampanie - 3,5 ron / pahar
vin al si rosu (recas si inca o marca) - 22 ron/sticla
ajung la cca 40-50 ron/pers

celelalte bauturi le aducem noi.

plata serviciilor o faci la sfasit, cat vrei. nu te obliga la nici o suma.

mai au si alte variante de meniu.
mie mi-a placut f mult tipul cu care am vb pana acum, pt ca mi-a explicat cum au fost gandite meniurile si mi-a spus multe questii de care nu stiam. din pacate a plecat de la ei. cu cel nou nu am apucat decat sa fac cunostinta, pt ca era sambata seara si avea o nunta in brate :p.

stiu ca nu e ieftin, dar eu sper sa iasa meniul final in jur de 250-300 ron/pers.

sper ca nu te-am plictisit cu atatea detalii.
dc mai ai intrebari poti sa-mi mai spui.

bafta %%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Residence, Bucuresti
MesajScris: 17 Sep 2007, 18:27 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:

Buna, dar ne poti spune cat te-a costat meniul/ persoana si ce a inclus?

Multumesc anticipat!


si inca ceva:
am vazut sala unde o sa fac (locatia noua de langa Casin). era aranjata pt 114 pers, arata f frumos, dar am 2 probleme:
1. mi s-a parut spatiu de dans prea mic :( noua ne place sa topaim mult.
2. mesele sunt patrate si erau oameni care stateau cu spatele la masa mirilor, dar destul de aproape de ei....si nu mi pare prea frumos.
eu ma gandeam la un alt aranjament, dar e nevoie de max 100 pers pt asta. sper sa ne incadram in numarul asta, desi ...:unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Residence, Bucuresti
MesajScris: 01 Oct 2007, 17:43 
Junior

Membru din: 16 Noi 2006, 18:59
Mesaje: 55
Da, este super tare meniul si merita!:napplause: Am auzit si eu de aperitivele lor arabesti care sunt grozave...:ok:
Cu locul de dans ...mda, cam nasol daca sunt multe persoane si iti place sa te zbenguiesti (asa-i la nunta doar...):lol:

Oricum, eu iti multumesc pentru informatii (si cred ca toata lumea care este interesata :nbride: ), iti doresc o nunta ca in povesti si asteptam impresiile ..de dupa!
CASA DE PIATRA!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Residence, Bucuresti
MesajScris: 16 Noi 2007, 23:01 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
am tot stat sa ma gandesc ce sa scriu la parerea finala, dar pana la urma asta e: dezamagitor :wokno:
ma asteptam la mai mult de la restaurantul asta.
hai sa incep cu partea buna:
- mancarea.
partea negativa:
- la mancare nu au adus toate aperitivele la toate mesele;
- am vb cu ei ca noi platim toata consumatia chiar dc nu e trecuta in meniu (chiar in ziua nuntii a vb sotul meu cu ei) si am aflat dupa ca au cerut bani cand niste invitati au comandat bautura care nu era trecuta in meniu ):():():( (unul a fost chiar seful meu!!!!)
- am fost obligati prin contract sa luam de la ei vinul si sampania. iar chelnerii veneau la masa, deschideau sticla de vin, puneau in pahar si plecau cu sticla. dupa aceea veneau cu o noua sticla. nu lasau sticlele de vin pe masa. iar la sfarsitul nuntii aveau un morman de sticle de vin desfacute si pline, pe care bineinteles ca le-am platit noi si le-au luat ei!!! ):():():():(
- cu toate ca aveam contractul pana la ora 5, ne-au obligat pe la 2-2.30 sa dam muzica incet. atat de incet ca era muzica de ambient. asta cand majoritatea invitatilor dansau si era petrecerea in toi!! :((:((:((bineinteles ca in juma' de ora au plecat aproape toti :((:(( imi venea sa-i omor!!!
- faze urate facute de chelneri la servirea invitatilor (nu mai dau acum detalii ca am scris destul).
deci: dc l-am recomandat inainte, acuma NUU!!
chiar daca impresia finala care a ajuns la mine a fost pozitiva (mancare buna, distractie - dar asta datorita dj-ului), sunt sigura ca se poate gasi un restaurant care sa nu te fure cu atata nesimtire si care sa-ti strice petrecerea cand ringul e plin ):():():(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Residence, Bucuresti
MesajScris: 18 Noi 2007, 22:33 
Nou Venit

Membru din: 20 Noi 2006, 14:28
Mesaje: 27
Citat:
am tot stat sa ma gandesc ce sa scriu la parerea finala, dar pana la urma asta e: dezamagitor :wokno:
ma asteptam la mai mult de la restaurantul asta.
hai sa incep cu partea buna:
- mancarea.
partea negativa:
- la mancare nu au adus toate aperitivele la toate mesele;
- am vb cu ei ca noi platim toata consumatia chiar dc nu e trecuta in meniu (chiar in ziua nuntii a vb sotul meu cu ei) si am aflat dupa ca au cerut bani cand niste invitati au comandat bautura care nu era trecuta in meniu ):():():( (unul a fost chiar seful meu!!!!)
- am fost obligati prin contract sa luam de la ei vinul si sampania. iar chelnerii veneau la masa, deschideau sticla de vin, puneau in pahar si plecau cu sticla. dupa aceea veneau cu o noua sticla. nu lasau sticlele de vin pe masa. iar la sfarsitul nuntii aveau un morman de sticle de vin desfacute si pline, pe care bineinteles ca le-am platit noi si le-au luat ei!!! ):():():():(
- cu toate ca aveam contractul pana la ora 5, ne-au obligat pe la 2-2.30 sa dam muzica incet. atat de incet ca era muzica de ambient. asta cand majoritatea invitatilor dansau si era petrecerea in toi!! :((:((:((bineinteles ca in juma' de ora au plecat aproape toti :((:(( imi venea sa-i omor!!!
- faze urate facute de chelneri la servirea invitatilor (nu mai dau acum detalii ca am scris destul).
deci: dc l-am recomandat inainte, acuma NUU!!
chiar daca impresia finala care a ajuns la mine a fost pozitiva (mancare buna, distractie - dar asta datorita dj-ului), sunt sigura ca se poate gasi un restaurant care sa nu te fure cu atata nesimtire si care sa-ti strice petrecerea cand ringul e plin ):():():(


imi pare rau ca ai adunat atatea chestii negative, Lucs! speram insa ca vei avea o casnicie asa cum iti doresti tu!!! Ca de frumosti, sunteti frumosi
:napplause::napplause::napplause:

Noi nu am avut ce reprosa celor de la restaurant!!! Totul a fost profesionist! Oamenii aia pun suflet acolo si toate petrecere ies super!!!

Pupici miresici


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Residence, Bucuresti
MesajScris: 28 Noi 2007, 19:35 
Junior

Membru din: 16 Noi 2006, 18:59
Mesaje: 55
Mi-e rauuuuuuuuuu! Si eu auzisem numai lucruri bune! Nu-mi vine sa cred. Cred ca a fost groaznic! Bine ca a trecut, dar nu vreau sa ma gandesc cu ce nervi!:unsure:

Ce pot sa-ti mai spun decat multa sanatate, fericire si CASA DE PIATRA.:-*

P.S.nu mai fii suparata.....trece


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Residence, Bucuresti
MesajScris: 30 Noi 2007, 13:42 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
mercic de urari.
supararea mi-a mai trecut pt ca am primit aprecieri generale pozitive despre nunta.
oricum am aflat de partea cu bauturile si fitzele unor chelneri dupa nunta, asa ca in ziua respectiva n-am fost nervoasa.
sper ca cine mai face la restaurantul asta sa nu aiba parte de asa ceva, pt ca eu nu auzisem decat lucruri bune despre el pana la nunta mea.
asa ca am vrut sa scriu si problemele pe care le-am avut ca sa fie atenti cei care vor mai inchiria la ei.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Residence, Bucuresti
MesajScris: 30 Noi 2007, 14:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
chiar daca impresia finala care a ajuns la mine a fost pozitiva (mancare buna, distractie - dar asta datorita dj-ului), sunt sigura ca se poate gasi un restaurant care sa nu te fure cu atata nesimtire si care sa-ti strice petrecerea cand ringul e plin ):():():(

imi pare rau ca ai fost pusa intr-o astfel de situatie...te inteleg perfect ca si eu am fost nemultumita de fotograf si dj:((..dar sincer...peste un an o sa uiti de toate astea...o sa te gandesti amuzata cat te-ai agitat pt nunta si cat de putin conteaza ce-a fost! vor fi atatea lucruri mai importante! :huh: in plus, dupa parerea mea ati fost cu adevarat originali. pozele voastre sunt deosebite...ati facut o treaba buna! asta tb sa ramana ca amintire!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Residence, Bucuresti
MesajScris: 16 Feb 2008, 17:51 
Nou Venit

Membru din: 22 Ian 2008, 13:33
Mesaje: 2
Citat:
Noi aici o sa facem nunta. De fapt in noua locatie de langa Casin deschisa acum, in august.
Arata superb. Clasic, elegant si cu o terasa de pe care se vede o mica panorama superba a Bucurestiului. Il recomand pentru toate nuntile care nu vor lautari (am auzit ca nu sunt acceptati aici) si au in jur de 80-120 pers. Mi s-a spus ca incap 140 dar .... cam .. foarte inghesuiti.
O sa revin cu detalii si dupa nunta.



in august, ce data?eu am ales data nuntii 23 august 2008 iar daca stii ceva liber pt aceasta data ti-as fi recunoscatoare...stiu ca este cam tarziu... multumesc mult


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Residence, Bucuresti
MesajScris: 18 Feb 2008, 11:46 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:


in august, ce data?eu am ales data nuntii 23 august 2008 iar daca stii ceva liber pt aceasta data ti-as fi recunoscatoare...stiu ca este cam tarziu... multumesc mult


a deschis august anul trecut :)


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România