Ultima vizită a fost: Acum este 20 Apr 2024, 00:52


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Restaurant Taste - Bucuresti
MesajScris: 13 Iul 2008, 19:21 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Buna miresici,
Spuneti-mi si mie daca stiti cum e restaurantul, daca ati fost la evenimente acolo etc. Am fost sa-l vad si mi s pare k dar as vrea sa stiu parerea celor care au avut "experiente". Meniul este 180 ron/pers, 10 euro/pers pachetul d bauturi si 10% taxa d serviciu. Fac nunta la anul dar as vrea sa ma grabesc sa inchiriez, deci astept raspunsurile/sfaturile voastre cat mai repede.
Va multumesc!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant taste iuliu maniu
MesajScris: 13 Iul 2008, 19:28 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Din cauza netului am trimis subiectul d 3 ori. Rog un moderator sa stearga celelalte subiecte si sa ramana doar asta. Multumesc!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant taste iuliu maniu
MesajScris: 17 Iul 2008, 03:27 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Am fost sa fac contractul si sa dau avansul ( 20% - mi s-a parut cam mult). Mi-au placut deoarece nu ne-au obligat sa l dam raspunsul acum in legatura cu tortul, bauturile sau decorarea salii; cu minim o luna inainte d nunta sau chiar 2 sapt putem sa l spunem c am decis. Par seriosi si sper sa fie totul in regula.
Astept in continuare si parerea voastra/sfaturi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant taste iuliu maniu
MesajScris: 30 Iul 2008, 01:14 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Chiar nu stie nimeni nimic d rest asta?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant taste iuliu maniu
MesajScris: 30 Iul 2008, 13:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Chiar nu stie nimeni nimic d rest asta?

Eu stiu doar unde se afla. Trec frecvant pe acolo ca stau in zona. Si ma intreb: Nu ti se pare cam incomod sa fie la etaj? Am vazut ca au construit un lift la exterior. E pentru restaurant?

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant taste iuliu maniu
MesajScris: 30 Iul 2008, 13:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Eu stiu doar unde se afla. Trec frecvant pe acolo ca stau in zona. Si ma intreb: Nu ti se pare cam incomod sa fie la etaj? Am vazut ca au construit un lift la exterior. E pentru restaurant?


A, si sa nu ti se para mult 20% avansul. In alte locuri se cere totul platit dinainte. Pe unde am fost noi, peste tot se cerea cam 50% inainte. Si unii ne-au lamurit si de ce: cica dupa nunta, daca oamenii au baut si s-au "veselit" te intelegi mai greu cu ei...(X)

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant taste iuliu maniu
MesajScris: 31 Iul 2008, 22:25 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Multumesc pentru raspuns.
Intradevar liftul este pentru restaurant. Stiu ca nu pare in regula o nunta intr-un restaurant la etajul 3, dar "ma bazez" pe terasa care este ft mare.
Avansul mi s parea mare pt ca eram obisnuita d la cunoscuti cu 10%, dar e ok pt mine si 20%. In ceea c priveste plata dinainte: nu as face prostia asta avand in vedere calitatea serviciilor la un astfel d eveniment chiar si dc platesti dupa.
Sper sa nu regret si totul sa iasa asa cum isi doreste orice mireasa.In continuare astept si mirese care au facut nunta acolo.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant taste iuliu maniu
MesajScris: 01 Aug 2008, 13:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Multumesc pentru raspuns.
Intradevar liftul este pentru restaurant. Stiu ca nu pare in regula o nunta intr-un restaurant la etajul 3, dar "ma bazez" pe terasa care este ft mare.
Avansul mi s parea mare pt ca eram obisnuita d la cunoscuti cu 10%, dar e ok pt mine si 20%. In ceea c priveste plata dinainte: nu as face prostia asta avand in vedere calitatea serviciilor la un astfel d eveniment chiar si dc platesti dupa.
Sper sa nu regret si totul sa iasa asa cum isi doreste orice mireasa.In continuare astept si mirese care au facut nunta acolo.


Dar cum este inauntru? Are mese rotunde sau dreptunghiulare? Cam in ce stil e decorat? Ce are pe jos: gresie, mocheta, parchet?

Eu dupa chestiile astea m-am uitat in primul rand, cand mi-am ales restaurantul. :p

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant taste iuliu maniu
MesajScris: 02 Aug 2008, 01:01 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Citat:

Dar cum este inauntru? Are mese rotunde sau dreptunghiulare? Cam in ce stil e decorat? Ce are pe jos: gresie, mocheta, parchet?

Eu dupa chestiile astea m-am uitat in primul rand, cand mi-am ales restaurantul. :p


Au mese dreptunghiulare, pe jos gresie, e clasic. Gasesti poze p site-ul lor: www.restauranttaste.ro. Eu am luat salon in Iuliu Maniu. Nu e extraordinar, dar nici rau. L-am vazut decorat cu verde si arata ft bine. Seful d sala a spus ca lui ii place culoarea care e in poze pt ca s potriveste mai bine cu salonul, dar sincer mie mi s pare prea palid asa. Astept parerea ta si eventuale critici.
Apropo u c rest ai?
Multumesc!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant taste iuliu maniu
MesajScris: 04 Aug 2008, 15:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

Au mese dreptunghiulare, pe jos gresie, e clasic. Gasesti poze p site-ul lor: www.restauranttaste.ro. Eu am luat salon in Iuliu Maniu. Nu e extraordinar, dar nici rau. L-am vazut decorat cu verde si arata ft bine. Seful d sala a spus ca lui ii place culoarea care e in poze pt ca s potriveste mai bine cu salonul, dar sincer mie mi s pare prea palid asa. Astept parerea ta si eventuale critici.
Apropo u c rest ai?
Multumesc!


Am vazut pozele si am fost placut surprinsa. Eu nu sunt un fan al gresiei la restaurant, dar nu arata rau asa cum este la tine si cred ca restaurantul poate sa fie decorat foarte frumos cu putina imaginatie, tocmai pentru ca nu este foarte incarcat.
Daca tot mi-ai cerut parerea... tine-te bine.(X) :) Am trei sfaturi pentru tine:
1. Daca mergi pe verde, sa nu te rezumi la clasicul verde cu alb... Sa combini verde majoritar cu alte culori care sa il completeze si care sa sparga din monotonie. Uite aici un exemplu (ma refer numai la culori, desi si aranjamentul e dragut). Are si galben, si alb si chiar si maroniu...
https://www.ghidulmiresei.ro/gallery.php ... -1&open=-1

2. Sa folosesti table runners (imi pare rau, nu stiu cum se cheama in romaneste). La mesele dreptunghiulare merg foarte bine si sunt o solutie ca sa nu ai niste mese mai "colorate". Am pus si cu ele doua poze:
https://www.ghidulmiresei.ro/gallery.php?ai=23631
https://www.ghidulmiresei.ro/gallery.php?ai=23632

3. Tot inspirandu-ma din pozele de mai sus, imi dau seama ca la mesele dreptunghiulare dau mai bine 2-3 aranjamente mai mici asezate in linie, decat un aranjament mare central.

Acum, nu e litera de lege ce zic eu. :D Tu alege ce iti place si daca vrei, mai discutam. Oricum, sfatul meu este sa vezi cat mai multe poze (pe net sau pe oriunde), sa aduni idei si sa pastrezi ce iti place si ce crezi ca te reprezinta si apoi sa incerci sa le aplici si la nunta ta.:-*

P.S. Eu fac la Mc Moni's, sala Mircea Eliade.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant taste iuliu maniu
MesajScris: 04 Aug 2008, 19:32 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Multumesc frumos pt sfaturi. Sunt superbe. Cu verde era decorata sala cand am vazut-o, dar nu m-am hotarat inca la culoare. Nici nu imi trecea prin cap sa las doar o sg culoare. O sa fie buchetele d flori care o sa fie cel putin in 2 culori. Referitor la table runners, imi plac mai mult cum arata in cea de-a 2 poza ( sa fie aceeasi culoare cu place card-ul). Momentan am lasat deoparte decoratiunile, tinem legatura si in momentul in care o sa ma gandesc mai serios la ele o sa va spun si o sa astept noi sfaturi. Va poop!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant taste iuliu maniu
MesajScris: 04 Aug 2008, 19:46 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Si mie mi-a placut Mc Moni's dar eu nu o sa am mai mult d 150 d invitati si saloanele care imi placeau acolo ( Eliade, Brancusi) au o capacitate mult prea mare. Adevarul e ca nici nu m-am interesat sa vad cat primesc minim si am vazut meniul fara bauturi si am zis ca e putin cam mult. Acum dc stau si ma gandesc am meniu d 180 ron tot fara bauturi si mai este si clasic, nu include alune, fistic. Deci la bani tot cam acolo sunt si sincer e mult mai frumos mc moni's.
Astept sa-mi spui cam cate pers o sa ai u si dc ai idee cat e min la salile d mai sus.
Sper sa fie k si la mine si sa nu-mi para rau ( numai asta am in cap - offf). Cred ca "o sa alerg p campii" pana la nunta.:wall:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant taste iuliu maniu
MesajScris: 07 Aug 2008, 15:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Si mie mi-a placut Mc Moni's dar eu nu o sa am mai mult d 150 d invitati si saloanele care imi placeau acolo ( Eliade, Brancusi) au o capacitate mult prea mare. Adevarul e ca nici nu m-am interesat sa vad cat primesc minim si am vazut meniul fara bauturi si am zis ca e putin cam mult. Acum dc stau si ma gandesc am meniu d 180 ron tot fara bauturi si mai este si clasic, nu include alune, fistic. Deci la bani tot cam acolo sunt si sincer e mult mai frumos mc moni's.
Astept sa-mi spui cam cate pers o sa ai u si dc ai idee cat e min la salile d mai sus.
Sper sa fie k si la mine si sa nu-mi para rau ( numai asta am in cap - offf). Cred ca "o sa alerg p campii" pana la nunta.:wall:


Ti-am raspuns aici:
https://www.ghidulmiresei.ro/forum_displ ... &mid=65426

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant taste iuliu maniu
MesajScris: 19 Noi 2008, 17:21 
Nou Venit

Membru din: 19 Mar 2008, 14:09
Mesaje: 8
Citat:


Asa....hop si eu o miresica de 2009 la Taste...eu sunt foarte incantata de restaurantul asta....am fost si cu nasii si cu parintii si le-a placut si lor...o sa fie frumos ai sa vezi


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant taste iuliu maniu
MesajScris: 26 Noi 2008, 23:11 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Citat:

Asa....hop si eu o miresica de 2009 la Taste...eu sunt foarte incantata de restaurantul asta....am fost si cu nasii si cu parintii si le-a placut si lor...o sa fie frumos ai sa vezi


vad ca esti la o sapt distanta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant mc moni's
MesajScris: 29 Oct 2009, 16:40 
Nou Venit

Membru din: 29 Oct 2009, 16:08
Mesaje: 2
Buna,
Eu abia acum am inceput sa ma interesez de restaurant, fac nunta la anul in iulie. Ma atrage f mult Mc Moni's. Ai putea sa ma ajuti cu un contact, numar de telefon de acolo? daca ai cumva si oferta pe mail ar fi super! merci mult!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România