Ultima vizită a fost: Acum este 17 Iun 2024, 01:41


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 1355 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 68  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 07 Mar 2011, 14:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
SweetNicoleta scrie:
nu, nu l-am tinut toata noaptea. A stat la petrecere doar vreo 2 ore, iar apoi am stat cu el cu randul, cand eu cand bunica lui.

buna fetele!!!
eu sincer daca nu aveam cu cine sa o las pe Veronique stateam acasa si cel mai probabil mergea sotul singur sau trimiteam bani....toata lumea stia ca am un bebel.....nu l-as fi chinuit ptr nimic in lume.....sincer,asta e parerea mea personala.....fiecare face cum vrea si cum stie

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 07 Mar 2011, 14:15 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
elyt1000 scrie:
buna fetele!!!
eu sincer daca nu aveam cu cine sa o las pe Veronique stateam acasa si cel mai probabil mergea sotul singur sau trimiteam bani....toata lumea stia ca am un bebel.....nu l-as fi chinuit ptr nimic in lume.....sincer,asta e parerea mea personala.....fiecare face cum vrea si cum stie



fiecare face cum crede :)
daca ar trimite toti bani la nunti si nu ar onora si cu prezenta nu s-ar mai face nunti...

mie mi se pare ok sa stea si un copil mic 2 ore acolo, mai ales ca in primele ore fumul nu este atat de dens, sau poate chiar nu s-a fumat in restaurant, si chiar daca muzica este data tare poate fi tinut intr-un loc mai indeparatat de boxe...si daca Nico spune ca apoi a facut cu randul, e foarte ok.

In fine, nu sunt in masura sa-mi dau cu parerea pentru ca eu nu am copil.

Va doresc o zi buna tuturor!

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 07 Mar 2011, 14:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
carlita scrie:

fiecare face cum crede :)
daca ar trimite toti bani la nunti si nu ar onora si cu prezenta nu s-ar mai face nunti...

mie mi se pare ok sa stea si un copil mic 2 ore acolo, mai ales ca in primele ore fumul nu este atat de dens, sau poate chiar nu s-a fumat in restaurant, si chiar daca muzica este data tare poate fi tinut intr-un loc mai indeparatat de boxe...si daca Nico spune ca apoi a facut cu randul, e foarte ok.

In fine, nu sunt in masura sa-mi dau cu parerea pentru ca eu nu am copil.

Va doresc o zi buna tuturor!

exact Carlita ,asteapta sa ai un bebe si dupa mai vb.....eu una prin cate am trecut 9 luni de zile si dupa o nastere super grea sincer nu as risca nimic ptr bebele meu
cum am mai spus,este parerea mea personala si fiecare face absolut ce vrea
acum sa nu generalizam,nu cred ca la o nunta toate invitatele au bebelusi si nu cred ca este prima oara cand la o nunta nu te poti duce si trimiti bani.....hai sa fim serioase,s-a intamplat sa ai 2 sau chiar 3 nunti pe aceeasi data,ce faci? te duci si stai cate 2-3 ore la fiecare nunta numai sa onorezi cu prezenta,asa ceva nu cred/.....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 07 Mar 2011, 16:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
eu nu cred ca sunt asa sensibili copiii astia...n-are nimic ca l-a dus cateva ceasuri la nunta, sunt convinsa ca l-a ferit de fum si nu l-a lasat sa stea langa boxe... noi nu am avut chiar cu nimeni sa o lasam pe Alexia si asa ca am invatat-o de mica cu multe chestii...mers in masina in inspectii de cand avea 3 sapt :) mers cu avionul de la 3 luni in vacante etc...si chiar cred ca i-a facut bine si a invatat-o cum sa se poarte si de la ce sa se astepte in multe imprejurari, nu ii speriata de chestii noi sau de locuri noi samd :)

pupici la toata lumea!

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 07 Mar 2011, 16:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
elyt1000 scrie:
exact Carlita ,asteapta sa ai un bebe si dupa mai vb.....eu una prin cate am trecut 9 luni de zile si dupa o nastere super grea sincer nu as risca nimic ptr bebele meu
cum am mai spus,este parerea mea personala si fiecare face absolut ce vrea
acum sa nu generalizam,nu cred ca la o nunta toate invitatele au bebelusi si nu cred ca este prima oara cand la o nunta nu te poti duce si trimiti bani.....hai sa fim serioase,s-a intamplat sa ai 2 sau chiar 3 nunti pe aceeasi data,ce faci? te duci si stai cate 2-3 ore la fiecare nunta numai sa onorezi cu prezenta,asa ceva nu cred/.....

nici eu nu as mergecu un copil mic la o nunta...as prefera sa trimit bani sau sa mearga sotul singur...eu de cand am nascut am fost doar la nunta cumnatei mele unde Erika nu a stat decat cateva min...in rest a stat mama cu ea in camera si la botezul nasilor unde initial am zis ca o las cu sora-mea dar in cele din urma am stat eu cu ea ca nu a vrut sa doarma cu ea in rest am trimis doar bani sau a mers Laurian singur, dar fiecare face cum vrea si cum crede ca este mai bine pt copilul lor
singurul eveniment la care a participat si ea a fost botezul ei unde nu s-a fumat si nu a fost nici foarte multa galagie asta pt ca a fost facut mai mult in familie fara foarte multi invitati

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 07 Mar 2011, 18:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
eu nu sunt de acord cu luatul copilului mic la petreceri sau cu atat mai mult la nunti. l-as supune la niste riscuri inutile : fum de tigara, aburi de alcool, posibili virusi, decibeli in exces. ca sa nu mai vorbesc si de mine ca numai distractie nu ar fi aia. daca nu am cu cine lasa copilul pur si simplu nu ma duc si gata. nu cred ca se intampla ceva daca nu ma duc eu la nunta respectiva.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 07 Mar 2011, 18:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
anidaaa scrie:
eu nu sunt de acord cu luatul copilului mic la petreceri sau cu atat mai mult la nunti. l-as supune la niste riscuri inutile : fum de tigara, aburi de alcool, posibili virusi, decibeli in exces. ca sa nu mai vorbesc si de mine ca numai distractie nu ar fi aia. daca nu am cu cine lasa copilul pur si simplu nu ma duc si gata. nu cred ca se intampla ceva daca nu ma duc eu la nunta respectiva.

:wok: ...Adina ce mai face Nicholas? se simte mai bine? va pupam :hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 07 Mar 2011, 20:26 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Bamba scrie:
eu nu cred ca sunt asa sensibili copiii astia...n-are nimic ca l-a dus cateva ceasuri la nunta, sunt convinsa ca l-a ferit de fum si nu l-a lasat sa stea langa boxe... noi nu am avut chiar cu nimeni sa o lasam pe Alexia si asa ca am invatat-o de mica cu multe chestii...mers in masina in inspectii de cand avea 3 sapt :) mers cu avionul de la 3 luni in vacante etc...si chiar cred ca i-a facut bine si a invatat-o cum sa se poarte si de la ce sa se astepte in multe imprejurari, nu ii speriata de chestii noi sau de locuri noi samd :)

pupici la toata lumea!



Da, sunt de acord cu cele spuse de tine..
Si eu am prietene care merg la nunti cu copilasi mici, bebelusi de cateva luni...sau la chefuri, oricum copilasul doarme si la zgomot :P ...

In fine, fiecare face cum doreste :)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 07 Mar 2011, 23:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
[quote="elyt1000"]

acum e bine, multumesc de intrebare. nu stim nici acum ce a avut dar banuim ca rubeola. mi-e frica sa-l scot afara cu sistemul lui iimunitar slabit.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 08 Mar 2011, 00:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
acum depinde de eveniment...sincer eu nu am fost stresata de aspectul asta si Alexandru a participat la evenimente.La botezul lui , la vreo 2 nunti...e adevarat ca avea 6-7 luni si era vara asa ca l-am tinut mult si afara.
Eu sincer , prefer sa nu il tin intr-un glob de sticla .Nici nu il expun inutil ,dar, in conditiile in care eram fara bunici in Cluj, l-am cam dus peste tot.Acum il duc cu mine si la sala.Si din fericire e sanatos si nu are nici o problema.
Intr-adevar, nu e greu sa iti dai cu parerea inainte sa ai un copil si fiecare mamica face cum crede ca e mai bine pt copilul ei.

Tu Adina...cum adica banuiti?Dar chiar nu a fost nici un medic care sa va poata spune exact ce are? :hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 08 Mar 2011, 09:03 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
La multi ani fetelor ! :flowers:


Fişiere ataşate:
Lalele_Albe_Rosii.jpg
Lalele_Albe_Rosii.jpg [ 39.44 KiB | Vizualizat de 5451 ori ]

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei
Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 08 Mar 2011, 09:05 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
anidaaa scrie:
acum e bine, multumesc de intrebare. nu stim nici acum ce a avut dar banuim ca rubeola. mi-e frica sa-l scot afara cu sistemul lui iimunitar slabit.



Multa sanatate lui Andrei! %%-

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 08 Mar 2011, 09:17 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
laura_sandu scrie:
acum depinde de eveniment...sincer eu nu am fost stresata de aspectul asta si Alexandru a participat la evenimente.La botezul lui , la vreo 2 nunti...e adevarat ca avea 6-7 luni si era vara asa ca l-am tinut mult si afara.
Eu sincer , prefer sa nu il tin intr-un glob de sticla .Nici nu il expun inutil ,dar, in conditiile in care eram fara bunici in Cluj, l-am cam dus peste tot.Acum il duc cu mine si la sala.Si din fericire e sanatos si nu are nici o problema.
Intr-adevar, nu e greu sa iti dai cu parerea inainte sa ai un copil si fiecare mamica face cum crede ca e mai bine pt copilul ei.

Tu Adina...cum adica banuiti?Dar chiar nu a fost nici un medic care sa va poata spune exact ce are? :hug:



Asa este, mi-am dat cu parerea...nu am facut nimic rau.
Crede-ma ca am avut grija de copil mic si stiu destul de multe despre un copil, nu sunt chiar o ignoranta. Poate ca atunci cand o sa am propriul meu copil eu o sa stiu mult mai multe despre un copil decat ati stiut voi la randul vostru.


Ma bucura ceea ce ai spus despre Alexandru, se si vede ca nu este un copilas tinut intr-un glob de sticla :,

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 08 Mar 2011, 09:21 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
As vrea sa va propun ceva, daca sunteti de acord si voi si nu va este foarte greu.
As vrea ca toate discutiile legate de copilasi sa fie mutate la acel topic [Copiii -> viewforum.php?f=94 ], daca tot s-a facut candva...iar acest topic sa ramana cum era si la inceput, un topic normal de "buna dimineata" unde ne bem cafeaua impreuna.
Ma gandesc ca o persoana care vrea sa citeasca cateva lucruri despre un copil ar gasi acel topic si ar citi acolo mult mai usor decat in acest topic care are n pagini.
Atunci cand dai un search pe google, acel topic se vede...si alte persoane care cauta ceva pe google pot mai usor sa intre si sa puna intrebari sau sa vorbeasca despre copilasii lor.

Astept pareri, legat de acest lucru.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 08 Mar 2011, 11:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
Buna dimineata si la multi ani doamnelor,domnisoarelor si mamicilor...sa aveti o zi superba cu mult soare,flori si dragostea celor dragi :flowers:
E foarte ok propunerea ta Carli !

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 08 Mar 2011, 11:39 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Multumesc Simo de sustinere!

Inca ceva:
In ultimul timp am fost ocupata cu examene, scoala, stagiu de iarna si nu am avut timp sa mai intru pe forum atat de des. De cateva zile intru iarasi mai des si am inceput sa fac putina curatenie: am sters discutii, am inchis topicuri, am unit topicuri, le-am mutat in arhiva. Mi s-au parut prea multe si majoritatea inutile sau cu acelasi inteles.
Vreau ceva de la voi, vreau ca atunci cand o persoana noua intra pe forum sa intrebe ceva despre nunti, sa-i raspundeti frumos, sa o ajutati cu un sfat sau o parere. Vreau ca acest forum sa reinvie, sa intre cat mai multe persoane si sa fie primite frumos ca ele sa si ramana pe forum asa cum ati ramas multe dintre voi. Este un site de nunti, vreau sa ramana un site de nunti chiar daca pe langa acestea avem si alte discutii care se regasesc pe aproape orice forum.
Vreau subiecte noi, interesante, la care putem sa ne dam cu parerea fara a ne certa; sa respectam parerea celuilalt chiar daca noi nu suntem de acord cu ea.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 08 Mar 2011, 12:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
SimoBobo scrie:
Buna dimineata si la multi ani doamnelor,domnisoarelor si mamicilor...sa aveti o zi superba cu mult soare,flori si dragostea celor dragi :flowers:
!

buna dimineata!!!!la multi ani doamnelor,domnisoarelor si mamicilor!!!!!.....va pupacim :hug:
Carlita si eu sunt de acord cu propunerile tale!!!

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 08 Mar 2011, 12:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
elyt1000 scrie:
buna dimineata!!!!la multi ani doamnelor,domnisoarelor si mamicilor!!!!!.....va pupacim :hug:
Carlita si eu sunt de acord cu propunerile tale!!!

buna dimineata! la multi ani si din partea mea pt toate femeile!!!pupici si un mare buchet de :flowers:
ai dreptate Carlita in ultimul timp activitatea pe forumu a fost foarte slaba si din ce in ce mai putine persoane care si-au spus parerea...mie sincer imi pare rau ca ma obisnuisem sa intru zilnic si sa va citesc

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 08 Mar 2011, 12:39 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Multumesc fetelor :)

Ce faceti astazi de 8 Martie?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 08 Mar 2011, 13:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Pai...Lili, ca sa fie siteul ok, nu ajunge sa intri sa citesti.Trebuie sa faci tu subiecte interesante de discutie.Daca am face asta toate, poate s-ar mai revigora si Ghidul

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 1355 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 68  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România