Ultima vizită a fost: Acum este 04 Iun 2024, 15:13


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 1995 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 96, 97, 98, 99, 100
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. II
MesajScris: 10 Noi 2009, 10:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Buna dimineataaa. :)[/quote]
buna dimineatza fetelor....va invit la o cafea....am observat ca ati mai vorbit despre culorile craciunulkui de anul acesta.....eu sincer nu am pastrat o culoare in fiecare an...eu am avut si rosu si albastru si verde....cam asa ceva.....ei....dar oricum pare interesanta ideea cu o combinatie de 2 culori sau chiar si o singura culoare......


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. II
MesajScris: 10 Noi 2009, 11:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
puffy_is scrie:
Buna dimineataaa. :)

buna dimineatza fetelor....va invit la o cafea....am observat ca ati mai vorbit despre culorile craciunulkui de anul acesta.....eu sincer nu am pastrat o culoare in fiecare an...eu am avut si rosu si albastru si verde....cam asa ceva.....ei....dar oricum pare interesanta ideea cu o combinatie de 2 culori sau chiar si o singura culoare......[/quote]

eu nu am avut nici intr-un an impodobit cu rosu..anul asta m-a decis ca-l fac rosu,am cumparat deja pentru pom..anul trecut l-am avut albastru cu argintiu.
abia astept sa vina ajunul sa-l impodobesc,mie seara in ajun imi place sa fac pomul si pun colinde.. :had_d: abia astept. :)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. II
MesajScris: 10 Noi 2009, 11:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
carlita, de ce nu mai apar mesajele de la buna dimineata pe prima pagina?

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. II
MesajScris: 10 Noi 2009, 11:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
eu nu am avut nici intr-un an impodobit cu rosu..anul asta m-a decis ca-l fac rosu,am cumparat deja pentru pom..anul trecut l-am avut albastru cu argintiu.
abia astept sa vina ajunul sa-l impodobesc,mie seara in ajun imi place sa fac pomul si pun colinde.. :had_d: abia astept. :)[/quote]
super...cred ca ideea voastra o voi prelua si eu si voi face in 2 culori .....eu nu am rabdare totusi sa fac tocmai in ajunul craciunului....eu il impodobesc cu cel putin o saptamana inainte.......si voi aveti brad artificial?sau va luati in fiecare an natural?
mie nu imi placer cel artificial.......si cred ca nu imi voi lua vreodata chiar daca pe al meu il incanta ideea.....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. II
MesajScris: 10 Noi 2009, 11:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
puffy_is scrie:
eu nu am avut nici intr-un an impodobit cu rosu..anul asta m-a decis ca-l fac rosu,am cumparat deja pentru pom..anul trecut l-am avut albastru cu argintiu.
abia astept sa vina ajunul sa-l impodobesc,mie seara in ajun imi place sa fac pomul si pun colinde.. :had_d: abia astept. :)

super...cred ca ideea voastra o voi prelua si eu si voi face in 2 culori .....eu nu am rabdare totusi sa fac tocmai in ajunul craciunului....eu il impodobesc cu cel putin o saptamana inainte.......si voi aveti brad artificial?sau va luati in fiecare an natural?
mie nu imi placer cel artificial.......si cred ca nu imi voi lua vreodata chiar daca pe al meu il incanta ideea.....[/quote]

am artificial,dar nu in fiecare an il fac,este cand cumpar natural...depinde...anul trecut l-am impodobit cel artificial..e mare pana in tavan..si am cumparat aranjament pentru masa din brad natural..
eu pomul il pun langa calorifer,si cand sant gata sarbatorile se scutura de numa,ca se usuca tare langa calorifer..si fac numai ace in casa de nu apuc sa le scot in jumate de an.tot mai gasesc prin casa.. :eek:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. II
MesajScris: 10 Noi 2009, 11:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
oricum te costa ceva sa schimbi in fiecare an culoarea..sunt asa de scumpe astea pentru pom,si sa mai iei si pom natural,care si ala e destul de scump..
m-a costat ceva sa iau acuma doar o culoare...si inca mai vreau sa iau,ca de cate ori merg prin magazine tot gasesc cate ceva dragut si nu ma abtin sa nu iau. :)
asa multe lucruri dragute sunt acuma pentru pom...mai fac comparatie cu cele de pe vremea lu Ceausescu..ca mai am cateva ...ooo,ce diferenta. :)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. II
MesajScris: 10 Noi 2009, 12:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
buna dimineata!! si eu imi impodobesc bradul cu o sapt inainte de craciun pt ca eu de craciun sunt plecata la vl si vreu sa ma bucur si eu un pic de bradul meu :nlol: pana anul trecut tot timpul am avut brad natural dar anul trecum mi-am loat unul artificial foarte frumos si am decis sa renuntam la cel natural pt ca daca nu stau acasa de craciun nu se merita...il cuparam, il impodobeam si cand ma intorceam trebuia sa-l arunc...si mai umpleam si casa de ace

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. II
MesajScris: 10 Noi 2009, 12:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Buna dimineata fetelor! vad ca vb despre bradutzul de craciun :), noi avem unul artificial de vreo 2 m, si imi place f tare pt ca este si bogat si simetric ,nici nu face mizerie si economisesc si bani :D

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cererea in casatorie facuta de ea
MesajScris: 10 Noi 2009, 12:58 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
clarut scrie:
amely, m-am gandit la un scenariu. tu poti fi avocatul acuzarii, anidaa al apararii. laura reprezinta politia care se autosesizeaza (nu e un nume pt asta, ca-mi scapa? ) eu vreau sa fiu judecator :D dc facem dupa sistemul american ne mai tb jurati. cine se baga? :)


se numeste sesizare din oficiu chestia aia cu autosesizarea :lol: Organele de urmarire penala se sesizeaza din oficiu, in situatiile in care ele constata in mod direct savarsirea unor infractiuni sau afla despre acestea prin intyermediul mijloacelor de informare in masa (presa, radip, televiziune etc.), adica prin orice canale in afara de plagere sau denunt. La sesizarea din oficiu, organul de urmarire penala incheie procesul-verbal care constituie si actul de incepere a urmaririi penale.
aici e domeniu meu,asa ca laura ramine avocat :nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cererea in casatorie facuta de ea
MesajScris: 10 Noi 2009, 13:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
mariko scrie:

se numeste sesizare din oficiu chestia aia cu autosesizarea :lol: Organele de urmarire penala se sesizeaza din oficiu, in situatiile in care ele constata in mod direct savarsirea unor infractiuni sau afla despre acestea prin intyermediul mijloacelor de informare in masa (presa, radip, televiziune etc.), adica prin orice canale in afara de plagere sau denunt. La sesizarea din oficiu, organul de urmarire penala incheie procesul-verbal care constituie si actul de incepere a urmaririi penale.
aici e domeniu meu,asa ca laura ramine avocat :nwink:


pai si sesizare din oficiu nu inseamna autosesizare? :)
cu laura am rezolvat-o, e procuror deja ;)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. II
MesajScris: 10 Noi 2009, 13:39 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Eu acum 2 ani am impodobit 2 brazi :D ...unul la iubitul acasa si unu la mine acasa....la el rosu cu auriu, la mine albastru cu argintiu....

Anul trecut am impodobit 3 brazi, la el tot rosu cu auriu si mi-a placut cel mai mult, la mine acasa am impodobit 2...unul artificial si unul natural. Cel natural l-am impodobit cu superbele globuri de sticla care le am de foarte mult timp, si sincer mi se par cele mai frumoase globuri...iar cel artificial initial am vrut sa-l fac tot argintiu-albastru ...dar mi s-a parut mult prea rece asa ca am mai cumparat si alte culori si mi-a placut mult mai mult cum arata asa colorat :p

Anul acesta inca nu stiu cum o sa-l fac... :eek:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. II
MesajScris: 10 Noi 2009, 13:41 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
clarut scrie:
carlita, de ce nu mai apar mesajele de la buna dimineata pe prima pagina?


nu inteleg ce vrei sa spui, la mine mesajele care erau pe prima pagina la inceputul topicului sunt si acum.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. II
MesajScris: 10 Noi 2009, 14:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
pai intr-adevar bradul natural face multe ace...si eu tot langa calorifer il tin...dar nu rpea am multa bataie de cap cu acele caci pun dedesubt o folie de cadouri...ceva in ton cu braduil si se scutura pe el....sincer mie imi plac mai mult astea naturale doarece sunt specifice asa....si mirosul de brad natural imi place la nebunie....dar cele artificiale imi place foarte mult doar pt ca sunt foarte bogate , arata de 10 ori mai bine...totusi daca nu se va exagera cu pretul anul asta poate tot natural il conving si pe al meu...
iar de plecat niciodata nu am plecat de craciun.....imi place asa in familie mai ales ca la mine este distractie incepand din prima zi de craciun pana dupa sfantul ion....si e mult mai frumos....parerea mea bineinteles


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. II
MesajScris: 10 Noi 2009, 14:23 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
eu una sunt pro braduri artificiale....doar ca la noi in tara chiar daca cumparam brazi artificiali tot sunt taiati si cei naturali...in prima zi de Craciun brazii sunt abandonati si toata lumea poate sa-si ia unu chiar si fara bani, pentru ca nu ii mai vinde nimeni....padurile sunt goale...tin minte anul trecut cand am fost la Padis...toata apa curgea pe drum pentru ca padurea era defrisata in foarte multe locuri si terenuri destul de mari...nu mai avea cine sa retina apa :cry:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. II
MesajScris: 10 Noi 2009, 14:26 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Vol. III il gasiti aici:

viewtopic.php?f=96&t=1580028

Topic inchis!

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 1995 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 96, 97, 98, 99, 100

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România